Resultat för DM/JDM 2014 - Stockholm
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 34 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2014 |
|
Utskriftsdatum |
08 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:48 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund 2:08.97 2008-08-12 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 2:12.22 2010-04-25 |
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 |
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
31.11 |
1:06.20 |
1:41.19 |
|
2:16.92 |
|
2 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.08 |
1:08.77 |
1:45.97 |
|
2:23.60 |
|
3 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
32.51 |
1:09.76 |
1:47.78 |
|
2:24.97 |
|
4 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.74 |
1:10.34 |
1:48.61 |
|
2:27.76 |
|
5 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.34 |
1:11.11 |
1:50.29 |
|
2:30.32 |
|
6 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.51 |
1:09.66 |
1:49.54 |
|
2:30.34 |
|
7 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.78 |
1:10.74 |
1:50.33 |
|
2:32.04 |
|
8 |
Emma Bring |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.35 |
1:13.12 |
1:52.77 |
|
2:32.61 |
|
9 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
33.57 |
1:12.63 |
1:53.44 |
|
2:33.98 |
|
10 |
Josefin Lantz |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
33.22 |
1:12.19 |
1:53.02 |
|
2:34.70 |
|
11 |
Anna Jonsson |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
33.15 |
1:11.75 |
1:52.26 |
|
2:34.89 |
|
12 |
Ida Österman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
32.33 |
1:10.72 |
1:52.33 |
|
2:35.62 |
|
13 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
33.94 |
1:13.40 |
1:54.19 |
|
2:36.51 |
|
14 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
36.54 |
1:16.67 |
1:57.33 |
|
2:37.44 |
|
15 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.56 |
1:14.83 |
1:59.16 |
|
2:43.71 |
|
16 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.59 |
1:15.74 |
1:58.84 |
|
2:43.74 |
|
17 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
33.60 |
1:14.17 |
1:58.23 |
|
2:44.97 |
|
18 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.26 |
1:17.47 |
2:01.08 |
|
2:45.47 |
|
19 |
Enya Zibell |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.11 |
1:18.68 |
2:02.80 |
|
2:47.66 |
|
20 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.02 |
1:20.62 |
2:05.75 |
|
2:50.72 |
|
21 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.60 |
1:18.11 |
2:04.82 |
|
2:52.33 |
|
22 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
35.19 |
1:18.18 |
2:06.76 |
|
2:54.40 |
|
23 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.82 |
1:19.44 |
2:07.26 |
|
2:54.70 |
|
24 |
Saga Kjellin |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.80 |
1:19.98 |
2:07.96 |
|
2:56.18 |
|
- |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund 2:08.97 2008-08-12 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 2:12.22 2010-04-25 |
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 |
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
31.11 |
1:06.20 |
1:41.19 |
|
2:16.92 |
|
2 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.08 |
1:08.77 |
1:45.97 |
|
2:23.60 |
|
3 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
32.51 |
1:09.76 |
1:47.78 |
|
2:24.97 |
|
4 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.74 |
1:10.34 |
1:48.61 |
|
2:27.76 |
|
5 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.34 |
1:11.11 |
1:50.29 |
|
2:30.32 |
|
6 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.51 |
1:09.66 |
1:49.54 |
|
2:30.34 |
|
7 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.78 |
1:10.74 |
1:50.33 |
|
2:32.04 |
|
8 |
Emma Bring |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.35 |
1:13.12 |
1:52.77 |
|
2:32.61 |
|
9 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
33.57 |
1:12.63 |
1:53.44 |
|
2:33.98 |
|
10 |
Josefin Lantz |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
33.22 |
1:12.19 |
1:53.02 |
|
2:34.70 |
|
11 |
Anna Jonsson |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
33.15 |
1:11.75 |
1:52.26 |
|
2:34.89 |
|
12 |
Ida Österman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
32.33 |
1:10.72 |
1:52.33 |
|
2:35.62 |
|
13 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
33.94 |
1:13.40 |
1:54.19 |
|
2:36.51 |
|
14 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
36.54 |
1:16.67 |
1:57.33 |
|
2:37.44 |
|
15 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.56 |
1:14.83 |
1:59.16 |
|
2:43.71 |
|
16 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.59 |
1:15.74 |
1:58.84 |
|
2:43.74 |
|
17 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
33.60 |
1:14.17 |
1:58.23 |
|
2:44.97 |
|
18 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.26 |
1:17.47 |
2:01.08 |
|
2:45.47 |
|
19 |
Enya Zibell |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.11 |
1:18.68 |
2:02.80 |
|
2:47.66 |
|
20 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.02 |
1:20.62 |
2:05.75 |
|
2:50.72 |
|
21 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.60 |
1:18.11 |
2:04.82 |
|
2:52.33 |
|
22 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
35.19 |
1:18.18 |
2:06.76 |
|
2:54.40 |
|
23 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.82 |
1:19.44 |
2:07.26 |
|
2:54.70 |
|
24 |
Saga Kjellin |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.80 |
1:19.98 |
2:07.96 |
|
2:56.18 |
|
- |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
08 juni 2014 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
16:48 |
|