Resultater for Sydkystens årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydkystens Årgangs Cup |
|
Udskriftsdato |
14 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
17:58 |
|
|
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 marts 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Olsen |
2000 |
|
584 |
1:09.39 |
2:22.80 |
3:34.69 |
4:47.20 |
9:35.38 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
5:59.50 |
7:12.92 |
8:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Kornbek |
2000 |
|
577 |
1:08.70 |
2:21.84 |
3:34.39 |
4:47.39 |
9:37.58 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
5:59.95 |
7:13.35 |
8:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
|
569 |
1:10.25 |
2:23.91 |
3:36.70 |
4:49.66 |
9:40.39 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
6:02.63 |
7:15.96 |
8:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
481 |
1:08.82 |
2:24.58 |
3:43.06 |
5:02.96 |
10:13.60 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
6:22.47 |
7:39.95 |
8:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liva Schmid |
2000 |
|
455 |
1:14.60 |
2:34.36 |
3:53.42 |
5:12.74 |
10:25.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
6:31.54 |
7:50.05 |
9:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
422 |
1:14.35 |
2:34.28 |
3:55.91 |
5:18.16 |
10:41.33 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
6:39.85 |
8:02.06 |
9:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bolette Mandrup Jensen |
2000 |
|
381 |
1:17.13 |
2:40.48 |
4:05.84 |
5:30.61 |
11:03.21 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
6:56.02 |
8:19.72 |
9:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lisa Hemme Nielsen |
2000 |
|
370 |
1:13.99 |
2:36.65 |
4:00.53 |
5:26.41 |
11:09.78 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
6:51.94 |
8:17.24 |
9:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Silke Mehr |
2000 |
|
366 |
1:19.68 |
2:45.41 |
4:11.78 |
5:37.47 |
11:12.29 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
7:02.75 |
8:26.47 |
9:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Martensen Norden |
2001 |
|
502 |
1:12.69 |
2:29.99 |
3:46.67 |
5:02.73 |
10:05.17 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
6:19.22 |
7:35.75 |
8:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilde Schulze Matthisen |
2001 |
|
483 |
1:10.15 |
2:26.97 |
3:46.26 |
5:04.02 |
10:12.79 |
|
|
GTI |
|
|
|
6:21.67 |
7:40.08 |
8:58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
481 |
1:11.67 |
2:29.23 |
3:46.92 |
5:04.44 |
10:13.72 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
6:22.27 |
7:40.68 |
8:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
|
427 |
1:11.77 |
2:31.23 |
3:51.91 |
5:14.54 |
10:38.63 |
|
|
GTI |
|
|
|
6:35.97 |
7:58.26 |
9:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jamilla Bistrup |
2001 |
|
394 |
1:15.89 |
2:37.97 |
4:01.81 |
5:25.70 |
10:55.65 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
6:48.85 |
8:11.68 |
9:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
|
382 |
1:15.18 |
2:38.24 |
4:02.34 |
5:26.88 |
11:02.47 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
6:50.70 |
8:15.32 |
9:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christina Christensen |
2001 |
|
340 |
1:22.37 |
2:50.97 |
4:19.25 |
5:46.53 |
11:28.98 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
7:13.79 |
8:40.20 |
10:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
14 marts 2014 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
17:58 |
|