Tulokset Lohi-uinnit 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntaijakso
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohi-uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:23 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
24 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
401 |
33.65 |
1:13.15 |
2:00.43 |
|
2:34.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
372 |
37.58 |
1:19.78 |
2:01.32 |
|
2:38.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Honkonen |
2000 |
|
363 |
34.61 |
1:16.27 |
2:03.74 |
|
2:39.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miikka Huotari |
2000 |
|
359 |
34.98 |
1:18.23 |
2:03.01 |
|
2:40.37 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
346 |
33.09 |
1:16.15 |
2:02.49 |
|
2:42.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
327 |
35.61 |
1:17.66 |
2:07.29 |
|
2:45.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ossi Nikula |
2000 |
|
315 |
35.45 |
1:19.79 |
2:12.73 |
|
2:47.38 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskari Neuvonen |
2000 |
|
311 |
33.33 |
1:19.25 |
2:10.78 |
|
2:48.11 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
290 |
37.89 |
1:21.46 |
2:13.62 |
|
2:52.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
281 |
38.05 |
1:26.01 |
2:16.04 |
|
2:54.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tuomas Karjalainen |
2001 |
|
259 |
35.13 |
1:24.39 |
2:18.17 |
|
2:58.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
258 |
40.18 |
1:26.83 |
2:19.99 |
|
2:58.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
254 |
35.87 |
1:25.59 |
2:23.26 |
|
2:59.87 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niklas Laine |
2002 |
|
248 |
37.86 |
1:25.48 |
2:18.99 |
|
3:01.22 |
|
|
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
|
246 |
39.31 |
1:28.64 |
2:22.22 |
|
3:01.90 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eetu Oskari Malvela |
2000 |
|
237 |
39.23 |
1:29.29 |
2:21.26 |
|
3:04.01 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ahti Saarela |
2002 |
|
232 |
45.18 |
1:30.67 |
2:25.16 |
|
3:05.38 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aksel Kansanniva |
2000 |
|
214 |
45.91 |
1:34.83 |
2:31.64 |
|
3:10.35 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Petteri Maijala |
2001 |
|
209 |
45.01 |
1:35.42 |
2:29.95 |
|
3:11.97 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
182 |
47.33 |
1:43.91 |
2:35.45 |
|
3:21.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oliver Kela |
2002 |
|
182 |
44.01 |
1:34.92 |
2:37.35 |
|
3:21.10 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kris Shpotin |
2001 |
|
176 |
41.44 |
1:32.69 |
2:36.98 |
|
3:23.34 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lauri Saarela |
2003 |
|
153 |
52.65 |
1:48.41 |
2:47.74 |
|
3:33.14 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jaakko Hietikko |
2002 |
|
151 |
50.35 |
1:47.31 |
2:48.21 |
|
3:33.88 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tatu Kähkölä |
2002 |
|
146 |
48.61 |
1:43.68 |
2:50.80 |
|
3:36.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Juhani Tapio |
2002 |
|
123 |
52.86 |
1:50.18 |
2:58.61 |
|
3:49.18 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Atte Moilanen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Onni Kartimo |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vertti Vuori |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Willman |
1998 |
|
485 |
33.22 |
1:10.19 |
1:51.50 |
|
2:25.09 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Somero |
1999 |
|
449 |
31.70 |
1:09.50 |
1:54.88 |
|
2:28.83 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
436 |
30.84 |
1:14.14 |
1:56.57 |
|
2:30.31 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kim Tiainen |
1998 |
|
401 |
32.61 |
1:14.28 |
2:00.30 |
|
2:34.57 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Severi Lieto |
1998 |
|
397 |
33.52 |
1:13.89 |
2:00.93 |
|
2:35.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Tapio |
1998 |
|
378 |
33.07 |
1:12.95 |
2:02.88 |
|
2:37.62 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sami Orenius |
1998 |
|
368 |
31.53 |
1:13.22 |
2:02.74 |
|
2:39.05 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
330 |
36.03 |
1:20.38 |
2:08.62 |
|
2:44.94 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tuomas Vainio |
1998 |
|
320 |
33.74 |
1:15.43 |
2:07.50 |
|
2:46.63 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Heikki Ruha |
1999 |
|
265 |
38.37 |
1:25.41 |
2:15.02 |
|
2:57.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nikita Puustinen |
1999 |
|
198 |
40.63 |
1:29.00 |
2:33.04 |
|
3:15.39 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
524 |
31.43 |
1:09.40 |
1:50.63 |
|
2:21.38 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Uusitalo |
1995 |
|
479 |
30.20 |
1:09.86 |
1:54.12 |
|
2:25.70 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Kotomäki |
1997 |
|
403 |
32.00 |
1:12.13 |
2:02.09 |
|
2:34.31 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Leppäkynnäs |
1997 |
|
265 |
37.66 |
1:22.68 |
2:20.98 |
|
2:57.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:23 |
|