Resultat för Scandic Syd Cup feb 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup feb 2014 | Utskriftsdatum | 22 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 20:25 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 februari 2014 |
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Länsförsäkringar/F4 HundC |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Coleman | 1993 | Spårvägens Simförening | 28.74 | ||||||
2 | Lovisa Klarén | 1992 | Södertörns Simsällskap | 29.57 | ||||||
3 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 31.18 | ||||||
4 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.47 | ||||||
5 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 32.52 | ||||||
6 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.81 | ||||||
7 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.24 | ||||||
8 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 33.26 | ||||||
9 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.61 | ||||||
10 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 34.96 | ||||||
11 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.07 | ||||||
12 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 35.10 | ||||||
13 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 35.25 | ||||||
14 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 35.91 | ||||||
15 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 36.05 | ||||||
16 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.20 | ||||||
17 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 36.21 | ||||||
18 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 36.51 | ||||||
19 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.78 | ||||||
20 | Hilde Camilla Lænd | 1995 | Namsos Svømmeklubb | 36.86 | ||||||
21 | Pernilla Karhu | 1996 | IKSU Simning | 37.40 | ||||||
22 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.52 | ||||||
22 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 38.52 | ||||||
24 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 38.85 | ||||||
25 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.09 | ||||||
26 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 40.22 | ||||||
27 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.49 | ||||||
28 | Katia Calming | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.87 | ||||||
- | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | DNS | ||||||
- | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | DNS | ||||||
- | Elin Synnøve Båfjord | 1999 | Namsos Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Julia From | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Länsförsäkringar/F4 HundC |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.54 | ||||||
2 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.87 | ||||||
3 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.27 | ||||||
4 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.53 | ||||||
5 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.61 | ||||||
6 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.63 | ||||||
7 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.80 | ||||||
8 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.16 | ||||||
9 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 38.11 | ||||||
10 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.14 | ||||||
11 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.46 | ||||||
12 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.47 | ||||||
13 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.59 | ||||||
14 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 39.72 | ||||||
15 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.36 | ||||||
16 | Karen Bech | 2001 | Namsos Svømmeklubb | 40.63 | ||||||
17 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.28 | ||||||
18 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.21 | ||||||
19 | Helana Olsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 43.39 | ||||||
20 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.56 | ||||||
20 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 43.56 | ||||||
22 | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | 43.75 | ||||||
23 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 43.80 | ||||||
24 | Isabelle Sahlin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 44.31 | ||||||
25 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 47.06 | ||||||
26 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.33 | ||||||
- | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Stina Westermann | 2001 | Namsos Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Länsförsäkringar/F4 HundC |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.13 | ||||||
2 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 39.59 | ||||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.28 | ||||||
4 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.10 | ||||||
5 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.54 | ||||||
6 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.68 | ||||||
7 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 43.75 | ||||||
8 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.83 | ||||||
9 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.96 | ||||||
10 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 44.39 | ||||||
11 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.96 | ||||||
12 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 45.13 | ||||||
13 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.32 | ||||||
14 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.35 | ||||||
15 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.10 | ||||||
16 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.23 | ||||||
17 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.54 | ||||||
18 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.00 | ||||||
19 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.02 | ||||||
20 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 48.40 | ||||||
21 | Lova Gottberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.75 | ||||||
22 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.65 | ||||||
23 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 50.87 | ||||||
24 | Felicia Cassel | 2002 | Södertörns Simsällskap | 51.50 | ||||||
25 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 53.33 | ||||||
26 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 53.87 | ||||||
27 | Felicia Sjöström | 2003 | Simklubben Ägir | 57.87 | ||||||
- | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Länsförsäkringar/F4 HundC |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 45.42 | ||||||
2 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.41 | ||||||
3 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 53.19 | ||||||
4 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 53.38 | ||||||
5 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 58.63 | ||||||
6 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:01.33 | ||||||
- | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 22 februari 2014 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 20:25 |