Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 08 december 2012 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2012 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 413 | 36.13 | 1:17.53 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | 412 | 37.22 | 1:17.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 399 | 36.85 | 1:18.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 369 | 40.28 | 1:20.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 367 | 38.20 | 1:20.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Seehausen | 2001 | 366 | 37.36 | 1:20.72 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 351 | 38.70 | 1:21.87 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Johannsen | 2001 | 324 | 39.20 | 1:24.09 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 320 | 38.15 | 1:24.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michelle Jatta | 2001 | 318 | 40.49 | 1:24.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Ellen Nielsen | 2001 | 314 | 39.60 | 1:24.95 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 310 | 41.11 | 1:25.27 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jannie Eickhardt | 2001 | 308 | 42.68 | 1:25.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 303 | 39.83 | 1:25.94 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 297 | 41.04 | 1:26.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 296 | 41.01 | 1:26.64 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Sille Ibsen | 2001 | 294 | 41.30 | 1:26.88 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
18 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 293 | 40.55 | 1:26.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 283 | 40.28 | 1:27.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Esther Flø | 2001 | 278 | 40.94 | 1:28.51 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 277 | 41.30 | 1:28.58 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Julie Gadgaard | 2001 | 275 | 42.72 | 1:28.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 272 | 1:29.16 | 1:29.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Maria Rye | 2001 | 246 | 45.16 | 1:32.10 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
25 | Alberte Daugaard Asmussen | 2001 | 228 | 43.73 | 1:34.47 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Caroline Schøn | 2001 | DSQ | ej samt berør v/75 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nadia Brinkmann | 2002 | 265 | 47.26 | 1:29.95 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 264 | 43.70 | 1:29.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 262 | 41.23 | 1:30.27 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Carla Leone | 2002 | 260 | 42.33 | 1:30.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 249 | 42.43 | 1:31.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | 240 | 42.65 | 1:32.92 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristina L. Jensen | 2002 | 238 | 1:33.22 | 1:33.22 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katarina Holse | 2002 | 235 | 34.23 | 1:33.58 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johanne S. Christensen | 2002 | 210 | 46.34 | 1:37.08 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 202 | 43.06 | 1:38.38 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 200 | 47.85 | 1:38.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 194 | 47.62 | 1:39.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 164 | 53.05 | 1:45.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DSQ | ej samt berør v/br.v | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Karoline Sørensen | 2002 | DSQ | ryg ej afsl. på ryg | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 08 december 2012 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:41 |