Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 04 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.78 | ||||||
2 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.11 | ||||||
3 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.74 | ||||||
4 | Caroline Fritzböger | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.37 | ||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.42 | ||||||
6 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.77 | ||||||
7 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:24.44 | ||||||
8 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:25.77 | ||||||
9 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.41 | ||||||
10 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:27.77 | ||||||
11 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.89 | ||||||
12 | Frida Schledermann | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:27.98 | ||||||
13 | Katja Petersson | 2001 | JGI Svømning | 1:28.66 | ||||||
14 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.49 | ||||||
15 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | JGI Svømning | 1:31.02 | ||||||
16 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:31.41 | ||||||
17 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:31.52 | ||||||
18 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:33.74 | ||||||
19 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:34.30 | ||||||
20 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.45 | ||||||
21 | Julie Bojesen | 2001 | JGI Svømning | 1:36.19 | ||||||
22 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.98 | ||||||
23 | Aparjita Michaelsen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:38.18 | ||||||
24 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.44 | ||||||
25 | Ann Sophie Bill | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:39.32 | ||||||
26 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:40.01 | ||||||
- | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.81 | ||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.34 | ||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:29.15 | ||||||
4 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.51 | ||||||
5 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.61 | ||||||
6 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:32.52 | ||||||
7 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.73 | ||||||
8 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.17 | ||||||
9 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.78 | ||||||
10 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.22 | ||||||
11 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:38.44 | ||||||
12 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:38.47 | ||||||
13 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:39.03 | ||||||
14 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:39.16 | ||||||
15 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.21 | ||||||
16 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:40.04 | ||||||
17 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:42.92 | ||||||
18 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:45.35 | ||||||
19 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:47.55 | ||||||
20 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:48.04 | ||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.40 | ||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:33.71 | ||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.47 | ||||||
4 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:41.19 | ||||||
5 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:46.86 | ||||||
6 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:50.05 | ||||||
7 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:52.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 04 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:16 |