Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 09 december 2012 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2012 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 417 | 31.13 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 415 | 31.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | 393 | 31.74 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 384 | 31.99 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Michelle Jatta | 2001 | 381 | 32.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 377 | 32.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia Seehausen | 2001 | 373 | 32.31 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 372 | 32.32 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 362 | 32.61 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Karoline Kjær | 2001 | 350 | 33.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 341 | 33.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Toftgaard | 2001 | 337 | 33.42 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 328 | 33.73 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kirstine Frandsen | 2001 | 323 | 33.88 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 318 | 34.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise Hvarre | 2001 | 314 | 34.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 310 | 34.34 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Esther Flø | 2001 | 301 | 34.70 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Schøn | 2001 | 300 | 34.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Michelle Franow | 2001 | 297 | 34.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 290 | 35.13 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 290 | 35.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | 285 | 35.32 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Alberte Daugaard Asmussen | 2001 | 283 | 35.42 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Line Johannsen | 2001 | 280 | 35.56 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Maria Rye | 2001 | 275 | 35.75 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
27 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 266 | 36.17 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
28 | Madison Guldborg | 2001 | 260 | 36.43 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
29 | Linnea Paludan | 2001 | 240 | 37.39 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Amalie Søby Mortensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Marie Poulsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 330 | 33.65 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 296 | 34.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 291 | 35.09 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida S Olesen | 2003 | 269 | 36.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thea Søe Bach | 2002 | 267 | 36.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sidsel Nielsen | 2002 | 263 | 36.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Kristina L. Jensen | 2002 | 261 | 36.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 260 | 36.41 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Carla Leone | 2002 | 250 | 36.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Johanne S. Christensen | 2002 | 243 | 37.26 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Nadia Brinkmann | 2002 | 242 | 37.32 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Karoline Sørensen | 2002 | 241 | 37.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Christensen | 2002 | 233 | 37.81 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Katarina Holse | 2002 | 228 | 38.05 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 225 | 38.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 215 | 38.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Væver | 2002 | 212 | 39.00 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 193 | 40.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 164 | 42.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 december 2012 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 13:42 |