Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 09 december 2012 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2012 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 387 | 36.64 | 1:15.76 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 370 | 37.00 | 1:16.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 338 | 38.97 | 1:19.30 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Michelle Franow | 2001 | 325 | 39.77 | 1:20.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | 323 | 39.51 | 1:20.49 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 315 | 39.28 | 1:21.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 310 | 39.73 | 1:21.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 297 | 40.47 | 1:22.80 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 279 | 42.07 | 1:24.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 265 | 41.79 | 1:26.03 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karoline Kjær | 2001 | 259 | 42.25 | 1:26.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | 249 | 43.03 | 1:27.78 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Julie Gadgaard | 2001 | 244 | 43.10 | 1:28.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sille Ibsen | 2001 | 244 | 42.52 | 1:28.42 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Nielsen | 2001 | 242 | 44.20 | 1:28.67 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 227 | 44.02 | 1:30.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Linnea Paludan | 2001 | 201 | 45.80 | 1:34.29 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Amalie Søby Mortensen | 2001 | DSQ | ej forts bev. v/75m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Carla Leone | 2002 | 270 | 41.52 | 1:25.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Katarina Holse | 2002 | 261 | 41.18 | 1:26.37 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 260 | 42.11 | 1:26.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sidsel Nielsen | 2002 | 253 | 42.37 | 1:27.33 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 239 | 44.23 | 1:29.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | 231 | 43.75 | 1:30.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie Christensen | 2002 | 227 | 42.42 | 1:30.52 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Cecilie Væver | 2002 | 202 | 44.77 | 1:34.13 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Nadia Brinkmann | 2002 | 178 | 49.07 | 1:38.23 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 167 | 1:40.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karoline Sørensen | 2002 | 151 | 50.08 | 1:43.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 december 2012 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:09 |