Resultat för US-Cupen 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 1, 100m Frisim flickor 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 32.09 | 1:06.99 | |||||
2 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 31.99 | 1:07.21 | |||||
3 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 32.66 | 1:09.11 | |||||
4 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 33.65 | 1:10.51 | |||||
5 | Ines Pereira Garcia | 2007 | Skövde Simsällskap | 33.51 | 1:10.71 | |||||
6 | Gilma Janesjö | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.53 | 1:12.21 | |||||
7 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 34.87 | 1:13.29 | |||||
8 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 35.78 | 1:15.59 | |||||
9 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 35.18 | 1:15.83 | |||||
10 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 34.73 | 1:16.19 | |||||
11 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 36.71 | 1:17.35 | |||||
12 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 36.58 | 1:17.57 | |||||
13 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 36.78 | 1:17.83 | |||||
14 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 37.13 | 1:18.24 | |||||
15 | Ella Winqvist | 2007 | Skövde Simsällskap | 38.53 | 1:21.26 | |||||
16 | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | 38.61 | 1:21.41 | |||||
17 | Kajsa Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 38.69 | 1:21.42 | |||||
18 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 39.01 | 1:21.56 | |||||
19 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 39.95 | 1:21.57 | |||||
20 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 38.07 | 1:22.31 | |||||
21 | Esther Ohlson-Prangeröd | 2007 | Strömstads Simförening | 38.49 | 1:22.44 | |||||
22 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 39.76 | 1:22.64 | |||||
23 | Nina Ljunggren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.19 | 1:24.50 | |||||
24 | Linnéa Ottosson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.66 | 1:26.96 | |||||
25 | Beatrice Stefanescu | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.39 | 1:29.15 | |||||
26 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 40.78 | 1:29.71 | |||||
27 | Elin Hillström | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.20 | 1:31.12 | |||||
28 | Alva Dittmer | 2007 | Uddevalla Sim | 43.13 | 1:32.92 | |||||
29 | Stella Nielsen | 2007 | Strömstads Simförening | 43.51 | 1:33.37 | |||||
30 | Bella Jensen | 2007 | Uddevalla Sim | 42.53 | 1:33.50 | |||||
31 | Elin Friman | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.16 | 1:44.11 | |||||
- | Slava Skrypnyk | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 2, 100m Frisim pojkar 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 35.57 | 1:15.58 | |||||
2 | Erik Bailey | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.91 | 1:17.75 | |||||
3 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 37.32 | 1:17.80 | |||||
4 | Tom Larsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.62 | 1:20.62 | |||||
5 | Vilgot Andersson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 38.22 | 1:20.92 | |||||
6 | Elias Klebom | 2007 | Simklubben Elfsborg | 39.44 | 1:22.28 | |||||
7 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 38.83 | 1:24.78 | |||||
8 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 40.37 | 1:25.27 | |||||
9 | Vinston Åsén | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.51 | 1:26.32 | |||||
10 | Gustaf Dalqvist | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.31 | 1:26.63 | |||||
11 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 39.19 | 1:26.67 | |||||
12 | Viktor Forsberg | 2007 | Uddevalla Sim | 43.40 | 1:30.45 | |||||
13 | Algot Finnäs | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.02 | 1:38.48 | |||||
14 | Cornelis Lillesköld | 2007 | Uddevalla Sim | 45.70 | 1:40.93 | |||||
15 | Anton Holmgren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.37 | 1:46.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:49 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 3, 50m Bröstsim flickor 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 37.34 | ||||||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 37.57 | ||||||
3 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 39.55 | ||||||
4 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 42.79 | ||||||
5 | Isabella Isnes | 2005 | Strömstads Simförening | 43.11 | ||||||
6 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 44.26 | ||||||
7 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 44.36 | ||||||
8 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.57 | ||||||
9 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 44.75 | ||||||
10 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.80 | ||||||
11 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 46.75 | ||||||
12 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 48.17 | ||||||
13 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 49.29 | ||||||
14 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 49.82 | ||||||
15 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 50.17 | ||||||
16 | Nora Forsdahl | 2005 | Mellerud Simklubb | 50.78 | ||||||
17 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 50.79 | ||||||
18 | Kajsa Lövbrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.07 | ||||||
19 | Claudia Pereira Pinto | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:49 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 4, 50m Bröstsim pojkar 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 37.95 | ||||||
2 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 38.31 | ||||||
3 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 40.51 | ||||||
4 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 42.24 | ||||||
5 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 44.14 | ||||||
6 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.45 | ||||||
7 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 46.75 | ||||||
8 | Viktor From | 2005 | Uddevalla Sim | 48.74 | ||||||
- | Augustino Yamroj | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | John Åhlund | 2005 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 5, 100m Frisim flickor 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 30.37 | 1:04.48 | |||||
2 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 31.63 | 1:05.58 | |||||
3 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 31.68 | 1:06.38 | |||||
4 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 32.51 | 1:08.25 | |||||
5 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 33.53 | 1:12.14 | |||||
6 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 35.31 | 1:13.75 | |||||
7 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 35.49 | 1:14.46 | |||||
8 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 36.16 | 1:15.53 | |||||
9 | Enna Karanovic | 2006 | Simklubben Elfsborg | 36.97 | 1:16.17 | |||||
10 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 36.78 | 1:16.38 | |||||
11 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 36.25 | 1:16.75 | |||||
12 | Hanna Carlsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 36.32 | 1:17.35 | |||||
13 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 36.17 | 1:18.47 | |||||
14 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 37.87 | 1:19.15 | |||||
15 | Elvira Axelsson-Larsholt | 2006 | Strömstads Simförening | 37.06 | 1:19.67 | |||||
16 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 37.94 | 1:20.04 | |||||
17 | Leia Haley Åslin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.16 | 1:21.09 | |||||
18 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 38.50 | 1:22.27 | |||||
19 | Olivia Järrenfors | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.41 | 1:24.13 | |||||
20 | Julia Dicander | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.95 | 1:29.02 | |||||
21 | Iselin Mattsdotter | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.31 | 1:29.47 | |||||
22 | Moa Johansson | 2006 | Uddevalla Sim | 42.26 | 1:29.59 | |||||
23 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 42.28 | 1:29.64 | |||||
24 | Hedda Östberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.15 | 1:30.97 | |||||
25 | Lilith Annmark | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.32 | 1:31.03 | |||||
26 | Isabelle Johansson | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 44.91 | 1:39.01 | |||||
27 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 45.24 | 1:42.13 | |||||
- | Clara Almqvist | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 6, 100m Frisim pojkar 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 32.55 | 1:07.00 | |||||
2 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 32.67 | 1:07.05 | |||||
3 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 32.81 | 1:08.89 | |||||
4 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 35.49 | 1:15.23 | |||||
5 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 36.38 | 1:17.52 | |||||
6 | Gabriel Dyring | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.34 | 1:19.32 | |||||
7 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 38.77 | 1:22.89 | |||||
8 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 40.88 | 1:29.81 | |||||
9 | Erwin Karfunkel | 2006 | Uddevalla Sim | 44.89 | 1:36.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 7, 50m Bröstsim flickor 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 43.97 | ||||||
2 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 45.95 | ||||||
3 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 48.41 | ||||||
4 | Signe Malmeling | 2008 | Uddevalla Sim | 48.88 | ||||||
5 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 51.27 | ||||||
6 | Tyra Sannehed | 2008 | Uddevalla Sim | 52.13 | ||||||
7 | Annie Alsterstad | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.26 | ||||||
8 | Selma Jensen-Hellberg | 2008 | Uddevalla Sim | 52.43 | ||||||
9 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 52.71 | ||||||
10 | Moa Gårdman | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.04 | ||||||
11 | Elvira Wennersten | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 53.19 | ||||||
12 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 53.24 | ||||||
13 | Gabriella Jonsson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 53.45 | ||||||
14 | Linn Bravert | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.26 | ||||||
15 | Maja Dalek | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 54.91 | ||||||
16 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 55.00 | ||||||
17 | Diona Rrahmani | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 55.03 | ||||||
18 | Vendela Orreving | 2008 | Simklubben Elfsborg | 55.27 | ||||||
19 | Leah Lundgren | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.30 | ||||||
20 | Nina-Sophie Diehl | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.53 | ||||||
21 | Olivia Ståhl | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.25 | ||||||
22 | Nellie Eievik | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.34 | ||||||
- | Szofia Zana | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Trinity Nordenlilja | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 8, 50m Bröstsim pojkar 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | 46.53 | ||||||
2 | Malte Lilliebjelke | 2008 | Strömstads Simförening | 47.85 | ||||||
3 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 49.34 | ||||||
4 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 49.57 | ||||||
5 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 49.85 | ||||||
6 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 51.41 | ||||||
7 | Hjalmar Aronsson | 2008 | Uddevalla Sim | 52.39 | ||||||
8 | Samuel Övregaard | 2008 | Uddevalla Sim | 55.04 | ||||||
- | Xavier Schneider | 2008 | Mellerud Simklubb | DNS | ||||||
- | Bjarki Niklasson | 2008 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 9, 50m Bröstsim flickor 10-y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | 48.17 | ||||||
2 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 49.73 | ||||||
3 | Ida Berlin | 2009 | Simklubben Alingsås | 51.26 | ||||||
4 | Vera Strömberg | 2010 | Simklubben Elfsborg | 52.24 | ||||||
5 | Tilda Flyckt | 2010 | Simklubben Elfsborg | 52.26 | ||||||
6 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 52.71 | ||||||
7 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 56.97 | ||||||
8 | Nova Svensson | 2009 | Simklubben Götene | 59.37 | ||||||
9 | Meja Eriksson | 2009 | Uddevalla Sim | 1:00.25 | ||||||
10 | Hilma Andersson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 1:00.89 | ||||||
11 | Alva Järrenfors | 2009 | Simklubben Elfsborg | 1:01.53 | ||||||
12 | Alva Finnäs | 2009 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.88 | ||||||
13 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:02.91 | ||||||
14 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:06.01 | ||||||
15 | Greta Hull | 2010 | Simklubben Elfsborg | 1:12.05 | ||||||
- | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
- | Molly Andersson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilda Sahlsten | 2009 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 10, 50m Bröstsim pojkar 10-y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Ahlin | 2009 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.29 | ||||||
2 | Viggo Vikarand | 2009 | Uddevalla Sim | 52.12 | ||||||
3 | Noah Mcadam | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 1:03.21 | ||||||
4 | Lukas Andersson | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:09.72 | ||||||
5 | Benjamin Jonsson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 1:11.67 | ||||||
- | Elliott Kantola | 2010 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilhelm Ejdesjö | 2010 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 11, 100m Frisim flickor 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 32.07 | 1:05.12 | |||||
2 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 31.58 | 1:05.92 | |||||
3 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 31.57 | 1:06.05 | |||||
4 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 31.50 | 1:06.09 | |||||
5 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 32.96 | 1:07.51 | |||||
6 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 34.16 | 1:13.71 | |||||
7 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 35.57 | 1:13.97 | |||||
8 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.54 | 1:14.41 | |||||
9 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.17 | 1:14.54 | |||||
10 | Isabella Isnes | 2005 | Strömstads Simförening | 35.45 | 1:14.89 | |||||
11 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 36.44 | 1:15.89 | |||||
12 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 36.52 | 1:16.51 | |||||
13 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 37.45 | 1:18.02 | |||||
14 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.15 | 1:20.80 | |||||
15 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 39.92 | 1:21.50 | |||||
16 | Meja Mulder Pettersson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.51 | 1:21.55 | |||||
17 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 36.93 | 1:21.74 | |||||
18 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 40.28 | 1:23.86 | |||||
19 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 39.77 | 1:25.78 | |||||
20 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 42.71 | 1:29.39 | |||||
21 | Nora Forsdahl | 2005 | Mellerud Simklubb | 40.94 | 1:29.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 12, 100m Frisim pojkar 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 31.02 | 1:04.50 | |||||
2 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 31.32 | 1:05.09 | |||||
3 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 31.86 | 1:05.65 | |||||
4 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 32.64 | 1:07.88 | |||||
5 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 34.91 | 1:11.34 | |||||
6 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 35.12 | 1:14.05 | |||||
7 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.06 | 1:18.99 | |||||
8 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 38.02 | 1:22.77 | |||||
9 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.11 | 1:25.19 | |||||
10 | John Åhlund | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 40.94 | 1:26.68 | |||||
11 | Viktor From | 2005 | Uddevalla Sim | 41.17 | 1:28.10 | |||||
- | Augustino Yamroj | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 13, 50m Bröstsim flickor 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 39.09 | ||||||
2 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 39.83 | ||||||
3 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 41.17 | ||||||
4 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 43.39 | ||||||
5 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 43.59 | ||||||
6 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 44.06 | ||||||
7 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 45.60 | ||||||
8 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 45.66 | ||||||
9 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 46.06 | ||||||
10 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 46.39 | ||||||
11 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 47.09 | ||||||
12 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 47.23 | ||||||
13 | Freja Kinnander | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.04 | ||||||
14 | Beatrice Stefanescu | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.39 | ||||||
15 | Maja Nordelöf | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.74 | ||||||
16 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 50.17 | ||||||
17 | Nina Ljunggren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.20 | ||||||
18 | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | 51.26 | ||||||
19 | Alva Dittmer | 2007 | Uddevalla Sim | 52.08 | ||||||
20 | Esther Ohlson-Prangeröd | 2007 | Strömstads Simförening | 52.11 | ||||||
21 | Ella Muthas | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.22 | ||||||
22 | Linnéa Ottosson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.02 | ||||||
23 | Livia Kaipiainen | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.91 | ||||||
24 | Tyra Carlsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.57 | ||||||
25 | Alva Gillberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 55.65 | ||||||
26 | Ella Bratt | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 57.11 | ||||||
27 | Lisa Thulin | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.16 | ||||||
28 | Elin Hillström | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.27 | ||||||
29 | Stella Nielsen | 2007 | Strömstads Simförening | 57.41 | ||||||
30 | Bella Jensen | 2007 | Uddevalla Sim | 1:01.06 | ||||||
31 | Nailia Rose Åslin | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.49 | ||||||
32 | Elin Friman | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:03.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 14, 50m Bröstsim pojkar 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 43.84 | ||||||
2 | Gustaf Dalqvist | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.23 | ||||||
3 | Elias Klebom | 2007 | Simklubben Elfsborg | 48.43 | ||||||
4 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 50.44 | ||||||
5 | Vilgot Andersson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 50.96 | ||||||
6 | Tom Larsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.53 | ||||||
7 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 52.40 | ||||||
8 | Ludvig Brax | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 55.24 | ||||||
9 | Viktor Forsberg | 2007 | Uddevalla Sim | 55.86 | ||||||
10 | Cornelis Lillesköld | 2007 | Uddevalla Sim | 56.32 | ||||||
11 | Anton Holmgren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.26 | ||||||
12 | Ludvig Forsdahl | 2007 | Mellerud Simklubb | 1:07.66 | ||||||
- | Algot Finnäs | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lucas Hang | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 15, 50m Bröstsim flickor 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.79 | ||||||
2 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 40.40 | ||||||
3 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 41.08 | ||||||
4 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.12 | ||||||
5 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 43.01 | ||||||
6 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 43.53 | ||||||
7 | Enna Karanovic | 2006 | Simklubben Elfsborg | 43.64 | ||||||
8 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 45.16 | ||||||
9 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 45.86 | ||||||
10 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 45.98 | ||||||
11 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 47.11 | ||||||
12 | Felicia Thuen | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 47.47 | ||||||
13 | Elvira Axelsson-Larsholt | 2006 | Strömstads Simförening | 47.53 | ||||||
14 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 47.76 | ||||||
15 | Hedda Östberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.65 | ||||||
16 | Leia Haley Åslin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.06 | ||||||
17 | Clara Almqvist | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.26 | ||||||
18 | Olivia Järrenfors | 2006 | Simklubben Elfsborg | 50.79 | ||||||
19 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 51.49 | ||||||
19 | Julia Dicander | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.49 | ||||||
21 | Frida Blom | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 52.08 | ||||||
22 | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | 56.22 | ||||||
- | Moa Johansson | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 16, 50m Bröstsim pojkar 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 39.26 | ||||||
2 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 40.56 | ||||||
3 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.57 | ||||||
4 | Gabriel Dyring | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.15 | ||||||
5 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 54.81 | ||||||
6 | Erwin Karfunkel | 2006 | Uddevalla Sim | 56.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 17, 100m Fri-Bens fl 14år-oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 48.13 | 1:40.15 | |||||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 51.23 | 1:43.46 | |||||
3 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 50.06 | 1:43.62 | |||||
4 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 48.29 | 1:43.75 | |||||
5 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 49.64 | 1:44.63 | |||||
6 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 50.09 | 1:45.59 | |||||
7 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 50.98 | 1:48.17 | |||||
8 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 52.95 | 1:50.02 | |||||
9 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 52.42 | 1:50.18 | |||||
10 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 51.67 | 1:50.71 | |||||
11 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 54.27 | 1:53.91 | |||||
12 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 53.61 | 1:54.69 | |||||
13 | Bella Jensen | 2007 | Uddevalla Sim | 54.15 | 1:56.93 | |||||
14 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 56.65 | 1:57.02 | |||||
15 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 56.66 | 1:58.03 | |||||
16 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 56.94 | 1:58.21 | |||||
17 | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | 55.32 | 1:58.52 | |||||
18 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 53.96 | 1:59.05 | |||||
19 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 55.12 | 1:59.64 | |||||
20 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 55.92 | 1:59.93 | |||||
21 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 57.74 | 2:00.54 | |||||
22 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 56.92 | 2:00.72 | |||||
23 | Nora Forsdahl | 2005 | Mellerud Simklubb | 52.67 | 2:00.93 | |||||
24 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 58.34 | 2:01.46 | |||||
25 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 56.79 | 2:01.73 | |||||
26 | Signe Malmeling | 2008 | Uddevalla Sim | 58.65 | 2:05.10 | |||||
27 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 1:00.69 | 2:06.46 | |||||
28 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 59.54 | 2:07.13 | |||||
29 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 1:00.46 | 2:09.57 | |||||
30 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 1:01.87 | 2:09.78 | |||||
31 | Gabriella Jonsson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 1:00.06 | 2:09.88 | |||||
32 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 1:00.83 | 2:09.93 | |||||
33 | Ida Berlin | 2009 | Simklubben Alingsås | 1:01.91 | 2:14.83 | |||||
34 | Selma Jensen-Hellberg | 2008 | Uddevalla Sim | 1:01.65 | 2:16.12 | |||||
35 | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | 1:04.43 | 2:19.48 | |||||
36 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 1:06.16 | 2:19.93 | |||||
37 | Meja Eriksson | 2009 | Uddevalla Sim | 1:09.47 | 2:21.60 | |||||
38 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 1:04.34 | 2:22.45 | |||||
39 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:04.48 | 2:22.95 | |||||
40 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 1:06.36 | 2:24.55 | |||||
41 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 1:06.40 | 2:25.60 | |||||
42 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:13.43 | 2:34.95 | |||||
43 | Tilda Sahlsten | 2009 | Uddevalla Sim | 1:17.04 | 2:39.72 | |||||
44 | Tyra Sannehed | 2008 | Uddevalla Sim | 1:15.29 | 2:41.22 | |||||
- | Alva Dittmer | 2007 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 18, 100m Bröst flickor 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 40.08 | 1:24.30 | |||||
2 | Ines Pereira Garcia | 2007 | Skövde Simsällskap | 43.53 | 1:30.76 | |||||
3 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 43.97 | 1:31.47 | |||||
4 | Gilma Janesjö | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.66 | 1:33.02 | |||||
5 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 45.92 | 1:37.41 | |||||
6 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 46.39 | 1:37.60 | |||||
7 | Tilde Haugsnes | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.35 | 1:38.28 | |||||
8 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 46.43 | 1:38.46 | |||||
9 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 46.23 | 1:39.05 | |||||
10 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 47.33 | 1:39.31 | |||||
11 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 47.21 | 1:40.27 | |||||
12 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 47.67 | 1:40.55 | |||||
13 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 47.94 | 1:40.87 | |||||
14 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 47.04 | 1:41.22 | |||||
15 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 49.75 | 1:44.74 | |||||
15 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 48.51 | 1:44.74 | |||||
17 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 49.48 | 1:46.42 | |||||
18 | Beatrice Stefanescu | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.62 | 1:48.30 | |||||
19 | Kajsa Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 51.51 | 1:48.78 | |||||
20 | Ella Winqvist | 2007 | Skövde Simsällskap | 52.36 | 1:49.86 | |||||
21 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 51.97 | 1:50.82 | |||||
22 | Freja Kinnander | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.26 | 1:51.32 | |||||
23 | Nina Ljunggren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.86 | 1:55.14 | |||||
24 | Alva Dittmer | 2007 | Uddevalla Sim | 54.99 | 1:56.26 | |||||
25 | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | 54.53 | 1:56.56 | |||||
26 | Elin Hillström | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.88 | 2:01.39 | |||||
27 | Bella Jensen | 2007 | Uddevalla Sim | 1:02.92 | 2:13.85 | |||||
28 | Elin Friman | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.28 | 2:23.89 | |||||
- | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:59 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 19, 100m Bröst pojkar 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 46.86 | 1:36.52 | |||||
2 | Gustaf Dalqvist | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.64 | 1:41.49 | |||||
3 | Elias Klebom | 2007 | Simklubben Elfsborg | 51.06 | 1:44.59 | |||||
4 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 51.57 | 1:47.64 | |||||
5 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 51.18 | 1:48.31 | |||||
6 | Vilgot Andersson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 52.56 | 1:51.30 | |||||
7 | Vinston Åsén | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.72 | 1:53.99 | |||||
8 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 55.24 | 1:55.18 | |||||
9 | Algot Finnäs | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.19 | 2:04.85 | |||||
10 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 59.18 | 2:06.70 | |||||
11 | Cornelis Lillesköld | 2007 | Uddevalla Sim | 1:02.08 | 2:08.51 | |||||
12 | Ludvig Forsdahl | 2007 | Mellerud Simklubb | 1:13.30 | 2:35.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:59 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 20, 50m Ryggsim flickor 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 33.09 | ||||||
2 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 35.47 | ||||||
3 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 36.52 | ||||||
4 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.57 | ||||||
5 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 39.12 | ||||||
6 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 40.06 | ||||||
7 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 40.21 | ||||||
8 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.91 | ||||||
9 | Isabella Isnes | 2005 | Strömstads Simförening | 41.04 | ||||||
10 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 41.20 | ||||||
11 | Meja Mulder Pettersson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.63 | ||||||
12 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 43.16 | ||||||
13 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 43.23 | ||||||
14 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 45.66 | ||||||
15 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 46.39 | ||||||
16 | Nora Forsdahl | 2005 | Mellerud Simklubb | 50.05 | ||||||
17 | Kajsa Lövbrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.72 | ||||||
- | Claudia Pereira Pinto | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:07 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 21, 50m Ryggsim pojkar 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 33.79 | ||||||
2 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 36.30 | ||||||
3 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 37.90 | ||||||
4 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 38.10 | ||||||
5 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 38.30 | ||||||
6 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.07 | ||||||
7 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 43.99 | ||||||
8 | Augustino Yamroj | 2005 | Uddevalla Sim | 48.12 | ||||||
9 | John Åhlund | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 49.76 | ||||||
10 | Viktor From | 2005 | Uddevalla Sim | 52.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:07 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 22, 100m Bröst flickor 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.96 | 1:21.93 | |||||
2 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.97 | 1:26.53 | |||||
3 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 42.10 | 1:29.46 | |||||
4 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 42.25 | 1:30.64 | |||||
5 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 43.83 | 1:33.29 | |||||
6 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 45.06 | 1:34.34 | |||||
7 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 44.75 | 1:34.80 | |||||
8 | Enna Karanovic | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.14 | 1:35.82 | |||||
9 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 45.79 | 1:37.41 | |||||
10 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 48.16 | 1:40.05 | |||||
11 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 47.77 | 1:40.09 | |||||
11 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 48.41 | 1:40.09 | |||||
13 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 47.68 | 1:40.86 | |||||
14 | Hanna Carlsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 48.02 | 1:40.91 | |||||
15 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 48.51 | 1:42.64 | |||||
16 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 49.25 | 1:43.95 | |||||
17 | Elvira Axelsson-Larsholt | 2006 | Strömstads Simförening | 49.46 | 1:44.96 | |||||
18 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 48.95 | 1:45.27 | |||||
19 | Hedda Östberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.82 | 1:48.27 | |||||
20 | Julia Dicander | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.61 | 1:50.52 | |||||
21 | Leia Haley Åslin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.16 | 1:52.79 | |||||
22 | Clara Almqvist | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.15 | 1:53.68 | |||||
23 | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | 57.38 | 2:05.03 | |||||
- | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Olivia Järrenfors | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 23, 100m Bröstsim pojkar 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 41.21 | 1:26.66 | |||||
2 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 42.58 | 1:30.40 | |||||
3 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 44.02 | 1:35.71 | |||||
4 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.77 | 1:39.81 | |||||
5 | Gabriel Dyring | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.83 | 1:42.00 | |||||
6 | Erwin Karfunkel | 2006 | Uddevalla Sim | 55.60 | 1:57.89 | |||||
- | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 24, 50m Ryggsim flickor 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 37.25 | ||||||
2 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 38.68 | ||||||
3 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 42.43 | ||||||
4 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 42.59 | ||||||
5 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 42.68 | ||||||
6 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 42.98 | ||||||
7 | Linn Bravert | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.10 | ||||||
8 | Annie Alsterstad | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.40 | ||||||
9 | Molly Wihed | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.65 | ||||||
10 | Emilia Söderström | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.19 | ||||||
11 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 47.46 | ||||||
12 | Maja Dalek | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 48.26 | ||||||
13 | Olivia Ståhl | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.97 | ||||||
14 | Gabriella Jonsson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 49.02 | ||||||
15 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 49.23 | ||||||
16 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 50.17 | ||||||
17 | Selma Jensen-Hellberg | 2008 | Uddevalla Sim | 50.49 | ||||||
18 | Elvira Wennersten | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 50.71 | ||||||
19 | Tyra Sannehed | 2008 | Uddevalla Sim | 51.09 | ||||||
20 | Vendela Orreving | 2008 | Simklubben Elfsborg | 51.71 | ||||||
21 | Anna Hall | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.45 | ||||||
22 | Diona Rrahmani | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 55.91 | ||||||
- | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
- | Signe Malmeling | 2008 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Trinity Nordenlilja | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 25, 50m Ryggsim pojkar 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 38.32 | ||||||
2 | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | 41.70 | ||||||
3 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 41.94 | ||||||
4 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 47.74 | ||||||
5 | Hjalmar Aronsson | 2008 | Uddevalla Sim | 49.35 | ||||||
6 | Samuel Övregaard | 2008 | Uddevalla Sim | 49.93 | ||||||
7 | Bjarki Niklasson | 2008 | Uddevalla Sim | 52.31 | ||||||
8 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 58.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:33 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 26, 50m Ryggsim flickor 10-y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 44.19 | ||||||
2 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 44.53 | ||||||
3 | Tilda Flyckt | 2010 | Simklubben Elfsborg | 44.92 | ||||||
4 | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | 46.69 | ||||||
5 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 48.76 | ||||||
6 | Vera Strömberg | 2010 | Simklubben Elfsborg | 50.56 | ||||||
7 | Molly Andersson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 50.69 | ||||||
8 | Tilda Sahlsten | 2009 | Uddevalla Sim | 51.36 | ||||||
9 | Hilma Andersson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 53.02 | ||||||
10 | Nova Svensson | 2009 | Simklubben Götene | 53.23 | ||||||
11 | Meja Eriksson | 2009 | Uddevalla Sim | 55.17 | ||||||
12 | Ida Berlin | 2009 | Simklubben Alingsås | 55.65 | ||||||
13 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 57.97 | ||||||
14 | Alva Järrenfors | 2009 | Simklubben Elfsborg | 58.99 | ||||||
15 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:01.30 | ||||||
16 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:11.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:33 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:37 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 27, 50m Ryggsim pojkar 10-y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Ahlin | 2009 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.97 | ||||||
2 | Viggo Vikarand | 2009 | Uddevalla Sim | 43.93 | ||||||
3 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 51.15 | ||||||
4 | Elliott Kantola | 2010 | Simklubben Elfsborg | 51.51 | ||||||
5 | Noah Mcadam | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 57.52 | ||||||
6 | Benjamin Jonsson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 1:06.08 | ||||||
- | Lukas Andersson | 2009 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilhelm Ejdesjö | 2010 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:37 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:42 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 28, 100m Bröst flickor 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 40.22 | 1:22.79 | |||||
2 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 39.97 | 1:23.33 | |||||
3 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 42.62 | 1:29.14 | |||||
4 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 43.04 | 1:30.57 | |||||
5 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.22 | 1:35.60 | |||||
6 | Isabella Isnes | 2005 | Strömstads Simförening | 44.38 | 1:36.01 | |||||
7 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.39 | 1:36.37 | |||||
8 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.44 | 1:37.34 | |||||
9 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 46.75 | 1:37.88 | |||||
10 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.92 | 1:38.26 | |||||
11 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 48.74 | 1:41.94 | |||||
12 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.04 | 1:43.88 | |||||
13 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 50.42 | 1:45.47 | |||||
14 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 50.55 | 1:45.62 | |||||
15 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 50.96 | 1:46.50 | |||||
16 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 50.33 | 1:46.59 | |||||
17 | Meja Mulder Pettersson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.44 | 1:48.94 | |||||
18 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 53.27 | 1:52.39 | |||||
19 | Nora Forsdahl | 2005 | Mellerud Simklubb | 54.31 | 1:53.07 | |||||
20 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 54.58 | 1:57.74 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:42 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:47 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 29, 100m Bröst pojkar 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 39.48 | 1:21.09 | |||||
2 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 38.16 | 1:21.54 | |||||
3 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 40.95 | 1:26.68 | |||||
4 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 43.88 | 1:31.59 | |||||
5 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 44.85 | 1:33.25 | |||||
6 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 45.37 | 1:33.87 | |||||
7 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.39 | 1:42.96 | |||||
8 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 52.65 | 1:50.71 | |||||
9 | John Åhlund | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 50.38 | 1:51.42 | |||||
- | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | DNS | ||||||
- | Augustino Yamroj | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:47 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:04 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 30, 50m Ryggsim flickor 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 35.37 | ||||||
2 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 38.09 | ||||||
3 | Gilma Janesjö | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.23 | ||||||
4 | Ella Winqvist | 2007 | Skövde Simsällskap | 38.86 | ||||||
5 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 39.49 | ||||||
6 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 39.60 | ||||||
7 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 40.78 | ||||||
8 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 41.16 | ||||||
9 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 41.34 | ||||||
10 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 41.73 | ||||||
11 | Esther Ohlson-Prangeröd | 2007 | Strömstads Simförening | 41.76 | ||||||
12 | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | 41.79 | ||||||
13 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 43.12 | ||||||
14 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 43.63 | ||||||
15 | Freja Kinnander | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.85 | ||||||
16 | Maja Nordelöf | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.21 | ||||||
17 | Alva Dittmer | 2007 | Uddevalla Sim | 46.86 | ||||||
18 | Ella Bratt | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 46.89 | ||||||
19 | Bella Jensen | 2007 | Uddevalla Sim | 47.22 | ||||||
20 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 48.08 | ||||||
21 | Linnéa Ottosson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.14 | ||||||
22 | Slava Skrypnyk | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.32 | ||||||
23 | Beatrice Stefanescu | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.84 | ||||||
24 | Ella Muthas | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.86 | ||||||
25 | Thea Falkek | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 49.49 | ||||||
26 | Livia Kaipiainen | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.73 | ||||||
27 | Lisa Thulin | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.91 | ||||||
28 | Nailia Rose Åslin | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.00 | ||||||
29 | Elin Friman | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.92 | ||||||
- | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Tilde Haugsnes | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra Carlsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:04 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:59 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 31, 50m Ryggsim pojkar 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 39.02 | ||||||
2 | Erik Bailey | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.32 | ||||||
3 | Tom Larsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.93 | ||||||
4 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 43.76 | ||||||
5 | Elias Klebom | 2007 | Simklubben Elfsborg | 46.82 | ||||||
6 | Vilgot Andersson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 47.00 | ||||||
7 | Anton Holmgren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.19 | ||||||
8 | Algot Finnäs | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.32 | ||||||
9 | Viktor Forsberg | 2007 | Uddevalla Sim | 50.60 | ||||||
10 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 50.65 | ||||||
11 | Cornelis Lillesköld | 2007 | Uddevalla Sim | 50.96 | ||||||
12 | Ludvig Brax | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 51.59 | ||||||
- | Ludvig Forsdahl | 2007 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:59 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:04 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 32, 50m Ryggsim flickor 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 35.00 | ||||||
2 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 37.23 | ||||||
3 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 37.47 | ||||||
4 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 37.55 | ||||||
5 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.21 | ||||||
6 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 39.85 | ||||||
7 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 40.10 | ||||||
8 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 40.15 | ||||||
9 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 40.80 | ||||||
10 | Elvira Axelsson-Larsholt | 2006 | Strömstads Simförening | 40.96 | ||||||
11 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.17 | ||||||
12 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 41.35 | ||||||
13 | Enna Karanovic | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.40 | ||||||
14 | Lilith Annmark | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.40 | ||||||
15 | Felicia Thuen | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 44.20 | ||||||
16 | Leia Haley Åslin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.97 | ||||||
17 | Moa Johansson | 2006 | Uddevalla Sim | 46.26 | ||||||
18 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 46.43 | ||||||
19 | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | 47.68 | ||||||
20 | Olivia Järrenfors | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.71 | ||||||
21 | Isabelle Johansson | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 48.48 | ||||||
22 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 51.38 | ||||||
23 | Frida Blom | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 53.65 | ||||||
24 | Maja Duzman | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 55.37 | ||||||
- | Maja Borg | 2006 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Clara Almqvist | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Iselin Mattsdotter | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:04 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:36 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 33, 50m Ryggsim pojkar 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 37.05 | ||||||
2 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 39.56 | ||||||
3 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 40.62 | ||||||
4 | Erwin Karfunkel | 2006 | Uddevalla Sim | 47.73 | ||||||
- | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:36 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 13:12 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 34, 4X50m Frisim Mixed 11-y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Föreningen Uddevalla Sim | 2008 | Uddevalla Sim | 2:29.43 | ||||||
Signe Malmeling | 2008 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Axel Hansson | 2008 | 35.73 | 1:10.52 | |||||||
Viggo Vikarand | 2009 | 41.59 | 1:52.11 | |||||||
Frida Nielsen | 2008 | 37.32 | 2:29.43 | |||||||
2 | Trollhättans Simsällskap | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 2:47.92 | ||||||
Zoe Metcalfe | 2008 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | 45.39 | 1:25.82 | |||||||
Rasmus Olsson | 2008 | 41.71 | 2:07.53 | |||||||
Regina Zana | 2010 | 40.39 | 2:47.92 | |||||||
3 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 2 | 2008 | Uddevalla Sim | 2:49.68 | ||||||
Selma Jensen-Hellberg | 2008 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Tyra Sannehed | 2008 | 42.85 | 1:23.78 | |||||||
Samuel Övregaard | 2008 | 42.56 | 2:06.34 | |||||||
Hjalmar Aronsson | 2008 | 43.34 | 2:49.68 | |||||||
4 | Simklubben Elfsborg | 2008 | Simklubben Elfsborg | 2:54.07 | ||||||
Tilda Flyckt | 2010 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Gabriella Jonsson | 2008 | 42.55 | 1:22.61 | |||||||
Oscar Sabo | 2008 | 35.12 | 1:57.73 | |||||||
Vilhelm Ejdesjö | 2010 | 56.34 | 2:54.07 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 13:12 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 35, 100m Rygg pojkar 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 42.08 | 1:25.25 | |||||
2 | Tom Larsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.57 | 1:26.06 | |||||
3 | Erik Bailey | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.32 | 1:30.35 | |||||
4 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 45.93 | 1:36.17 | |||||
5 | Vinston Åsén | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.82 | 1:36.78 | |||||
6 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 48.90 | 1:39.38 | |||||
7 | Vilgot Andersson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 48.82 | 1:39.65 | |||||
8 | Elias Klebom | 2007 | Simklubben Elfsborg | 49.25 | 1:41.92 | |||||
9 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 50.19 | 1:42.96 | |||||
10 | Anton Holmgren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.20 | 1:47.58 | |||||
11 | Cornelis Lillesköld | 2007 | Uddevalla Sim | 57.77 | 1:55.80 | |||||
- | Lucas Hang | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Forsberg | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 14:58 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 36, 100m Rygg flickor 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 37.30 | 1:17.46 | |||||
2 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 37.84 | 1:19.22 | |||||
3 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 39.96 | 1:21.11 | |||||
4 | Ines Pereira Garcia | 2007 | Skövde Simsällskap | 40.49 | 1:21.57 | |||||
5 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 41.19 | 1:23.16 | |||||
6 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 41.32 | 1:24.71 | |||||
7 | Gilma Janesjö | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.38 | 1:25.04 | |||||
8 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 42.20 | 1:25.68 | |||||
9 | Ella Winqvist | 2007 | Skövde Simsällskap | 43.33 | 1:27.06 | |||||
10 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 43.25 | 1:27.20 | |||||
11 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 43.88 | 1:28.99 | |||||
12 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 43.67 | 1:29.02 | |||||
13 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 43.30 | 1:29.13 | |||||
14 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 46.39 | 1:32.36 | |||||
15 | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | 45.31 | 1:33.33 | |||||
16 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 45.98 | 1:33.84 | |||||
17 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 45.88 | 1:34.10 | |||||
18 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 46.08 | 1:34.56 | |||||
19 | Nina Ljunggren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.55 | 1:35.84 | |||||
20 | Tilde Haugsnes | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.79 | 1:36.65 | |||||
21 | Freja Kinnander | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.69 | 1:37.01 | |||||
22 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 47.67 | 1:39.40 | |||||
23 | Elin Hillström | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.36 | 1:42.41 | |||||
24 | Alva Dittmer | 2007 | Uddevalla Sim | 50.63 | 1:42.50 | |||||
25 | Linnéa Ottosson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.47 | 1:45.27 | |||||
26 | Bella Jensen | 2007 | Uddevalla Sim | 54.02 | 1:52.53 | |||||
- | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Esther Ohlson-Prangeröd | 2007 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
- | Kajsa Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 14:58 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:00 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 37, 50m Frisim pojkar 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 28.77 | ||||||
2 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 30.01 | ||||||
3 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 30.02 | ||||||
4 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 30.72 | ||||||
5 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 31.18 | ||||||
6 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 32.58 | ||||||
7 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 33.42 | ||||||
8 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 36.46 | ||||||
9 | Viktor From | 2005 | Uddevalla Sim | 38.79 | ||||||
10 | John Åhlund | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 39.28 | ||||||
- | Augustino Yamroj | 2005 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:00 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 38, 50m Frisim flickor 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 29.99 | ||||||
2 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 30.16 | ||||||
3 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 30.22 | ||||||
4 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 31.31 | ||||||
5 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 31.68 | ||||||
6 | Isabella Isnes | 2005 | Strömstads Simförening | 33.84 | ||||||
7 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 33.99 | ||||||
8 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 34.48 | ||||||
9 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 34.63 | ||||||
10 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.79 | ||||||
11 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 35.07 | ||||||
12 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 35.56 | ||||||
13 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 35.94 | ||||||
14 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 36.86 | ||||||
15 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 37.06 | ||||||
16 | Meja Mulder Pettersson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.42 | ||||||
17 | Nora Forsdahl | 2005 | Mellerud Simklubb | 38.31 | ||||||
18 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 38.44 | ||||||
19 | Kajsa Lövbrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.98 | ||||||
20 | Claudia Pereira Pinto | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 44.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 39, 100m Rygg pojkar 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 38.91 | 1:19.91 | |||||
2 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 41.09 | 1:24.02 | |||||
3 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 42.20 | 1:25.38 | |||||
4 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.05 | 1:26.44 | |||||
5 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 44.98 | 1:33.07 | |||||
6 | Gabriel Dyring | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.40 | 1:40.24 | |||||
7 | Erwin Karfunkel | 2006 | Uddevalla Sim | 49.30 | 1:41.11 | |||||
8 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 48.35 | 1:41.57 | |||||
- | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 40, 100m Rygg flickor 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 36.38 | 1:15.56 | |||||
2 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.39 | 1:18.45 | |||||
3 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 38.78 | 1:18.57 | |||||
4 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 37.92 | 1:18.61 | |||||
5 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.24 | 1:21.59 | |||||
6 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 40.41 | 1:22.94 | |||||
7 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 40.86 | 1:25.13 | |||||
8 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 42.21 | 1:26.80 | |||||
9 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 42.40 | 1:27.58 | |||||
10 | Hanna Carlsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 42.66 | 1:27.79 | |||||
11 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 43.40 | 1:28.17 | |||||
12 | Elvira Axelsson-Larsholt | 2006 | Strömstads Simförening | 43.47 | 1:29.31 | |||||
13 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.58 | 1:31.07 | |||||
14 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 45.53 | 1:32.78 | |||||
15 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 45.95 | 1:33.41 | |||||
16 | Lilith Annmark | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.15 | 1:33.83 | |||||
17 | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | 46.93 | 1:35.75 | |||||
18 | Olivia Järrenfors | 2006 | Simklubben Elfsborg | 49.33 | 1:39.36 | |||||
19 | Leia Haley Åslin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.37 | 1:40.17 | |||||
20 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 48.68 | 1:41.00 | |||||
21 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 48.98 | 1:43.78 | |||||
22 | Moa Johansson | 2006 | Uddevalla Sim | 50.94 | 1:46.53 | |||||
23 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:01.94 | 2:00.79 | |||||
- | Hedda Östberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Iselin Mattsdotter | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Dicander | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 41, 50m Frisim pojkar 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | 34.21 | ||||||
2 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 34.80 | ||||||
3 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 35.44 | ||||||
4 | Malte Lilliebjelke | 2008 | Strömstads Simförening | 39.04 | ||||||
5 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 39.57 | ||||||
6 | Samuel Övregaard | 2008 | Uddevalla Sim | 42.22 | ||||||
7 | Hjalmar Aronsson | 2008 | Uddevalla Sim | 43.56 | ||||||
8 | Bjarki Niklasson | 2008 | Uddevalla Sim | 46.28 | ||||||
- | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 42, 50m Frisim flickor 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 32.45 | ||||||
2 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 33.05 | ||||||
3 | Signe Malmeling | 2008 | Uddevalla Sim | 34.60 | ||||||
4 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 34.70 | ||||||
5 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 35.41 | ||||||
6 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 38.90 | ||||||
7 | Linn Bravert | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.46 | ||||||
8 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 39.71 | ||||||
9 | Selma Jensen-Hellberg | 2008 | Uddevalla Sim | 41.16 | ||||||
10 | Annie Alsterstad | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.28 | ||||||
10 | Molly Wihed | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.28 | ||||||
12 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 41.49 | ||||||
13 | Moa Gårdman | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.70 | ||||||
14 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 42.80 | ||||||
15 | Maja Dalek | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 43.01 | ||||||
16 | Tyra Sannehed | 2008 | Uddevalla Sim | 43.16 | ||||||
17 | Lavinia Thörner | 2008 | Säffle Simsällskap | 43.43 | ||||||
18 | Emilia Söderström | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.87 | ||||||
19 | Gabriella Jonsson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 44.51 | ||||||
20 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 44.80 | ||||||
21 | Anna Hall | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.86 | ||||||
22 | Olivia Ståhl | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.19 | ||||||
23 | Elvira Wennersten | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 47.40 | ||||||
24 | Vendela Orreving | 2008 | Simklubben Elfsborg | 47.73 | ||||||
25 | Leah Lundgren | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.78 | ||||||
26 | Nellie Eievik | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.90 | ||||||
27 | Diona Rrahmani | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 53.77 | ||||||
28 | Trinity Nordenlilja | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 43, 50m Frisim pojkar 10-y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Ahlin | 2009 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.95 | ||||||
2 | Viggo Vikarand | 2009 | Uddevalla Sim | 39.70 | ||||||
3 | Noah Mcadam | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 45.16 | ||||||
4 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 46.55 | ||||||
5 | Elliott Kantola | 2010 | Simklubben Elfsborg | 47.82 | ||||||
6 | Lukas Andersson | 2009 | Säffle Simsällskap | 51.35 | ||||||
7 | Vilhelm Ejdesjö | 2010 | Simklubben Elfsborg | 57.70 | ||||||
8 | Benjamin Jonsson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 58.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 44, 50m Frisim flickor 10-y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 35.92 | ||||||
2 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 37.95 | ||||||
3 | Tilda Flyckt | 2010 | Simklubben Elfsborg | 39.59 | ||||||
4 | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | 40.34 | ||||||
5 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 41.52 | ||||||
6 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 42.76 | ||||||
7 | Vera Strömberg | 2010 | Simklubben Elfsborg | 43.90 | ||||||
8 | Tilda Sahlsten | 2009 | Uddevalla Sim | 46.27 | ||||||
9 | Alva Finnäs | 2009 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.60 | ||||||
10 | Molly Andersson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 46.71 | ||||||
11 | Nova Svensson | 2009 | Simklubben Götene | 47.84 | ||||||
12 | Ida Berlin | 2009 | Simklubben Alingsås | 47.88 | ||||||
13 | Hilma Andersson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 48.38 | ||||||
14 | Meja Eriksson | 2009 | Uddevalla Sim | 51.91 | ||||||
15 | Greta Hull | 2010 | Simklubben Elfsborg | 54.66 | ||||||
16 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 57.04 | ||||||
17 | Alva Järrenfors | 2009 | Simklubben Elfsborg | 58.92 | ||||||
18 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 59.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 45, 100m Rygg pojkar 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 35.60 | 1:13.86 | |||||
2 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 37.95 | 1:17.77 | |||||
3 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 39.75 | 1:20.06 | |||||
4 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 39.33 | 1:20.68 | |||||
5 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 41.03 | 1:22.78 | |||||
6 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.64 | 1:29.51 | |||||
7 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.99 | 1:30.79 | |||||
8 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.87 | 1:34.75 | |||||
9 | Viktor From | 2005 | Uddevalla Sim | 53.58 | 1:54.09 | |||||
- | John Åhlund | 2005 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 46, 100m Rygg flickor 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 35.42 | 1:11.28 | |||||
2 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 38.48 | 1:18.34 | |||||
3 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 38.72 | 1:19.47 | |||||
4 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.66 | 1:24.01 | |||||
5 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 41.20 | 1:24.33 | |||||
6 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.89 | 1:25.19 | |||||
7 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.67 | 1:27.31 | |||||
8 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 42.80 | 1:28.87 | |||||
9 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.06 | 1:29.13 | |||||
10 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 43.88 | 1:29.72 | |||||
11 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 46.38 | 1:31.05 | |||||
12 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 45.81 | 1:33.32 | |||||
13 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 47.01 | 1:36.43 | |||||
14 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 46.91 | 1:36.59 | |||||
15 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 47.06 | 1:36.68 | |||||
16 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.16 | 1:39.71 | |||||
17 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 48.43 | 1:40.15 | |||||
18 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 53.57 | 1:46.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 47, 50m Frisim pojkar 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 34.93 | ||||||
2 | Erik Bailey | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.70 | ||||||
3 | Tom Larsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.71 | ||||||
4 | Vilgot Andersson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 37.47 | ||||||
5 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 37.90 | ||||||
6 | Elias Klebom | 2007 | Simklubben Elfsborg | 38.68 | ||||||
7 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 39.24 | ||||||
8 | Vinston Åsén | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.37 | ||||||
9 | Algot Finnäs | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.72 | ||||||
10 | Anton Holmgren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.12 | ||||||
11 | Ludvig Brax | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 41.82 | ||||||
12 | Viktor Forsberg | 2007 | Uddevalla Sim | 42.91 | ||||||
13 | Cornelis Lillesköld | 2007 | Uddevalla Sim | 42.94 | ||||||
14 | Erik Vidarsson | 2007 | Lysekils Simsällskap | 43.17 | ||||||
15 | Lucas Hang | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.00 | ||||||
- | Ludvig Forsdahl | 2007 | Mellerud Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 48, 50m Frisim flickor 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 31.30 | ||||||
2 | Ines Pereira Garcia | 2007 | Skövde Simsällskap | 31.52 | ||||||
3 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 31.95 | ||||||
4 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 32.49 | ||||||
5 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 33.58 | ||||||
6 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 34.87 | ||||||
7 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 35.12 | ||||||
8 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 35.67 | ||||||
9 | Tilde Haugsnes | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.87 | ||||||
10 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 35.92 | ||||||
11 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 36.14 | ||||||
12 | Kajsa Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 36.72 | ||||||
13 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 36.93 | ||||||
14 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 37.48 | ||||||
15 | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | 37.85 | ||||||
16 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 38.45 | ||||||
17 | Stella Nielsen | 2007 | Strömstads Simförening | 38.58 | ||||||
18 | Ella Bratt | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 39.56 | ||||||
19 | Linnéa Ottosson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.02 | ||||||
20 | Beatrice Stefanescu | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.21 | ||||||
21 | Maja Nordelöf | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.56 | ||||||
22 | Alva Dittmer | 2007 | Uddevalla Sim | 40.75 | ||||||
23 | Elin Hillström | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.53 | ||||||
24 | Freja Kinnander | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.87 | ||||||
25 | Livia Kaipiainen | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.24 | ||||||
26 | Lisa Thulin | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.60 | ||||||
27 | Ella Muthas | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.66 | ||||||
28 | Bella Jensen | 2007 | Uddevalla Sim | 43.84 | ||||||
29 | Nailia Rose Åslin | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.30 | ||||||
30 | Elin Friman | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.74 | ||||||
31 | Alva Gillberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 47.87 | ||||||
32 | Tyra Carlsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.79 | ||||||
- | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 49, 50m Frisim pojkar 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 31.10 | ||||||
2 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 31.14 | ||||||
3 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 31.60 | ||||||
4 | Gabriel Dyring | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.16 | ||||||
5 | Erwin Karfunkel | 2006 | Uddevalla Sim | 46.74 | ||||||
- | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 50, 50m Frisim flickor 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 30.40 | ||||||
2 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.52 | ||||||
3 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 31.50 | ||||||
4 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 31.82 | ||||||
5 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 32.73 | ||||||
6 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 33.24 | ||||||
7 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 33.32 | ||||||
8 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 33.58 | ||||||
9 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 34.84 | ||||||
10 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 34.90 | ||||||
11 | Elvira Axelsson-Larsholt | 2006 | Strömstads Simförening | 35.25 | ||||||
12 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 35.71 | ||||||
13 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 36.01 | ||||||
14 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 37.80 | ||||||
15 | Olivia Järrenfors | 2006 | Simklubben Elfsborg | 37.84 | ||||||
16 | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | 38.49 | ||||||
17 | Moa Johansson | 2006 | Uddevalla Sim | 39.32 | ||||||
18 | Iselin Mattsdotter | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.21 | ||||||
19 | Lilith Annmark | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.39 | ||||||
20 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 40.81 | ||||||
21 | Julia Dicander | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.17 | ||||||
22 | Clara Almqvist | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.08 | ||||||
23 | Felicia Thuen | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 42.56 | ||||||
24 | Hedda Östberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.68 | ||||||
25 | Isabelle Johansson | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 43.47 | ||||||
26 | Frida Blom | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 45.05 | ||||||
27 | Maja Duzman | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 47.51 | ||||||
28 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 47.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 51, 100m Fri-Bens Po 14år-oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 50.28 | 1:45.65 | |||||
2 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 50.20 | 1:52.76 | |||||
3 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 54.42 | 1:54.85 | |||||
4 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 54.00 | 1:55.56 | |||||
5 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 56.13 | 1:58.71 | |||||
6 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 57.13 | 2:02.56 | |||||
7 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 58.65 | 2:04.73 | |||||
8 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 59.78 | 2:11.47 | |||||
9 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 1:01.15 | 2:12.35 | |||||
10 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 1:02.11 | 2:13.95 | |||||
11 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 2:14.25 | 2:14.25 | |||||
12 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 1:04.31 | 2:18.93 | |||||
13 | Erwin Karfunkel | 2006 | Uddevalla Sim | 1:04.02 | 2:20.62 | |||||
14 | Bjarki Niklasson | 2008 | Uddevalla Sim | 1:10.40 | 2:26.21 | |||||
15 | Viktor Forsberg | 2007 | Uddevalla Sim | 1:13.06 | 2:28.11 | |||||
16 | Cornelis Lillesköld | 2007 | Uddevalla Sim | 1:13.20 | 2:33.46 | |||||
17 | Viktor From | 2005 | Uddevalla Sim | 1:17.49 | 2:39.59 | |||||
18 | Viggo Vikarand | 2009 | Uddevalla Sim | 1:15.34 | 2:40.44 | |||||
19 | Samuel Övregaard | 2008 | Uddevalla Sim | 1:21.17 | 2:56.49 | |||||
- | Augustino Yamroj | 2005 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Hjalmar Aronsson | 2008 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | John Åhlund | 2005 | Falkenbergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Vilgot Andersson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 52, 100m Fjäril pojkar 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tom Larsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.33 | 1:37.58 | |||||
2 | Erik Bailey | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.88 | 1:38.60 | |||||
3 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 47.22 | 1:40.91 | |||||
4 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 50.64 | 1:53.32 | |||||
5 | Vinston Åsén | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.18 | 1:57.60 | |||||
6 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 55.04 | 2:02.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 53, 100m Fjäril flickor 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 37.03 | 1:18.91 | |||||
2 | Ines Pereira Garcia | 2007 | Skövde Simsällskap | 38.16 | 1:19.60 | |||||
3 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 37.82 | 1:20.47 | |||||
4 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 39.73 | 1:23.82 | |||||
5 | Gilma Janesjö | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.56 | 1:27.47 | |||||
6 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 39.48 | 1:28.69 | |||||
7 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 41.23 | 1:29.20 | |||||
8 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 42.49 | 1:32.81 | |||||
9 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 43.17 | 1:33.06 | |||||
10 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 43.76 | 1:35.79 | |||||
11 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 44.39 | 1:37.89 | |||||
12 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 43.28 | 1:40.48 | |||||
13 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 46.27 | 1:41.75 | |||||
14 | Kajsa Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 48.19 | 1:42.04 | |||||
15 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 45.16 | 1:42.23 | |||||
16 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 50.66 | 1:47.56 | |||||
17 | Nina Ljunggren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.93 | 1:54.88 | |||||
18 | Alva Dittmer | 2007 | Uddevalla Sim | 53.96 | 1:56.56 | |||||
19 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 54.67 | 1:57.77 | |||||
- | Bella Jensen | 2007 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Elin Hillström | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 54, 50m Fjärilsim pojkar 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 31.53 | ||||||
2 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 31.73 | ||||||
3 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 34.82 | ||||||
4 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 35.61 | ||||||
5 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 36.06 | ||||||
6 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 37.29 | ||||||
7 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.12 | ||||||
8 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 48.77 | ||||||
9 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 55, 50m Fjärilsim flickor 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 33.31 | ||||||
2 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 33.73 | ||||||
3 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 36.01 | ||||||
4 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 36.35 | ||||||
5 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.89 | ||||||
6 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 36.90 | ||||||
7 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 38.70 | ||||||
8 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 40.56 | ||||||
9 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 41.83 | ||||||
10 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 41.89 | ||||||
11 | Meja Mulder Pettersson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.98 | ||||||
12 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 43.91 | ||||||
13 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 46.06 | ||||||
14 | Nora Forsdahl | 2005 | Mellerud Simklubb | 49.82 | ||||||
15 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 52.48 | ||||||
- | Isabella Isnes | 2005 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
- | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 56, 100m Fjäril pojkar 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 38.04 | 1:24.67 | |||||
2 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 38.91 | 1:26.78 | |||||
3 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 44.07 | 1:38.90 | |||||
4 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 47.21 | 1:47.21 | |||||
- | Erwin Karfunkel | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 57, 100m Fjäril flickor 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 36.13 | 1:16.64 | |||||
2 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 36.30 | 1:16.66 | |||||
3 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 37.86 | 1:19.79 | |||||
4 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 37.99 | 1:19.93 | |||||
5 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.24 | 1:24.15 | |||||
6 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 40.24 | 1:28.22 | |||||
7 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 41.23 | 1:30.07 | |||||
8 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 44.46 | 1:35.40 | |||||
9 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 46.43 | 1:40.89 | |||||
- | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | DNS | ||||||
- | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 58, 50m Fjärilsim pojkar 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Hansson | 2008 | Uddevalla Sim | 40.29 | ||||||
2 | Elias Kvarnstedt | 2008 | Skövde Simsällskap | 42.66 | ||||||
3 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 43.18 | ||||||
4 | Hjalmar Aronsson | 2008 | Uddevalla Sim | 56.97 | ||||||
5 | Bjarki Niklasson | 2008 | Uddevalla Sim | 58.73 | ||||||
6 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 1:00.45 | ||||||
- | Malte Lilliebjelke | 2008 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
- | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Övregaard | 2008 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 59, 50m Fjärilsim flickor 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 38.64 | ||||||
2 | Signe Malmeling | 2008 | Uddevalla Sim | 42.54 | ||||||
3 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 42.60 | ||||||
4 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 44.13 | ||||||
5 | Frida Nielsen | 2008 | Uddevalla Sim | 44.29 | ||||||
6 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 44.83 | ||||||
7 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 45.69 | ||||||
8 | Molly Wihed | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.85 | ||||||
9 | Emilia Söderström | 2008 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.08 | ||||||
10 | Gabriella Jonsson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 54.64 | ||||||
11 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 56.18 | ||||||
12 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 56.24 | ||||||
13 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:00.80 | ||||||
- | Selma Jensen-Hellberg | 2008 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Tyra Sannehed | 2008 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 60, 50m Fjäril pojkar 10-y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viggo Vikarand | 2009 | Uddevalla Sim | 51.13 | ||||||
2 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 51.82 | ||||||
- | Noah Mcadam | 2009 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 61, 50m Fjäril flickor 10-y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 41.41 | ||||||
2 | Tilda Flyckt | 2010 | Simklubben Elfsborg | 45.23 | ||||||
3 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 46.53 | ||||||
4 | Tilda Sahlsten | 2009 | Uddevalla Sim | 50.86 | ||||||
5 | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | 50.97 | ||||||
6 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 57.60 | ||||||
7 | Vera Strömberg | 2010 | Simklubben Elfsborg | 1:02.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 62, 100m Fjäril pojkar 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 33.58 | 1:10.72 | |||||
2 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 36.36 | 1:20.00 | |||||
3 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 37.49 | 1:20.37 | |||||
4 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 38.45 | 1:26.01 | |||||
5 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 42.10 | 1:32.26 | |||||
6 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.16 | 1:36.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 63, 100m Fjäril flickor 14år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 35.34 | 1:13.34 | |||||
2 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 35.39 | 1:15.33 | |||||
3 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 38.26 | 1:21.54 | |||||
4 | Filippa Höglund | 2005 | Uddevalla Sim | 39.01 | 1:23.53 | |||||
5 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 40.37 | 1:29.50 | |||||
6 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 44.72 | 1:32.90 | |||||
7 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.77 | 1:33.33 | |||||
8 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 42.63 | 1:34.17 | |||||
9 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 43.91 | 1:36.63 | |||||
10 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 44.83 | 1:38.05 | |||||
11 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.69 | 1:41.72 | |||||
12 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 54.52 | 1:58.22 | |||||
- | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 64, 50m Fjärilsim pojkar 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tom Larsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.86 | ||||||
2 | Erik Bailey | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.12 | ||||||
3 | Axel Rodin | 2007 | Uddevalla Sim | 42.68 | ||||||
4 | Vilgot Andersson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 43.67 | ||||||
5 | Elias Klebom | 2007 | Simklubben Elfsborg | 45.37 | ||||||
6 | Vinston Åsén | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.50 | ||||||
7 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 48.64 | ||||||
8 | Leo Blomberg | 2007 | Uddevalla Sim | 52.20 | ||||||
9 | Anton Holmgren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.24 | ||||||
- | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 65, 50m Fjärilsim flickor 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 34.08 | ||||||
2 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 34.17 | ||||||
3 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 35.86 | ||||||
4 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 36.23 | ||||||
5 | Gilma Janesjö | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.67 | ||||||
6 | Elsa Vikarand | 2007 | Uddevalla Sim | 39.97 | ||||||
7 | Malin Östblom | 2007 | Uddevalla Sim | 40.96 | ||||||
8 | Ebba Hellgren | 2007 | Uddevalla Sim | 41.43 | ||||||
9 | Majken Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 43.84 | ||||||
10 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 44.28 | ||||||
11 | Tilde Haugsnes | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.58 | ||||||
12 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 45.17 | ||||||
13 | Saga Eriksson | 2007 | Uddevalla Sim | 50.02 | ||||||
14 | Lovis Adamsson | 2007 | Uddevalla Sim | 50.47 | ||||||
15 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 51.11 | ||||||
16 | Freja Kinnander | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.34 | ||||||
- | Bella Jensen | 2007 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Alva Dittmer | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Ella Muthas | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nina Ljunggren | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Slava Skrypnyk | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 66, 50m Fjärilsim pojkar 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 35.91 | ||||||
2 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 36.01 | ||||||
3 | Gabriel Dyring | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.25 | ||||||
4 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 43.24 | ||||||
5 | Oscar Andersson | 2006 | Uddevalla Sim | 45.06 | ||||||
- | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erwin Karfunkel | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:23 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 67, 50m Fjärilsim flickor 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 33.93 | ||||||
2 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 34.02 | ||||||
3 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 34.61 | ||||||
4 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 36.16 | ||||||
5 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.81 | ||||||
6 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 36.89 | ||||||
7 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 37.74 | ||||||
8 | Märta Ryrmalm | 2006 | Uddevalla Sim | 38.52 | ||||||
9 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 40.42 | ||||||
10 | Ella Cedergren | 2006 | Uddevalla Sim | 42.76 | ||||||
11 | Elvira Axelsson-Larsholt | 2006 | Strömstads Simförening | 43.46 | ||||||
12 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 44.46 | ||||||
13 | Olivia Järrenfors | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.47 | ||||||
14 | Lilith Annmark | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.50 | ||||||
15 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 45.67 | ||||||
16 | Leia Haley Åslin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.53 | ||||||
17 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 49.31 | ||||||
- | Alexandra Cullberg | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Officiell |
Tävling | US-Cupen 2019 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:00 | |||
Arrangör | Uddevalla Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 mars 2019 |
Gren 68, 4X50m Frisim Mixed 12-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 2 | 2005 | Uddevalla Sim | 1:59.20 | ||||||
Lina Nielsen | 2005 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Marcus Östblom | 2005 | 30.32 | 1:00.88 | |||||||
Petter Lundberg | 2005 | 28.94 | 1:29.82 | |||||||
Lova Rodin | 2005 | 29.38 | 1:59.20 | |||||||
2 | Föreningen Uddevalla Sim | 2005 | Uddevalla Sim | 2:00.79 | ||||||
Emma Hejdengård | 2006 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | 29.67 | 59.62 | |||||||
Nora Eriksson | 2005 | 30.85 | 1:30.47 | |||||||
David Happe | 2006 | 30.32 | 2:00.79 | |||||||
3 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 3 | 2006 | Uddevalla Sim | 2:08.90 | ||||||
Oscar Andersson | 2006 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Matilda Wassblad | 2006 | 31.98 | 1:04.12 | |||||||
Leon Rössger | 2006 | 32.10 | 1:36.22 | |||||||
Ebba Kjellberg | 2006 | 32.68 | 2:08.90 | |||||||
4 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 4 | 2005 | Uddevalla Sim | 2:10.83 | ||||||
Filippa Höglund | 2005 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Vilma Olsson | 2007 | 35.51 | 1:07.27 | |||||||
Oliver Andersson | 2005 | 30.51 | 1:37.78 | |||||||
Märta Ryrmalm | 2006 | 33.05 | 2:10.83 | |||||||
5 | Trollhättans Simsällskap Lag 1 | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 2:13.01 | ||||||
Rasmus Faarinen | 2005 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Moa Larsson | 2005 | 32.90 | 1:02.89 | |||||||
Emma Wikberg | 2007 | 36.67 | 1:39.56 | |||||||
Noel Heal | 2005 | 33.45 | 2:13.01 | |||||||
6 | Simklubben Elfsborg Lag 2 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:14.08 | ||||||
Svea Klasson | 2006 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Melina Eksell | 2005 | 33.24 | 1:09.11 | |||||||
Eric Thörngren | 2006 | 32.56 | 1:41.67 | |||||||
Alvar Ejdesjö | 2005 | 32.41 | 2:14.08 | |||||||
7 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 5 | 2005 | Uddevalla Sim | 2:15.71 | ||||||
Axel Rodin | 2007 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Ebba Hellgren | 2007 | 33.50 | 1:07.87 | |||||||
William Erlandsson | 2005 | 32.41 | 1:40.28 | |||||||
Majken Olsson | 2007 | 35.43 | 2:15.71 | |||||||
8 | Falkenbergs Simklubb | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 2:18.72 | ||||||
Elise Dahlberg | 2006 | 31.19 | 31.19 | |||||||
John Åhlund | 2005 | 38.20 | 1:09.39 | |||||||
Vilgot Andersson | 2007 | 38.26 | 1:47.65 | |||||||
Maja Gustafsson | 2007 | 31.07 | 2:18.72 | |||||||
9 | Simklubben Elfsborg Lag 1 | 2007 | Simklubben Elfsborg | 2:19.10 | ||||||
Alma Strömberg | 2007 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Ella Flyckt | 2007 | 31.01 | 1:02.58 | |||||||
Philip Hansson | 2007 | 37.72 | 1:40.30 | |||||||
Elias Klebom | 2007 | 38.80 | 2:19.10 | |||||||
10 | Föreningen Uddevalla Sim Lag 6 | 2005 | Uddevalla Sim | 2:20.17 | ||||||
Moa Blomberg | 2005 | 34.38 | 34.38 | |||||||
Ella Cedergren | 2006 | 34.11 | 1:08.49 | |||||||
Saga Eriksson | 2007 | 34.58 | 1:43.07 | |||||||
Leo Blomberg | 2007 | 37.10 | 2:20.17 | |||||||
11 | Trollhättans Simsällskap Lag 2 | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 2:20.32 | ||||||
Viktor Olsson | 2006 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | 35.10 | 1:09.95 | |||||||
Simon Olofsson | 2007 | 36.70 | 1:46.65 | |||||||
Achazia Hilvano | 2006 | 33.67 | 2:20.32 | |||||||
12 | Trollhättans Simsällskap Lag 3 | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 2:33.80 | ||||||
Linnea Alfredsson | 2006 | 36.32 | 36.32 | |||||||
Karl Holm | 2006 | 37.33 | 1:13.65 | |||||||
Alim Inal | 2006 | 41.33 | 1:54.98 | |||||||
Frida Arvidsson | 2005 | 38.82 | 2:33.80 | |||||||
13 | Mass Lag Blå | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:33.98 | ||||||
Gabriel Dyring | 2006 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Meja Mulder Pettersson | 2005 | 35.80 | 1:11.76 | |||||||
Algot Finnäs | 2007 | 41.04 | 1:52.80 | |||||||
Elin Hillström | 2007 | 41.18 | 2:33.98 | |||||||
14 | Mass Lag Grön | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:37.84 | ||||||
Tom Larsson | 2007 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Slava Skrypnyk | 2007 | 41.69 | 1:19.10 | |||||||
Anton Holmgren | 2007 | 41.14 | 2:00.24 | |||||||
Nina Ljunggren | 2007 | 37.60 | 2:37.84 | |||||||
15 | Trollhättans Simsällskap Lag 4 | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 2:38.84 | ||||||
Theo Nordin | 2007 | 39.81 | 39.81 | |||||||
William Lindstrand | 2005 | 38.54 | 1:18.35 | |||||||
Vilda Markusson | 2007 | 38.80 | 1:57.15 | |||||||
Amanda Lindstrand | 2008 | 41.69 | 2:38.84 | |||||||
16 | Mass Lag Gul | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:43.82 | ||||||
Freja Kinnander | 2007 | 40.68 | 40.68 | |||||||
Tilde Haugsnes | 2007 | 36.38 | 1:17.06 | |||||||
Erik Bailey | 2007 | 37.90 | 1:54.96 | |||||||
Lucas Hang | 2007 | 48.86 | 2:43.82 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 30 mars 2019 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:00 |