Tulokset Danske Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 juni 2008 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.70 | 1:10.58 | |||||
2 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF VAT | 33.10 | 1:10.83 | |||||
3 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 34.04 | 1:12.91 | |||||
4 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.99 | 1:13.76 | |||||
5 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 33.95 | 1:13.88 | |||||
6 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 36.24 | 1:15.70 | |||||
7 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 35.13 | 1:15.78 | |||||
8 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.99 | 1:16.10 | |||||
9 | Sara Christoffersen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 37.18 | 1:16.32 | |||||
10 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.40 | 1:16.60 | |||||
11 | Mette Hansen | 1996 | Brønderslev Svømmeklub | 37.04 | 1:17.14 | |||||
12 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.80 | 1:17.61 | |||||
13 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 36.51 | 1:17.69 | |||||
14 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 36.23 | 1:18.55 | |||||
15 | Charlotte K. Christensen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.82 | 1:18.56 | |||||
16 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 37.83 | 1:18.72 | |||||
17 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 37.54 | 1:18.74 | |||||
18 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.23 | 1:18.75 | |||||
19 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 35.60 | 1:18.77 | |||||
20 | Turið S. Christiansen | 1996 | Svimjisamband Foroya | 37.11 | 1:18.90 | |||||
21 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | 36.44 | 1:19.09 | |||||
22 | Diana Madsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 37.13 | 1:19.43 | |||||
23 | Nicole Jensen | 1996 | Køge Svømmeklub | 36.37 | 1:19.56 | |||||
23 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 36.32 | 1:19.56 | |||||
25 | Mai-Britt Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 37.07 | 1:19.60 | |||||
26 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.74 | 1:19.63 | |||||
27 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.99 | 1:20.09 | |||||
28 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 39.14 | 1:20.24 | |||||
29 | Lea Nielsen | 1996 | GI-40 Hermes | 38.94 | 1:20.62 | |||||
30 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.77 | 1:20.81 | |||||
31 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 36.03 | 1:21.03 | |||||
32 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub GTI | 37.62 | 1:21.04 | |||||
33 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 37.62 | 1:21.23 | |||||
34 | Nadia Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 37.92 | 1:21.29 | |||||
35 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 38.56 | 1:21.50 | |||||
36 | Amanda Fabild | 1996 | Albertslund IF VAT | 38.75 | 1:21.57 | |||||
37 | Emma Vanggård | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 37.42 | 1:21.99 | |||||
38 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 39.20 | 1:22.14 | |||||
39 | Elisa Nilsson | 1996 | Næstved IF | 38.41 | 1:22.45 | |||||
40 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 38.95 | 1:22.56 | |||||
41 | Linea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.83 | 1:22.65 | |||||
42 | Pernille Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 38.87 | 1:22.67 | |||||
43 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.86 | 1:22.83 | |||||
44 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 39.72 | 1:23.07 | |||||
45 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 39.28 | 1:23.08 | |||||
46 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 39.78 | 1:23.70 | |||||
47 | Linda Aaen | 1996 | Herlev Svømning | 39.92 | 1:24.46 | |||||
48 | Stine Brask Jensen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.93 | 1:24.86 | |||||
49 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 40.90 | 1:25.62 | |||||
- | Jonna Bjartalið Thomsen | 1996 | Svimjisamband Foroya | 37.91 | 1:19.65 | EXTRA | ||||
- | Cecilia Eysturdal | 1996 | Svimjisamband Foroya | 38.88 | 1:21.27 | EXTRA | ||||
- | Lea Nilsson | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Sv. på mav. ind i 50 | |||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 36.04 | 1:17.31 | |||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.84 | 1:20.85 | |||||
3 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 36.46 | 1:21.07 | |||||
4 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 39.78 | 1:21.10 | |||||
5 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 39.64 | 1:21.87 | |||||
6 | Karina Vestergaard Jensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 38.58 | 1:23.32 | |||||
7 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 39.77 | 1:23.55 | |||||
8 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 39.48 | 1:25.04 | |||||
9 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 41.11 | 1:25.32 | |||||
10 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 40.35 | 1:25.59 | |||||
11 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 42.44 | 1:26.36 | |||||
12 | Ida Marie Beder | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.09 | 1:26.39 | |||||
13 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF VAT | 43.39 | 1:27.23 | |||||
14 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 40.73 | 1:27.28 | |||||
15 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 42.58 | 1:31.05 | |||||
- | Óluva Jacobsen | 1997 | Svimjisamband Foroya | 40.44 | 1:26.78 | EXTRA | ||||
- | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening |