2022-09-29   10:28:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  09:11   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 1, 200m Medley P 15-16, Finaler 
Sponsor: HP Holding AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    28.89  1:01.30  1:38.31    2:09.34   
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    28.31  1:05.97  1:41.80    2:11.87   
Mika Persson  1998  Hgans Simsllskap    28.06  1:02.84  1:41.72    2:14.95   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.07  1:03.16  1:44.56    2:15.77   
William Lindblom  1998  Malm Kappsimningsklubb    29.73  1:04.85  1:44.81    2:16.27   
Alexander Trudov  1999  S71    29.57  1:03.28  1:44.95    2:16.63   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsllskap    29.48  1:03.75  1:44.61    2:17.37   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    28.97  1:05.01  1:45.60    2:17.66   
Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    28.38  1:04.45  1:46.36    2:19.19   
10  Philip Tran  1999  Malm Kappsimningsklubb    30.17  1:06.18  1:46.95    2:20.45   
11  Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsllskap    30.49  1:06.17  1:48.51    2:20.56   
12  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    31.01  1:08.16  1:48.01    2:20.74   
13  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsllskap    30.16  1:04.10  1:48.30    2:21.59   
14  Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    30.11  1:04.99  1:48.14    2:22.17   
15  Niklas Jagerstl  1999  Simklubben Triton    30.00  1:06.49  1:49.81    2:22.80   
16  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon    29.75  1:05.65  1:50.45    2:23.74   
17  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    31.43  1:07.84  1:49.49    2:24.15   
18  Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    31.18  1:08.52  1:51.17    2:25.80   
19  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    29.24  1:06.58  1:49.53    2:25.88   
20  Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    30.24  1:07.01  1:51.68    2:27.50   
21  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsllskap    31.49  1:11.27  1:50.86    2:29.28   
22  Victor Schagerlf  1998  Landskrona Simsllskap    30.58  1:09.88  1:55.54    2:29.86   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            DNS   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  09:11 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  09:21   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 2, 200m Fjrilsim F 15-16, Finaler 
Sponsor: Ystads Kommun 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    32.36  1:08.43  1:46.74    2:24.93   
Ida Liljeqvist  1999  Hgans Simsllskap    33.43  1:12.50  1:49.46    2:26.28   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Nsets Simklubb    32.88  1:11.53  1:50.00    2:27.57   
Madeleine Grnberg  1999  Simklubben Triton    33.52  1:11.42  1:50.03    2:28.60   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Ldde    33.37  1:11.90  1:51.74    2:33.42   
Annie Jensen  1999  ngelholms Simsllskap    33.83  1:13.53  1:54.22    2:35.24   
Mimmi Hallbck  1998  Helsingborgs Simsllskap    33.79  1:11.84  1:51.33    2:36.42   
Vilma Flodflt  1999  Simklubben Sydsim    34.26  1:14.19  1:56.94    2:39.74   
Li Bjrner Oh  1998  Simklubben Hajen    35.08  1:15.82  1:58.84    2:41.35   
10  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    35.05  1:15.07  1:57.78    2:42.67   
11  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    35.14  1:16.18  2:00.52    2:47.46   
12  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    35.21  1:18.42  2:03.72    2:49.12   
13  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    37.19  1:20.98  2:07.15    2:54.08   
14  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsllskap    36.56  1:20.97  2:08.84    2:55.66   
15  Josefin Nilsson  1999  Eslvs Simsllskap    37.61  1:22.15  2:09.00    2:56.11   
16  Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsllskap    36.90  1:23.34  2:13.74    3:00.04   
17  Sara Gransson  1998  Ystads Simsllskap    37.86  1:23.56  2:12.90    3:02.07   
18  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsllskap    40.30  1:28.79  2:20.46    3:09.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  09:21 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  09:29   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 3, 200m Frisim P 14, Finaler 
Sponsor: XL Hans Anders Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    27.21  57.77  1:29.76    2:01.30   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    28.11  59.42  1:31.61    2:02.59   
Gustav stlund  2000  Simklubben Poseidon    28.02  59.06  1:31.45    2:03.79   
Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap    28.59  1:00.11  1:32.53    2:04.87   
Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton    29.27  1:01.13  1:33.31    2:05.25   
Petter Hellzn  2000  ngelholms Simsllskap    28.67  1:00.72  1:34.37    2:07.21   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    29.38  1:01.66  1:34.73    2:07.41   
David Siland  2000  Malm Kappsimningsklubb    28.95  1:01.61  1:35.59    2:09.30   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    29.10  1:01.70  1:35.45    2:09.55   
10  Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsllskap    29.13  1:01.57  1:36.32    2:10.60   
11  Felix Hansson  2000  Ystads Simsllskap    30.48  1:04.22  1:38.80    2:11.22   
12  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    28.84  1:01.86  1:36.78    2:12.02   
13  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    29.35  1:02.60  1:36.86    2:12.29   
14  Philip Chen  2000  S71    29.74  1:03.80  1:39.54    2:13.90   
15  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    29.24  1:03.11  1:39.11    2:13.95   
16  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    28.82  1:02.06  1:37.86    2:15.14   
17  Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.70  1:07.23  1:44.54    2:21.37   
18  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    30.65  1:06.66  1:44.22    2:22.09   
19  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsllskap    30.84  1:05.79  1:43.18    2:22.24   
20  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    32.43  1:08.81  1:45.88    2:22.64   
21  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    31.96  1:07.85  1:45.99    2:24.07   
22  Erik Lycke  2000  Hgans Simsllskap    33.06  1:10.63  1:48.39    2:26.33   
23  Tommy Barabas  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.78  1:08.17  1:47.16    2:26.40   
24  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    33.35  1:11.47  1:49.59    2:26.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  09:58   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 4, 200m Frisim F 14, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Syd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  ngelholms Simsllskap    29.27  1:01.25  1:33.83    2:07.34   
Lina Sjholm  2000  Sjbo Simsllskap    30.34  1:03.44  1:37.48    2:10.94   
Olivia lger  2000  Eslvs Simsllskap    30.75  1:04.45  1:38.21    2:11.11   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsllskap    29.55  1:02.45  1:37.44    2:11.84   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    31.05  1:04.95  1:40.38    2:14.82   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    31.63  1:06.06  1:40.84    2:15.41   
Ebba Hallbck  2000  Helsingborgs Simsllskap    30.71  1:04.88  1:40.33    2:15.54   
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    30.31  1:03.87  1:39.43    2:15.73   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    29.89  1:04.77  1:41.09    2:15.85   
10  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    30.87  1:05.77  1:41.92    2:16.87   
11  Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin    31.63  1:06.61  1:42.62    2:16.90   
12  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    31.92  1:06.56  1:41.76    2:17.23   
13  Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.30  1:06.44  1:42.94    2:18.38   
14  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.40  1:07.59  1:43.66    2:18.42   
15  Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.79  1:06.96  1:43.14    2:18.56   
16  Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.38  1:06.64  1:43.18    2:18.83   
17  Felicia Huynh  2000  S71    31.80  1:07.22  1:44.13    2:20.28   
18  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.45  1:07.63  1:44.27    2:20.69   
19  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    32.39  1:07.26  1:44.42    2:20.89   
20  Thea Lindstrm  2000  Simklubben Triton    32.08  1:07.61  1:45.49    2:24.08   
21  Josefine Bengtsson  2000  Kristianstads SLS    32.03  1:08.60  1:46.93    2:24.15   
22  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    33.19  1:10.11  1:48.24    2:24.84   
23  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    32.73  1:09.40  1:48.62    2:28.14   
24  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    34.55  1:12.92  1:52.56    2:32.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  10:20   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 5, 1500m Frisim P 15-16, Finaler 
Sponsor: Beach House 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    1:00.60  2:05.90  3:11.33  4:18.01  16:35.38   
          5:23.78  6:30.17  7:36.27  8:43.12     
          9:50.08  10:57.70  12:05.65  13:14.48     
          14:22.85  15:31.48         
Elliot Sodemann  1998  Malm Kappsimningsklubb    1:01.66  2:06.99  3:13.82  4:21.12  16:59.92   
          5:28.71  6:37.00  7:45.51  8:54.52     
          10:03.38  11:12.71  12:22.62  13:32.79     
          14:42.52  15:51.96         
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    1:05.34  2:14.89  3:24.83  4:34.80  17:24.74   
          5:44.66  6:54.73  8:04.74  9:13.92     
          10:23.85  11:33.92  12:44.42  13:55.01     
          15:05.66  16:16.27         
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    1:05.29  2:15.30  3:25.15  4:35.10  17:37.07   
          5:45.10  6:55.03  8:05.00  9:15.01     
          10:25.82  11:37.41  12:49.39  14:00.97     
          15:13.49  16:26.08         
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    1:06.19  2:16.00  3:26.02  4:35.53  17:38.70   
          5:45.32  6:55.09  8:05.42  9:16.12     
          10:26.73  11:38.85  12:51.02  14:03.06     
          15:15.22  16:27.42         
Niklas Jagerstl  1999  Simklubben Triton    1:04.25  2:13.93  3:23.66  4:34.76  17:47.83   
          5:46.17  6:57.53  8:08.80  9:20.92     
          10:32.99  11:46.17  12:59.14  14:11.49     
          15:24.66  16:37.52         
Joel Mrck  1999  S71    1:07.32  2:21.06  3:35.71  4:51.07  18:44.12   
          6:06.49  7:21.81  8:36.85  9:52.39     
          11:08.59  12:25.44  13:41.00  14:58.20     
          16:13.50  17:30.16         
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Ldde    1:09.32  2:23.99  3:39.33  4:54.73  18:46.83   
          6:10.45  7:26.20  8:41.06  9:56.55     
          11:12.84  12:28.72  13:44.51  15:00.69     
          16:17.18  17:32.96         
Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde    1:11.04  2:26.42  3:42.68  4:59.32  19:19.78   
          6:16.32  7:33.24  8:50.46  10:08.49     
          11:27.29  12:45.92  14:04.78  15:23.79     
          16:42.35  18:00.98         
10  Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsllskap    1:08.38  2:24.79  3:41.90  5:00.59  19:38.37   
          6:20.15  7:40.63  9:00.13  10:20.13     
          11:40.43  13:01.31  14:20.48  15:40.54     
          17:02.06  18:22.15         
11  Alexander Strm  1998  Karlskrona Simsllskap    1:08.31  2:25.68  3:44.70  5:04.25  19:48.39   
          6:24.62  7:44.14  9:04.04  10:23.74     
          11:44.30  13:04.95  14:25.67  15:46.92     
          17:07.97  18:29.39         
12  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsllskap    1:16.86  2:42.80  4:08.35  5:34.26  21:32.57   
          7:00.71  8:27.05  9:53.46  11:21.39     
          12:49.12  14:17.43  15:46.53  17:15.71     
          18:42.45  20:08.68         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:20 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  10:36   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 6, 200m Frisim F 15-16, Finaler 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    29.21  1:00.72  1:32.23    2:03.74   
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsllskap    29.41  1:01.27  1:33.45    2:05.26   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsllskap    29.07  1:01.22  1:33.88    2:06.32   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    30.36  1:03.05  1:36.34    2:09.70   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Nsets Simklubb    30.87  1:04.55  1:38.59    2:11.51   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    30.59  1:04.04  1:38.38    2:12.11   
Amanda Granborg  1999  Simklubben Triton    30.40  1:03.95  1:38.29    2:12.25   
Hanna Liljegren  1998  Malm Kappsimningsklubb    31.43  1:05.21  1:39.17    2:12.29   
Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb    30.40  1:04.12  1:38.60    2:13.00   
10  My Rydgren  1999  Landskrona Simsllskap    29.23  1:02.50  1:37.72    2:13.05   
11  Johanna Sderberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    30.66  1:04.35  1:38.98    2:13.61   
12  Madeleine Grnberg  1999  Simklubben Triton    31.44  1:05.33  1:39.67    2:13.67   
13  Sara Nilsson  1998  Simsllskapet Iden    31.07  1:05.48  1:40.29    2:15.13   
14  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    31.37  1:05.65  1:41.30    2:16.63   
15  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    31.88  1:06.65  1:42.12    2:17.65   
16  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    31.58  1:06.35  1:42.55    2:18.28   
17  Emma Taylor  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    31.53  1:06.44  1:43.37    2:18.61   
18  Elin Johannesson  1999  Simklubben Ldde    31.41  1:06.10  1:42.56    2:18.86   
19  Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    30.53  1:05.37  1:42.66    2:19.88   
20  Louise Dellhede  1999  Simsllskapet Iden    32.38  1:07.46  1:44.46    2:20.76   
21  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Freningen sterlen Sim    32.22  1:07.98  1:45.26    2:22.56   
22  Josefin Nilsson  1999  Eslvs Simsllskap    33.28  1:09.58  1:46.50    2:23.19   
23  Thelma Jhncke  1999  Hgans Simsllskap    32.18  1:08.00  1:45.56    2:23.60   
Rebecca Brjesson  1999  Sjbo Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  11:10   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 7, 400m Frisim P 13 o y, Finaler 
Sponsor: Teleservice 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    1:03.09  2:13.58  3:23.82    4:30.32   
Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    1:04.01  2:12.97  3:23.18    4:30.57   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:03.81  2:14.51  3:26.03    4:37.47   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:06.48  2:16.49  3:28.45    4:39.32   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    1:03.16  2:14.48  3:26.96    4:40.26   
Axel Andrn  2001  Eslvs Simsllskap    1:06.22  2:17.55  3:29.83    4:41.32   
Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    1:07.50  2:23.16  3:40.36    4:54.40   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:09.86  2:26.21  3:41.87    4:55.64   
Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin    1:05.35  2:20.23  3:39.26    4:57.82   
10  Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:08.29  2:22.97  3:38.75    4:57.95   
11  Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap    1:07.85  2:24.07  3:41.43    4:59.84   
12  Christoffer Dellhede  2001  Simsllskapet Iden    1:12.03  2:29.77  3:47.61    5:01.95   
13  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Ldde    1:11.45  2:29.24  3:46.78    5:03.71   
14  Anton Jnsson  2001  Eslvs Simsllskap    1:12.23  2:31.70  3:50.10    5:05.69   
15  Pascal Bjrkman  2001  Simklubben Poseidon    1:12.03  2:29.77  3:48.65    5:06.33   
16  Andr Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:11.21  2:28.82  3:48.56    5:06.61   
17  Jakob Brjesson  2001  Sjbo Simsllskap    1:09.83  2:28.33  3:50.28    5:08.86   
18  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap    1:14.82  2:35.89  3:56.25    5:10.54   
19  Gustav Englund  2001  Malm Kappsimningsklubb    1:12.66  2:32.73  3:53.97    5:11.17   
20  Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    1:12.97  2:31.02  3:52.09    5:13.86   
21  Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:15.10  2:37.03  3:58.05    5:16.33   
22  Philip Andersson  2001  ngelholms Simsllskap    1:12.41  2:33.23  3:55.63    5:16.38   
Andreas Bendrn  2001  Simsllskapet Iden            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  11:12   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 8, 200m Medley F 13 o y, Finaler 
Sponsor: ATEA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Micaela Jnsson  2001  S71    32.13  1:11.90  1:53.97    2:28.37   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    32.42  1:12.31  1:54.66    2:29.57   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    32.27  1:12.23  1:55.44    2:30.31   
Filippa Sundstrm  2001  ngelholms Simsllskap    33.63  1:12.82  1:56.26    2:31.01   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsllskap    33.11  1:12.48  1:57.05    2:32.75   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    32.55  1:11.17  1:57.75    2:33.23   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    33.32  1:11.56  1:59.99    2:36.41   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    32.76  1:15.53  2:01.75    2:36.46   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsllskap    33.22  1:13.44  1:59.64    2:36.63   
10  Nicola Lindell  2001  Malm Kappsimningsklubb    31.79  1:12.28  2:00.54    2:37.87   
11  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    35.64  1:16.78  2:01.08    2:38.62   
12  Minna Larsson  2002  Sjbo Simsllskap    33.69  1:15.83  2:03.80    2:39.67   
13  Ida Widn  2001  Hgans Simsllskap    36.30  1:15.62  2:04.16    2:40.43   
14  Emma Vileus  2001  Vellinge-Nsets Simklubb    34.56  1:15.50  2:02.88    2:41.31   
15  Emilia Rnningdal  2002  S71    35.29  1:16.27  2:04.73    2:41.48   
16  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    31.83  1:12.53  2:04.85    2:41.49   
17  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    34.06  1:15.14  2:03.11    2:42.03   
18  Hedda Nilsson  2001  Sjbo Simsllskap    34.27  1:15.69  2:04.32    2:43.63   
19  Amanda Bjrkman  2001  Simklubben Poseidon    36.32  1:17.48  2:08.17    2:43.88   
20  Ella Simander  2002  Ronneby Simsllskap    35.30  1:16.69  2:06.67    2:44.75   
21  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    36.94  1:20.25  2:08.24    2:45.77   
22  Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    35.67  1:18.06  2:07.78    2:45.95   
23  Emmy Jonsson  2001  Sjbo Simsllskap    35.23  1:17.06  2:08.32    2:47.43   
Josephine Mikkelsen  2002  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  11:12 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  11:21   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 9, 200m Brstsim P 15-16, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mika Persson  1998  Hgans Simsllskap    32.98  1:10.27  1:49.27    2:27.41   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    33.18  1:11.49  1:50.86    2:31.39   
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    32.05  1:10.74  1:51.95    2:32.47   
William Lindblom  1998  Malm Kappsimningsklubb    34.87  1:14.22  1:54.15    2:34.05   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    33.98  1:13.05  1:54.02    2:34.32   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsllskap    34.53  1:13.21  1:54.14    2:36.17   
Erik Juliusson  1998  Hgans Simsllskap    34.83  1:14.80  1:56.26    2:38.49   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    35.14  1:15.89  1:57.11    2:38.58   
Philip Tran  1999  Malm Kappsimningsklubb    35.55  1:16.09  1:57.73    2:39.50   
10  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsllskap    35.35  1:16.19  1:58.18    2:41.06   
11  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    36.81  1:19.05  2:02.23    2:45.40   
12  Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    36.50  1:19.57  2:03.21    2:45.83   
13  Alexander Strm  1998  Karlskrona Simsllskap    35.89  1:17.08  2:01.22    2:46.11   
14  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    37.72  1:20.36  2:03.79    2:46.82   
15  Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsllskap    37.38  1:20.12  2:05.02    2:48.66   
16  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde    39.01  1:24.45  2:09.36    2:55.34   
17  Johan Persson  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    38.54  1:23.33  2:09.18    2:55.40   
18  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsllskap    37.41  1:21.99  2:09.35    2:55.44   
19  Sam Zandi  1998  Malm Kappsimningsklubb    37.98  1:22.05  2:08.45    2:55.72   
20  Simon Tufvesson  1999  Sjbo Simsllskap    37.32  1:20.95  2:09.21    2:57.48   
21  Joel Mrck  1999  S71    38.73  1:24.30  2:11.94    2:57.72   
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsllskap            DNS   
Sander Sjberg  1999  Hgans Simsllskap            DNS   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  11:27   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler 
Sponsor: Danone 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Dinah Jnsson  1998  Simklubben Sydsim    31.79        1:05.62   
Amanda Granborg  1999  Simklubben Triton    32.14        1:06.06   
Ida Liljeqvist  1999  Hgans Simsllskap    32.51        1:06.79   
Moa Cronsj  1998  Simsllskapet Iden    33.01        1:09.14   
Emilia Christiansen  1999  S71    33.48        1:09.34   
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    33.90        1:09.43   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsllskap    33.09        1:09.45   
Elin Widn  1998  Hgans Simsllskap    33.10        1:09.46   
Johanna Sderberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    34.16        1:09.71   
10  Hanna Liljegren  1998  Malm Kappsimningsklubb    34.32        1:10.22   
11  Emma Taylor  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    35.47        1:12.56   
12  Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb    35.53        1:12.75   
13  Emma Persson  1999  Simklubben Ldde    34.99        1:12.81   
14  Sara Nilsson  1998  Simsllskapet Iden    35.41        1:13.42   
15  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsllskap    35.02        1:13.69   
16  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    36.14        1:14.47   
17  Amanda Strmberg  1998  Ystads Simsllskap    35.64        1:15.60   
18  Annie Jensen  1999  ngelholms Simsllskap    36.49        1:15.72   
19  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    36.56        1:15.75   
20  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    37.31        1:16.07   
20  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    37.61        1:16.07   
22  Nathalie Lindh  1998  Malm Kappsimningsklubb    37.79        1:20.67   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Nsets Simklubb            DNS   
Mimmi Hallbck  1998  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
Vilma Flodflt  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  11:27 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  12:01   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 11, 100m Fjrilsim P 14, Finaler 
Sponsor: Roseto AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap    26.91        59.01   
Gustav stlund  2000  Simklubben Poseidon    30.05        1:03.56   
Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton    30.81        1:06.03   
Petter Hellzn  2000  ngelholms Simsllskap    30.83        1:06.47   
Philip Chen  2000  S71    30.15        1:06.85   
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.95        1:08.70   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    31.93        1:10.74   
Filip Kutlesovski  2000  Malm Kappsimningsklubb    33.16        1:10.97   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    32.19        1:11.09   
10  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    33.72        1:11.77   
11  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap    33.68        1:12.72   
12  David Siland  2000  Malm Kappsimningsklubb    32.64        1:12.83   
13  Alfred Persson  2000  Sjbo Simsllskap    33.29        1:12.94   
14  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    34.20        1:15.56   
15  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    33.88        1:16.01   
16  Erik Lycke  2000  Hgans Simsllskap    34.91        1:16.27   
17  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    34.00        1:16.57   
18  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    35.62        1:16.90   
19  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    36.17        1:17.77   
20  Tommy Barabas  2000  Helsingborgs Simsllskap    34.63        1:17.89   
21  Simon Ljungbeck  2000  Simsllskapet Iden    34.70        1:19.54   
22  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    40.76        1:32.02   
Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  12:01 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  11:45   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 12, 100m Fjrilsim F 14, Finaler 
Sponsor: Bil-Bengtsson 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  ngelholms Simsllskap    29.18        1:02.49   
Felicia Huynh  2000  S71    30.63        1:06.61   
Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.53        1:07.01   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsllskap    31.80        1:07.89   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.99        1:08.15   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    31.40        1:08.39   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsllskap    31.89        1:09.50   
Lina Sjholm  2000  Sjbo Simsllskap    32.11        1:09.98   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    31.91        1:10.24   
10  Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    33.30        1:10.29   
11  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    33.63        1:12.62   
12  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsllskap    34.12        1:13.95   
13  Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    33.80        1:14.10   
14  Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsllskap    34.70        1:14.31   
15  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsllskap    35.02        1:14.68   
16  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    34.31        1:14.75   
17  Rebecca rmon  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    34.67        1:15.55   
18  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    34.55        1:16.04   
19  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    34.46        1:16.43   
20  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    35.26        1:17.05   
21  Elin Lackegrd  2000  Simklubben Hajen    34.83        1:17.06   
22  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsllskap    34.49        1:18.03   
23  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    35.56        1:19.72   
24  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsllskap    35.48        1:21.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  11:45 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  12:18   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 13, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler 
Sponsor: Tomelilla Advokatbyr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Landskrona SS  1998  Landskrona Simsllskap            4:00.20   
  Hampus Svensson  1999      28.99  1:00.41      1:00.41   
  Emil Hassling  2000      31.30  1:06.54      2:06.95   
  Oskar Hoff  1998      27.56  59.54      3:06.49   
  Alfred Christensson  1998      25.41  53.71      4:00.20   
                     
Helsingborgs SS Lag 1  1998  Helsingborgs Simsllskap            4:04.28   
  Gustav Kroon  1998      29.91  1:02.01      1:02.01   
  Olle Williamsson  1998      30.60  1:04.98      2:06.99   
  Martin Wahlberg  1999      29.41  1:03.61      3:10.60   
  Magnus Karlsborn  1998      26.04  53.68      4:04.28   
                     
SK Poseidon Lag 1  1998  Simklubben Poseidon            4:05.95   
  Alexander Hedre  1999      30.60  1:03.70      1:03.70   
  Julius Ekstrand  1998      30.63  1:07.22      2:10.92   
  Jesper Olsson  1998      26.93  58.93      3:09.85   
  Marko Vasilijevic  1999      25.96  56.10      4:05.95   
                     
Malm KK Lag 1  1998  Malm Kappsimningsklubb            4:08.31   
  Sten Ludvigsson  1998      31.78  1:05.20      1:05.20   
  William Lindblom  1998      33.44  1:10.99      2:16.19   
  Eric Hinderup  1998      26.03  57.11      3:13.30   
  Philip Tran  1999      26.08  55.01      4:08.31   
                     
Hgans SS  1998  Hgans Simsllskap            4:16.30   
  Jasper Sjberg  1999      31.56  1:05.21      1:05.21   
  Erik Juliusson  1998      33.34  1:12.38      2:17.59   
  Mika Persson  1998      26.25  57.17      3:14.76   
  Erik Lycke  2000      29.21  1:01.54      4:16.30   
                     
Ystads SS Lag 1  1998  Ystads Simsllskap            4:22.47   
  Filip Christiansson  1999      31.44  1:05.00      1:05.00   
  Rickard Andersson  1998      33.75  1:12.69      2:17.69   
  Sebastian Olsson Hansson  1998      29.38  1:06.38      3:24.07   
  Gustav Ridderman  1998      27.69  58.40      4:22.47   
                     
SK Triton  1998  Simklubben Triton            4:23.31   
  Niklas Jagerstl  1999      31.48  1:05.74      1:05.74   
  Rasmus Ericsson  1998      34.53  1:15.25      2:20.99   
  Cebastian Christensen  1998      30.12  1:06.23      3:27.22   
  Henrik Sjdin  1998      26.45  56.09      4:23.31   
                     
Helsingborgs SS Lag 2  1998  Helsingborgs Simsllskap            4:27.04   
  Oskar Rasmusson  1999      31.69  1:04.75      1:04.75   
  Andreas Edman  1999      36.58  1:19.02      2:23.77   
  Filip Eriksson  1999      31.30  1:09.12      3:32.89   
  Karl Lindekrantz  1999      25.87  54.15      4:27.04   
                     
Sjbo SS  1998  Sjbo Simsllskap            4:33.54   
  Alfred Persson  2000      36.50  1:13.61      1:13.61   
  Simon Tufvesson  1999      36.35  1:18.78      2:32.39   
  Oscar Olsson  1999      28.63  1:03.96      3:36.35   
  Isak Larsson  2000      26.46  57.19      4:33.54   
                     
10  Malm KK Lag 2  1998  Malm Kappsimningsklubb            4:33.92   
  Dennis Jarnberg  1999      34.02  1:11.08      1:11.08   
  Sam Zandi  1998      36.14  1:19.38      2:30.46   
  Adam Ringdahl  1998      29.42  1:04.25      3:34.71   
  Lucas Hansen  1999      27.56  59.21      4:33.92   
                     
11  Trelleborg Sim Lag 1  2000  Trelleborg Sim            4:34.84   
  Mattias Rydqvist  2000      33.77  1:08.66      1:08.66   
  Axel Lloyd  1999      35.10  1:15.39      2:24.05   
  Lars Hallberg  2001      30.17  1:05.80      3:29.85   
  Daniel Lindkvist  2000      31.81  1:04.99      4:34.84   
                     
12  SK Ran  1998  Simklubben Ran            4:35.99   
  Artin Shahsavar  1999      32.01  1:07.16      1:07.16   
  Richard Berg  1998      34.05  1:13.52      2:20.68   
  Primus Olsson  2000      32.86  1:12.63      3:33.31   
  Leonardo Nilsson  2000      28.59  1:02.68      4:35.99   
                     
13  SK Sydsim  1998  Simklubben Sydsim            4:38.70   
  Eddie Halilovic  1999      35.97  1:14.39      1:14.39   
  Erik Boos  1999      37.07  1:19.20      2:33.59   
  Teodor Cvijic  1999      28.93  1:05.04      3:38.63   
  Dennie Halilovic  2002      28.09  1:00.07      4:38.70   
                     
Karlskrona SS  1998  Karlskrona Simsllskap            DNS   
  Viktor Carlsson  2000                 
  Elias Kromnow  1999                 
  Alexander Strm  1998                 
  Erik Kromnow  2001              DNS   
                     
SK Poseidon Lag 2  1998  Simklubben Poseidon            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  12:18 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  14:50   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 14, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler 
Sponsor: Bo Ohlsson 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Helsingborgs SS Lag 1  1998  Helsingborgs Simsllskap            3:58.10   
  Sophie Hansson  1998      27.73  58.17      58.17   
  Johanna Palmkvist  1999      28.89  1:00.72      1:58.89   
  Johanna Sderberg  1999      29.19  1:00.99      2:59.88   
  Matilda Weiler  1998      28.11  58.22      3:58.10   
                     
SK Triton  1998  Simklubben Triton            4:08.13   
  Amanda Granborg  1999      29.45  1:01.66      1:01.66   
  Madeleine Grnberg  1999      29.94  1:02.12      2:03.78   
  Alba Fors  1998      27.95  57.88      3:01.66   
  Filippa Fridh  1999      31.59  1:06.47      4:08.13   
                     
Hgans SS  1998  Hgans Simsllskap            4:10.73   
  Maja Johansson  1999      30.16  1:03.66      1:03.66   
  Elin Widn  1998      30.21  1:04.12      2:07.78   
  Ida Liljeqvist  1999      28.52  59.68      3:07.46   
  Thelma Jhncke  1999      30.04  1:03.27      4:10.73   
                     
SK Sydsim  1998  Simklubben Sydsim            4:11.88   
  My Grewell  1998      29.25  1:01.03      1:01.03   
  Vilma Flodflt  1999      31.05  1:05.64      2:06.67   
  Dinah Jnsson  1998      28.53  1:00.74      3:07.41   
  Tilda Vesterlund Kocsis  1999      30.14  1:04.47      4:11.88   
                     
Landskrona SS  1998  Landskrona Simsllskap            4:12.01   
  My Rydgren  1999      28.40  1:00.20      1:00.20   
  Elin Rundblad  1999      29.90  1:04.44      2:04.64   
  Ida Sandwng  2001      29.69  1:01.63      3:06.27   
  Isabelle Moreau  2001      30.87  1:05.74      4:12.01   
                     
SK Ldde  1998  Simklubben Ldde            4:12.05   
  Louise Ranevi  1999      30.36  1:03.39      1:03.39   
  Julia Brinkhagen  1999      30.03  1:02.49      2:05.88   
  Emma Persson  1999      30.51  1:04.57      3:10.45   
  Elin Johannesson  1999      29.55  1:01.60      4:12.05   
                     
Malm KK  1998  Malm Kappsimningsklubb            4:17.77   
  Hanna Liljegren  1998      30.12  1:02.30      1:02.30   
  Anna Grahovac  1999      29.56  1:01.29      2:03.59   
  Olivia Torres  1999      30.98  1:05.76      3:09.35   
  Nathalie Lindh  1998      31.99  1:08.42      4:17.77   
                     
Helsingborgs SS Lag 2  1998  Helsingborgs Simsllskap            4:21.54   
  Fredrika Beckman  1998      30.01  1:02.82      1:02.82   
  Mimmi Hallbck  1998      30.41  1:04.68      2:07.50   
  Ellen Olsson  1998      29.89  1:05.03      3:12.53   
  Maja Danielsson  1999      32.59  1:09.01      4:21.54   
                     
Vellinge-Nsets SK  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            4:21.77   
  Emma Taylor  1998      31.14  1:04.53      1:04.53   
  Matilda Klintberg  1999      28.57  59.50      2:04.03   
  Maja Karlsson  1999      31.85  1:07.20      3:11.23   
  Alicia Virgili  2000      33.33  1:10.54      4:21.77   
                     
10  SK Hajen  2000  Simklubben Hajen            4:23.88   
  Li Bjrner Oh  1998      30.38  1:03.66      1:03.66   
  Amanda Karlsson  1998      29.82  1:03.67      2:07.33   
  Sofia Christerson  1999      33.39  1:11.09      3:18.42   
  Malin Svensson  1999      30.87  1:05.46      4:23.88   
                     
11  Ystads SS Lag 1  1998  Ystads Simsllskap            4:27.74   
  Amanda Strmberg  1998      31.58  1:08.93      1:08.93   
  Alicia Norberg Randowo  1999      31.11  1:06.48      2:15.41   
  Tilde Larsson  2001      32.03  1:08.47      3:23.88   
  Matilda kesson  1999      30.24  1:03.86      4:27.74   
                     
12  SK Ran  1998  Simklubben Ran            4:28.35   
  Stina Lindberg  2000      29.85  1:02.86      1:02.86   
  Vickie Berg  2000      32.42  1:07.52      2:10.38   
  Philippa Revstedt  1999      33.13  1:09.00      3:19.38   
  Erica Birkeberg  1998      32.61  1:08.97      4:28.35   
                     
13  Ystads SS Lag 2  1998  Ystads Simsllskap            4:51.94   
  Sara Gransson  1998      32.62  1:08.62      1:08.62   
  Ellen kesson  1999      35.63  1:17.96      2:26.58   
  Karolina Nilsson  1999      33.90  1:12.02      3:38.60   
  Sara Melgar  2002      34.53  1:13.34      4:51.94   
                     
Kristianstads SLS  1998  Kristianstads SLS            DSQ   
  Linna Hgberg  1999      30.87  1:04.01      1:04.01   
  Hanna Olsson  1999              2:09.91   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  14:50 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:11   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler 
Sponsor: HP Holding AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsllskap    30.27  1:07.06  1:46.11    2:20.44   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsllskap    30.79  1:09.00  1:50.87    2:24.01   
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    31.40  1:08.34  1:52.29    2:25.08   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Nsets Simklubb    30.55  1:07.93  1:51.34    2:26.79   
Emilia Christiansen  1999  S71    31.31  1:09.59  1:55.53    2:29.71   
Johanna Sderberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    33.28  1:10.77  1:55.56    2:30.18   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsllskap    30.51  1:11.14  1:57.44    2:33.40   
Sara Nilsson  1998  Simsllskapet Iden    33.89  1:13.89  1:59.97    2:33.79   
Fredrika Beckman  1998  Helsingborgs Simsllskap    33.13  1:12.48  1:56.93    2:34.39   
10  Emma Taylor  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    33.99  1:12.66  1:58.66    2:35.75   
11  Ellen Olsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    32.02  1:13.21  1:59.78    2:36.84   
12  Elin Widn  1998  Hgans Simsllskap    33.95  1:14.89  2:01.32    2:37.96   
13  Annie Jensen  1999  ngelholms Simsllskap    33.00  1:13.97  2:02.05    2:38.47   
14  Vilma Rodman  1999  Simklubben Ldde    33.72  1:16.33  2:00.70    2:39.39   
15  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    33.50  1:14.69  2:05.11    2:41.36   
16  Elin Johannesson  1999  Simklubben Ldde    34.27  1:17.28  2:07.57    2:42.66   
17  Rebecca Brjesson  1999  Sjbo Simsllskap    34.28  1:14.87  2:03.41    2:43.06   
18  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsllskap    35.56  1:16.82  2:05.56    2:44.40   
19  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    35.57  1:17.15  2:07.74    2:44.61   
20  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    34.30  1:16.22  2:07.17    2:45.13   
21  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    37.85  1:20.37  2:11.86    2:48.68   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:16   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 16, 200m Fjrilsim P 15-16, Finaler 
Sponsor: Ystads Kommun 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap    29.05  1:02.08  1:35.50    2:09.77   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    29.79  1:04.00  1:38.40    2:11.43   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    30.38  1:04.96  1:38.92    2:13.77   
Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    29.81  1:05.31  1:40.95    2:17.95   
Oscar Olsson  1999  Sjbo Simsllskap    29.66  1:05.59  1:41.21    2:18.03   
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    31.66  1:07.59  1:44.07    2:21.05   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    29.75  1:05.69  1:43.30    2:21.05   
Mika Persson  1998  Hgans Simsllskap    30.61  1:07.06  1:44.60    2:22.38   
Victor Schagerlf  1998  Landskrona Simsllskap    31.81  1:08.99  1:49.71    2:31.85   
10  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    33.63  1:11.66  1:52.17    2:33.02   
11  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon    31.24  1:09.05  1:50.12    2:33.73   
12  Erik Andrn  1998  Eslvs Simsllskap    33.51  1:12.23  1:52.86    2:38.09   
13  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Ldde    33.95  1:14.96  1:57.78    2:40.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  16:16 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:23   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Syd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Sandwng  2001  Landskrona Simsllskap    29.67        1:01.10   
Nicola Lindell  2001  Malm Kappsimningsklubb    29.89        1:01.77   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsllskap    30.21        1:02.36   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    30.05        1:02.48   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    30.45        1:02.72   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    30.37        1:02.77   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    30.73        1:03.05   
Micaela Jnsson  2001  S71    30.32        1:03.09   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    30.61        1:03.11   
10  Filippa Sundstrm  2001  ngelholms Simsllskap    30.56        1:03.50   
11  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    30.56        1:03.71   
12  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    30.70        1:04.17   
13  Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsllskap    30.58        1:04.28   
14  Josephine Mikkelsen  2002  Malm Kappsimningsklubb    31.45        1:04.45   
15  Minna Larsson  2002  Sjbo Simsllskap    31.09        1:04.47   
16  Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsllskap    30.43        1:04.91   
17  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsllskap    30.81        1:04.94   
18  Miranda Ingvarsson  2001  ngelholms Simsllskap    31.29        1:05.42   
19  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsllskap    31.81        1:06.23   
20  Emmy Jonsson  2001  Sjbo Simsllskap    31.45        1:06.27   
21  Andrea Prai  2001  Osby Simsllskap    31.37        1:06.28   
22  Moa Karlsson  2002  S71    31.85        1:06.70   
23  Maja Jnsson  2001  Helsingborgs Simsllskap    31.57        1:07.04   
24  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    32.89        1:08.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:28   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler 
Sponsor: Ystads Spa & Hotell 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    32.27        1:06.18   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    32.54        1:06.99   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsllskap    32.92        1:07.16   
Christoffer Dellhede  2001  Simsllskapet Iden    32.73        1:07.17   
Filip Hinderup  2001  Malm Kappsimningsklubb    32.87        1:07.60   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsllskap    32.75        1:08.18   
Robin Falk  2001  Malm Kappsimningsklubb    33.84        1:09.31   
Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    33.47        1:10.00   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    34.09        1:11.64   
10  Samuel Wiktor  2001  Malm Kappsimningsklubb    34.50        1:12.29   
11  Victor berg  2001  Helsingborgs Simsllskap    35.80        1:13.43   
12  Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsllskap    35.65        1:13.80   
12  Jakob Brjesson  2001  Sjbo Simsllskap    35.69        1:13.80   
14  Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    35.58        1:13.88   
15  Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap    36.87        1:15.19   
16  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsllskap    36.96        1:15.45   
17  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap    36.58        1:16.25   
18  Andreas Bendrn  2001  Simsllskapet Iden    36.27        1:16.53   
19  Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    36.99        1:16.80   
20  Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    36.07        1:17.05   
21  Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    38.53        1:18.28   
22  Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb    38.14        1:18.98   
23  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Ldde    38.49        1:19.28   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:40   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 19, 200m Brstsim F 15-16, Finaler 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Ldde    35.88  1:16.21  1:57.59    2:39.36   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    36.75  1:18.28  2:00.59    2:44.03   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Ldde    36.79  1:18.92  2:02.11    2:45.51   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsllskap    37.26  1:19.50  2:04.43    2:50.85   
Vilma Flodflt  1999  Simklubben Sydsim    39.13  1:22.47  2:07.57    2:52.84   
Maja Johansson  1999  Hgans Simsllskap    38.32  1:21.60  2:06.47    2:53.43   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Ldde    39.35  1:23.82  2:09.97    2:57.04   
Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsllskap    41.80  1:29.31  2:18.22    3:07.16   
Kitty Thai  1998  Kristianstads SLS    42.34  1:29.79  2:18.10    3:07.19   
10  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    43.53  1:30.50  2:18.56    3:07.49   
11  Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsllskap    42.17  1:30.37  2:19.57    3:08.69   
12  Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran    43.28  1:31.63  2:21.84    3:11.49   
13  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    45.30  1:36.04  2:28.43    3:19.57   
14  Ellen kesson  1999  Ystads Simsllskap    43.42  1:35.82  2:28.65    3:19.73   
15  Lovisa Sjgren  1999  Simklubben Ran    44.71  1:36.16  2:28.14    3:20.46   
16  Friderika Bursan  1998  Malm Kappsimningsklubb    44.97  1:36.09  2:28.86    3:22.20   
17  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsllskap    46.51  1:40.96  2:36.77    3:29.10   
18  Ellinor Andersson  1998  Kristianstads SLS    47.79  1:42.59  2:37.60    3:33.12   
19  Sofie Svensson  1998  Ystads Simsllskap    48.81  1:45.31  2:45.91    3:45.11   
20  Nora Persson  1999  Ystads Simsllskap    58.81  2:03.90  3:10.24    4:14.86   
Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  16:40 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  16:49   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler 
Sponsor: Teleservice 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    26.36  55.60  1:25.62    1:54.02   
Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    27.34  56.11  1:25.45    1:54.04   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    28.25  57.99  1:27.87    1:56.13   
Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb    27.79  57.64  1:27.74    1:57.69   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsllskap    26.50  55.54  1:26.54    1:58.45   
William Lindblom  1998  Malm Kappsimningsklubb    27.42  57.52  1:28.32    1:59.28   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsllskap    27.99  58.00  1:28.38    2:00.15   
Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsllskap    27.72  59.01  1:29.91    2:00.91   
Philip Tran  1999  Malm Kappsimningsklubb    28.07  58.76  1:30.31    2:02.03   
10  Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    27.65  58.23  1:30.36    2:02.16   
11  Niklas Jagerstl  1999  Simklubben Triton    28.17  58.48  1:30.50    2:02.78   
12  Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    28.38  59.82  1:31.88    2:03.03   
13  Mika Persson  1998  Hgans Simsllskap    27.51  58.25  1:30.05    2:03.92   
14  Alexander Trudov  1999  S71    28.30  1:00.07  1:32.52    2:04.05   
15  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    28.58  1:00.12  1:32.12    2:04.08   
16  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    29.27  1:00.68  1:32.82    2:04.23   
17  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    28.46  1:00.94  1:32.46    2:04.39   
18  Filip Henriksson  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    28.61  1:00.67  1:34.24    2:07.81   
19  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    29.24  1:01.61  1:35.03    2:08.34   
20  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    29.42  1:02.39  1:36.36    2:08.37   
21  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    29.94  1:02.99  1:36.16    2:08.47   
22  Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    28.91  1:01.84  1:35.98    2:08.75   
23  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsllskap    29.01  1:02.13  1:36.60    2:11.13   
24  Victor Schagerlf  1998  Landskrona Simsllskap    31.28  1:06.22  1:41.74    2:17.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  17:20   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 21, 400m Medley F 14, Finaler 
Sponsor: ATEA 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  ngelholms Simsllskap    1:06.41  2:22.68  3:55.44    5:06.67   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    1:12.14  2:31.69  4:01.20    5:13.80   
Lina Sjholm  2000  Sjbo Simsllskap    1:13.51  2:33.95  4:09.16    5:18.05   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:12.35  2:35.98  4:08.24    5:22.68   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    1:13.25  2:32.88  4:11.75    5:28.57   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:13.71  2:39.13  4:11.74    5:28.79   
Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    1:17.88  2:39.13  4:18.04    5:30.31   
Ebba Hallbck  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:15.88  2:41.15  4:18.99    5:32.69   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    1:21.49  2:44.43  4:17.61    5:34.02   
10  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:16.81  2:46.09  4:29.14    5:42.90   
11  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsllskap    1:19.91  2:53.04  4:25.07    5:45.05   
12  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    1:23.17  2:52.44  4:31.66    5:53.19   
13  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    1:20.06  2:50.15  4:27.25    5:53.39   
14  Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:19.81  2:53.77  4:36.08    5:57.73   
15  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Ldde    1:16.67  2:52.11  4:36.77    6:02.93   
16  Elin Lackegrd  2000  Simklubben Hajen    1:20.19  2:51.97  4:42.04    6:03.31   
17  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    1:29.58  3:06.37  4:51.37    6:13.79   
18  Saga Miderbck  2000  Simklubben Ldde    1:26.33  3:02.95  4:57.04    6:25.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  17:20 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  17:26   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler 
Sponsor: Radio Active 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    1:06.34  2:20.82  3:42.33    4:48.15   
Petter Hellzn  2000  ngelholms Simsllskap    1:10.16  2:26.86  4:03.06    5:12.27   
Mns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:15.98  2:37.19  4:02.84    5:17.05   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    1:16.65  2:38.71  4:07.05    5:17.53   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:11.46  2:38.53  4:10.57    5:33.12   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    1:21.34  2:53.81  4:27.15    5:48.17   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    1:20.09  2:52.24  4:40.03    5:53.10   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    1:20.25  2:52.01  4:39.51    5:53.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  17:26 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  17:32   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 23, 100m Fjrilsim F 13 o y, Finaler 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    32.40        1:08.27   
Ida Sandwng  2001  Landskrona Simsllskap    32.37        1:08.81   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    32.80        1:09.56   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    32.60        1:09.80   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    32.95        1:10.75   
Nicola Lindell  2001  Malm Kappsimningsklubb    32.68        1:12.36   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsllskap    33.31        1:12.54   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    32.75        1:13.35   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    34.30        1:13.52   
10  Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap    33.65        1:13.53   
11  Emma Vileus  2001  Vellinge-Nsets Simklubb    34.16        1:13.78   
12  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    33.13        1:14.39   
13  Filippa Sundstrm  2001  ngelholms Simsllskap    34.57        1:14.84   
14  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    34.25        1:15.36   
15  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    34.20        1:15.60   
16  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsllskap    34.22        1:15.81   
17  Alma Sandberg  2002  Freningen Sim Team Engelholm    35.21        1:16.16   
18  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    34.45        1:16.26   
19  Ella Simander  2002  Ronneby Simsllskap    35.08        1:16.56   
20  Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    35.74        1:17.29   
21  Hedda Nilsson  2001  Sjbo Simsllskap    34.55        1:17.59   
22  Sofia Stlnacke  2001  Sjbo Simsllskap    34.96        1:17.91   
23  Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsllskap    34.75        1:20.07   
24  Minna Larsson  2002  Sjbo Simsllskap    34.83        1:20.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  17:32 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  17:40   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 24, 100m Brstsim P 13 o y, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsllskap    34.84        1:13.65   
Joaquin Diaz  2001  Malm Kappsimningsklubb    34.66        1:14.32   
Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    35.09        1:14.34   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap    34.73        1:14.56   
Victor berg  2001  Helsingborgs Simsllskap    35.24        1:15.17   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsllskap    36.75        1:17.90   
Samuel Wiktor  2001  Malm Kappsimningsklubb    37.16        1:18.38   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    37.12        1:18.68   
Axel Andrn  2001  Eslvs Simsllskap    37.35        1:19.30   
10  Max Ekelund  2001  ngelholms Simsllskap    36.73        1:19.62   
11  Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    37.68        1:20.49   
12  Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsllskap    38.24        1:20.91   
13  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Ldde    38.72        1:22.19   
14  Gustav Englund  2001  Malm Kappsimningsklubb    38.41        1:22.42   
15  Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb    39.47        1:22.97   
16  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    39.21        1:24.03   
17  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap    39.79        1:24.27   
18  Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsllskap    39.64        1:25.02   
19  Jakob Brjesson  2001  Sjbo Simsllskap    40.45        1:27.10   
20  Christoffer Dellhede  2001  Simsllskapet Iden    41.47        1:28.75   
21  Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    41.71        1:29.08   
22  Joel von Post  2001  Simsllskapet Iden    40.55        1:29.94   
23  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsllskap    41.32        1:30.73   
24  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    43.70        1:32.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  17:40 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  18:21   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 25, 1500m Frisim F 15-16, Finaler 
Sponsor: Tomelilla Advokat byr 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    1:04.96  2:14.08  3:22.47  4:31.04  17:02.72   
          5:39.29  6:47.33  7:55.49  9:04.25     
          10:12.34  11:20.42  12:29.21  13:38.12     
          14:46.62  15:55.64         
Madeleine Grnberg  1999  Simklubben Triton    1:08.36  2:20.69  3:33.05  4:45.26  17:53.64   
          5:57.26  7:09.43  8:21.69  9:34.24     
          10:46.98  11:59.78  13:11.80  14:23.33     
          15:34.50  16:45.60         
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    1:07.50  2:19.64  3:32.14  4:44.06  17:53.76   
          5:56.36  7:08.33  8:20.42  9:32.61     
          10:44.95  11:57.57  13:09.66  14:22.11     
          15:33.85  16:45.63         
Amanda Granborg  1999  Simklubben Triton    1:07.60  2:19.69  3:32.03  4:44.09  17:56.40   
          5:56.50  7:08.17  8:20.53  9:32.71     
          10:45.01  11:57.54  13:09.82  14:22.20     
          15:34.35  16:46.50         
Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    1:07.50  2:19.64  3:32.47  4:45.36  18:24.83   
          5:59.53  7:14.42  8:28.95  9:43.62     
          10:58.62  12:13.57  13:28.43  14:43.09     
          15:57.53  17:11.81         
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    1:09.79  2:25.89  3:42.80  4:59.84  19:18.87   
          6:17.38  7:34.61  8:52.55  10:10.25     
          11:28.51  12:47.33  14:05.70  15:24.15     
          16:42.66  18:01.05         
Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    1:12.29  2:30.97  3:48.79  5:05.99  19:26.42   
          6:24.95  7:43.09  9:02.39  10:20.08     
          11:39.08  12:58.58  14:17.79  15:35.64     
          16:52.37  18:10.40         
Louise Dellhede  1999  Simsllskapet Iden    1:12.30  2:30.02  3:48.88  5:07.80  19:47.05   
          6:27.63  7:47.02  9:06.51  10:25.76     
          11:45.54  13:06.50  14:27.21  15:48.10     
          17:09.11  18:29.39         
Josefin Nilsson  1999  Eslvs Simsllskap    1:12.55  2:30.54  3:49.57  5:08.89  19:50.31   
          6:28.57  7:48.12  9:08.04  10:28.02     
          11:48.44  13:09.30  14:29.19  15:49.92     
          17:10.81  18:31.24         
10  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Freningen sterlen Sim    1:10.50  2:28.93  3:48.82  5:09.01  19:56.74   
          6:31.13  7:51.95  9:12.87  10:36.67     
          11:58.65  13:20.09  14:39.84  15:58.55     
          17:21.06  18:42.42         
11  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsllskap    1:15.00  2:36.10  3:57.43  5:18.68  20:16.11   
          6:40.95  8:02.89  9:24.28  10:47.28     
          12:09.84  13:31.50  14:53.36  16:14.49     
          17:36.54  18:57.93         
12  Lovisa Sjgren  1999  Simklubben Ran    1:17.38  2:40.08  4:03.37  5:27.48  20:51.18   
          6:51.84  8:15.61  9:39.98  11:03.77     
          12:28.48  13:52.11  15:15.09  16:39.47     
          18:03.31  19:28.65         
13  Saga Palmgren  1999  Simklubben Ldde    1:14.53  2:39.41  4:05.82  5:34.04  21:59.77   
          7:01.91  8:30.90  10:01.63  11:31.07     
          13:02.04  14:31.39  16:02.27  17:32.31     
          19:02.89  20:32.07         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  18:26   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler 
Sponsor: Ystads Kommun 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mika Persson  1998  Hgans Simsllskap    28.35        59.06   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsllskap    29.30        1:00.54   
Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb    30.47        1:01.33   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap    30.00        1:01.85   
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsllskap    30.33        1:02.49   
Alexander Trudov  1999  S71    30.34        1:02.96   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsllskap    30.87        1:03.02   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsllskap    31.44        1:03.89   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    31.63        1:04.06   
10  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    30.24        1:04.12   
11  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    31.26        1:04.32   
12  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    32.09        1:04.97   
13  Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    31.35        1:05.03   
14  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon    31.69        1:05.61   
15  Sten Ludvigsson  1998  Malm Kappsimningsklubb    32.08        1:06.20   
16  Jasper Sjberg  1999  Hgans Simsllskap    32.55        1:06.25   
17  Niklas Jagerstl  1999  Simklubben Triton    32.18        1:06.35   
18  Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsllskap    32.16        1:06.45   
19  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsllskap    33.13        1:07.69   
20  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    33.76        1:08.14   
21  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    32.86        1:08.18   
22  Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    32.81        1:08.45   
23  Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsllskap    33.18        1:09.55   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  18:26 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  18:59   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 27, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler 
Sponsor: Willys 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Trelleborg Sim Lag 1  2000  Trelleborg Sim            4:08.87   
  Isabelle Sering  2002      30.32  1:03.72      1:03.72   
  Davilda Lareva  2000      29.21  1:02.23      2:05.95   
  Sandra Lendt  2000      27.71  59.95      3:05.90   
  Nicola Parfitt  2000      29.89  1:02.97      4:08.87   
                     
Helsingborgs SS Lag 1  2000  Helsingborgs Simsllskap            4:10.45   
  Alva Ericsson  2000      30.56  1:03.13      1:03.13   
  Ebba Hallbck  2000      29.57  1:02.36      2:05.49   
  Alicia Lundblad  2001      29.58  1:01.82      3:07.31   
  Josefine Arvidsson  2001      29.78  1:03.14      4:10.45   
                     
S 71  2000  S71            4:15.37   
  Felicia Huynh  2000      29.96  1:03.82      1:03.82   
  Emilia Rnningdal  2002      29.50  1:04.42      2:08.24   
  Micaela Jnsson  2001      29.49  1:02.02      3:10.26   
  Moa Karlsson  2002      31.08  1:05.11      4:15.37   
                     
Osby SS Lag 1  2000  Osby Simsllskap            4:18.09   
  Simone Karlsson  2001      30.24  1:02.55      1:02.55   
  Ellen Torkelsson  2000      31.28  1:06.43      2:08.98   
  Agnes Cato  2001      30.52  1:06.22      3:15.20   
  Andrea Prai  2001      29.99  1:02.89      4:18.09   
                     
Vellinge-Nsets SK Lag 1  2000  Vellinge-Nsets Simklubb            4:18.39   
  Ida Larsson  2002      31.59  1:05.98      1:05.98   
  Frida Rdin  2000      30.11  1:03.40      2:09.38   
  Emma Vileus  2001      30.95  1:04.73      3:14.11   
  Rebecca rmon  2000      30.48  1:04.28      4:18.39   
                     
Sjbo SS  2000  Sjbo Simsllskap            4:18.87   
  Lina Sjholm  2000      29.95  1:02.20      1:02.20   
  Emmy Jonsson  2001      30.43  1:05.93      2:08.13   
  Minna Larsson  2002      30.49  1:04.93      3:13.06   
  Sofia Stlnacke  2001      31.57  1:05.81      4:18.87   
                     
Helsingborgs SS Lag 2  2000  Helsingborgs Simsllskap            4:19.06   
  Maja Jnsson  2001      30.96  1:06.48      1:06.48   
  Julia Stenhrd  2000      29.88  1:02.86      2:09.34   
  Clara Thomasson  2001      31.47  1:05.87      3:15.21   
  Emmie Lennberger  2000      31.11  1:03.85      4:19.06   
                     
ngelholms SS  2000  ngelholms Simsllskap            4:19.35   
  Hanna Rosvall  2000      28.88  1:00.38      1:00.38   
  Inez Jensen  2001      33.08  1:10.26      2:10.64   
  Filippa Sundstrm  2001      30.36  1:03.65      3:14.29   
  Miranda Ingvarsson  2001      30.80  1:05.06      4:19.35   
                     
Karlskrona SS  2000  Karlskrona Simsllskap            4:19.90   
  Sofie Karlsson  2000      29.27  1:02.64      1:02.64   
  Disa Gladher  2002      31.47  1:08.75      2:11.39   
  Tuva Plsson  2003      32.73  1:09.68      3:21.07   
  Tea Gladher  2000      27.38  58.83      4:19.90   
                     
10  SK Sydsim  2000  Simklubben Sydsim            4:20.47   
  Klara Johansson  2001      30.47  1:04.08      1:04.08   
  Natalie Almasi  2001      31.21  1:07.13      2:11.21   
  Frida Nordefell  2000      30.04  1:02.13      3:13.34   
  Isabella Wivstter  2001      31.45  1:07.13      4:20.47   
                     
11  Malm KK Lag 1  2000  Malm Kappsimningsklubb            4:20.61   
  Nicola Lindell  2001      30.30  1:03.29      1:03.29   
  Josephine Mikkelsen  2002      30.39  1:03.76      2:07.05   
  Tove Lennartsson  2000      31.45  1:05.97      3:13.02   
  Kristina Kulcsar  2001      32.06  1:07.59      4:20.61   
                     
12  SK Triton Lag 1  2000  Simklubben Triton            4:20.83   
  Thea Lindstrm  2000      31.28  1:05.98      1:05.98   
  Felicia Lejox  2002      30.47  1:05.23      2:11.21   
  Sara Stenberg  2001      29.88  1:02.63      3:13.84   
  Felicity Fridh  2001      32.39  1:06.99      4:20.83   
                     
13  Helsingborgs SS Lag 3  2000  Helsingborgs Simsllskap            4:21.89   
  Daniella Horvath  2001      29.92  1:05.11      1:05.11   
  Rebecca Hesslevik  2000      31.64  1:05.56      2:10.67   
  Lisa Bengtsson  2002      31.99  1:07.24      3:17.91   
  Hanna Lindahl  2000      30.24  1:03.98      4:21.89   
                     
14  SK Poseidon Lag 2  2000  Simklubben Poseidon            4:28.37   
  Elin Melin  2000      31.88  1:07.90      1:07.90   
  Sara Jendbro  2000      32.45  1:07.43      2:15.33   
  Jenny Le  2000      31.56  1:06.97      3:22.30   
  Noemi Karlsson  2001      31.15  1:06.07      4:28.37   
                     
15  Trelleborg Sim Lag 2  2000  Trelleborg Sim            4:28.63   
  Anna Svensson-Fehr  2000      31.40  1:05.89      1:05.89   
  Emilia Frederiksen  2000      32.10  1:07.86      2:13.75   
  Linn Olsson  2002      31.09  1:07.66      3:21.41   
  Ester Eilertsson  2003      32.03  1:07.22      4:28.63   
                     
16  Hgans SS  2000  Hgans Simsllskap            4:28.67   
  Kajsa Norell Dahlqvist  2001      31.45  1:05.77      1:05.77   
  Tilda Johansson  2002      33.42  1:11.81      2:17.58   
  Moa Liljeqvist  2001      30.81  1:06.57      3:24.15   
  Ida Widn  2001      30.92  1:04.52      4:28.67   
                     
17  Helsingborgs SS Lag 4  2000  Helsingborgs Simsllskap            4:32.33   
  Tova Persson  2000      32.89  1:08.09      1:08.09   
  Nelly Rasmusson  2001      31.86  1:07.28      2:15.37   
  Amanda Trgrdh  2001      32.31  1:07.89      3:23.26   
  Moa Nilsson  2001      31.57  1:09.07      4:32.33   
                     
18  SK Triton Lag 2  2000  Simklubben Triton            4:32.57   
  Amalia Degler  2001      32.30  1:08.01      1:08.01   
  Wilma Ohlsson  2000      31.92  1:08.55      2:16.56   
  Cornelia Forsgren  2000      31.63  1:08.00      3:24.56   
  Felicia Jartelius  2001      32.86  1:08.01      4:32.57   
                     
19  SK Ldde  2000  Simklubben Ldde            4:35.82   
  Vivianne Olsson  2000      31.27  1:05.46      1:05.46   
  Saga Miderbck  2000      32.34  1:08.89      2:14.35   
  Matilda Johansdotter  2000      34.15  1:10.81      3:25.16   
  Sara Sllberg  2001      32.29  1:10.66      4:35.82   
                     
20  SK Hajen  2000  Simklubben Hajen            4:39.03   
  Elin Lackegrd  2000      32.67  1:08.45      1:08.45   
  Hanna Nilsson  2000      32.15  1:08.79      2:17.24   
  Sara Nobrell  2002      33.60  1:11.61      3:28.85   
  Lovisa Christerson  2002      33.20  1:10.18      4:39.03   
                     
21  Kristianstads SLS Lag 2  2000  Kristianstads SLS            4:45.70   
  Saga Nyborg  2003      33.49  1:08.65      1:08.65   
  Thilde Lantz  2001      32.71  1:08.33      2:16.98   
  Annie Thulin  2003      33.75  1:12.60      3:29.58   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      36.15  1:16.12      4:45.70   
                     
22  Trelleborg Sim Lag 3  2000  Trelleborg Sim            4:50.49   
  Hannah Olsson-Lindh  2003      33.97  1:12.59      1:12.59   
  Julia Frederiksen  2001      32.72  1:10.65      2:23.24   
  Frida Eilertsson  2000      34.46  1:12.02      3:35.26   
  Francesca Nord  2001      34.98  1:15.23      4:50.49   
                     
23  Ystads SS Lag 1  2000  Ystads Simsllskap            5:03.47   
  Sonja Persson  2001      35.18  1:14.28      1:14.28   
  Maja kesson  2002      34.84  1:15.29      2:29.57   
  Lucie Ghanem  2002      35.70  1:15.98      3:45.55   
  Hanna Bjrnsdotter  2002      36.22  1:17.92      5:03.47   
                     
SK Poseidon Lag 1  2000  Simklubben Poseidon            DSQ   
  Amanda Bjrkman  2001      31.96        1:07.10   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  18:59 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  19:09   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 28, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler 
Sponsor: Roseto AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Helsingborgs SS Lag 1  2000  Helsingborgs Simsllskap            4:23.11   
  Gustaf Hansson  2001      33.33  1:08.63      1:08.63   
  Gustav Persson  2000      33.16  1:09.54      2:18.17   
  Dante Vollmer  2001      30.62  1:07.17      3:25.34   
  Hampus Olsson  2000      26.73  57.77      4:23.11   
                     
SK Poseidon  2000  Simklubben Poseidon            4:25.56   
  Victor Bergstrand  2000      30.37  1:04.01      1:04.01   
  Linus Ljunghusen  2000      36.07  1:16.72      2:20.73   
  Gustav stlund  2000      28.39  1:01.76      3:22.49   
  Oscar Johansson  2000      29.75  1:03.07      4:25.56   
                     
SK Triton Lag 1  2000  Simklubben Triton            4:26.03   
  Gustaf Palmqvist  2001      33.01  1:07.73      1:07.73   
  Samuel Kvist  2000      34.89  1:14.24      2:21.97   
  Nicolas Noln  2000      29.68  1:04.36      3:26.33   
  Felix Wetterborg  2001      27.51  59.70      4:26.03   
                     
Malm KK Lag 1  2000  Malm Kappsimningsklubb            4:30.18   
  Filip Hinderup  2001      33.61  1:08.56      1:08.56   
  Joaquin Diaz  2001      34.87  1:15.41      2:23.97   
  Robin Falk  2001      30.97  1:07.77      3:31.74   
  David Siland  2000      27.85  58.44      4:30.18   
                     
Helsingborgs SS Lag 2  2000  Helsingborgs Simsllskap            4:34.88   
  Daniel Fischer  2002      33.50  1:09.68      1:09.68   
  Mns Segerlund  2000      35.02  1:14.89      2:24.57   
  Ricky Barabas  2000      31.48  1:08.14      3:32.71   
  Lukas Mirsch  2001      29.55  1:02.17      4:34.88   
                     
Ystads SS Lag 1  2000  Ystads Simsllskap            4:39.41   
  Emil Jespersen  2001      35.18  1:14.93      1:14.93   
  Gustaf Persson  2001      35.07  1:16.69      2:31.62   
  Max Persson  2001      31.25  1:07.52      3:39.14   
  Felix Hansson  2000      28.45  1:00.27      4:39.41   
                     
Helsingborgs SS Lag 3  2000  Helsingborgs Simsllskap            4:42.14   
  Gustav Lind  2002      35.43  1:14.11      1:14.11   
  Johan Alderbrink  2001      34.86  1:15.49      2:29.60   
  Simon Bonnevier  2001      33.27  1:13.11      3:42.71   
  Victor berg  2001      27.96  59.43      4:42.14   
                     
Malm KK Lag 2  2000  Malm Kappsimningsklubb            4:46.19   
  Anders Ludvigsson  2000      34.35  1:11.65      1:11.65   
  Gustav Englund  2001      37.76  1:21.95      2:33.60   
  Lukas Patzer  2002      31.82  1:12.47      3:46.07   
  Samuel Wiktor  2001      28.11  1:00.12      4:46.19   
                     
SK Triton Lag 2  2000  Simklubben Triton            5:01.86   
  Philip Stenberg  2001      34.23  1:12.11      1:12.11   
  Oscar Palmqvist  2000      39.56  1:26.42      2:38.53   
  Erik af Klinteberg  2000      35.45  1:17.40      3:55.93   
  Thor Grandin  2002      30.67  1:05.93      5:01.86   
                     
10  Vellinge-Nsets SK  2000  Vellinge-Nsets Simklubb            5:02.53   
  Johannes Strmberg  2002      35.10  1:12.08      1:12.08   
  Tim Linck-Riedhamer  2000      36.77  1:18.66      2:30.74   
  Emil Svensson  2002      38.44  1:24.87      3:55.61   
  Axel Sthl  2000      31.05  1:06.92      5:02.53   
                     
11  Malm KK Lag 3  2000  Malm Kappsimningsklubb            5:04.69   
  Bo Beckman  2002      37.60  1:18.06      1:18.06   
  Carl Gerstenfeld  2002      39.40  1:24.73      2:42.79   
  Filip Kutlesovski  2000      33.36  1:11.57      3:54.36   
  Samuel Schildt  2000      33.49  1:10.33      5:04.69   
                     
12  SK Ldde  2000  Simklubben Ldde            5:07.63   
  Elliot Larsson  2000      36.49  1:15.97      1:15.97   
  Tim Brinkhagen  2001      38.63  1:22.45      2:38.42   
  Ian Hangrd  2002      36.87  1:21.38      3:59.80   
  Nils Wergeland  2002      32.07  1:07.83      5:07.63   
                     
13  Kristianstads SLS  2000  Kristianstads SLS            5:12.30   
  Erik Dahlberg  2002      38.79  1:20.50      1:20.50   
  Tobias Dahlberg  2001      39.95  1:25.52      2:46.02   
  Joel Johnsson  2000      34.32  1:14.94      4:00.96   
  Ahmed Sadoon  2002      33.96  1:11.34      5:12.30   
                     
14  Landskrona SS  2000  Landskrona Simsllskap            5:25.12   
  Lucas Lindblom  2000      37.11  1:15.85      1:15.85   
  Casper Svrd  2001      42.74  1:32.61      2:48.46   
  Dzevad Celikovic  2001      37.31  1:30.43      4:18.89   
  Oliver Larsson  2001      31.42  1:06.23      5:25.12   
                     
15  Ystads SS Lag 2  2000  Ystads Simsllskap            5:44.66   
  Hugo Stoltz  2004      43.16  1:29.85      1:29.85   
  Martin Stoltz  2000      41.90  1:32.18      3:02.03   
  Herman Nilsson  2002      40.06  1:29.23      4:31.26   
  Anton Jansson  2002      34.24  1:13.40      5:44.66   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  19:09 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  10:25   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 29, 400m Frisim F 15-16, Finaler 
Sponsor: HP Holding AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    1:03.00  2:09.92  3:17.39    4:24.37   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    1:07.24  2:18.23  3:27.26    4:35.94   
Madeleine Grnberg  1999  Simklubben Triton    1:07.07  2:17.99  3:28.75    4:39.11   
Sara Nilsson  1998  Simsllskapet Iden    1:07.63  2:20.13  3:33.22    4:43.44   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    1:07.49  2:19.35  3:33.18    4:45.09   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Ldde    1:07.72  2:21.33  3:35.14    4:47.07   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Nsets Simklubb    1:07.62  2:19.28  3:32.47    4:47.12   
Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    1:06.72  2:20.78  3:35.55    4:49.11   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    1:08.06  2:21.61  3:36.12    4:49.99   
10  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    1:08.91  2:23.93  3:39.10    4:52.14   
11  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    1:10.09  2:25.40  3:40.91    4:55.46   
12  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Freningen sterlen Sim    1:09.05  2:25.71  3:43.17    4:58.10   
13  Emma Taylor  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    1:07.26  2:22.60  3:41.12    4:58.19   
14  Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    1:08.84  2:24.82  3:41.69    4:58.20   
15  Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsllskap    1:10.10  2:25.96  3:42.74    4:58.67   
16  Josefin Nilsson  1999  Eslvs Simsllskap    1:10.14  2:26.08  3:42.81    4:58.77   
17  Louise Dellhede  1999  Simsllskapet Iden    1:09.36  2:25.80  3:45.89    5:04.94   
18  Linna Hgberg  1999  Kristianstads SLS    1:10.76  2:27.95  3:46.29    5:05.13   
19  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsllskap    1:14.70  2:35.00  3:55.28    5:13.56   
20  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Nsets Simklubb    1:12.09  2:32.88  3:54.58    5:14.77   
21  Sara Gransson  1998  Ystads Simsllskap            5:19.17   
22  Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsllskap    1:13.86  2:35.98  4:00.79    5:23.26   
23  Lovisa Sjgren  1999  Simklubben Ran    1:15.04  2:37.99  4:02.23    5:25.99   
24  Ellinor Andersson  1998  Kristianstads SLS            5:28.45   
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  09:50   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 30, 100m Frisim P 15-16, Finaler 
Sponsor: Ystads Kommun 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mika Persson  1998  Hgans Simsllskap    24.60        52.13   
Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb    25.62        52.18   
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    25.37        52.23   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap    25.54        53.58   
Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    26.33        53.62   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    26.39        53.78   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsllskap    26.60        54.30   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsllskap    26.09        54.96   
William Lindblom  1998  Malm Kappsimningsklubb    26.55        55.40   
10  Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsllskap    26.39        55.46   
11  Philip Tran  1999  Malm Kappsimningsklubb    26.72        55.90   
12  Henrik Sjdin  1998  Simklubben Triton    27.28        55.92   
13  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    27.00        56.32   
14  Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    27.30        56.80   
15  Niklas Jagerstl  1999  Simklubben Triton    27.11        56.95   
16  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    27.55        57.12   
17  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsllskap    27.48        57.19   
18  Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsllskap    27.53        57.33   
19  Alexander Trudov  1999  S71    27.57        57.54   
20  Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    27.60        57.80   
21  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon    27.42        58.15   
22  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    28.37        59.02   
23  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsllskap    28.16        59.37   
Jasper Sjberg  1999  Hgans Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  10:00   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 31, 200m Ryggsim F 14, Finaler 
Sponsor: XL Hans Anders Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  ngelholms Simsllskap    31.46  1:05.63  1:41.34    2:16.25   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsllskap    34.62  1:12.09  1:49.98    2:24.83   
Olivia lger  2000  Eslvs Simsllskap    34.37  1:11.65  1:50.02    2:27.66   
Lina Sjholm  2000  Sjbo Simsllskap    34.17  1:11.28  1:49.95    2:27.68   
Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap    34.72  1:12.05  1:50.58    2:27.93   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    35.29  1:12.93  1:51.29    2:28.42   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.53  1:10.50  1:49.96    2:30.17   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsllskap    35.70  1:14.72  1:54.58    2:34.07   
Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    35.55  1:14.49  1:54.71    2:34.73   
10  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    35.84  1:15.00  1:55.34    2:35.65   
11  Ebba Hallbck  2000  Helsingborgs Simsllskap    37.16  1:16.77  1:57.12    2:35.73   
12  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap    36.58  1:16.17  1:56.48    2:36.00   
13  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsllskap    35.92  1:15.33  1:56.41    2:37.15   
14  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsllskap    38.60  1:18.76  1:59.77    2:39.57   
15  Thea Lindstrm  2000  Simklubben Triton    37.47  1:18.05  1:59.41    2:39.86   
16  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    38.55  1:20.09  2:01.78    2:42.30   
17  Josefine Bengtsson  2000  Kristianstads SLS    38.10  1:21.06  2:05.92    2:44.11   
18  Rebecca rmon  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    37.55  1:18.43  2:01.19    2:44.65   
19  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    38.87  1:21.07  2:04.84    2:48.11   
20  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    38.54  1:20.28  2:03.65    2:48.13   
21  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    38.21  1:20.70  2:04.59    2:48.23   
22  Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    38.64  1:23.10  2:06.92    2:51.78   
23  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    38.80  1:21.88  2:07.47    2:52.71   
24  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    40.81  1:26.13  2:13.29    2:58.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  10:09   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 32, 200m Medley P 14, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Syd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    28.38  1:03.29  1:41.62    2:13.72   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    29.66  1:03.85  1:46.39    2:20.10   
Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap    27.84  1:04.53  1:47.12    2:20.45   
Philip Chen  2000  S71    30.04  1:07.40  1:49.13    2:25.03   
Gustav stlund  2000  Simklubben Poseidon    29.40  1:05.96  1:51.73    2:26.24   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    33.53  1:11.51  1:54.22    2:27.97   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.08  1:11.42  1:54.04    2:28.52   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    32.81  1:09.80  1:55.77    2:29.24   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    33.10  1:14.49  1:54.92    2:29.74   
10  Petter Hellzn  2000  ngelholms Simsllskap    30.80  1:08.08  1:56.83    2:29.83   
11  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    33.46  1:09.82  1:55.67    2:30.14   
12  David Siland  2000  Malm Kappsimningsklubb    33.35  1:11.86  1:56.04    2:30.31   
13  Mns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsllskap    34.60  1:14.35  1:56.31    2:30.78   
14  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap    33.76  1:15.55  1:58.35    2:32.60   
15  Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.93  1:16.38  2:01.12    2:38.68   
16  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsllskap    33.12  1:14.20  2:01.26    2:38.70   
17  Filip Kutlesovski  2000  Malm Kappsimningsklubb    33.90  1:16.48  2:02.77    2:39.02   
18  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    34.04  1:17.71  2:03.29    2:39.19   
19  Tommy Barabas  2000  Helsingborgs Simsllskap    33.93  1:16.57  2:04.62    2:41.23   
20  Alfred Persson  2000  Sjbo Simsllskap    34.60  1:15.61  2:06.65    2:41.52   
21  Erik Lycke  2000  Hgans Simsllskap    34.45  1:16.92  2:05.13    2:41.57   
22  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    38.21  1:21.26  2:08.32    2:46.78   
23  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    33.39  1:16.08  2:09.34    2:46.97   
24  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    39.13  1:22.27  2:08.62    2:48.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:09 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  10:19   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 33, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler 
Sponsor: Hotell Prins Carl 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Granborg  1999  Simklubben Triton    32.69  1:08.09  1:44.44    2:20.42   
Hanna Liljegren  1998  Malm Kappsimningsklubb    34.26  1:10.73  1:48.29    2:25.31   
Emilia Christiansen  1999  S71    34.46  1:10.95  1:49.18    2:27.17   
Ida Liljeqvist  1999  Hgans Simsllskap    34.79  1:13.05  1:51.01    2:28.50   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsllskap    34.83  1:13.48  1:52.57    2:30.51   
Johanna Sderberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    35.08  1:12.92  1:52.05    2:30.98   
Elin Widn  1998  Hgans Simsllskap    35.32  1:14.14  1:53.89    2:33.49   
Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb    36.16  1:15.39  1:55.36    2:34.38   
Moa Cronsj  1998  Simsllskapet Iden    34.43  1:13.55  1:54.48    2:35.27   
10  Emma Persson  1999  Simklubben Ldde    35.47  1:14.83  1:55.56    2:36.22   
11  Matilda Andersson  1999  ngelholms Simsllskap    36.68  1:15.96  1:56.94    2:36.75   
12  Annie Jensen  1999  ngelholms Simsllskap    36.90  1:16.65  1:58.23    2:39.48   
13  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    38.05  1:18.30  2:00.20    2:41.08   
14  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsllskap    36.89  1:17.94  2:00.47    2:41.75   
15  Louise Dellhede  1999  Simsllskapet Iden    38.52  1:19.29  2:01.09    2:42.02   
16  Filippa Fridh  1999  Simklubben Triton    37.98  1:19.25  2:01.53    2:43.27   
17  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    38.28  1:19.66  2:02.61    2:43.98   
18  Rebecca Brjesson  1999  Sjbo Simsllskap    37.91  1:19.64  2:02.69    2:45.29   
19  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    39.33  1:21.83  2:05.82    2:49.13   
20  Josefin Nilsson  1999  Eslvs Simsllskap    40.02  1:23.01  2:06.53    2:49.67   
21  Sara Gransson  1998  Ystads Simsllskap    40.61  1:23.38  2:07.06    2:49.76   
22  Nathalie Lindh  1998  Malm Kappsimningsklubb    39.68  1:23.40  2:07.49    2:52.21   
23  Linna Hgberg  1999  Kristianstads SLS    41.86  1:25.54  2:10.59    2:55.65   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  10:27   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 34, 100m Brstsim P 15-16, Finaler 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    31.36        1:05.52   
Mika Persson  1998  Hgans Simsllskap    31.07        1:05.54   
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    31.18        1:05.90   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    31.34        1:07.25   
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsllskap    32.12        1:10.09   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    32.97        1:10.70   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsllskap    33.43        1:11.12   
Erik Juliusson  1998  Hgans Simsllskap    33.40        1:11.49   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    33.50        1:12.01   
10  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    33.37        1:12.40   
11  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    33.36        1:12.41   
12  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    34.16        1:13.04   
13  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsllskap    34.37        1:13.28   
14  Filip Henriksson  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    33.74        1:13.56   
15  Philip Tran  1999  Malm Kappsimningsklubb    34.67        1:13.62   
16  Alexander Strm  1998  Karlskrona Simsllskap    34.72        1:14.27   
17  Alexander Hedre  1999  Simklubben Poseidon    34.46        1:14.69   
18  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsllskap    34.71        1:15.89   
19  Joel Mrck  1999  S71    35.46        1:15.90   
19  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    35.92        1:15.90   
21  Simon Tufvesson  1999  Sjbo Simsllskap    35.25        1:16.00   
22  Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsllskap    36.62        1:17.06   
23  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsllskap    36.30        1:17.97   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region nr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  10:53   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 35, 400m Frisim F 13 o y, Finaler 
Sponsor: Teleservice 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:05.42  2:14.75  3:24.98    4:34.70   
Filippa Sundstrm  2001  ngelholms Simsllskap    1:06.28  2:18.37  3:30.76    4:42.49   
Josephine Mikkelsen  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:06.54  2:18.54  3:31.29    4:43.34   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsllskap    1:06.92  2:19.93  3:33.08    4:43.47   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    1:07.63  2:20.65  3:34.52    4:46.29   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    1:08.68  2:21.97  3:34.25    4:48.32   
Micaela Jnsson  2001  S71    1:08.47  2:22.59  3:37.82    4:50.67   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:08.94  2:23.47  3:38.97    4:52.67   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:08.49  2:23.77  3:39.03    4:52.91   
10  Moa Karlsson  2002  S71    1:09.17  2:23.50  3:39.11    4:53.33   
11  Ella Simander  2002  Ronneby Simsllskap    1:08.82  2:24.15  3:40.79    4:56.12   
12