Tulokset KVIK Sydbank Ã…rgangs Cup 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Sydbank Årgangs Cup | Udskriftsdato | 20 april 2013 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 april 2013 |
Løb 11, 100m Medley Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.60 | 1:29.79 | |||||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 45.29 | 1:31.05 | |||||
3 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 44.62 | 1:34.31 | |||||
4 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.64 | 1:34.37 | |||||
5 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.39 | 1:34.39 | |||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.11 | 1:38.34 | |||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.16 | 1:39.04 | |||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 45.49 | 1:40.84 | |||||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.71 | 1:41.86 | |||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.79 | 1:42.85 | |||||
11 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 50.19 | 1:48.68 | |||||
12 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.83 | 1:52.48 | |||||
13 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 51.07 | 1:54.99 | |||||
14 | Laura Clemens | 2003 | Køge Svømmeklub | 51.26 | 1:56.06 | |||||
15 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.52 | 1:57.65 | |||||
16 | Asta Andersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.98 | 2:12.44 | |||||
- | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | ud på mav /25m | |||||
- | Simone Christiansen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | afslut på mav/50 | |||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ej ber m hænd v/75 | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.96 | 1:14.92 | |||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.73 | 1:15.21 | |||||
3 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.99 | 1:19.03 | |||||
4 | Cecilie Olsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.04 | 1:22.36 | |||||
5 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.96 | 1:23.29 | |||||
6 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 38.65 | 1:23.49 | |||||
7 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 41.51 | 1:24.06 | |||||
8 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 39.31 | 1:24.54 | |||||
9 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.60 | 1:24.92 | |||||
10 | Lærke Rask Sander | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 40.96 | 1:26.22 | |||||
11 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 40.86 | 1:26.66 | |||||
12 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.83 | 1:28.61 | |||||
13 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.14 | 1:29.10 | |||||
14 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 42.32 | 1:29.47 | |||||
15 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 42.49 | 1:30.32 | |||||
16 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.29 | 1:30.91 | |||||
17 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.39 | 1:30.98 | |||||
18 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.57 | 1:32.04 | |||||
19 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.65 | 1:33.13 | |||||
20 | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.22 | 1:33.54 | |||||
21 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.29 | 1:33.73 | |||||
22 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.33 | 1:34.88 | |||||
23 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | Køge Svømmeklub | 44.60 | 1:35.29 | |||||
24 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.66 | 1:35.72 | |||||
25 | Anna Enevoldsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.91 | 1:37.28 | |||||
26 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.87 | 1:38.24 | |||||
27 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 47.47 | 1:38.28 | |||||
28 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.41 | 1:38.90 | |||||
29 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.93 | 1:39.01 | |||||
30 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.81 | 1:40.07 | |||||
31 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.70 | 1:40.16 | |||||
32 | Anastacia Halken | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.58 | 1:40.54 | |||||
33 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.36 | 1:41.08 | |||||
34 | Maja Svenstrup | 2002 | Køge Svømmeklub | 47.87 | 1:41.19 | |||||
35 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.25 | 1:41.39 | |||||
36 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.16 | 1:41.66 | |||||
37 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.08 | 1:42.80 | |||||
38 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.51 | 1:46.80 | |||||
39 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 55.30 | 1:49.00 | |||||
- | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ud på mav/25 | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.03 | 1:10.87 | |||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.20 | 1:10.96 | |||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.23 | 1:11.15 | |||||
4 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.48 | 1:15.30 | |||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.03 | 1:16.42 | |||||
6 | Johanna Berthelsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 37.34 | 1:16.92 | |||||
7 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.87 | 1:18.84 | |||||
8 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 36.45 | 1:19.65 | |||||
9 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.94 | 1:21.09 | |||||
10 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.02 | 1:21.54 | |||||
11 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.61 | 1:23.23 | |||||
12 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 40.17 | 1:23.81 | |||||
13 | Rositha Christensen | 2000 | Vest-Brøndby | 41.83 | 1:27.86 | |||||
14 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.43 | 1:28.45 | |||||
15 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 42.20 | 1:30.25 | |||||
16 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.94 | 1:30.99 | |||||
17 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 43.49 | 1:33.66 | |||||
18 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 45.58 | 1:35.04 | |||||
19 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.92 | 1:41.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 20 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:55 |