Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
690 |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
580 |
1:21.45 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.09 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
553 |
1:22.75 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.79 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.61 |
543 |
1:23.27 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.14 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
-.-- |
539 |
1:23.50 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
518 |
1:24.60 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
514 |
1:24.83 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
511 |
1:24.98 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.82 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.88 |
477 |
1:26.94 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.93 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
467 |
1:27.54 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
-.-- |
455 |
1:28.32 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.12 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
452 |
1:28.53 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.11 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.86 |
429 |
1:30.09 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.35 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.67 |
419 |
1:30.76 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.54 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 15:51:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
798 |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
780 |
1:13.82 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
760 |
1:14.46 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
749 |
1:14.82 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.63 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
727 |
1:15.55 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.88 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
725 |
1:15.62 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.51 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
703 |
1:16.42 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.10 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
670 |
1:17.64 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
653 |
1:18.32 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.16 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
644 |
1:18.69 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.40 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
640 |
1:18.84 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.04 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.62 |
615 |
1:19.89 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.63 |
615 |
1:19.91 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
605 |
1:20.34 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.61 |
601 |
1:20.50 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.58 |
601 |
1:20.53 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.68 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
597 |
1:20.68 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.46 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.55 |
571 |
1:21.90 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
568 |
1:22.03 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.06 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.57 |
554 |
1:22.71 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.17 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.85 |
548 |
1:23.02 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.76 |
536 |
1:23.62 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.28 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
536 |
1:23.63 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.73 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kamilla Figurski |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.75 |
532 |
1:23.85 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.54 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
529 |
1:24.03 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.85 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
524 |
1:24.26 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
523 |
1:24.33 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.04 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
521 |
1:24.42 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.56 |
514 |
1:24.80 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anne-Maj Framke |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
512 |
1:24.94 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
462 |
1:27.91 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
456 |
1:28.27 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
447 |
1:28.86 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 15:51:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 15:51.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
758 |
1:06.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.52 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.71 |
584 |
1:12.32 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.72 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
547 |
1:13.93 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
499 |
1:16.22 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.77 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.64 |
496 |
1:16.37 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.62 |
487 |
1:16.83 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.18 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.60 |
463 |
1:18.14 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.22 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
456 |
1:18.56 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
453 |
1:18.74 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.05 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.60 |
450 |
1:18.92 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.27 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
447 |
1:19.06 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.64 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
436 |
1:19.75 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
429 |
1:20.17 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.80 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
409 |
1:21.46 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.02 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
407 |
1:21.59 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
406 |
1:21.67 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
401 |
1:21.98 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.98 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
398 |
1:22.20 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
392 |
1:22.63 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
388 |
1:22.90 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.33 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.70 |
382 |
1:23.30 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.21 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Schrøder |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
382 |
1:23.33 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.26 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.64 |
379 |
1:23.51 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.23 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
354 |
1:25.43 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.15 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
753 |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
735 |
1:07.00 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.19 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
668 |
1:09.18 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.69 |
657 |
1:09.56 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
653 |
1:09.69 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
651 |
1:09.75 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
651 |
1:09.76 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.36 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.61 |
647 |
1:09.90 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.18 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
635 |
1:10.35 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
627 |
1:10.64 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.02 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
618 |
1:10.99 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.63 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
618 |
1:11.00 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
587 |
1:12.23 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.37 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
580 |
1:12.49 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.61 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.58 |
572 |
1:12.84 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.52 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
565 |
1:13.12 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.74 |
561 |
1:13.30 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
561 |
1:13.33 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
553 |
1:13.66 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.98 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
553 |
1:13.68 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.97 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
549 |
1:13.82 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
549 |
1:13.84 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.59 |
546 |
1:13.96 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
543 |
1:14.09 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.63 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
532 |
1:14.61 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.45 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.71 |
526 |
1:14.91 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
526 |
1:14.91 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.79 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
524 |
1:14.98 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.97 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
524 |
1:14.98 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.61 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
522 |
1:15.10 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
520 |
1:15.18 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
508 |
1:15.78 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
505 |
1:15.92 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.90 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
William Haaning |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
503 |
1:16.01 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.71 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
497 |
1:16.31 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.77 |
495 |
1:16.42 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
495 |
1:16.45 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
488 |
1:16.77 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.18 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.66 |
477 |
1:17.36 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.38 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.60 |
469 |
1:17.80 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
467 |
1:17.93 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.64 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
461 |
1:18.29 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.02 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.68 |
440 |
1:19.49 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.11 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
435 |
1:19.81 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.89 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
+0.72 |
430 |
1:20.08 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
396 |
1:22.30 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.59 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 16:46.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
691 |
2:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.09 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
687 |
2:30.20 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.89 |
(-9.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
660 |
2:32.20 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.92 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
640 |
2:33.77 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.98 |
(-10.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
640 |
2:33.81 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.08 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
582 |
2:38.78 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.72 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.59 |
581 |
2:38.80 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.67 |
(-8.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
578 |
2:39.11 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.71 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
566 |
2:40.25 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.82 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
539 |
2:42.87 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.36 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
537 |
2:43.06 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.62 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
520 |
2:44.79 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.87 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
502 |
2:46.80 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.43 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.72 |
385 |
3:02.14 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.87 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:37:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
844 |
2:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.06 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.72 |
805 |
2:22.50 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.04 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.59 |
747 |
2:26.08 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.25 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.94 |
739 |
2:26.63 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.02 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.59 |
730 |
2:27.20 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.40 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
707 |
2:28.79 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.92 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.53 |
672 |
2:31.28 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.63 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
658 |
2:32.41 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.17 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
655 |
2:32.61 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.50 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
636 |
2:34.13 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.06 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.61 |
636 |
2:34.13 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.25 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.57 |
635 |
2:34.16 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.44 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.68 |
603 |
2:36.87 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.42 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
590 |
2:38.01 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.52 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
583 |
2:38.63 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.16 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carla Uhl |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.56 |
583 |
2:38.68 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.39 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
581 |
2:38.82 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.73 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
575 |
2:39.41 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.19 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
556 |
2:41.14 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.07 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.58 |
522 |
2:44.61 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:37:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 16:46.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
674 |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.83 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
596 |
2:21.22 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.76 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
593 |
2:21.40 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.37 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
589 |
2:21.78 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.21 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.38 |
587 |
2:21.94 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.04 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
575 |
2:22.93 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.00 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.69 |
514 |
2:28.35 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.48 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
497 |
2:30.04 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.73 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
488 |
2:30.97 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.27 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
465 |
2:33.32 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.48 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
433 |
2:37.01 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
421 |
2:38.52 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.91 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.64 |
406 |
2:40.47 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.65 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
348 |
2:48.86 |
+33.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.69 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:41:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
962 |
2:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.58 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
743 |
2:11.22 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.45 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
700 |
2:13.82 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.08 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
691 |
2:14.40 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.43 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
688 |
2:14.62 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.64 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.76 |
659 |
2:16.53 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.06 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
658 |
2:16.64 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.45 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
653 |
2:16.94 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.93 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
645 |
2:17.55 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.95 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
630 |
2:18.64 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.53 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
624 |
2:19.05 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.71 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Johansen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
606 |
2:20.42 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.32 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
604 |
2:20.54 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.72 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
592 |
2:21.50 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.48 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
569 |
2:23.39 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.73 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
566 |
2:23.61 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.45 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.62 |
566 |
2:23.67 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.85 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
560 |
2:24.18 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.24 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
534 |
2:26.50 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.99 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
526 |
2:27.21 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.18 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
512 |
2:28.54 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.01 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
506 |
2:29.07 |
+28.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
481 |
2:31.61 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.02 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 16:41:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 16:46.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.86 |
723 |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
652 |
1:11.62 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
636 |
1:12.20 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
584 |
1:14.28 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.09 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.58 |
583 |
1:14.34 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
571 |
1:14.85 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
569 |
1:14.94 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.05 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.59 |
566 |
1:15.06 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
565 |
1:15.11 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.23 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
563 |
1:15.21 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
549 |
1:15.81 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.56 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
535 |
1:16.48 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.87 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.67 |
532 |
1:16.61 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.20 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
523 |
1:17.06 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
519 |
1:17.26 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.25 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
515 |
1:17.46 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.65 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
512 |
1:17.62 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.79 |
508 |
1:17.79 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
508 |
1:17.80 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.32 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.80 |
507 |
1:17.86 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.34 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
-.-- |
502 |
1:18.12 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
498 |
1:18.32 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.02 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
493 |
1:18.62 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.34 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.50 |
488 |
1:18.87 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.59 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.66 |
487 |
1:18.94 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.79 |
485 |
1:19.01 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.10 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
481 |
1:19.24 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.63 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
478 |
1:19.42 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.15 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.59 |
472 |
1:19.72 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
472 |
1:19.73 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.55 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
472 |
1:19.76 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.96 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.81 |
463 |
1:20.25 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.54 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
459 |
1:20.49 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
457 |
1:20.60 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.83 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
456 |
1:20.64 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.59 |
456 |
1:20.66 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
455 |
1:20.75 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.41 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.63 |
447 |
1:21.19 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.55 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
440 |
1:21.61 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.70 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.67 |
438 |
1:21.74 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.80 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
437 |
1:21.79 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.37 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
434 |
1:21.99 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
421 |
1:22.83 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.54 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
419 |
1:22.99 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
413 |
1:23.35 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.12 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
+0.82 |
411 |
1:23.51 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.85 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
-.-- |
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:22.84 |
(-1:22.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:22:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.71 |
849 |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
787 |
1:07.27 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.46 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
768 |
1:07.82 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.34 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.62 |
748 |
1:08.41 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.03 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
712 |
1:09.53 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.38 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
711 |
1:09.58 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.06 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
706 |
1:09.72 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.82 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
700 |
1:09.95 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.77 |
697 |
1:10.04 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.51 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.51 |
695 |
1:10.09 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.72 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.73 |
694 |
1:10.13 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
682 |
1:10.56 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
671 |
1:10.92 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.51 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
666 |
1:11.11 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.63 |
660 |
1:11.33 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
653 |
1:11.59 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.95 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
651 |
1:11.66 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.53 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
637 |
1:12.16 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.12 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
631 |
1:12.40 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.10 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.62 |
626 |
1:12.58 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
610 |
1:13.22 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
609 |
1:13.25 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.62 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
609 |
1:13.25 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
607 |
1:13.35 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.19 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
606 |
1:13.38 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
-.-- |
606 |
1:13.38 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.58 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
604 |
1:13.47 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
598 |
1:13.72 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
594 |
1:13.87 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.89 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.57 |
586 |
1:14.19 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.20 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
586 |
1:14.20 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
582 |
1:14.36 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.44 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
582 |
1:14.39 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.30 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
577 |
1:14.60 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.78 |
573 |
1:14.75 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
573 |
1:14.75 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
572 |
1:14.79 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.71 |
569 |
1:14.94 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
564 |
1:15.16 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
560 |
1:15.31 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.37 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
559 |
1:15.38 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
558 |
1:15.41 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.04 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
558 |
1:15.44 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.87 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.52 |
557 |
1:15.45 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.11 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
555 |
1:15.55 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
554 |
1:15.60 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.81 |
550 |
1:15.78 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
542 |
1:16.14 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.74 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
535 |
1:16.49 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
528 |
1:16.80 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.52 |
525 |
1:16.98 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.46 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
522 |
1:17.12 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
500 |
1:18.21 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.09 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:22:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 17:41.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
685 |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
604 |
1:04.83 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.76 |
580 |
1:05.71 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.47 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
568 |
1:06.20 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
546 |
1:07.08 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.56 |
538 |
1:07.40 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Rye Gefke |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
532 |
1:07.63 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.17 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.64 |
515 |
1:08.36 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.61 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
511 |
1:08.58 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.96 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
501 |
1:08.99 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
488 |
1:09.61 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.52 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
488 |
1:09.61 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.93 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.57 |
487 |
1:09.69 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.20 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.68 |
484 |
1:09.83 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
483 |
1:09.86 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.62 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.63 |
478 |
1:10.09 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.16 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
475 |
1:10.24 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
474 |
1:10.30 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
470 |
1:10.50 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
468 |
1:10.59 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.49 |
467 |
1:10.63 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.07 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.53 |
463 |
1:10.83 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.54 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
459 |
1:11.07 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
458 |
1:11.12 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
452 |
1:11.41 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
451 |
1:11.45 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.65 |
450 |
1:11.54 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
+0.71 |
449 |
1:11.59 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.52 |
448 |
1:11.62 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.27 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.72 |
446 |
1:11.73 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.78 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.52 |
440 |
1:12.07 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
437 |
1:12.20 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
436 |
1:12.27 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
436 |
1:12.28 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
433 |
1:12.42 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.93 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.80 |
433 |
1:12.46 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
430 |
1:12.62 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.65 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
424 |
1:12.95 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.21 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.45 |
422 |
1:13.07 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
415 |
1:13.50 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
411 |
1:13.71 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.02 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
406 |
1:14.04 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.61 |
400 |
1:14.38 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Luca de Masi |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
394 |
1:14.77 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.95 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.62 |
393 |
1:14.84 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.60 |
389 |
1:15.08 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
385 |
1:15.35 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.32 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
382 |
1:15.53 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.81 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.61 |
371 |
1:16.26 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
364 |
1:16.73 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.53 |
364 |
1:16.74 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
363 |
1:16.81 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.15 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
355 |
1:17.37 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.90 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.48 |
348 |
1:17.91 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Andreas Bindslev |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:49:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
747 |
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
716 |
1:01.28 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.77 |
671 |
1:02.62 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.24 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
665 |
1:02.79 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
662 |
1:02.90 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.06 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
657 |
1:03.05 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
646 |
1:03.42 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.33 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
640 |
1:03.61 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
637 |
1:03.71 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.01 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.69 |
635 |
1:03.79 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.84 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
627 |
1:04.06 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
620 |
1:04.27 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.42 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
617 |
1:04.40 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
613 |
1:04.52 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
596 |
1:05.15 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.79 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
594 |
1:05.21 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
586 |
1:05.52 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
584 |
1:05.58 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.95 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
584 |
1:05.59 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.67 |
575 |
1:05.93 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
574 |
1:05.95 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
573 |
1:06.00 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.78 |
572 |
1:06.02 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.29 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.58 |
566 |
1:06.25 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.55 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
565 |
1:06.32 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
558 |
1:06.57 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.21 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
557 |
1:06.63 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.69 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
William Haaning |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
549 |
1:06.94 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.63 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.72 |
538 |
1:07.38 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.13 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
535 |
1:07.52 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
530 |
1:07.72 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.09 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
529 |
1:07.78 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
525 |
1:07.94 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.73 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.61 |
523 |
1:08.02 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.19 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mathias Johansen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
520 |
1:08.16 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.64 |
517 |
1:08.30 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.48 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
513 |
1:08.48 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.65 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
509 |
1:08.64 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.76 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
507 |
1:08.72 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.34 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.71 |
506 |
1:08.77 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
505 |
1:08.83 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
505 |
1:08.85 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.80 |
503 |
1:08.91 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.73 |
503 |
1:08.92 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.55 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
502 |
1:08.96 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.87 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
497 |
1:09.22 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.88 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
490 |
1:09.53 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.76 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.69 |
490 |
1:09.54 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.60 |
487 |
1:09.68 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
485 |
1:09.78 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.17 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
480 |
1:10.01 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
480 |
1:10.02 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.65 |
479 |
1:10.05 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.61 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.57 |
478 |
1:10.12 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.58 |
476 |
1:10.21 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.10 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Vitus Skovbjerg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.60 |
471 |
1:10.43 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.63 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
470 |
1:10.51 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
462 |
1:10.88 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
454 |
1:11.32 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
450 |
1:11.53 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.02 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=61 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
442 |
1:11.95 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.58 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=61 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.61 |
442 |
1:11.95 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.57 |
442 |
1:11.97 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.17 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.65 |
432 |
1:12.53 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
414 |
1:13.55 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.18 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
403 |
1:14.22 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.85 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.67 |
385 |
1:15.33 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:49:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 17:49.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.85 |
565 |
2:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.98 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
503 |
2:45.36 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.94 |
(-19.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
469 |
2:49.26 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.83 |
(-8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
431 |
2:54.07 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.02 |
(-8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
409 |
2:57.20 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.10 |
(-10.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
404 |
2:57.92 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.54 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:02:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.66 |
662 |
2:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.79 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
+0.68 |
616 |
2:34.56 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.87 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
563 |
2:39.25 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
560 |
2:39.60 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.75 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
538 |
2:41.76 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.61 |
(-10.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
525 |
2:43.04 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.81 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
512 |
2:44.43 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.31 |
(-10.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.57 |
508 |
2:44.85 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.81 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
495 |
2:46.24 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.13 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.82 |
479 |
2:48.14 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.27 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.69 |
448 |
2:51.90 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.43 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
445 |
2:52.26 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.25 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
401 |
2:58.34 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.17 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
338 |
3:08.83 |
+37.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.18 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:02:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:02.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.62 |
552 |
2:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.49 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.61 |
436 |
2:35.73 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.15 |
(-14.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
422 |
2:37.47 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.24 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
410 |
2:39.03 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.54 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
392 |
2:41.34 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.45 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
386 |
2:42.19 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.64 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.56 |
381 |
2:42.93 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.85 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
376 |
2:43.65 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.50 |
(-11.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
371 |
2:44.39 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.66 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.53 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:14:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
787 |
2:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.67 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
735 |
2:10.89 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.73 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
651 |
2:16.31 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.25 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.72 |
600 |
2:20.05 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.91 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
577 |
2:21.90 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.88 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
524 |
2:26.46 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.78 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
507 |
2:28.12 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.15 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
502 |
2:28.64 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.25 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
499 |
2:28.89 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.49 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
483 |
2:30.56 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.18 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.66 |
480 |
2:30.87 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.60 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Paaske |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.59 |
454 |
2:33.63 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.04 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
414 |
2:38.40 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.72 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
387 |
2:42.07 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.64 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
375 |
2:43.84 |
+35.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.99 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:14:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:16.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X50m Medley Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SIGMA 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
+0.69 |
30.78 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
+0.18 |
34.30 |
|
|
|
|
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
+0.48 |
28.82 |
|
|
|
|
1:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
+0.42 |
28.41 |
|
|
|
|
2:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helsingør Piger 1 |
14 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.95 |
+1.64 |
|
|
|
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
0956AF |
+0.70 |
31.74 |
|
|
|
|
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
0844AD |
+0.04 |
35.77 |
|
|
|
|
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Eriksen |
2008 |
0892AD |
+0.36 |
29.40 |
|
|
|
|
1:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
0844AJ |
+0.22 |
27.04 |
|
|
|
|
2:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hovedstadens Piger |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.14 |
+3.83 |
|
|
|
|
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
+0.58 |
32.70 |
|
|
|
|
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
+0.52 |
34.34 |
|
|
|
|
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
+0.20 |
30.44 |
|
|
|
|
1:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
+0.15 |
28.66 |
|
|
|
|
2:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SIGMA 2 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:06.24 |
+3.93 |
|
|
|
|
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
+0.71 |
32.70 |
|
|
|
|
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
+0.33 |
34.76 |
|
|
|
|
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
+0.24 |
30.83 |
|
|
|
|
1:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
-0.01 |
27.95 |
|
|
|
|
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rsk Piger |
14 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:08.66 |
+6.35 |
|
|
|
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
+0.73 |
31.54 |
|
|
|
|
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
0.00 |
37.28 |
|
|
|
|
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
+0.52 |
31.45 |
|
|
|
|
1:40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
+0.20 |
28.39 |
|
|
|
|
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
LSK |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.98 |
+6.67 |
|
|
|
|
Wilma Berg |
2008 |
0868AD |
+0.60 |
34.70 |
|
|
|
|
34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
0886AB |
+0.11 |
34.11 |
|
|
|
|
1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mathiesen |
2008 |
0876AK |
+0.30 |
31.25 |
|
|
|
|
1:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
0866AK |
+0.20 |
28.92 |
|
|
|
|
2:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GSC Piger |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.82 |
+7.51 |
|
|
|
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
+0.65 |
33.09 |
|
|
|
|
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
0836AN |
+0.14 |
35.43 |
|
|
|
|
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
0862AD |
+0.31 |
31.25 |
|
|
|
|
1:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
0878AA |
+0.38 |
30.05 |
|
|
|
|
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
VG17 Piger |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:11.97 |
+9.66 |
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
+0.80 |
35.83 |
|
|
|
|
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
0848AF |
+0.34 |
37.62 |
|
|
|
|
1:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
0806AD |
+0.35 |
29.41 |
|
|
|
|
1:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
0884AH |
+0.20 |
29.11 |
|
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Næstved Piger |
14 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.42 |
+11.11 |
|
|
|
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
+0.65 |
33.06 |
|
|
|
|
33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
0836AF |
+0.26 |
38.63 |
|
|
|
|
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
+0.45 |
32.56 |
|
|
|
|
1:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
+0.44 |
29.17 |
|
|
|
|
2:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim Piger |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:13.63 |
+11.32 |
|
|
|
|
Rosa Crone |
2008 |
0818AG |
+0.71 |
34.17 |
|
|
|
|
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
+0.18 |
38.01 |
|
|
|
|
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
+0.50 |
33.23 |
|
|
|
|
1:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
+0.57 |
28.22 |
|
|
|
|
2:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thisted Piger |
14 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.92 |
+11.61 |
|
|
|
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
0848AJ |
+0.66 |
33.98 |
|
|
|
|
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
+0.39 |
37.32 |
|
|
|
|
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
0966AC |
-.-- |
34.15 |
|
|
|
|
1:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
+0.14 |
28.47 |
|
|
|
|
2:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gentofte Piger 1 |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:13.99 |
+11.68 |
|
|
|
|
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
+0.63 |
33.49 |
|
|
|
|
33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
+0.29 |
38.15 |
|
|
|
|
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
+0.19 |
32.74 |
|
|
|
|
1:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
+0.41 |
29.61 |
|
|
|
|
2:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vejle piger 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.14 |
+11.83 |
|
|
|
|
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
+0.68 |
33.58 |
|
|
|
|
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
-.-- |
40.46 |
|
|
|
|
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
0818AC |
-.-- |
31.81 |
|
|
|
|
1:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
+0.38 |
28.29 |
|
|
|
|
2:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Søllerød Sharks |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.17 |
+11.86 |
|
|
|
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
0892AF |
+0.66 |
34.92 |
|
|
|
|
34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
+0.21 |
37.53 |
|
|
|
|
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
+0.15 |
32.06 |
|
|
|
|
1:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
+0.15 |
29.66 |
|
|
|
|
2:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Køge Piger |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.75 |
+12.44 |
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
+0.65 |
35.45 |
|
|
|
|
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
0834AB |
+0.38 |
39.88 |
|
|
|
|
1:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Liechti |
2008 |
0824AF |
+0.31 |
29.14 |
|
|
|
|
1:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
+0.33 |
30.28 |
|
|
|
|
2:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aalborg Piger |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.94 |
+15.63 |
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
+0.78 |
34.48 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
+0.72 |
40.48 |
|
|
|
|
1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
0876AD |
+0.55 |
32.33 |
|
|
|
|
1:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Norup |
2008 |
0866AM |
+0.65 |
30.65 |
|
|
|
|
2:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gentofte Piger 2 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:21.99 |
+19.68 |
|
|
|
|
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
+0.62 |
35.53 |
|
|
|
|
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
+0.31 |
41.97 |
|
|
|
|
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
+0.38 |
34.93 |
|
|
|
|
1:52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
+0.36 |
29.56 |
|
|
|
|
2:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
LSK Z |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.11 |
+19.80 |
|
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
+0.66 |
37.41 |
|
|
|
|
37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
+0.29 |
37.66 |
|
|
|
|
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
-.-- |
35.94 |
|
|
|
|
1:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Madsen |
2008 |
0872AP |
+0.46 |
31.10 |
|
|
|
|
2:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hvidovre Piger |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
+0.60 |
32.04 |
|
|
|
|
32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
0804AI |
+0.13 |
35.35 |
|
|
|
|
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
+0.01 |
31.05 |
|
|
|
|
1:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
0874AB |
-0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 Piger |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
+0.67 |
34.64 |
|
|
|
|
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
+0.29 |
34.28 |
|
|
|
|
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
+0.27 |
32.86 |
|
|
|
|
1:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grynnerup |
2009 |
0946AE |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GTI Dolphins |
14 |
GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
+0.67 |
33.68 |
|
|
|
|
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
0918AG |
-.-- |
38.45 |
|
|
|
|
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
0866AC |
+0.08 |
32.09 |
|
|
|
|
1:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
-0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Horsens Piger |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
+0.73 |
34.54 |
|
|
|
|
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
0974AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
-0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:41:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:42.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X50m Medley Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
0719AE |
+0.58 |
27.61 |
|
|
|
|
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
0723AB |
+0.42 |
32.41 |
|
|
|
|
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Peacock |
2007 |
0751AG |
+0.06 |
26.48 |
|
|
|
|
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
0751AB |
-0.01 |
23.96 |
|
|
|
|
1:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herlev Boys |
15 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
1:51.16 |
+0.70 |
|
|
|
|
Nicholas Castella |
2007 |
0729AL |
+0.64 |
25.90 |
|
|
|
|
25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rio Halawi |
2008 |
0825AN |
+0.31 |
30.76 |
|
|
|
|
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
0753AF |
+0.56 |
28.82 |
|
|
|
|
1:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
+0.22 |
25.68 |
|
|
|
|
1:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helsingør Drenge 1 |
15 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:51.24 |
+0.78 |
|
|
|
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
0703AG |
+0.67 |
27.86 |
|
|
|
|
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Munk |
2007 |
0757AB |
+0.20 |
32.13 |
|
|
|
|
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Hvilsom |
2007 |
0799AA |
+0.18 |
25.99 |
|
|
|
|
1:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Rye Gefke |
2008 |
0855AB |
+0.18 |
25.26 |
|
|
|
|
1:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gentofte Drenge 1 |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:55.83 |
+5.37 |
|
|
|
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
+0.59 |
30.13 |
|
|
|
|
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
+0.18 |
33.13 |
|
|
|
|
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
+0.23 |
26.76 |
|
|
|
|
1:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mark Nielsen |
2007 |
0729AF |
+0.29 |
25.81 |
|
|
|
|
1:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esbjerg drenge |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:56.20 |
+5.74 |
|
|
|
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
+0.72 |
30.74 |
|
|
|
|
30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
+0.03 |
31.12 |
|
|
|
|
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
0713AD |
+0.30 |
27.53 |
|
|
|
|
1:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Neuber |
2007 |
0765AF |
+0.48 |
26.81 |
|
|
|
|
1:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AGF Drenge |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
1:56.83 |
+6.37 |
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
+0.62 |
29.84 |
|
|
|
|
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
+0.61 |
33.13 |
|
|
|
|
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
+0.79 |
29.23 |
|
|
|
|
1:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
+0.29 |
24.63 |
|
|
|
|
1:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gun Show |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
1:58.50 |
+8.04 |
|
|
|
|
Mathias Johansen |
2007 |
0723AF |
+0.67 |
30.10 |
|
|
|
|
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
0751AA |
+0.12 |
33.66 |
|
|
|
|
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
+0.35 |
28.18 |
|
|
|
|
1:31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marinus Leisvig |
2007 |
0773AD |
+0.08 |
26.56 |
|
|
|
|
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
A6 drenge |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:58.62 |
+8.16 |
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
+0.66 |
32.16 |
|
|
|
|
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
+0.16 |
30.99 |
|
|
|
|
1:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
+0.21 |
29.48 |
|
|
|
|
1:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
0781AA |
+0.20 |
25.99 |
|
|
|
|
1:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aalborg Drenge |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.91 |
+8.45 |
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
+0.63 |
30.39 |
|
|
|
|
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jensen |
2007 |
0773AE |
-.-- |
33.80 |
|
|
|
|
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bundgaard |
2007 |
0717AE |
+0.18 |
29.16 |
|
|
|
|
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
+0.34 |
25.56 |
|
|
|
|
1:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hovedstadens Drenge |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.04 |
+8.58 |
|
|
|
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
0717AF |
+0.72 |
29.94 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
+0.11 |
34.34 |
|
|
|
|
1:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
0737AA |
+0.18 |
28.99 |
|
|
|
|
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
+0.07 |
25.77 |
|
|
|
|
1:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GTI Dolphins |
15 |
GTI |
|
|
|
|
|
1:59.60 |
+9.14 |
|
|
|
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
0791AD |
+0.70 |
30.61 |
|
|
|
|
30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
0721AM |
|
32.87 |
|
|
|
|
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik William Holm |
2007 |
0727AE |
+0.37 |
28.85 |
|
|
|
|
1:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
0763AC |
+0.16 |
27.27 |
|
|
|
|
1:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vejle drenge 1 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.62 |
+9.16 |
|
|
|
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
+0.63 |
29.89 |
|
|
|
|
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
0829AS |
0.00 |
34.40 |
|
|
|
|
1:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
+0.64 |
27.99 |
|
|
|
|
1:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
+0.47 |
27.34 |
|
|
|
|
1:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kvik 1 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:00.23 |
+9.77 |
|
|
|
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
+0.61 |
31.36 |
|
|
|
|
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
0739AE |
-0.02 |
33.04 |
|
|
|
|
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
+0.57 |
27.88 |
|
|
|
|
1:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
0797AE |
+0.36 |
27.95 |
|
|
|
|
2:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Køge Drenge |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:00.71 |
+10.25 |
|
|
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
0755AF |
+0.64 |
28.58 |
|
|
|
|
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
0733AA |
+0.28 |
34.70 |
|
|
|
|
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
0775AC |
+0.39 |
31.17 |
|
|
|
|
1:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
+0.23 |
26.26 |
|
|
|
|
2:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
SSK 1 |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.13 |
+10.67 |
|
|
|
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
+0.76 |
32.31 |
|
|
|
|
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
+0.40 |
32.30 |
|
|
|
|
1:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bie Bock |
2008 |
0805AG |
+0.38 |
30.16 |
|
|
|
|
1:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
+0.46 |
26.36 |
|
|
|
|
2:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
GSC Drenge 2 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.91 |
+11.45 |
|
|
|
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
0761AB |
+0.64 |
31.43 |
|
|
|
|
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bendixen |
2007 |
0719AK |
+0.45 |
33.47 |
|
|
|
|
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
+0.14 |
30.09 |
|
|
|
|
1:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
|
26.92 |
|
|
|
|
2:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Næstved Drenge |
15 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.36 |
+11.90 |
|
|
|
|
Sebastian Aunt |
2007 |
0747AH |
+0.75 |
28.70 |
|
|
|
|
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
0873AH |
+0.33 |
35.90 |
|
|
|
|
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
0899AA |
+0.44 |
30.77 |
|
|
|
|
1:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Lejbølle |
2007 |
0769AB |
+0.23 |
26.99 |
|
|
|
|
2:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
SIGMA 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:02.44 |
+11.98 |
|
|
|
|
Lucas Korger |
2007 |
0763AF |
+0.62 |
32.36 |
|
|
|
|
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
-0.03 |
30.65 |
|
|
|
|
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
+0.24 |
30.76 |
|
|
|
|
1:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
+0.06 |
28.67 |
|
|
|
|
2:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Roskilde drenge |
15 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:02.49 |
+12.03 |
|
|
|
|
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
+0.76 |
28.69 |
|
|
|
|
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
+0.15 |
37.08 |
|
|
|
|
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
0895AB |
|
29.61 |
|
|
|
|
1:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
+0.47 |
27.11 |
|
|
|
|
2:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
LSK |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.52 |
+12.06 |
|
|
|
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
0731AG |
+0.72 |
30.19 |
|
|
|
|
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
0761AC |
+0.29 |
32.83 |
|
|
|
|
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Wagner |
2008 |
0859AB |
+0.40 |
30.80 |
|
|
|
|
1:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
0845AG |
+0.10 |
28.70 |
|
|
|
|
2:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gentofte Drenge 2 |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:02.73 |
+12.27 |
|
|
|
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
0833AF |
+0.76 |
31.96 |
|
|
|
|
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
+0.55 |
35.10 |
|
|
|
|
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
+0.27 |
29.85 |
|
|
|
|
1:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
+0.41 |
25.82 |
|
|
|
|
2:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Søllerød Sharks |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:05.76 |
+15.30 |
|
|
|
|
Nicolai Hertz |
2007 |
0767AI |
+0.59 |
32.06 |
|
|
|
|
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
0807AI |
+0.22 |
36.74 |
|
|
|
|
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Paaske |
2007 |
0719AG |
+0.24 |
30.73 |
|
|
|
|
1:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
0767AC |
+0.25 |
26.23 |
|
|
|
|
2:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Helsingør Drenge 2 |
14 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.59 |
+16.13 |
|
|
|
|
Bastian Zahle |
2008 |
0825AE |
+0.68 |
31.05 |
|
|
|
|
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
0835AB |
+0.08 |
36.74 |
|
|
|
|
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
0817AD |
+0.19 |
30.51 |
|
|
|
|
1:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca de Masi |
2008 |
0877AD |
0.00 |
28.29 |
|
|
|
|
2:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thisted Drenge |
15 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:07.31 |
+16.85 |
|
|
|
|
Casper Eriksen |
2007 |
0777AI |
+0.78 |
32.35 |
|
|
|
|
32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
William Haaning |
2007 |
0713AC |
+0.34 |
33.74 |
|
|
|
|
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Jonasen |
2007 |
0701AM |
+0.46 |
31.98 |
|
|
|
|
1:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Pedersen |
2008 |
0887AI |
+0.19 |
29.24 |
|
|
|
|
2:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
HSK |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:07.36 |
+16.90 |
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
+0.70 |
32.19 |
|
|
|
|
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulrik Stark |
2007 |
0749AQ |
+0.55 |
36.21 |
|
|
|
|
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
+0.67 |
30.85 |
|
|
|
|
1:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
+0.13 |
28.11 |
|
|
|
|
2:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
MK31 drenge |
14 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:11.28 |
+20.82 |
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
+0.70 |
35.31 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
+0.34 |
38.35 |
|
|
|
|
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
|
30.54 |
|
|
|
|
1:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
+0.18 |
27.08 |
|
|
|
|
2:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rsk Drenge |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:11.37 |
+20.91 |
|
|
|
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
0839AB |
+0.67 |
33.54 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
0881AE |
+0.55 |
38.29 |
|
|
|
|
1:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
0861AD |
+0.39 |
32.40 |
|
|
|
|
1:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0773AB |
+0.39 |
27.14 |
|
|
|
|
2:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kvik 2 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
+0.73 |
32.09 |
|
|
|
|
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
-0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William R. Blaasvær |
2008 |
0829AI |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:48:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:49.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
703 |
1:01.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.11 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.73 |
645 |
1:03.03 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
644 |
1:03.06 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.79 |
632 |
1:03.46 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
619 |
1:03.89 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.10 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
592 |
1:04.84 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.18 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
581 |
1:05.27 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.17 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
573 |
1:05.56 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
565 |
1:05.88 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.45 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.63 |
547 |
1:06.60 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
535 |
1:07.06 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.40 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
519 |
1:07.78 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.21 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.64 |
501 |
1:08.54 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.49 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.63 |
499 |
1:08.63 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
+0.87 |
491 |
1:09.01 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.71 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
489 |
1:09.13 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.63 |
484 |
1:09.36 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
469 |
1:10.07 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
447 |
1:11.21 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.61 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.64 |
436 |
1:11.83 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.03 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
435 |
1:11.87 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 09:51:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
773 |
59.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.48 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
752 |
59.89 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.28 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
731 |
1:00.46 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
721 |
1:00.74 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.90 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
702 |
1:01.27 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.65 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
701 |
1:01.30 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.14 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
685 |
1:01.79 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.09 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.86 |
667 |
1:02.34 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.50 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.75 |
665 |
1:02.39 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.31 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
662 |
1:02.48 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
650 |
1:02.88 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.92 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.74 |
646 |
1:02.98 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
645 |
1:03.04 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.99 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
639 |
1:03.23 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.20 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.61 |
628 |
1:03.58 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.50 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
623 |
1:03.77 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.78 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
622 |
1:03.78 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
619 |
1:03.88 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.58 |
610 |
1:04.20 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.45 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.69 |
603 |
1:04.46 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.80 |
602 |
1:04.50 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.07 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.73 |
601 |
1:04.53 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
601 |
1:04.54 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.63 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.76 |
595 |
1:04.75 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.48 |
591 |
1:04.90 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.66 |
584 |
1:05.14 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.71 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Victoria Pedersen |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.77 |
582 |
1:05.23 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.55 |
576 |
1:05.45 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.22 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
570 |
1:05.66 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
567 |
1:05.78 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
520 |
1:07.72 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.13 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
518 |
1:07.80 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.86 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
501 |
1:08.55 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.08 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.20 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 09:51:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 09:51.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
645 |
55.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.11 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
598 |
57.41 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.18 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.58 |
590 |
57.64 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.21 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
589 |
57.68 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
584 |
57.85 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.55 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.67 |
580 |
58.00 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.88 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
573 |
58.23 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.54 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
573 |
58.23 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.83 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
557 |
58.76 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.64 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.49 |
529 |
59.80 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.63 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
521 |
1:00.11 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.05 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
520 |
1:00.13 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.83 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
519 |
1:00.18 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.22 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.68 |
515 |
1:00.34 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.86 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
514 |
1:00.38 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
512 |
1:00.44 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
502 |
1:00.83 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.64 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.56 |
501 |
1:00.89 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.50 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.70 |
496 |
1:01.09 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
492 |
1:01.26 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.47 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
489 |
1:01.36 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.09 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
488 |
1:01.43 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.88 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
481 |
1:01.72 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.55 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
480 |
1:01.74 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.05 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.61 |
478 |
1:01.86 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.76 |
473 |
1:02.04 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andreas Bindslev |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
467 |
1:02.31 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
458 |
1:02.73 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.16 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.65 |
453 |
1:02.95 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
453 |
1:02.98 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.33 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
413 |
1:04.92 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
400 |
1:05.62 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.47 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Casper Ibsen |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
340 |
1:09.26 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.75 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Rye Gefke |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
-.-- |
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:02.09 |
(-1:02.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:06:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
887 |
50.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.50 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
734 |
53.61 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.34 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
719 |
53.99 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.98 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
706 |
54.31 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.03 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
683 |
54.90 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.97 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.67 |
668 |
55.32 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.91 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
661 |
55.50 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.38 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
659 |
55.57 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.39 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
649 |
55.85 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.68 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.69 |
648 |
55.87 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.60 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
644 |
55.99 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.72 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
634 |
56.28 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.81 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
+0.71 |
632 |
56.35 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.14 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
622 |
56.66 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.23 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
615 |
56.86 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
612 |
56.96 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
599 |
57.36 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.05 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.64 |
596 |
57.46 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.19 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
594 |
57.53 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.44 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
594 |
57.54 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.88 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathias Johansen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
588 |
57.72 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.38 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.69 |
586 |
57.78 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.80 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.73 |
584 |
57.84 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.94 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.73 |
584 |
57.85 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.10 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
582 |
57.93 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
571 |
58.29 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
562 |
58.59 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.23 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
560 |
58.65 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.67 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.74 |
545 |
59.21 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.89 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
543 |
59.28 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.78 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
543 |
59.28 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.68 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.63 |
529 |
59.78 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.53 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.70 |
513 |
1:00.41 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.81 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
500 |
1:00.93 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.62 |
498 |
1:01.01 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.65 |
478 |
1:01.85 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.56 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
473 |
1:02.07 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.04 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:06:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 10:07.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
693 |
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.06 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.54 |
623 |
2:36.82 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.77 |
(-8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
597 |
2:39.03 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.50 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
573 |
2:41.17 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.49 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.67 |
548 |
2:43.63 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.10 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.60 |
540 |
2:44.40 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.96 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
534 |
2:45.05 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.01 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.84 |
516 |
2:46.99 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.55 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.59 |
509 |
2:47.68 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.71 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
498 |
2:48.93 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.99 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
497 |
2:49.07 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.12 |
(-9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.82 |
473 |
2:51.88 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.78 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.76 |
437 |
2:56.46 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.66 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:31:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.65 |
833 |
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.10 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
743 |
2:27.88 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.11 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
739 |
2:28.13 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.72 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
731 |
2:28.63 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.17 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
719 |
2:29.49 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.27 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.55 |
689 |
2:31.61 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.38 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
687 |
2:31.76 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.37 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
686 |
2:31.85 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.69 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
669 |
2:33.13 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.64 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.83 |
667 |
2:33.27 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.34 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
659 |
2:33.90 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.99 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
643 |
2:35.17 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.83 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.80 |
635 |
2:35.79 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.09 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.72 |
622 |
2:36.83 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.72 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
619 |
2:37.14 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.00 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
605 |
2:38.32 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.09 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.90 |
596 |
2:39.08 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.09 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
594 |
2:39.26 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.00 |
(-8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.60 |
587 |
2:39.93 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.70 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
584 |
2:40.16 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.31 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
575 |
2:41.00 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.88 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
568 |
2:41.70 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.92 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
566 |
2:41.83 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.40 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
555 |
2:42.96 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.05 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.75 |
533 |
2:45.18 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.35 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
531 |
2:45.36 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.63 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.56 |
526 |
2:45.85 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.88 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.86 |
465 |
2:52.82 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.75 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Mavelig. vending efter ryg ved 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:31:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 10:32.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
603 |
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.00 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
560 |
2:25.03 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.45 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.71 |
542 |
2:26.63 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.58 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
529 |
2:27.81 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.31 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
522 |
2:28.49 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.29 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
504 |
2:30.27 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.79 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
498 |
2:30.86 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.51 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.58 |
473 |
2:33.48 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.35 |
(-7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.51 |
450 |
2:36.05 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.00 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
447 |
2:36.41 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.22 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
442 |
2:36.96 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.75 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
413 |
2:40.58 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.81 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Fuldt neddykket før vend. til bryst |
|
|
|
|
- |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:38:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
868 |
2:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.85 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
729 |
2:12.88 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.32 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
698 |
2:14.78 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.40 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
687 |
2:15.53 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.46 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
635 |
2:19.11 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.03 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
614 |
2:20.67 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.27 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
614 |
2:20.67 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.41 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
601 |
2:21.70 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.57 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
583 |
2:23.16 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.91 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.62 |
550 |
2:25.95 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.49 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.64 |
538 |
2:27.00 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.44 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
509 |
2:29.74 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.91 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
491 |
2:31.60 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.21 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
485 |
2:32.18 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.25 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.42 |
477 |
2:33.03 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.97 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Casper Eriksen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
448 |
2:36.27 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.10 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:38:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 10:39.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
623 |
36.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
591 |
36.79 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
547 |
37.75 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
514 |
38.54 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.01 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.67 |
512 |
38.58 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
509 |
38.66 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.88 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.58 |
507 |
38.71 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
-.-- |
501 |
38.87 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.21 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
489 |
39.19 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.78 |
487 |
39.24 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.75 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
472 |
39.66 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
469 |
39.72 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.46 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
462 |
39.92 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.82 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
459 |
40.03 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
446 |
40.40 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
415 |
41.38 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
406 |
41.69 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.43 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.58 |
395 |
42.07 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:01:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
749 |
33.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
716 |
34.51 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.63 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
713 |
34.55 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.73 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
700 |
34.77 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
689 |
34.96 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.48 |
683 |
35.05 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
665 |
35.37 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
660 |
35.46 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
633 |
35.96 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.36 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
632 |
35.97 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
615 |
36.31 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
612 |
36.36 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
611 |
36.38 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
595 |
36.71 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
590 |
36.80 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
583 |
36.95 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
579 |
37.03 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.78 |
567 |
37.30 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
566 |
37.33 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
550 |
37.67 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kamilla Figurski |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
549 |
37.70 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
549 |
37.71 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.45 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.79 |
546 |
37.78 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.71 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.82 |
541 |
37.88 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
540 |
37.90 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
537 |
37.97 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
-.-- |
537 |
37.99 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.56 |
534 |
38.06 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.72 |
530 |
38.14 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
529 |
38.16 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.62 |
521 |
38.36 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anne-Maj Framke |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
515 |
38.52 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.69 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.62 |
514 |
38.53 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.84 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.53 |
511 |
38.61 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
510 |
38.64 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
508 |
38.70 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
506 |
38.75 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
449 |
40.32 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.64 |
404 |
41.74 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:01:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:01.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
655 |
31.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.57 |
563 |
33.15 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
515 |
34.14 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.58 |
511 |
34.23 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
471 |
35.17 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
466 |
35.30 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
456 |
35.56 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
454 |
35.61 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.76 |
453 |
35.65 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.29 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.62 |
449 |
35.75 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
443 |
35.89 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
412 |
36.78 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.69 |
408 |
36.90 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
408 |
36.90 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
403 |
37.06 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.74 |
384 |
37.64 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
380 |
37.77 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.76 |
378 |
37.85 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
375 |
37.94 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Casper Ibsen |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.71 |
374 |
37.98 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.45 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
364 |
38.33 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.24 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Schrøder |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
362 |
38.41 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.63 |
354 |
38.69 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
341 |
39.19 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
334 |
39.44 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.63 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:12:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.62 |
774 |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
726 |
30.46 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
664 |
31.37 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
650 |
31.60 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
634 |
31.87 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.62 |
631 |
31.92 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
625 |
32.02 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
624 |
32.04 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
618 |
32.14 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
610 |
32.28 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
608 |
32.31 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.65 |
602 |
32.41 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
575 |
32.91 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
569 |
33.03 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.60 |
567 |
33.07 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
564 |
33.12 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
557 |
33.27 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
555 |
33.30 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Haaning |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
553 |
33.35 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
551 |
33.39 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
550 |
33.40 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
543 |
33.55 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
535 |
33.72 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
534 |
33.73 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
534 |
33.74 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.63 |
525 |
33.94 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.82 |
522 |
34.00 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
521 |
34.01 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.55 |
519 |
34.07 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
518 |
34.08 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
518 |
34.08 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.69 |
510 |
34.25 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.70 |
508 |
34.30 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.66 |
505 |
34.37 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
496 |
34.57 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
495 |
34.59 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.67 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
495 |
34.61 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
483 |
34.88 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
480 |
34.96 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.68 |
477 |
35.03 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.64 |
477 |
35.04 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
475 |
35.07 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
464 |
35.35 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
463 |
35.39 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
461 |
35.43 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
454 |
35.60 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.48 |
452 |
35.66 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
+0.71 |
433 |
36.17 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
425 |
36.40 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:12:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:14.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
717 |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
686 |
1:09.40 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.60 |
640 |
1:11.01 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.47 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.59 |
615 |
1:11.94 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.16 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
612 |
1:12.09 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.66 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
593 |
1:12.82 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.52 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
591 |
1:12.92 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.78 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.82 |
572 |
1:13.71 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
560 |
1:14.22 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
537 |
1:15.30 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
535 |
1:15.37 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.71 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
526 |
1:15.78 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.79 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
518 |
1:16.20 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.64 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
513 |
1:16.43 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
490 |
1:17.59 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.44 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
488 |
1:17.70 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.71 |
487 |
1:17.76 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.62 |
482 |
1:18.04 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.83 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
465 |
1:19.00 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
449 |
1:19.92 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.72 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
430 |
1:21.05 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.17 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
423 |
1:21.48 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.35 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:50:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
845 |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.62 |
791 |
1:06.18 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.38 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
770 |
1:06.78 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.34 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.59 |
727 |
1:08.07 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
724 |
1:08.16 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
699 |
1:08.97 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
697 |
1:09.01 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.49 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
697 |
1:09.03 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.56 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
691 |
1:09.23 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.64 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
680 |
1:09.59 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
667 |
1:10.05 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.43 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
659 |
1:10.33 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
636 |
1:11.16 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.47 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.64 |
634 |
1:11.23 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
633 |
1:11.27 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
629 |
1:11.41 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
628 |
1:11.44 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.27 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
615 |
1:11.95 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carla Uhl |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.53 |
597 |
1:12.67 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.50 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
593 |
1:12.84 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.68 |
582 |
1:13.28 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.73 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
580 |
1:13.38 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
576 |
1:13.54 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.37 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
564 |
1:14.06 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.75 |
557 |
1:14.38 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
556 |
1:14.43 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
554 |
1:14.50 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.80 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
552 |
1:14.59 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.95 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
544 |
1:14.98 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
540 |
1:15.16 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.33 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
524 |
1:15.89 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
524 |
1:15.92 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.80 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Victoria Pedersen |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.78 |
506 |
1:16.79 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.18 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:50:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 14:50.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
640 |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.05 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
618 |
1:03.77 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.48 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
598 |
1:04.46 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.82 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
557 |
1:06.00 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
556 |
1:06.05 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.73 |
549 |
1:06.32 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
546 |
1:06.44 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
526 |
1:07.27 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
511 |
1:07.92 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.58 |
488 |
1:08.99 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.71 |
485 |
1:09.14 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.35 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
482 |
1:09.28 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.35 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
462 |
1:10.26 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
455 |
1:10.61 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luca de Masi |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
454 |
1:10.65 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
448 |
1:11.00 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.96 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
423 |
1:12.33 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
418 |
1:12.64 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.59 |
409 |
1:13.15 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
393 |
1:14.12 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.96 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
393 |
1:14.12 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
336 |
1:18.14 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Rye Gefke |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
-.-- |
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(-1:11.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:07:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
928 |
55.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.97 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
744 |
59.94 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.40 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
707 |
1:00.98 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.27 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
705 |
1:01.02 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.12 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
682 |
1:01.72 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
655 |
1:02.55 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.72 |
649 |
1:02.73 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.05 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.56 |
644 |
1:02.90 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.04 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
634 |
1:03.23 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
629 |
1:03.40 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.82 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
626 |
1:03.48 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.79 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
626 |
1:03.50 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Johansen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
599 |
1:04.42 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.08 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
598 |
1:04.47 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.84 |
560 |
1:05.91 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.98 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.58 |
543 |
1:06.59 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.05 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.64 |
541 |
1:06.67 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.63 |
529 |
1:07.16 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.80 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
524 |
1:07.36 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
519 |
1:07.58 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.87 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
519 |
1:07.59 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.59 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
516 |
1:07.71 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
511 |
1:07.94 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.71 |
510 |
1:08.00 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vitus Skovbjerg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
492 |
1:08.78 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(-10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
479 |
1:09.39 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
472 |
1:09.76 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.21 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
459 |
1:10.40 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.82 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
425 |
1:12.26 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.36 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:07:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 15:07.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Frisvømning Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.86 |
664 |
4:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.66 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
649 |
4:50.58 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.33 |
(-18.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
622 |
4:54.65 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.40 |
(-16.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
599 |
4:58.37 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.88 |
(-12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.74 |
557 |
5:05.72 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.88 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
553 |
5:06.35 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.07 |
(-16.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
544 |
5:08.05 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.69 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
543 |
5:08.22 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.69 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
532 |
5:10.38 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.80 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.49 |
520 |
5:12.72 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.62 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
514 |
5:13.88 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
508 |
5:15.15 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.06 |
(-9.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
503 |
5:16.35 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.32 |
(-18.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
495 |
5:17.84 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.47 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.56 |
467 |
5:24.22 |
+35.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.51 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Frisvømning Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
742 |
4:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.68 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
712 |
4:41.64 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.28 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
709 |
4:42.14 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.32 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
700 |
4:43.25 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.73 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
688 |
4:44.96 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.12 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.63 |
673 |
4:47.06 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.94 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.79 |
642 |
4:51.59 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.36 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
628 |
4:53.67 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.54 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
620 |
4:54.92 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.07 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
601 |
4:58.07 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.22 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
599 |
4:58.42 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.98 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
598 |
4:58.54 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.20 |
(+6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
573 |
5:02.75 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.32 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
571 |
5:03.17 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.12 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
-.-- |
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 5:04.68 |
(-5:04.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 15:34.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
648 |
4:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.56 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
639 |
4:24.63 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.21 |
(-9.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.63 |
617 |
4:27.73 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.62 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
585 |
4:32.52 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.12 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
575 |
4:34.13 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.70 |
(-19.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
561 |
4:36.31 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.75 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
552 |
4:37.80 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.19 |
(-13.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.53 |
550 |
4:38.21 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.27 |
(-19.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
548 |
4:38.61 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.25 |
(-8.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
499 |
4:47.46 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.72 |
(-14.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
492 |
4:48.70 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.15 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.72 |
458 |
4:55.60 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.54 |
(+7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.76 |
449 |
4:57.75 |
+34.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.91 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
389 |
5:12.14 |
+48.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.08 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:51:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
713 |
4:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.89 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
+0.69 |
663 |
4:21.47 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.63 |
(-15.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.66 |
659 |
4:21.93 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.60 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
656 |
4:22.37 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.93 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
637 |
4:24.92 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.32 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
637 |
4:24.94 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.40 |
(-11.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
591 |
4:31.64 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.86 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
556 |
4:37.17 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.92 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
541 |
4:39.73 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.62 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Eriksen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
539 |
4:40.04 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.27 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Paaske |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.61 |
537 |
4:40.47 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.53 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
499 |
4:47.41 |
+32.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.19 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
495 |
4:48.23 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.17 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:51:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 15:53.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.87 |
598 |
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.51 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
573 |
1:11.44 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.79 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
551 |
1:12.35 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.37 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
498 |
1:14.84 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
-.-- |
474 |
1:16.09 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.24 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
-.-- |
465 |
1:16.59 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.72 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
-.-- |
460 |
1:16.82 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
-.-- |
455 |
1:17.11 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.20 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
453 |
1:17.25 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
451 |
1:17.34 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.80 |
442 |
1:17.90 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
441 |
1:17.94 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
432 |
1:18.44 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.83 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.83 |
430 |
1:18.56 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.81 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
424 |
1:18.93 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
424 |
1:18.98 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
416 |
1:19.47 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
407 |
1:20.02 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
401 |
1:20.45 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.39 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
367 |
1:22.88 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.08 |
(-7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.77 |
352 |
1:24.00 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.21 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.67 |
819 |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.30 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
682 |
1:07.41 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.82 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
666 |
1:07.95 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.88 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
+0.72 |
649 |
1:08.53 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.64 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.58 |
649 |
1:08.53 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.04 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
634 |
1:09.07 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
621 |
1:09.55 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.69 |
607 |
1:10.07 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.77 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
589 |
1:10.77 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.98 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
583 |
1:11.02 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.78 |
582 |
1:11.07 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.43 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
575 |
1:11.33 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
575 |
1:11.35 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
571 |
1:11.51 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
569 |
1:11.57 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
566 |
1:11.70 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.54 |
565 |
1:11.76 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.95 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
554 |
1:12.23 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.47 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
552 |
1:12.30 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.18 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
536 |
1:13.01 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
535 |
1:13.06 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
524 |
1:13.56 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.84 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
511 |
1:14.21 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
511 |
1:14.22 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.47 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
510 |
1:14.25 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.42 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
495 |
1:15.00 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.08 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
482 |
1:15.67 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.71 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
-.-- |
477 |
1:15.93 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.95 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.63 |
475 |
1:16.00 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.60 |
473 |
1:16.11 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.60 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
429 |
1:18.65 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
418 |
1:19.35 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.74 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 16:18.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
582 |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
572 |
1:03.09 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(-8.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
550 |
1:03.91 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.58 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.53 |
501 |
1:05.91 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.69 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.51 |
469 |
1:07.40 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
465 |
1:07.60 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
462 |
1:07.74 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
459 |
1:07.87 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.81 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
457 |
1:07.98 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
+0.74 |
455 |
1:08.09 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.78 |
449 |
1:08.40 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
447 |
1:08.48 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
443 |
1:08.70 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.47 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.63 |
442 |
1:08.73 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
418 |
1:10.04 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
397 |
1:11.25 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
396 |
1:11.29 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
395 |
1:11.38 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
394 |
1:11.43 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.27 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
390 |
1:11.68 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.58 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
387 |
1:11.82 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
382 |
1:12.15 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.60 |
376 |
1:12.52 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
368 |
1:13.08 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
365 |
1:13.24 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.17 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
356 |
1:13.85 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.62 |
344 |
1:14.73 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
342 |
1:14.89 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.61 |
336 |
1:15.31 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
330 |
1:15.78 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.29 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:34:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
744 |
57.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.36 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
717 |
58.51 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
679 |
59.57 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
665 |
1:00.00 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.49 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
660 |
1:00.15 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.44 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
648 |
1:00.50 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.64 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.65 |
637 |
1:00.87 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
627 |
1:01.18 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.69 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
620 |
1:01.40 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.41 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
607 |
1:01.85 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
577 |
1:02.90 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
571 |
1:03.12 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
561 |
1:03.51 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
553 |
1:03.81 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.72 |
552 |
1:03.84 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.44 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
551 |
1:03.87 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.06 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.61 |
550 |
1:03.91 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.33 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
548 |
1:03.98 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.60 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
547 |
1:04.03 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.99 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
545 |
1:04.11 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.83 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.67 |
531 |
1:04.66 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.68 |
523 |
1:05.01 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
522 |
1:05.04 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.35 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
519 |
1:05.16 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.58 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.56 |
518 |
1:05.22 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.53 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
514 |
1:05.37 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.59 |
503 |
1:05.86 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.80 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
501 |
1:05.91 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.34 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
500 |
1:05.98 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.43 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
496 |
1:06.15 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Johan Paaske |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
481 |
1:06.81 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
William Haaning |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
479 |
1:06.90 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
468 |
1:07.42 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.51 |
465 |
1:07.58 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
461 |
1:07.78 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
448 |
1:08.42 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.15 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.56 |
440 |
1:08.82 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.59 |
427 |
1:09.52 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
407 |
1:10.64 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
393 |
1:11.49 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
382 |
1:12.13 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.83 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
376 |
1:12.52 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:34:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 16:36.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x200m IM Medley Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
SIGMA 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
10:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
-.-- |
30.58 |
1:09.99 |
1:54.20 |
2:28.65 |
2:28.65 |
|
|
|
|
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
+0.25 |
31.89 |
1:10.89 |
1:54.08 |
2:30.58 |
4:59.23 |
|
|
|
|
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
+0.08 |
32.93 |
1:15.13 |
1:58.15 |
2:32.76 |
7:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
+0.24 |
31.61 |
1:08.56 |
1:55.79 |
2:30.56 |
10:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SIGMA 2 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
10:23.07 |
+20.52 |
|
|
|
|
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
-.-- |
32.88 |
1:10.20 |
1:56.33 |
2:31.62 |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
+0.21 |
34.35 |
1:14.40 |
1:56.58 |
2:35.60 |
5:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
+0.36 |
33.57 |
1:12.73 |
2:02.26 |
2:37.94 |
7:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
+0.35 |
33.37 |
1:14.22 |
2:00.83 |
2:37.91 |
10:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Piger |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:29.90 |
+27.35 |
|
|
|
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
0862AD |
-.-- |
33.75 |
1:13.19 |
2:00.70 |
2:36.56 |
2:36.56 |
|
|
|
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
0836AN |
+0.28 |
33.44 |
1:14.92 |
1:59.65 |
2:39.06 |
5:15.62 |
|
|
|
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
+0.35 |
33.75 |
1:13.30 |
1:59.54 |
2:36.71 |
7:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
0812AD |
+0.27 |
33.98 |
1:18.10 |
2:02.50 |
2:37.57 |
10:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hovedstadens Piger |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:35.00 |
+32.45 |
|
|
|
|
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
-.-- |
32.50 |
1:12.90 |
1:58.10 |
2:34.95 |
2:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
+0.18 |
34.06 |
1:14.95 |
1:58.88 |
2:36.22 |
5:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
+0.38 |
33.32 |
1:14.28 |
2:04.78 |
2:44.03 |
7:55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
+0.31 |
33.88 |
1:15.74 |
2:04.15 |
2:39.80 |
10:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gentofte Piger 1 |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
10:40.22 |
+37.67 |
|
|
|
|
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
-.-- |
34.10 |
1:14.46 |
2:02.69 |
2:38.07 |
2:38.07 |
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
+0.38 |
34.80 |
1:16.35 |
2:03.60 |
2:41.23 |
5:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
+0.17 |
32.88 |
1:14.59 |
2:04.08 |
2:42.16 |
8:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
+0.43 |
34.04 |
1:15.00 |
2:01.51 |
2:38.76 |
10:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Køge Piger |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:47.75 |
+45.20 |
|
|
|
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
0834AB |
-.-- |
37.18 |
1:21.58 |
2:09.97 |
2:47.91 |
2:47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Liechti |
2008 |
0824AF |
+0.41 |
30.31 |
1:10.99 |
1:56.95 |
2:31.89 |
5:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
+0.68 |
36.51 |
1:18.39 |
2:08.68 |
2:46.49 |
8:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
+0.26 |
35.13 |
1:14.67 |
2:04.11 |
2:41.46 |
10:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thisted Piger |
14 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:52.66 |
+50.11 |
|
|
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
-.-- |
34.39 |
1:15.65 |
2:04.56 |
2:38.08 |
2:38.08 |
|
|
|
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
0848AJ |
+0.17 |
35.46 |
1:14.92 |
2:04.65 |
2:43.87 |
5:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
0966AC |
-.-- |
35.33 |
1:19.18 |
2:12.86 |
2:52.27 |
8:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
+0.10 |
33.86 |
1:17.33 |
2:03.15 |
2:38.44 |
10:52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarhus Swim Piger |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
11:00.29 |
+57.74 |
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
-.-- |
35.51 |
1:19.15 |
2:07.53 |
2:47.35 |
2:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
+0.37 |
38.85 |
1:26.81 |
2:16.28 |
2:57.17 |
5:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Crone |
2008 |
0818AG |
-.-- |
35.61 |
1:15.26 |
2:04.87 |
2:42.74 |
8:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
+0.32 |
32.37 |
1:12.73 |
1:57.83 |
2:33.03 |
11:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Horsens Piger |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
11:02.23 |
+59.68 |
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
-.-- |
33.75 |
1:16.59 |
2:03.73 |
2:37.70 |
2:37.70 |
|
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
+0.34 |
35.06 |
1:16.68 |
2:07.67 |
2:43.65 |
5:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.48 |
34.51 |
1:18.42 |
2:09.71 |
2:49.43 |
8:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
+0.65 |
37.37 |
1:20.41 |
2:12.99 |
2:51.45 |
11:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
GTI Dolphins |
14 |
GTI |
|
|
|
|
|
11:03.60 |
+1:01.0 |
|
|
|
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
0866AC |
-.-- |
33.45 |
1:16.86 |
2:05.53 |
2:43.53 |
2:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
0842AH |
+0.36 |
35.10 |
1:19.02 |
2:04.26 |
2:40.64 |
5:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
+0.74 |
35.81 |
1:17.57 |
2:08.77 |
2:48.29 |
8:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
+0.10 |
35.40 |
1:19.81 |
2:13.00 |
2:51.14 |
11:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Søllerød Sharks |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
11:07.63 |
+1:05.0 |
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
-.-- |
36.84 |
1:20.19 |
2:08.23 |
2:46.93 |
2:46.93 |
|
|
|
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
0892AF |
-.-- |
37.45 |
1:19.15 |
2:07.37 |
2:45.39 |
5:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
-.-- |
37.64 |
1:21.15 |
2:14.46 |
2:52.52 |
8:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
+0.33 |
33.36 |
1:14.09 |
2:06.84 |
2:42.79 |
11:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vejle piger 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
11:12.10 |
+1:09.5 |
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
-.-- |
34.78 |
1:17.30 |
2:09.70 |
2:47.89 |
2:47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
+0.41 |
34.66 |
1:18.05 |
2:06.88 |
2:46.42 |
5:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
+0.67 |
39.02 |
1:25.53 |
2:15.38 |
2:53.66 |
8:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
+0.59 |
34.23 |
1:16.38 |
2:08.02 |
2:44.13 |
11:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
LSK Z |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
11:13.20 |
+1:10.6 |
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
-.-- |
37.82 |
1:21.22 |
2:07.75 |
2:46.78 |
2:46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Madsen |
2008 |
0872AP |
+0.54 |
37.73 |
1:21.37 |
2:07.84 |
2:47.43 |
5:34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mathiesen |
2008 |
0876AK |
+0.35 |
34.61 |
1:17.75 |
2:06.86 |
2:47.24 |
8:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mollerup |
2009 |
0974AE |
+0.59 |
36.56 |
1:22.31 |
2:10.25 |
2:51.75 |
11:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gentofte Piger 2 |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
11:26.36 |
+1:23.8 |
|
|
|
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
-.-- |
35.44 |
1:18.24 |
2:05.83 |
2:44.81 |
2:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
+0.28 |
38.57 |
1:21.85 |
2:12.05 |
2:51.10 |
5:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
+0.55 |
37.03 |
1:21.82 |
2:15.36 |
2:57.30 |
8:33.21 |
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
-.-- |
37.42 |
1:22.75 |
2:12.83 |
2:53.15 |
11:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 Piger |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej brystliggende efter vending 425m |
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
-.-- |
33.40 |
1:15.66 |
1:57.26 |
2:31.91 |
2:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
+0.28 |
34.33 |
1:13.85 |
1:59.28 |
2:34.99 |
5:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grynnerup |
2009 |
0946AE |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LSK |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
0896AK |
-.-- |
35.79 |
1:17.45 |
2:04.38 |
2:42.30 |
2:42.30 |
|
|
|
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
0886AB |
+0.28 |
36.10 |
1:18.27 |
1:59.85 |
2:38.47 |
5:20.77 |
|
|
|
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
0866AK |
+0.31 |
34.55 |
1:16.68 |
2:05.32 |
2:42.15 |
8:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Berg |
2008 |
0868AD |
-0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VG17 Piger |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
-.-- |
35.81 |
1:21.07 |
2:09.48 |
2:48.73 |
2:48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
+0.73 |
34.30 |
1:17.34 |
2:05.45 |
2:42.93 |
5:31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
0848AF |
+0.40 |
34.36 |
1:15.80 |
2:00.31 |
2:40.28 |
8:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
0806AD |
-0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg Piger |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
Laura Norup |
2008 |
0866AM |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
0876AD |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:26:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 17:26.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x200m IM Medley Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
Herlev Boys |
15 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
9:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rio Halawi |
2008 |
0825AN |
-.-- |
29.17 |
1:03.75 |
1:41.59 |
2:15.61 |
2:15.61 |
|
|
|
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
0753AF |
+0.48 |
30.07 |
1:09.41 |
1:47.74 |
2:21.27 |
4:36.88 |
|
|
|
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
0887AD |
+0.46 |
31.09 |
1:07.70 |
1:52.14 |
2:26.22 |
7:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicholas Castella |
2007 |
0729AL |
+0.41 |
27.04 |
58.01 |
1:36.12 |
2:04.90 |
9:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 drenge |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
9:33.23 |
+25.23 |
|
|
|
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
-.-- |
28.46 |
1:03.43 |
1:42.28 |
2:14.07 |
2:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
+0.23 |
29.86 |
1:07.01 |
1:53.20 |
2:27.51 |
4:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
+0.27 |
31.00 |
1:09.40 |
1:53.92 |
2:28.26 |
7:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
0781AA |
+0.21 |
29.20 |
1:05.24 |
1:49.98 |
2:23.39 |
9:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gentofte Drenge 1 |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
9:40.38 |
+32.38 |
|
|
|
|
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
-.-- |
29.18 |
1:04.94 |
1:49.95 |
2:24.70 |
2:24.70 |
|
|
|
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
+0.22 |
30.90 |
1:09.48 |
1:52.11 |
2:28.03 |
4:52.73 |
|
|
|
|
Mark Nielsen |
2007 |
0729AF |
+0.35 |
30.18 |
1:07.68 |
1:52.20 |
2:24.57 |
7:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
+0.29 |
30.45 |
1:06.84 |
1:49.96 |
2:23.08 |
9:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aalborg Drenge |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:40.40 |
+32.40 |
|
|
|
|
Storm Jensen |
2007 |
0773AE |
-.-- |
30.83 |
1:06.34 |
1:48.39 |
2:22.46 |
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bundgaard |
2007 |
0717AE |
+0.29 |
30.55 |
1:08.08 |
1:53.81 |
2:29.11 |
4:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
+0.09 |
30.37 |
1:07.29 |
1:50.59 |
2:23.03 |
7:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
+0.12 |
30.85 |
1:08.27 |
1:52.12 |
2:25.80 |
9:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AGF Drenge |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
9:41.46 |
+33.46 |
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
-.-- |
28.78 |
1:07.01 |
1:49.81 |
2:20.85 |
2:20.85 |
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
+0.40 |
29.07 |
1:08.56 |
1:51.73 |
2:26.52 |
4:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
+0.49 |
29.29 |
1:07.94 |
1:52.79 |
2:27.27 |
7:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
+0.54 |
31.05 |
1:07.99 |
1:51.74 |
2:26.82 |
9:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hovedstadens Drenge |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:45.26 |
+37.26 |
|
|
|
|
Simon Voldmester |
2007 |
0703AB |
-.-- |
30.73 |
1:06.64 |
1:49.46 |
2:21.67 |
2:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
+0.25 |
30.91 |
1:08.22 |
1:51.06 |
2:25.02 |
4:46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
0717AF |
+0.38 |
30.92 |
1:07.74 |
1:54.79 |
2:27.65 |
7:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
0737AA |
+0.08 |
31.40 |
1:12.55 |
1:57.34 |
2:30.92 |
9:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vejle drenge 1 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:45.30 |
+37.30 |
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
-.-- |
30.02 |
1:06.97 |
1:49.05 |
2:23.23 |
2:23.23 |
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
+0.59 |
32.86 |
1:11.59 |
1:59.17 |
2:34.64 |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
+0.42 |
31.00 |
1:06.01 |
1:49.29 |
2:25.58 |
7:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
0829AS |
+0.37 |
30.92 |
1:07.75 |
1:50.64 |
2:21.85 |
9:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gun Show |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
9:46.50 |
+38.50 |
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
-.-- |
30.45 |
1:10.28 |
1:55.34 |
2:30.24 |
2:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
0751AA |
+0.17 |
30.72 |
1:12.91 |
1:54.67 |
2:30.05 |
5:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Johansen |
2007 |
0723AF |
+0.18 |
29.27 |
1:04.75 |
1:50.60 |
2:23.94 |
7:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marinus Leisvig |
2007 |
0773AD |
+0.33 |
29.95 |
1:07.33 |
1:48.63 |
2:22.27 |
9:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Søllerød Sharks |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:56.11 |
+48.11 |
|
|
|
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
0807AI |
-.-- |
31.54 |
1:09.12 |
1:53.26 |
2:27.67 |
2:27.67 |
|
|
|
|
Johan Paaske |
2007 |
0719AG |
+0.06 |
31.50 |
1:12.64 |
2:00.95 |
2:35.63 |
5:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
0767AC |
+0.23 |
30.37 |
1:07.92 |
1:50.69 |
2:22.80 |
7:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Hertz |
2007 |
0767AI |
+0.27 |
31.14 |
1:08.58 |
1:55.11 |
2:30.01 |
9:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Køge Drenge |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:58.74 |
+50.74 |
|
|
|
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
0733AA |
-.-- |
30.12 |
1:09.50 |
1:55.40 |
2:33.05 |
2:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
0727AG |
+0.70 |
32.92 |
1:12.52 |
1:56.99 |
2:30.52 |
5:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
0775AC |
+0.42 |
31.98 |
1:11.87 |
1:56.76 |
2:33.03 |
7:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
0755AF |
+0.27 |
28.05 |
1:05.63 |
1:48.76 |
2:22.14 |
9:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GTI Dolphins |
15 |
GTI |
|
|
|
|
|
10:01.01 |
+53.01 |
|
|
|
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
0763AC |
-.-- |
32.29 |
1:11.89 |
1:58.37 |
2:33.43 |
2:33.43 |
|
|
|
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
0791AD |
-0.02 |
29.02 |
1:07.09 |
1:52.12 |
2:27.62 |
5:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik William Holm |
2007 |
0727AE |
+0.12 |
29.78 |
1:08.03 |
1:50.33 |
2:26.03 |
7:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
0721AM |
+0.31 |
33.57 |
1:14.51 |
1:57.96 |
2:33.93 |
10:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
GSC Drenge 2 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:06.58 |
+58.58 |
|
|
|
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
0761AB |
-.-- |
32.13 |
1:09.38 |
1:53.91 |
2:29.35 |
2:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
+0.24 |
34.54 |
1:14.70 |
2:03.03 |
2:38.57 |
5:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bendixen |
2007 |
0719AK |
+0.37 |
30.46 |
1:09.16 |
1:51.62 |
2:27.15 |
7:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
+0.03 |
31.06 |
1:09.58 |
1:54.96 |
2:31.51 |
10:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Roskilde drenge |
15 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
10:08.68 |
+1:00.6 |
|
|
|
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
-.-- |
32.04 |
1:10.74 |
1:59.67 |
2:34.83 |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
+0.34 |
29.64 |
1:07.18 |
1:53.54 |
2:28.23 |
5:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
+0.01 |
30.11 |
1:05.64 |
1:48.97 |
2:23.69 |
7:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
0895AB |
+0.03 |
30.75 |
1:11.21 |
2:03.08 |
2:41.93 |
10:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thisted Drenge |
15 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:26.78 |
+1:18.7 |
|
|
|
|
William Haaning |
2007 |
0713AC |
-.-- |
31.10 |
1:10.16 |
1:52.66 |
2:27.59 |
2:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Eriksen |
2007 |
0777AI |
+0.66 |
33.28 |
1:12.97 |
2:00.48 |
2:36.56 |
5:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Pedersen |
2008 |
0887AI |
+0.05 |
32.51 |
1:13.06 |
2:06.58 |
2:45.59 |
7:49.74 |
|
|
|
|
Noah Jonasen |
2007 |
0701AM |
+0.16 |
32.24 |
1:10.48 |
2:01.03 |
2:37.04 |
10:26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
MK31 drenge |
14 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
10:29.86 |
+1:21.8 |
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
-.-- |
33.25 |
1:15.20 |
2:01.51 |
2:36.70 |
2:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
+0.36 |
32.31 |
1:12.88 |
2:00.15 |
2:36.44 |
5:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
+0.42 |
33.70 |
1:13.95 |
2:01.26 |
2:37.30 |
7:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
+0.61 |
34.14 |
1:16.43 |
2:03.87 |
2:39.42 |
10:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rsk Drenge |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
10:32.20 |
+1:24.2 |
|
|
|
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0773AB |
-.-- |
31.13 |
1:08.83 |
1:53.36 |
2:29.00 |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
0839AB |
+0.10 |
36.31 |
1:15.93 |
2:06.37 |
2:44.39 |
5:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
0881AE |
+0.32 |
31.58 |
1:14.67 |
2:00.41 |
2:34.04 |
7:47.43 |
|
|
|
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
0861AD |
+0.34 |
34.56 |
1:17.35 |
2:09.06 |
2:44.77 |
10:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
HSK |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
10:38.99 |
+1:30.9 |
|
|
|
|
Ulrik Stark |
2007 |
0749AQ |
-.-- |
37.64 |
1:23.54 |
2:06.80 |
2:44.18 |
2:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
+0.65 |
33.53 |
1:13.80 |
1:59.13 |
2:35.56 |
5:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
+0.63 |
33.12 |
1:15.30 |
2:06.16 |
2:42.66 |
8:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
+0.36 |
33.90 |
1:14.04 |
2:01.77 |
2:36.59 |
10:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
0719AE |
-.-- |
29.72 |
1:03.03 |
1:42.85 |
2:13.77 |
2:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Peacock |
2007 |
0751AG |
-0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
0723AB |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
0751AB |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SIGMA 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Maveliggende ved vending 675m |
|
|
|
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
-.-- |
29.42 |
1:03.77 |
1:41.40 |
2:13.52 |
2:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Korger |
2007 |
0763AF |
+0.07 |
31.91 |
1:11.81 |
1:55.29 |
2:29.32 |
4:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
+0.15 |
33.65 |
1:13.47 |
1:58.10 |
2:34.17 |
7:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gentofte Drenge 2 |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
0833AF |
-.-- |
31.81 |
1:11.80 |
1:55.06 |
2:31.08 |
2:31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
+0.44 |
31.48 |
1:11.60 |
1:56.31 |
2:33.34 |
5:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
-0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:53:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 17:57.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
684 |
2:45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.37 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
554 |
2:57.96 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.00 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
550 |
2:58.37 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.80 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
525 |
3:01.23 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.96 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
521 |
3:01.59 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.64 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
521 |
3:01.62 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.99 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
511 |
3:02.85 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.03 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.61 |
508 |
3:03.13 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.12 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.51 |
491 |
3:05.32 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.78 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
476 |
3:07.25 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.26 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.74 |
475 |
3:07.28 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.51 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
457 |
3:09.75 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.73 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
454 |
3:10.17 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.77 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
428 |
3:13.97 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.36 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.63 |
406 |
3:17.34 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.01 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
790 |
2:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.59 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
745 |
2:41.23 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.20 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
739 |
2:41.69 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.11 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
729 |
2:42.41 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.60 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.56 |
698 |
2:44.75 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.64 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
624 |
2:51.08 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.90 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
615 |
2:51.84 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.08 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
606 |
2:52.71 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.70 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
-.-- |
605 |
2:52.87 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.94 |
(-11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
596 |
2:53.73 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.27 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
593 |
2:54.01 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.88 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
582 |
2:55.02 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.52 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
573 |
2:56.01 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.58 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
554 |
2:57.96 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.59 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.57 |
549 |
2:58.51 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.44 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
548 |
2:58.60 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.68 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
536 |
2:59.99 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.66 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.78 |
515 |
3:02.31 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.92 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.89 |
507 |
3:03.25 |
+25.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.05 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
501 |
3:04.00 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.09 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
484 |
3:06.17 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.58 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.79 |
467 |
3:08.36 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
446 |
3:11.34 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.88 |
(+7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 09:53.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
640 |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.75 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
522 |
2:43.59 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.89 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.70 |
522 |
2:43.60 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.42 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.64 |
471 |
2:49.35 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.27 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
451 |
2:51.81 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.50 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
439 |
2:53.37 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.28 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
424 |
2:55.30 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.98 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
424 |
2:55.35 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.56 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
411 |
2:57.16 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.35 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
350 |
3:06.97 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.44 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
330 |
3:10.56 |
+37.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.89 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:13:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
730 |
2:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.90 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
693 |
2:28.88 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.06 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
667 |
2:30.80 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.15 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
658 |
2:31.50 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.14 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
649 |
2:32.20 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.10 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.66 |
638 |
2:33.06 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.70 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
620 |
2:34.49 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.27 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
603 |
2:35.94 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.26 |
(-7.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
590 |
2:37.09 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.45 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
554 |
2:40.38 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.78 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.76 |
546 |
2:41.18 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.62 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.63 |
543 |
2:41.46 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.36 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
541 |
2:41.72 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.74 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
539 |
2:41.93 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.79 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
535 |
2:42.32 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.16 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
529 |
2:42.88 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.35 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
502 |
2:45.74 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.50 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
490 |
2:47.11 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.13 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.75 |
489 |
2:47.27 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.44 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
474 |
2:48.97 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.67 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.71 |
469 |
2:49.52 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.93 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
467 |
2:49.82 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
462 |
2:50.44 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.69 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.60 |
455 |
2:51.33 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.14 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
+0.73 |
436 |
2:53.80 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.27 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
410 |
2:57.36 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.61 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
-.-- |
|
|
|
|
|
Aut syg |
|
|
|
Entry time: 2:54.18 |
(-2:54.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:13:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 10:13.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.72 |
628 |
2:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.78 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
622 |
2:18.64 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.07 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
590 |
2:21.06 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.18 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
572 |
2:22.57 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.48 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
569 |
2:22.75 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.56 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
564 |
2:23.24 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.72 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
556 |
2:23.86 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.68 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.48 |
555 |
2:24.01 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.85 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
551 |
2:24.33 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
520 |
2:27.14 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.92 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
519 |
2:27.18 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.03 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
517 |
2:27.42 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.79 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
516 |
2:27.51 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.76 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.48 |
512 |
2:27.88 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.99 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
501 |
2:28.97 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.98 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
489 |
2:30.22 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.60 |
(-9.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
481 |
2:30.98 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.43 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
479 |
2:31.23 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.03 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
+0.81 |
468 |
2:32.36 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.31 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.51 |
466 |
2:32.60 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.51 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.72 |
458 |
2:33.47 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.59 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
457 |
2:33.61 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.23 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
455 |
2:33.85 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.55 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
454 |
2:33.94 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.84 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
-.-- |
453 |
2:34.01 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.00 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:42:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
744 |
2:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.79 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
727 |
2:11.60 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.13 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.62 |
699 |
2:13.33 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.37 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.58 |
696 |
2:13.54 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.36 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
690 |
2:13.87 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.83 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.75 |
682 |
2:14.40 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.82 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.72 |
656 |
2:16.16 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.56 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
653 |
2:16.35 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.69 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
648 |
2:16.72 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.98 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
625 |
2:18.42 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.07 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
624 |
2:18.47 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.11 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
624 |
2:18.47 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.31 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
613 |
2:19.25 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.18 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
613 |
2:19.27 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.71 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.76 |
609 |
2:19.56 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.51 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.55 |
601 |
2:20.19 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.32 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.71 |
595 |
2:20.65 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.25 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.63 |
594 |
2:20.77 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.80 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
590 |
2:21.04 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.98 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
586 |
2:21.37 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.43 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
-.-- |
580 |
2:21.87 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.02 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.61 |
580 |
2:21.88 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.74 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
578 |
2:22.00 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.51 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.78 |
578 |
2:22.05 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.25 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
578 |
2:22.05 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.90 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
577 |
2:22.13 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.63 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
573 |
2:22.45 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.85 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.58 |
570 |
2:22.70 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.26 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
561 |
2:23.47 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.57 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
548 |
2:24.55 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.10 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
533 |
2:25.95 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.69 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
529 |
2:26.27 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.25 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
508 |
2:28.26 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.51 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
503 |
2:28.78 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.91 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:42:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 10:43.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
621 |
2:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.65 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
607 |
2:06.13 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.23 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
588 |
2:07.50 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.40 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
568 |
2:08.99 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.63 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
562 |
2:09.41 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.03 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.59 |
557 |
2:09.82 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.01 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.75 |
549 |
2:10.42 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.86 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
548 |
2:10.49 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.31 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.53 |
535 |
2:11.57 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.76 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
519 |
2:12.93 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.13 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
518 |
2:12.95 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.70 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
517 |
2:13.03 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.75 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
497 |
2:14.80 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.33 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
484 |
2:16.06 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.47 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
484 |
2:16.06 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.96 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
483 |
2:16.09 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.85 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.62 |
483 |
2:16.09 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.70 |
473 |
2:17.02 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.50 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.78 |
461 |
2:18.23 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.61 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
460 |
2:18.36 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.08 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.75 |
439 |
2:20.52 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.08 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
410 |
2:23.76 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.09 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:59:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
934 |
1:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.88 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
723 |
1:59.02 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.96 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
700 |
2:00.26 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.66 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
685 |
2:01.16 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.72 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
+0.72 |
673 |
2:01.90 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.79 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
659 |
2:02.73 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.28 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
653 |
2:03.09 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.55 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
648 |
2:03.41 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.07 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
644 |
2:03.66 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.41 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
636 |
2:04.18 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.22 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
636 |
2:04.18 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.85 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
621 |
2:05.17 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.60 |
(+6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
617 |
2:05.43 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.79 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
617 |
2:05.46 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.21 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
613 |
2:05.71 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.03 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
595 |
2:06.96 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.06 |
(-11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
593 |
2:07.09 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.28 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
590 |
2:07.31 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.16 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
588 |
2:07.50 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.74 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathias Johansen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
585 |
2:07.72 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.57 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
584 |
2:07.76 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.13 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.79 |
576 |
2:08.34 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.32 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
574 |
2:08.49 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.82 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
569 |
2:08.89 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.57 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.69 |
557 |
2:09.78 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.74 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.74 |
555 |
2:09.94 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.63 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
545 |
2:10.75 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.58 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
535 |
2:11.54 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.56 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
531 |
2:11.88 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.21 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
529 |
2:12.08 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.45 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
528 |
2:12.17 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.40 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
521 |
2:12.73 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.37 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johan Paaske |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.62 |
512 |
2:13.53 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.73 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
481 |
2:16.26 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.70 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Munk |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:59:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 14:26.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
672 |
30.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
575 |
31.88 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
574 |
31.91 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
-.-- |
569 |
32.00 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
562 |
32.13 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
558 |
32.20 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
558 |
32.21 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.54 |
519 |
32.98 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
516 |
33.06 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.58 |
508 |
33.23 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
-.-- |
497 |
33.47 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.53 |
492 |
33.58 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
487 |
33.69 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.69 |
477 |
33.94 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
477 |
33.94 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.81 |
471 |
34.07 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.64 |
465 |
34.23 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
455 |
34.46 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
453 |
34.52 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.53 |
449 |
34.62 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
445 |
34.72 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
444 |
34.75 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
416 |
35.51 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
415 |
35.55 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
409 |
35.71 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:26:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.65 |
823 |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
729 |
29.46 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
729 |
29.46 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
710 |
29.72 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.64 |
698 |
29.89 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
688 |
30.04 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
655 |
30.53 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
646 |
30.67 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
635 |
30.85 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.77 |
611 |
31.24 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
603 |
31.38 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
593 |
31.56 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
583 |
31.73 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
582 |
31.76 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
581 |
31.77 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
581 |
31.78 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
+0.77 |
578 |
31.82 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
576 |
31.86 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
567 |
32.03 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.53 |
566 |
32.06 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
557 |
32.23 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
554 |
32.29 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
545 |
32.46 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
540 |
32.56 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.77 |
538 |
32.60 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
535 |
32.66 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.75 |
534 |
32.68 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
528 |
32.81 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.69 |
510 |
33.18 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.68 |
506 |
33.26 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.62 |
506 |
33.27 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
499 |
33.43 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
451 |
34.58 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
449 |
34.63 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anne-Maj Framke |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
426 |
35.23 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.39 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:26:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 11:27.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
601 |
27.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
593 |
27.97 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.55 |
592 |
27.98 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
580 |
28.17 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Rye Gefke |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
561 |
28.49 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
532 |
28.99 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
511 |
29.38 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
502 |
29.56 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.62 |
498 |
29.64 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.51 |
495 |
29.70 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
490 |
29.80 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.60 |
477 |
30.07 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.75 |
466 |
30.30 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
466 |
30.30 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
465 |
30.33 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
464 |
30.34 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
463 |
30.36 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
460 |
30.43 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.66 |
458 |
30.47 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
455 |
30.55 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
448 |
30.70 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
445 |
30.77 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.61 |
443 |
30.81 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
440 |
30.88 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
436 |
30.97 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
436 |
30.97 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
433 |
31.06 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
430 |
31.12 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
427 |
31.20 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
426 |
31.21 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
426 |
31.23 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
425 |
31.25 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Andreas Bindslev |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
425 |
31.25 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.62 |
422 |
31.32 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.58 |
419 |
31.39 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
418 |
31.42 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
418 |
31.42 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.80 |
399 |
31.90 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.54 |
398 |
31.94 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.69 |
393 |
32.07 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
390 |
32.16 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.51 |
373 |
32.64 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.54 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:36:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
772 |
25.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.93 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
730 |
26.09 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.52 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
693 |
26.55 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
689 |
26.60 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
682 |
26.69 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.83 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
644 |
27.21 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
637 |
27.31 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.64 |
619 |
27.56 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
613 |
27.65 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.41 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
611 |
27.68 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
611 |
27.69 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
595 |
27.94 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.44 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
592 |
27.98 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
588 |
28.04 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
588 |
28.05 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
584 |
28.10 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.69 |
581 |
28.16 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.54 |
576 |
28.23 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
570 |
28.34 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.75 |
568 |
28.36 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.64 |
568 |
28.36 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
557 |
28.56 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
555 |
28.59 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.66 |
553 |
28.63 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
549 |
28.69 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
547 |
28.73 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.67 |
543 |
28.79 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
543 |
28.80 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
542 |
28.82 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
541 |
28.83 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
541 |
28.84 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
525 |
29.12 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.66 |
523 |
29.15 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.68 |
521 |
29.20 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
518 |
29.25 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
513 |
29.35 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
494 |
29.72 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
William Haaning |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
493 |
29.73 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.73 |
493 |
29.74 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
488 |
29.84 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Johan Paaske |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
484 |
29.93 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
483 |
29.95 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.60 |
481 |
29.99 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=44 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
479 |
30.02 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=44 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.73 |
479 |
30.02 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
476 |
30.09 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
473 |
30.16 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.63 |
471 |
30.20 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
464 |
30.34 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
447 |
30.72 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
446 |
30.74 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
442 |
30.83 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.92 |
431 |
31.11 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.45 |
424 |
31.28 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.69 |
422 |
31.33 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:36:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 11:38.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.58 |
724 |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
704 |
31.71 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.61 |
646 |
32.63 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
619 |
33.09 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.61 |
587 |
33.69 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
585 |
33.72 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
585 |
33.72 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
580 |
33.81 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
568 |
34.05 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
545 |
34.53 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
542 |
34.59 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
534 |
34.76 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
531 |
34.83 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
530 |
34.85 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
513 |
35.22 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
502 |
35.48 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
494 |
35.68 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
488 |
35.83 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.37 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
486 |
35.88 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
484 |
35.92 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
483 |
35.93 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
482 |
35.96 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.71 |
476 |
36.11 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
475 |
36.14 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.26 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
474 |
36.17 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.74 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
468 |
36.33 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
460 |
36.53 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.29 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
456 |
36.65 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
448 |
36.86 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
435 |
37.21 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:48:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
854 |
29.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
769 |
30.78 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.61 |
747 |
31.09 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.63 |
732 |
31.29 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.61 |
732 |
31.30 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
725 |
31.40 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.55 |
704 |
31.70 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
703 |
31.72 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
697 |
31.81 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
679 |
32.08 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
669 |
32.25 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
652 |
32.53 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.53 |
639 |
32.75 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
632 |
32.86 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.74 |
622 |
33.03 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
622 |
33.03 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
621 |
33.05 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
621 |
33.05 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
621 |
33.06 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
620 |
33.07 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.61 |
620 |
33.08 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
616 |
33.15 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.54 |
615 |
33.17 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
612 |
33.21 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
607 |
33.30 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.72 |
603 |
33.38 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.63 |
597 |
33.49 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.66 |
595 |
33.54 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
586 |
33.70 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
575 |
33.91 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
574 |
33.93 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
572 |
33.97 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
571 |
33.99 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
571 |
33.99 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.62 |
570 |
34.02 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
568 |
34.05 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Carla Uhl |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.53 |
565 |
34.12 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
564 |
34.14 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
563 |
34.16 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Victoria Pedersen |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
546 |
34.51 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
543 |
34.56 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
540 |
34.63 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
540 |
34.63 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
538 |
34.67 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
537 |
34.70 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
505 |
35.41 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.32 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.73 |
486 |
35.88 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:48:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 14:48.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
600 |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.69 |
581 |
30.18 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
576 |
30.26 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
568 |
30.40 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.55 |
567 |
30.42 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Rye Gefke |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
564 |
30.48 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.59 |
537 |
30.98 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
533 |
31.06 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.61 |
522 |
31.27 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.79 |
515 |
31.41 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
502 |
31.69 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
497 |
31.78 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.62 |
497 |
31.80 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.65 |
487 |
32.00 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
485 |
32.06 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
483 |
32.09 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
472 |
32.35 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
463 |
32.54 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
460 |
32.63 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
459 |
32.64 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luca de Masi |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
457 |
32.68 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Schrøder |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
455 |
32.75 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.55 |
444 |
33.01 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.63 |
441 |
33.09 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
435 |
33.24 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
434 |
33.26 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
433 |
33.28 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.63 |
431 |
33.34 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.72 |
428 |
33.42 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
425 |
33.49 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
425 |
33.49 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.65 |
421 |
33.59 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.61 |
420 |
33.62 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
420 |
33.63 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.63 |
415 |
33.77 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.22 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
402 |
34.12 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
401 |
34.14 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
398 |
34.24 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
373 |
34.97 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.73 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:06:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
808 |
27.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
736 |
27.89 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
726 |
28.02 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.61 |
719 |
28.11 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
690 |
28.50 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.63 |
674 |
28.72 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
663 |
28.88 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.68 |
654 |
29.02 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
651 |
29.06 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
630 |
29.38 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.33 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
628 |
29.41 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
627 |
29.43 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
625 |
29.45 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.80 |
616 |
29.60 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
616 |
29.60 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
613 |
29.64 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.67 |
605 |
29.78 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
603 |
29.81 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
596 |
29.92 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
595 |
29.94 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathias Johansen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
570 |
30.38 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.70 |
567 |
30.43 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.56 |
562 |
30.51 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
557 |
30.60 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
550 |
30.73 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
547 |
30.80 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
545 |
30.83 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
545 |
30.83 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
544 |
30.85 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
537 |
30.98 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
532 |
31.08 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.70 |
529 |
31.13 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.58 |
529 |
31.13 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
511 |
31.49 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.96 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
509 |
31.54 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
499 |
31.74 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Casper Eriksen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
498 |
31.76 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
William Haaning |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
492 |
31.89 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
491 |
31.91 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Vitus Skovbjerg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.57 |
476 |
32.24 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
476 |
32.25 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
474 |
32.30 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
474 |
32.30 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.62 |
473 |
32.32 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
465 |
32.51 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
459 |
32.65 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
457 |
32.69 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
437 |
33.17 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:06:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 15:07.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 400m Medley Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
670 |
5:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.34 |
(-12.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
627 |
5:33.77 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.71 |
(-16.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.76 |
599 |
5:39.01 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.72 |
(-8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
598 |
5:39.08 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.71 |
(-16.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
-.-- |
543 |
5:50.19 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.77 |
(-7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.77 |
542 |
5:50.46 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.48 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
541 |
5:50.73 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.04 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
531 |
5:52.82 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.95 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
524 |
5:54.52 |
+27.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.54 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
519 |
5:55.63 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.32 |
(-14.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.61 |
519 |
5:55.65 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.42 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
473 |
6:06.67 |
+40.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:15.84 |
(-9.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
453 |
6:12.10 |
+45.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.71 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:39:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 400m Medley Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.57 |
755 |
5:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.75 |
(-10.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
726 |
5:17.90 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.61 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
724 |
5:18.26 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.58 |
(-15.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
717 |
5:19.30 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.76 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
694 |
5:22.68 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.92 |
(-21.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
677 |
5:25.44 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.51 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
633 |
5:32.78 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.17 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.53 |
633 |
5:32.81 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.77 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
620 |
5:35.08 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.23 |
(-9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
614 |
5:36.17 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
610 |
5:36.92 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.20 |
(-9.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
605 |
5:37.82 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.41 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
+0.69 |
605 |
5:37.92 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.05 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
593 |
5:40.14 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.07 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
591 |
5:40.46 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.65 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
587 |
5:41.25 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.53 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
583 |
5:42.03 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.18 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
580 |
5:42.55 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.73 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
580 |
5:42.72 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.24 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
560 |
5:46.61 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.00 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
541 |
5:50.65 |
+36.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.65 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
-.-- |
536 |
5:51.86 |
+38.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.18 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
-.-- |
525 |
5:54.09 |
+40.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.29 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
513 |
5:56.85 |
+43.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.24 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:39:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 15:40.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
590 |
5:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.62 |
(-15.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
576 |
5:11.49 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.07 |
(-13.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
558 |
5:14.71 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
539 |
5:18.46 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.32 |
(-11.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.78 |
534 |
5:19.37 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
518 |
5:22.62 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.65 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
518 |
5:22.65 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.34 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
507 |
5:24.99 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.61 |
(-9.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
505 |
5:25.45 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.02 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.57 |
486 |
5:29.52 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.37 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.54 |
484 |
5:30.11 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
475 |
5:32.07 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.63 |
(-17.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
472 |
5:32.79 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.74 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
465 |
5:34.49 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.28 |
(+15.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.53 |
448 |
5:38.66 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.06 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
448 |
5:38.74 |
+29.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.08 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
445 |
5:39.33 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.27 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
430 |
5:43.39 |
+34.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.21 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
418 |
5:46.67 |
+37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:08:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
856 |
4:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.76 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
770 |
4:42.83 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.58 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
723 |
4:48.73 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.42 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
692 |
4:53.07 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.68 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
678 |
4:55.01 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.77 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
652 |
4:58.94 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.73 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
610 |
5:05.64 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.27 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
603 |
5:06.69 |
+33.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.16 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
595 |
5:08.14 |
+35.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.27 |
(-10.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
583 |
5:10.22 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.84 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
569 |
5:12.72 |
+39.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.53 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
568 |
5:12.96 |
+39.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.48 |
(-16.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
556 |
5:15.23 |
+42.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.23 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.68 |
553 |
5:15.72 |
+42.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.92 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
533 |
5:19.62 |
+46.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.83 |
(-10.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.57 |
521 |
5:22.08 |
+49.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.43 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
516 |
5:23.07 |
+50.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.99 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
514 |
5:23.44 |
+50.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.91 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.50 |
505 |
5:25.41 |
+52.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.11 |
(-9.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
469 |
5:33.43 |
+1:00.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.57 |
(+16.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW7,5 - 2 flyben efter ve |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:08:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 16:13.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SIGMA 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
+0.73 |
28.81 |
59.62 |
|
|
|
59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
+0.15 |
29.13 |
1:01.88 |
|
|
|
2:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
+0.18 |
29.25 |
1:02.14 |
|
|
|
3:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
+0.17 |
29.51 |
1:02.11 |
|
|
|
4:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hovedstadens Piger |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:10.03 |
+4.28 |
|
|
|
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
+0.70 |
29.51 |
1:01.33 |
|
|
|
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
+0.37 |
30.47 |
1:04.34 |
|
|
|
2:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
+0.46 |
29.55 |
1:02.18 |
|
|
|
3:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
+0.30 |
29.98 |
1:02.18 |
|
|
|
4:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rsk Piger |
14 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:11.09 |
+5.34 |
|
|
|
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
+0.72 |
29.49 |
1:01.15 |
|
|
|
1:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
+0.22 |
29.57 |
1:02.26 |
|
|
|
2:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
+0.21 |
29.63 |
1:02.37 |
|
|
|
3:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
+0.39 |
30.84 |
1:05.31 |
|
|
|
4:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SIGMA 2 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:11.41 |
+5.66 |
|
|
|
|
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
+0.70 |
29.70 |
1:01.41 |
|
|
|
1:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
+0.31 |
29.95 |
1:02.09 |
|
|
|
2:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
+0.24 |
30.49 |
1:03.14 |
|
|
|
3:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
+0.29 |
30.79 |
1:04.77 |
|
|
|
4:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hvidovre Piger |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:13.82 |
+8.07 |
|
|
|
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
+0.66 |
29.82 |
1:01.77 |
|
|
|
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
+0.15 |
29.59 |
1:02.82 |
|
|
|
2:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
0804AI |
+0.37 |
30.26 |
1:03.72 |
|
|
|
3:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
0874AB |
+0.26 |
30.67 |
1:05.51 |
|
|
|
4:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GSC Piger |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:19.87 |
+14.12 |
|
|
|
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
0862AD |
+0.52 |
30.80 |
1:04.20 |
|
|
|
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
+0.33 |
30.29 |
1:04.12 |
|
|
|
2:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
0878AA |
+0.23 |
31.28 |
1:07.73 |
|
|
|
3:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
0836AN |
+0.03 |
30.37 |
1:03.82 |
|
|
|
4:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Næstved Piger |
14 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:20.18 |
+14.43 |
|
|
|
|
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
+0.77 |
29.79 |
1:04.40 |
|
|
|
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
+0.39 |
31.44 |
1:05.45 |
|
|
|
2:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
+0.42 |
31.32 |
1:04.70 |
|
|
|
3:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
+0.25 |
30.89 |
1:05.63 |
|
|
|
4:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
GTI Dolphins |
14 |
GTI |
|
|
|
|
|
4:21.15 |
+15.40 |
|
|
|
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
0866AC |
+0.73 |
30.45 |
1:04.16 |
|
|
|
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
+0.47 |
31.50 |
1:05.90 |
|
|
|
2:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
+0.58 |
32.01 |
1:06.77 |
|
|
|
3:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
0842AH |
+0.57 |
30.96 |
1:04.32 |
|
|
|
4:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
VG17 Piger |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
4:21.42 |
+15.67 |
|
|
|
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
0806AD |
+0.65 |
30.70 |
1:04.64 |
|
|
|
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
0884AH |
+0.32 |
31.40 |
1:04.39 |
|
|
|
2:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Janning |
2009 |
0968AE |
+0.07 |
32.11 |
1:08.13 |
|
|
|
3:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
+0.54 |
31.22 |
1:04.26 |
|
|
|
4:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gentofte Piger 1 |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:22.31 |
+16.56 |
|
|
|
|
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
+0.66 |
31.60 |
1:06.05 |
|
|
|
1:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
+0.43 |
30.63 |
1:05.07 |
|
|
|
2:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
+0.45 |
31.64 |
1:06.11 |
|
|
|
3:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
+0.29 |
31.04 |
1:05.08 |
|
|
|
4:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thisted Piger |
14 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:22.74 |
+16.99 |
|
|
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
+0.76 |
31.08 |
1:04.07 |
|
|
|
1:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
+0.18 |
30.39 |
1:03.58 |
|
|
|
2:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
0848AJ |
+0.28 |
30.41 |
1:04.99 |
|
|
|
3:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
0966AC |
+0.54 |
33.25 |
1:10.10 |
|
|
|
4:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Søllerød Sharks |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:23.28 |
+17.53 |
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
+0.69 |
32.30 |
1:07.72 |
|
|
|
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
+0.09 |
30.40 |
1:05.05 |
|
|
|
2:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
0892AF |
+0.16 |
32.23 |
1:06.85 |
|
|
|
3:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
+0.47 |
31.21 |
1:03.66 |
|
|
|
4:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Horsens Piger |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:23.95 |
+18.20 |
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
+0.66 |
29.57 |
1:00.73 |
|
|
|
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.52 |
33.68 |
1:11.34 |
|
|
|
2:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
+0.47 |
32.23 |
1:06.62 |
|
|
|
3:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
+0.30 |
31.55 |
1:05.26 |
|
|
|
4:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Køge Piger |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:23.99 |
+18.24 |
|
|
|
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
0834AB |
+0.74 |
32.35 |
1:08.26 |
|
|
|
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
+0.37 |
31.91 |
1:07.08 |
|
|
|
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
+0.78 |
32.84 |
1:09.26 |
|
|
|
3:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Liechti |
2008 |
0824AF |
+0.52 |
28.20 |
59.39 |
|
|
|
4:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helsingør Piger 1 |
14 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:24.23 |
+18.48 |
|
|
|
|
Amelia Eriksen |
2008 |
0892AD |
+0.71 |
30.60 |
1:04.59 |
|
|
|
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
0844AJ |
+0.25 |
30.10 |
1:04.27 |
|
|
|
2:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
0956AF |
+0.13 |
31.32 |
1:06.52 |
|
|
|
3:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
0844AD |
+0.44 |
32.50 |
1:08.85 |
|
|
|
4:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vejle piger 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:25.53 |
+19.78 |
|
|
|
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
0818AC |
+0.65 |
30.66 |
1:05.36 |
|
|
|
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
+0.30 |
32.50 |
1:08.41 |
|
|
|
2:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
+0.80 |
32.04 |
1:07.15 |
|
|
|
3:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
+0.57 |
31.47 |
1:04.61 |
|
|
|
4:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
A6 Piger |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
4:25.78 |
+20.03 |
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
+0.73 |
32.17 |
1:07.80 |
|
|
|
1:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
+0.36 |
31.26 |
1:05.26 |
|
|
|
2:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
+0.39 |
30.64 |
1:03.23 |
|
|
|
3:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
+0.44 |
33.53 |
1:09.49 |
|
|
|
4:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aarhus Swim Piger |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:29.29 |
+23.54 |
|
|
|
|
Rosa Crone |
2008 |
0818AG |
+0.66 |
33.41 |
1:09.13 |
|
|
|
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
+0.53 |
32.88 |
1:08.48 |
|
|
|
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
+0.93 |
33.63 |
1:10.48 |
|
|
|
3:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
+0.10 |
28.66 |
1:01.20 |
|
|
|
4:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aalborg Piger |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:32.73 |
+26.98 |
|
|
|
|
Frederikke Novin |
2008 |
0868AI |
+0.78 |
32.60 |
1:07.99 |
|
|
|
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
+0.60 |
33.18 |
1:09.12 |
|
|
|
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
+0.33 |
32.79 |
1:08.70 |
|
|
|
3:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
0876AD |
+0.57 |
31.34 |
1:06.92 |
|
|
|
4:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gentofte Piger 2 |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:44.22 |
+38.47 |
|
|
|
|
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
+0.74 |
32.13 |
1:07.35 |
|
|
|
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
+0.21 |
34.03 |
1:12.15 |
|
|
|
2:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
+0.44 |
33.54 |
1:12.31 |
|
|
|
3:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
+0.25 |
34.28 |
1:12.41 |
|
|
|
4:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LSK |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
0866AK |
+0.70 |
30.76 |
1:04.27 |
|
|
|
1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Berg |
2008 |
0868AD |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mathiesen |
2008 |
0876AK |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
0886AB |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LSK Z |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Team event swum in incorrect order to that previously nominated |
|
|
|
Caroline Madsen |
2008 |
0872AP |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mollerup |
2009 |
0974AE |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
0896AK |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:41:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 16:41.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
0719AE |
+0.66 |
26.70 |
54.68 |
|
|
|
54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Peacock |
2007 |
0751AG |
+0.36 |
26.60 |
56.30 |
|
|
|
1:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
+0.47 |
27.28 |
57.48 |
|
|
|
2:48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
0751AB |
+0.14 |
25.78 |
53.68 |
|
|
|
3:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herlev Boys |
15 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
3:42.25 |
+0.11 |
|
|
|
|
Rio Halawi |
2008 |
0825AN |
+0.69 |
27.01 |
55.88 |
|
|
|
55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicholas Castella |
2007 |
0729AL |
+0.27 |
24.21 |
50.47 |
|
|
|
1:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
0753AF |
+0.36 |
28.48 |
59.73 |
|
|
|
2:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
+0.40 |
27.21 |
56.17 |
|
|
|
3:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gentofte Drenge 1 |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:44.14 |
+2.00 |
|
|
|
|
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
+0.70 |
26.24 |
53.99 |
|
|
|
53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
+0.57 |
27.12 |
57.13 |
|
|
|
1:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
+0.25 |
26.94 |
56.78 |
|
|
|
2:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mark Nielsen |
2007 |
0729AF |
+0.33 |
27.51 |
56.24 |
|
|
|
3:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helsingør Drenge 1 |
15 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:47.69 |
+5.55 |
|
|
|
|
Asger Hvilsom |
2007 |
0799AA |
+0.63 |
26.15 |
55.92 |
|
|
|
55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
0703AG |
+0.47 |
26.24 |
54.88 |
|
|
|
1:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Munk |
2007 |
0757AB |
+0.29 |
27.07 |
57.69 |
|
|
|
2:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Rye Gefke |
2008 |
0855AB |
+0.29 |
28.38 |
59.20 |
|
|
|
3:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Køge Drenge |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:49.72 |
+7.58 |
|
|
|
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
0733AA |
+0.69 |
27.07 |
57.77 |
|
|
|
57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
0755AF |
+0.18 |
25.30 |
54.00 |
|
|
|
1:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
0727AG |
+0.60 |
29.19 |
1:00.04 |
|
|
|
2:51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
+0.13 |
27.20 |
57.91 |
|
|
|
3:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GTI Dolphins |
15 |
GTI |
|
|
|
|
|
3:52.08 |
+9.94 |
|
|
|
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
0763AC |
+0.53 |
28.28 |
58.89 |
|
|
|
58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
0791AD |
+0.10 |
25.91 |
55.36 |
|
|
|
1:54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik William Holm |
2007 |
0727AE |
+0.28 |
26.87 |
57.07 |
|
|
|
2:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
0721AM |
+0.39 |
28.21 |
1:00.76 |
|
|
|
3:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AGF Drenge |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:52.55 |
+10.41 |
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
+0.62 |
26.48 |
55.16 |
|
|
|
55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
+0.45 |
28.56 |
1:00.28 |
|
|
|
1:55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
+0.56 |
27.16 |
57.77 |
|
|
|
2:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
+0.53 |
28.24 |
59.34 |
|
|
|
3:52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
A6 drenge |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:54.21 |
+12.07 |
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
+0.66 |
29.42 |
1:01.13 |
|
|
|
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
0781AA |
+0.17 |
27.61 |
58.50 |
|
|
|
1:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
+0.20 |
26.17 |
55.01 |
|
|
|
2:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
+0.17 |
27.78 |
59.57 |
|
|
|
3:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hovedstadens Drenge |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:54.39 |
+12.25 |
|
|
|
|
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
+0.67 |
27.38 |
57.33 |
|
|
|
57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Voldmester |
2007 |
0703AB |
+0.31 |
28.09 |
59.24 |
|
|
|
1:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
0717AF |
+0.55 |
24.63 |
58.36 |
|
|
|
2:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
+0.16 |
27.66 |
59.46 |
|
|
|
3:54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kvik 1 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:54.45 |
+12.31 |
|
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
+0.67 |
28.26 |
1:01.19 |
|
|
|
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
+0.21 |
27.91 |
58.74 |
|
|
|
1:59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
0739AE |
+0.21 |
27.78 |
59.71 |
|
|
|
2:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
+0.43 |
26.42 |
54.81 |
|
|
|
3:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gun Show |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
3:55.42 |
+13.28 |
|
|
|
|
Marinus Leisvig |
2007 |
0773AD |
+0.64 |
28.38 |
59.37 |
|
|
|
59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Johansen |
2007 |
0723AF |
+0.22 |
27.41 |
57.71 |
|
|
|
1:57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
+0.39 |
27.72 |
58.65 |
|
|
|
2:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
0751AA |
+0.31 |
27.68 |
59.69 |
|
|
|
3:55.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
SSK 1 |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:56.51 |
+14.37 |
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
+0.72 |
27.93 |
57.73 |
|
|
|
57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bie Bock |
2008 |
0805AG |
+0.50 |
28.34 |
59.75 |
|
|
|
1:57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
+0.47 |
27.29 |
57.45 |
|
|
|
2:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
+0.38 |
29.41 |
1:01.58 |
|
|
|
3:56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esbjerg drenge |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:56.76 |
+14.62 |
|
|
|
|
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
+0.67 |
27.40 |
58.48 |
|
|
|
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Neuber |
2007 |
0765AF |
+0.49 |
28.68 |
1:00.61 |
|
|
|
1:59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
0751AD |
+0.37 |
28.79 |
59.97 |
|
|
|
2:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
0713AD |
+0.44 |
27.56 |
57.70 |
|
|
|
3:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Søllerød Sharks |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:57.27 |
+15.13 |
|
|
|
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
0767AC |
+0.73 |
27.44 |
56.82 |
|
|
|
56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
0807AI |
+0.19 |
28.63 |
1:00.41 |
|
|
|
1:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Hertz |
2007 |
0767AI |
+0.17 |
28.87 |
1:00.19 |
|
|
|
2:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Paaske |
2007 |
0719AG |
+0.22 |
28.65 |
59.85 |
|
|
|
3:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vejle drenge 1 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:00.67 |
+18.53 |
|
|
|
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
+0.67 |
28.58 |
1:00.66 |
|
|
|
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Klinkby |
2007 |
0789AI |
+0.51 |
30.57 |
1:03.90 |
|
|
|
2:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
0829AS |
+0.31 |
27.88 |
58.33 |
|
|
|
3:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
+0.42 |
27.55 |
57.78 |
|
|
|
4:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
GSC Drenge 2 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:02.15 |
+20.01 |
|
|
|
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
0723AB |
+0.66 |
26.87 |
56.96 |
|
|
|
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
0761AB |
+0.19 |
29.03 |
1:00.35 |
|
|
|
1:57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
+0.22 |
30.80 |
1:05.08 |
|
|
|
3:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
William Bendixen |
2007 |
0719AK |
+0.51 |
27.74 |
59.76 |
|
|
|
4:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Roskilde drenge |
15 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
4:02.17 |
+20.03 |
|
|
|
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
+0.68 |
28.34 |
59.27 |
|
|
|
59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
+0.17 |
27.63 |
58.57 |
|
|
|
1:57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
0895AB |
+0.19 |
29.19 |
1:03.13 |
|
|
|
3:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
+0.04 |
29.31 |
1:01.20 |
|
|
|
4:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helsingør Drenge 2 |
14 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:03.54 |
+21.40 |
|
|
|
|
Bastian Zahle |
2008 |
0825AE |
+0.67 |
28.28 |
59.30 |
|
|
|
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca de Masi |
2008 |
0877AD |
+0.05 |
29.09 |
1:01.60 |
|
|
|
2:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
0835AB |
+0.26 |
28.93 |
1:01.29 |
|
|
|
3:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
0817AD |
+0.27 |
29.41 |
1:01.35 |
|
|
|
4:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thisted Drenge |
15 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:04.18 |
+22.04 |
|
|
|
|
William Haaning |
2007 |
0713AC |
+0.69 |
28.36 |
59.54 |
|
|
|
59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Jonasen |
2007 |
0701AM |
+0.20 |
28.74 |
1:00.25 |
|
|
|
1:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Eriksen |
2007 |
0777AI |
+0.58 |
29.20 |
1:00.90 |
|
|
|
3:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Pedersen |
2008 |
0887AI |
+0.37 |
29.94 |
1:03.49 |
|
|
|
4:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rsk Drenge |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:10.13 |
+27.99 |
|
|
|
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
0839AB |
+0.74 |
31.24 |
1:05.39 |
|
|
|
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
0861AD |
+0.62 |
31.16 |
1:05.17 |
|
|
|
2:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0773AB |
+0.36 |
28.04 |
59.39 |
|
|
|
3:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
0881AE |
+0.40 |
28.38 |
1:00.18 |
|
|
|
4:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
HSK |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:10.76 |
+28.62 |
|
|
|
|
Ulrik Stark |
2007 |
0749AQ |
+0.78 |
30.73 |
1:04.06 |
|
|
|
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
+0.72 |
31.05 |
1:03.90 |
|
|
|
2:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
+0.47 |
29.19 |
1:01.03 |
|
|
|
3:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
+0.43 |
29.94 |
1:01.77 |
|
|
|
4:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
MK31 drenge |
14 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
4:14.99 |
+32.85 |
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
+0.67 |
30.29 |
1:02.54 |
|
|
|
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
+0.47 |
30.69 |
1:04.09 |
|
|
|
2:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
+0.35 |
30.54 |
1:05.03 |
|
|
|
3:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
+0.40 |
30.46 |
1:03.33 |
|
|
|
4:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gentofte Drenge 2 |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:16.01 |
+33.87 |
|
|
|
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
0833AF |
+0.65 |
30.85 |
1:04.20 |
|
|
|
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
+0.34 |
30.91 |
1:04.87 |
|
|
|
2:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
+0.43 |
29.73 |
1:02.53 |
|
|
|
3:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
+0.33 |
29.95 |
1:04.41 |
|
|
|
4:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kvik 2 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
-3:42.1 |
Akut s |
|
|
|
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William R. Blaasvær |
2008 |
0829AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
0797AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg Drenge |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
+0.84 |
27.47 |
57.07 |
|
|
|
57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
+0.35 |
26.43 |
55.23 |
|
|
|
1:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jensen |
2007 |
0773AE |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SIGMA 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
+0.68 |
26.82 |
55.88 |
|
|
|
55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Korger |
2007 |
0763AF |
-0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:57:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 16:59.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|