Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 04 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:20 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gentofte Piger 1 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:30.65 | ||||||
Nanna Munch Kjøller | 2001 | 39.00 | 39.00 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 48.03 | 1:27.03 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 32.64 | 1:59.67 | |||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 30.98 | 2:30.65 | |||||||
2 | Hils 3 Piger | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:39.25 | ||||||
Emma Brogaard | 2001 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 43.89 | 1:22.95 | |||||||
Clara Rasmusen | 2001 | 41.42 | 2:04.37 | |||||||
Sofia Rasmusen | 2001 | 34.88 | 2:39.25 | |||||||
3 | Helsingør Piger 2 | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:39.76 | ||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 49.49 | 49.49 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 58.97 | 1:48.46 | |||||||
Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 3.28 | 1:51.74 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 48.02 | 2:39.76 | |||||||
4 | Sigma Girls 2 | 2001 | Sigma Swim | 2:42.62 | ||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Rikke Ross | 2002 | 48.98 | 1:26.68 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:15.94 | 2:42.62 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 2:42.62 | ||||||||
5 | Søllerød Girls | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 2:43.74 | ||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 47.58 | 47.58 | |||||||
Cecilia Høgenhaug | 2001 | 47.30 | 1:34.88 | |||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 34.01 | 2:08.89 | |||||||
Anna Lindholm | 2001 | 34.85 | 2:43.74 | |||||||
6 | Gentofte Piger 2 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:51.92 | ||||||
Sif Nikoline Madsen | 2001 | 47.10 | 47.10 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 47.21 | 1:34.31 | |||||||
Christina Damstrup | 2001 | 41.89 | 2:16.20 | |||||||
Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | 35.72 | 2:51.92 | |||||||
7 | A6 Piger | 2001 | A6 | 2:52.75 | ||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 45.39 | 45.39 | |||||||
Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 49.79 | 1:35.18 | |||||||
Katja Petersson | 2001 | 44.52 | 2:19.70 | |||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 33.05 | 2:52.75 | |||||||
8 | Helsingør Piger 1 | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:54.09 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 42.17 | 42.17 | |||||||
Amalie Louise Thorsen | 2002 | 2:11.92 | 2:54.09 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | |||||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 2:54.09 | 2:54.09 | |||||||
9 | Farum Piger | 2001 | Farum Svømmeklub | 3:11.17 | ||||||
Emma Eistrup Crow | 2002 | 52.14 | 52.14 | |||||||
Aparjita Michaelsen | 2001 | 53.11 | 1:45.25 | |||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 48.36 | 2:33.61 | |||||||
Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 37.56 | 3:11.17 | |||||||
10 | Hs Mini Piger | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:21.65 | ||||||
Emma Hjort Kaas | 2002 | 51.28 | 51.28 | |||||||
Caroline Meyer | 2002 | 54.96 | 1:46.24 | |||||||
Anna Graffe | 2002 | 47.67 | 2:33.91 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 47.74 | 3:21.65 | |||||||
11 | Birkerød Damer 1 | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 3:26.78 | ||||||
Isabel Vang Hvitved | 2003 | 50.19 | 50.19 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 1:51.55 | 2:41.74 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 45.04 | 3:26.78 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 3:26.78 | ||||||||
12 | Værløse Piger 1 | 2001 | Værløse Svømmeklub | 3:30.09 | ||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 52.91 | 52.91 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 56.62 | 1:49.53 | |||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 52.21 | 2:41.74 | |||||||
Rosa Hansen Larsen | 2002 | 48.35 | 3:30.09 | |||||||
13 | Birkerød Damer 2 | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 3:32.79 | ||||||
Mia Schmidt Mortensen | 2003 | 52.40 | 52.40 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 2:40.39 | 3:32.79 | |||||||
Isabella Eggers | 2001 | |||||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 3:32.79 | 3:32.79 | |||||||
- | Sigma Girls 1 | 2001 | Sigma Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
Camille Erichsen | 2001 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 40.97 | 1:16.27 | |||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 34.32 | 1:50.59 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 04 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:20 |