Tulokset Speedo Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Speedo Cup |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 lokakuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
05 lokakuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
448 |
31.05 |
1:07.61 |
1:45.57 |
|
2:22.58 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
355 |
31.75 |
1:10.59 |
1:51.74 |
|
2:34.04 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
298 |
35.59 |
1:18.91 |
2:00.00 |
|
2:43.34 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niko Somila |
1999 |
|
294 |
34.93 |
1:15.13 |
1:58.86 |
|
2:43.97 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aarne Sarkima |
1999 |
|
288 |
35.03 |
1:16.66 |
2:00.77 |
|
2:45.14 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Verneri Kaarlenkaski |
1999 |
|
274 |
35.64 |
1:18.09 |
2:03.36 |
|
2:47.89 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miska Kurvinen |
1999 |
|
270 |
35.86 |
1:20.60 |
2:04.32 |
|
2:48.62 |
|
|
Uimaseura KoVe-Ve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
224 |
37.91 |
1:22.11 |
2:10.38 |
|
2:59.42 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Artem Shalashov |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raduga |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Soukola |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valtteri Lausala |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaakko Löyttyniemi |
1997 |
|
477 |
30.35 |
1:05.57 |
1:41.72 |
|
2:19.56 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
423 |
32.17 |
1:09.26 |
1:47.44 |
|
2:25.24 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Aleksi Vihervaara |
1998 |
|
381 |
33.32 |
1:12.22 |
1:52.04 |
|
2:30.49 |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jean-Mikael Avellán |
1998 |
|
361 |
32.92 |
1:11.49 |
1:51.54 |
|
2:33.21 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Torkkel |
1997 |
|
357 |
32.73 |
1:10.58 |
1:50.56 |
|
2:33.71 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
346 |
33.36 |
1:11.88 |
1:52.11 |
|
2:35.40 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Mäki |
1998 |
|
310 |
35.02 |
1:14.86 |
1:57.40 |
|
2:41.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 lokakuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
10:24 |
|