Tulokset Bockstensdoppet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Bockstensdoppet |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
11:29 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
35.39 |
1:16.73 |
1:59.48 |
|
2:37.49 |
|
2 |
Hugo Vaide |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
35.56 |
1:17.10 |
2:01.62 |
|
2:41.83 |
|
3 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
37.81 |
1:22.83 |
2:09.11 |
|
2:50.56 |
|
4 |
Axel Vaide |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
39.51 |
1:26.84 |
2:14.97 |
|
3:00.33 |
|
5 |
Felix W.persson |
2003 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
41.26 |
1:27.80 |
2:16.33 |
|
3:00.53 |
|
6 |
Alfred Karlsson |
2003 |
Kungälvs Simsällskap |
|
39.57 |
1:27.44 |
2:15.04 |
|
3:05.37 |
|
7 |
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
45.43 |
1:35.69 |
2:25.30 |
|
3:09.85 |
|
8 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
41.71 |
1:31.52 |
2:22.99 |
|
3:10.60 |
|
9 |
Albert Sivtoft |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
41.66 |
1:30.86 |
2:24.48 |
|
3:15.19 |
|
10 |
Simon Karlsson |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
42.62 |
1:34.90 |
2:29.00 |
|
3:19.32 |
|
11 |
Hampus Erdös |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
44.38 |
1:37.66 |
2:32.02 |
|
3:19.98 |
|
12 |
Kristian Swakhoven |
2003 |
Asker |
|
44.68 |
1:35.22 |
2:29.62 |
|
3:20.54 |
|
13 |
Erik Olsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
42.70 |
1:33.91 |
2:28.65 |
|
3:22.33 |
|
14 |
Max Lidbom |
2004 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
43.46 |
1:36.57 |
2:32.54 |
|
3:24.44 |
|
15 |
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
44.76 |
1:40.36 |
2:32.60 |
|
3:25.46 |
|
16 |
Erik Haglind |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
42.60 |
1:34.80 |
2:32.18 |
|
3:27.64 |
|
17 |
Malte Kristiansson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
44.27 |
1:38.37 |
2:34.57 |
|
3:29.20 |
|
18 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
42.02 |
1:36.82 |
2:35.88 |
|
3:30.17 |
|
19 |
Oskar Ovik |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
46.31 |
1:42.94 |
2:40.35 |
|
3:33.50 |
|
20 |
Nils Gröndahl |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
45.54 |
1:40.04 |
2:39.22 |
|
3:34.62 |
|
21 |
Andreas Johnsson |
2003 |
Poseidon |
|
48.03 |
1:47.07 |
2:46.37 |
|
3:47.59 |
|
22 |
Axel Wahlbeck |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
51.62 |
1:50.47 |
2:51.40 |
|
3:48.00 |
|
23 |
Axel Gröndahl |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
50.33 |
1:49.86 |
2:55.39 |
|
3:54.46 |
|
24 |
Simon Quander |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
51.02 |
1:53.87 |
2:58.83 |
|
3:57.39 |
|
- |
William Silversten |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Asker |
|
33.28 |
1:10.10 |
1:47.28 |
|
2:23.67 |
|
2 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
33.10 |
1:10.08 |
1:48.05 |
|
2:25.22 |
|
3 |
Johannes Strömberg |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
34.25 |
1:12.96 |
1:53.00 |
|
2:29.95 |
|
4 |
Didrik Backen |
2001 |
Asker |
|
35.06 |
1:13.56 |
1:54.25 |
|
2:31.60 |
|
5 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
35.27 |
1:13.98 |
1:53.77 |
|
2:31.78 |
|
6 |
Pontus Hake |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.02 |
1:15.16 |
1:55.27 |
|
2:35.01 |
|
7 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
33.86 |
1:13.78 |
1:56.09 |
|
2:37.66 |
|
8 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
36.42 |
1:17.55 |
2:00.31 |
|
2:38.28 |
|
9 |
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
35.17 |
1:16.05 |
1:58.16 |
|
2:40.13 |
|
10 |
Sindre Iversen Carlsen |
2001 |
Asker |
|
37.02 |
1:18.32 |
1:59.97 |
|
2:40.28 |
|
11 |
Dennis Andersson |
2001 |
Falkenbergs Simklubb |
|
34.28 |
1:15.12 |
1:58.22 |
|
2:40.74 |
|
12 |
Ian Hangård |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
36.29 |
1:19.75 |
2:03.12 |
|
2:45.12 |
|
13 |
Anton Swedblom |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
37.01 |
1:20.26 |
2:05.00 |
|
2:46.60 |
|
14 |
Aron Svensson |
2001 |
Alvesta Simsällskap |
|
37.85 |
1:21.01 |
2:06.50 |
|
2:47.16 |
|
15 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
35.84 |
1:18.34 |
2:03.60 |
|
2:47.39 |
|
16 |
Isak Paulsson |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
37.35 |
1:19.54 |
2:04.36 |
|
2:47.98 |
|
17 |
Isac Johansson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.93 |
1:21.60 |
2:05.98 |
|
2:48.08 |
|
18 |
Momir Reljanovic |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
37.70 |
1:20.51 |
2:06.16 |
|
2:49.97 |
|
19 |
Filip Brink |
2001 |
Varberg Sim |
|
38.11 |
1:23.37 |
2:07.88 |
|
2:51.12 |
|
20 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.65 |
1:21.65 |
2:08.55 |
|
2:51.56 |
|
21 |
Marcus Nordberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
38.35 |
1:24.26 |
2:12.96 |
|
2:56.52 |
|
22 |
Oliver Torbjörnsson |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
37.25 |
1:23.21 |
2:12.92 |
|
3:02.02 |
|
23 |
Elias Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
38.30 |
1:23.99 |
2:14.66 |
|
3:02.89 |
|
24 |
Martin Ettberger |
2001 |
Falkenbergs Simklubb |
|
37.62 |
1:24.05 |
2:16.04 |
|
3:06.16 |
|
25 |
Rasmus Ripa |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
43.47 |
1:33.67 |
2:24.87 |
|
3:13.69 |
|
26 |
Alex Tudt |
2002 |
Varberg Sim |
|
41.77 |
1:31.59 |
2:24.38 |
|
3:15.08 |
|
27 |
Isac Andersson |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
44.05 |
1:35.43 |
2:29.57 |
|
3:16.61 |
|
28 |
Elias Palmhager |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
44.11 |
1:37.03 |
2:33.65 |
|
3:20.63 |
|
29 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
45.35 |
1:40.39 |
2:36.72 |
|
3:29.30 |
|
30 |
Marcus Bjering |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
47.60 |
1:43.47 |
2:40.48 |
|
3:34.70 |
|
- |
Daniel Öhman |
2002 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
David Djuric |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Edward Björkman |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Lucas Lundvall |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Wallén |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
31.82 |
1:06.33 |
1:41.63 |
|
2:17.25 |
|
2 |
Mats Andersen |
2000 |
Poseidon |
|
31.45 |
1:06.41 |
1:44.03 |
|
2:19.30 |
|
3 |
Tobias Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
32.47 |
1:08.34 |
1:45.56 |
|
2:22.15 |
|
4 |
Andreas Hovland Nordang |
1999 |
Asker |
|
32.22 |
1:08.96 |
1:47.48 |
|
2:24.10 |
|
5 |
Filip Johansson |
2000 |
Kungälvs Simsällskap |
|
33.82 |
1:12.04 |
1:50.63 |
|
2:26.31 |
|
6 |
Anders Valdar |
2000 |
Poseidon |
|
34.16 |
1:11.64 |
1:50.65 |
|
2:28.40 |
|
7 |
Viktor Carlsson |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
32.06 |
1:08.51 |
1:48.42 |
|
2:29.70 |
|
8 |
Axel Gustavsson |
2000 |
Simklubben Götene |
|
33.47 |
1:12.93 |
1:53.72 |
|
2:30.87 |
|
9 |
Erik Brink |
1999 |
Varberg Sim |
|
35.24 |
1:14.34 |
1:54.59 |
|
2:32.24 |
|
10 |
William Heggtveit Løvø |
1999 |
Asker |
|
35.22 |
1:14.82 |
1:56.11 |
|
2:33.37 |
|
11 |
Tim Linck-Riedhamer |
2000 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
34.13 |
1:12.76 |
1:54.18 |
|
2:34.49 |
|
12 |
Hjalmar Löfvenborg |
1999 |
Varberg Sim |
|
35.13 |
1:14.88 |
1:56.39 |
|
2:34.96 |
|
13 |
Samuel Sjögren |
1999 |
Göteborg Sim |
|
34.34 |
1:15.03 |
1:56.84 |
|
2:35.31 |
|
14 |
Jonatan Løve Frantzen |
2000 |
Asker |
|
35.15 |
1:14.50 |
1:55.96 |
|
2:35.32 |
|
15 |
Elliot Larsson |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
34.21 |
1:13.62 |
1:55.86 |
|
2:35.53 |
|
16 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
Göteborg Sim |
|
33.45 |
1:12.94 |
1:54.39 |
|
2:35.76 |
|
17 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
36.52 |
1:17.29 |
1:59.90 |
|
2:37.51 |
|
18 |
Jonathan Karlsson |
1999 |
Falkenbergs Simklubb |
|
34.04 |
1:16.08 |
2:01.04 |
|
2:42.94 |
|
19 |
Daniel Andersson |
1999 |
Varberg Sim |
|
36.00 |
1:17.57 |
2:01.10 |
|
2:43.35 |
|
20 |
Gustav Danielsson |
2000 |
Varberg Sim |
|
36.97 |
1:22.66 |
2:10.22 |
|
2:54.49 |
|
21 |
Eric Jigrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
37.97 |
1:24.83 |
2:12.85 |
|
2:57.26 |
|
22 |
Farian Katanchi |
2000 |
Asker |
|
43.56 |
1:33.93 |
2:26.07 |
|
3:16.27 |
|
- |
Philip Solberg |
2000 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Petrusson |
1993 |
Kungälvs Simsällskap |
|
29.91 |
1:02.07 |
1:35.28 |
|
2:06.38 |
|
2 |
Erik Andrén |
1998 |
Eslövs Simsällskap |
|
30.86 |
1:04.46 |
1:41.24 |
|
2:15.61 |
|
3 |
Carl-Fredrik Bengtsson |
1998 |
Asker |
|
31.53 |
1:06.71 |
1:43.80 |
|
2:19.99 |
|
4 |
Hakob Hakopian |
1998 |
Kristianstads SLS |
|
33.70 |
1:12.43 |
1:54.78 |
|
2:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
11:29 |
|