Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 09 december 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 december 2012 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.67 | 1:06.99 | |||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 31.79 | 1:08.96 | |||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 33.79 | 1:11.17 | |||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 33.17 | 1:11.27 | |||||
5 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.82 | 1:12.32 | |||||
6 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 35.19 | 1:13.93 | |||||
7 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.57 | 1:14.11 | |||||
8 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 34.33 | 1:14.64 | |||||
9 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 34.30 | 1:15.19 | |||||
10 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.13 | 1:16.22 | |||||
11 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 35.07 | 1:16.48 | |||||
12 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.43 | 1:16.55 | |||||
13 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 35.82 | 1:16.74 | |||||
14 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.42 | 1:17.53 | |||||
15 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 36.90 | 1:19.97 | |||||
16 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.88 | 1:23.49 | |||||
- | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | Akut syg | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.35 | 1:13.15 | |||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.93 | 1:14.53 | |||||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.71 | 1:15.54 | |||||
4 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 34.96 | 1:16.38 | |||||
5 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 35.71 | 1:17.55 | |||||
6 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.51 | 1:24.07 | |||||
7 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.20 | 1:25.17 | |||||
8 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.27 | 1:29.38 | |||||
9 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.63 | 1:30.18 | |||||
- | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 december 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |