2022-09-29   09:40:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim region norr

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  09:07   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 1, 200m Medley P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Lindstrm  1998  Skellefte Simsllskap 34    27.57  1:01.10  1:41.38    2:12.96   
Erik Viklund  1998  Skellefte Simsllskap 34    31.05  1:12.78  1:57.36    2:32.31   
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsllskap 34    31.65  1:11.53  2:00.01    2:37.61   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    33.65  1:14.16  2:02.61    2:38.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  09:07 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  09:09   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 2, 200m Fjrilsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsllskap    33.18  1:15.25  2:02.22    2:47.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  09:09 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  09:17   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 3, 200m Frisim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Pettersson  2000  Simklubben gir    30.33  1:03.98  1:38.29    2:11.67   
Christopher Andrn  2000  Simklubben gir    29.79  1:03.24  1:38.17    2:12.30   
Alexander Sandin  2000  Simklubben gir    31.20  1:06.52  1:43.31    2:19.31   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsllskap    33.48  1:11.32  1:48.90    2:25.70   
Johan Bcklund  2000  Sundsvalls Simsllskap    32.43  1:11.67  1:51.59    2:29.40   
Rasmus Andreasson  2000  Lule Simsllskap    35.74  1:16.39  1:59.65    2:41.61   
Omar Almajarhi  2000  Sundsvalls Simsllskap    34.95  1:15.89  1:58.90    2:43.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  09:17 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  09:28   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 4, 200m Frisim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannalouise Eriksson  2000  Ume Simsllskap    31.85  1:08.12  1:45.58    2:20.73   
Saga Sandstrm  2000  Ume Simsllskap    31.57  1:07.54  1:45.65    2:21.98   
Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsllskap    35.35  1:15.07  1:56.62    2:36.55   
Ellen Nslund  2000  Njurunda Simsllskap    34.60  1:16.54  1:59.04    2:38.72   
Alva Nilsson  2000  Burtrsk Simpolare    33.88  1:14.78  1:57.46    2:39.05   
Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna    35.64  1:15.36  1:57.99    2:39.27   
Stella Svedberg  2000  Ume Simsllskap    35.48  1:16.63  1:59.45    2:40.01   
Emma Ferdn  2000  Simklubben gir    35.48  1:17.17  1:58.61    2:40.29   
Femke Kranenbarg  2000  Hrnsands Simsllskap    40.79  1:28.25  2:18.24    3:06.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  09:28 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  09:49   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 5, 1500m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Bjrklund  1999  Njurunda Simsllskap    1:02.81  2:10.93  3:19.33  4:28.00  17:09.64   
          5:37.01  6:46.31  7:55.30  9:04.94     
          10:14.98  11:24.60  12:34.35  13:43.80     
          14:54.68  16:05.26         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  09:49 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  10:01   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 6, 200m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsllskap    30.20  1:03.70  1:37.83    2:10.61   
Lina Bergqvist  1998  Sundsvalls Simsllskap    32.68  1:09.95  1:47.99    2:19.58   
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsllskap    32.81  1:08.34  1:45.11    2:20.79   
Hanna Ekengren  1998  Sundsvalls Simsllskap    33.86  1:10.79  1:48.86    2:25.32   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsllskap    32.73  1:09.48  1:47.79    2:26.33   
Victoria berg  1999  Sollefte Allmnna Simsllskap    33.67  1:11.24  1:50.33    2:29.17   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    35.58  1:13.94  1:53.09    2:31.97   
Clara Hedman  1999  Ume Simsllskap    34.38  1:12.57  1:52.70    2:32.66   
Olivia Mnstrm  1999  Simklubben gir    34.80  1:15.09  1:58.07    2:39.19   
10  Julia Larsson-Nygren  1999  Lule Simsllskap    34.32  1:14.88  1:58.26    2:39.85   
11  Julia Forsgren  1998  Skellefte Simsllskap 34    36.65  1:18.55  2:04.75    2:49.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  10:01 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  10:25   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 7, 400m Frisim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Viktor Nslund  2001  Sundsvalls Simsllskap    1:02.74  2:13.66  3:25.17    4:35.31   
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsllskap    1:06.11  2:17.57  3:28.74    4:40.95   
Elias Engstrm  2001  Njurunda Simsllskap    1:08.01  2:22.50  3:38.34    4:52.43   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsllskap    1:10.20  2:26.22  3:42.71    4:56.15   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap    1:09.49  2:25.34  3:41.19    4:57.41   
Robin Bjrklund  2002  Njurunda Simsllskap    1:12.00  2:30.63  3:50.67    5:07.61   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsllskap    1:12.37  2:33.64  3:54.18    5:13.52   
David Eby  2001  Simklubben gir    1:11.46  2:31.61  3:55.19    5:14.38   
Simon Lundgren  2001  Simklubben gir    1:10.36  2:31.57  3:53.78    5:16.34   
10  Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsllskap    1:16.21  2:37.73  4:00.12    5:21.04   
11  Robin Ulander  2001  Skellefte Simsllskap 34    1:13.00  2:36.25  4:01.95    5:26.67   
12  Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsllskap    1:19.53  2:43.74  4:10.00    5:31.79   
13  Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap    1:22.41  2:51.54  4:21.59    5:46.20   
14  Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simsllskap 34    1:23.89  2:57.05  4:31.96    6:00.24   
15  Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    1:29.54  3:08.27  4:48.36    6:21.36   
16  Olle Ferm  2002  Skellefte Simsllskap 34    1:31.48  3:10.14  4:46.16    6:22.72   
17  Emil Ulander  2003  Skellefte Simsllskap 34    1:33.57  3:17.19  5:00.87    6:39.14   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  10:49   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 8, 200m Medley F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsllskap    34.88  1:16.70  2:05.06    2:40.24   
Elise berg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    34.61  1:15.31  2:02.43    2:41.48   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsllskap    34.51  1:16.47  2:05.98    2:43.79   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsllskap    33.62  1:16.54  2:06.66    2:46.67   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsllskap    35.29  1:19.87  2:07.58    2:47.57   
Tove Wikstrm  2001  Hrnsands Simsllskap    37.01  1:20.66  2:08.39    2:48.45   
Sara Brnnstrm  2001  Lule Simsllskap    37.79  1:20.58  2:12.55    2:50.76   
Tuva Orre Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    38.03  1:21.05  2:13.76    2:51.65   
Tuva Balkerud  2001  Sundsvalls Simsllskap    36.80  1:25.13  2:13.80    2:54.43   
10  Hanna Lundberg  2002  Lule Simsllskap    39.48  1:25.30  2:15.22    2:54.56   
11  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsllskap    37.73  1:23.14  2:15.32    2:56.97   
12  Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    39.52  1:26.00  2:15.88    2:57.05   
13  Sarah Jonsson  2001  Lule Simsllskap    39.31  1:26.50  2:18.47    2:58.52   
14  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsllskap    37.79  1:24.39  2:17.11    2:59.13   
15  Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    39.35  1:26.78  2:18.79    3:01.20   
16  Karoline Lundgren  2001  Sandviks Idrottsklubb    41.00  1:29.50  2:20.10    3:01.33   
17  Moa Gustavsson  2001  Lule Simsllskap    41.17  1:30.53  2:20.86    3:01.93   
18  Ebba Lundstrm  2001  Skellefte Simsllskap 34    36.96  1:25.42  2:21.39    3:03.21   
19  Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsllskap    38.08  1:25.31  2:19.73    3:03.44   
20  Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Lule Simsllskap    41.41  1:30.99  2:23.92    3:03.61   
21  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsllskap    39.85  1:24.98  2:23.76    3:05.67   
22  Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    41.98  1:32.67  2:26.44    3:07.53   
23  Hanna Skrstedt  2001  Simklubben gir    41.80  1:28.34  2:25.18    3:09.80   
24  Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap    44.38  1:33.11  2:25.57    3:09.88   
25  Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    41.66  1:34.53  2:28.60    3:12.06   
26  Hanna Ferdn  2001  Simklubben gir    43.76  1:35.54  2:30.84    3:16.19   
27  Emma berg  2003  Sundsvalls Simsllskap    41.44  1:34.40  2:30.61    3:17.51   
28  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsllskap    43.44  1:33.57  2:34.41    3:19.99   
29  Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    45.34  1:35.77  2:33.76    3:20.06   
30  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    49.12  1:40.97  2:37.95    3:20.54   
31  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben gir    44.56  1:33.32  2:35.00    3:21.60   
32  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    46.48  1:42.87  2:39.63    3:25.02   
33  Lovisa Lindh  2001  Ume Simsllskap    44.63  1:40.62  2:36.17    3:27.58   
34  Sussi Tedestedt  2001  Burtrsk Simpolare    40.66  1:38.01  2:39.52    3:28.15   
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  10:56   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 9, 200m Brstsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    33.96  1:12.18  1:51.20    2:30.50   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsllskap    36.79  1:18.65  2:03.35    2:49.47   
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsllskap 34    37.66  1:22.82  2:12.25    3:02.14   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    41.31  1:27.69  2:14.84    3:02.35   
Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsllskap 34    41.32  1:30.26  2:22.77    3:16.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  11:04   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Sehlin  1999  Sollefte Allmnna Simsllskap    33.91        1:09.94   
Wilma Persson  1999  Simklubben gir    34.81        1:12.50   
Paula Oscarsson  1999  Simklubben gir    35.23        1:13.19   
Sanna Stenberg  1999  Pite Sim    36.04        1:14.36   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsllskap    36.83        1:15.85   
Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsllskap    37.22        1:18.47   
Vilma Olsson  1999  Njurunda Simsllskap    39.21        1:21.63   
Catarina Edlund  1998  Sandviks Idrottsklubb    40.03        1:22.31   
Alva Hgglund-Larsson  1999  Skellefte Simsllskap 34    40.21        1:22.92   
10  Moa Dahlqvist  1999  Skellefte Simsllskap 34    42.07        1:27.35   
11  Julia Forsgren  1998  Skellefte Simsllskap 34    44.15        1:31.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  11:08   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 11, 100m Fjrilsim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Christopher Andrn  2000  Simklubben gir    29.88        1:04.51   
Pontus Pettersson  2000  Simklubben gir    31.56        1:06.06   
Rasmus Ulin  2000  Njurunda Simsllskap    31.36        1:07.47   
Alexander Sandin  2000  Simklubben gir    34.18        1:17.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  11:15   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 12, 100m Fjrilsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Saga Sandstrm  2000  Ume Simsllskap    33.48        1:15.85   
Julia Danielsson  2000  Sundsvalls Simsllskap    34.60        1:16.26   
Johannalouise Eriksson  2000  Ume Simsllskap    36.73        1:22.70   
Emma Ferdn  2000  Simklubben gir    38.31        1:23.82   
Stella Svedberg  2000  Ume Simsllskap    38.71        1:26.47   
Alva Nilsson  2000  Burtrsk Simpolare    38.68        1:27.60   
Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna    39.27        1:28.57   
Julia Johnsson  2000  Hrjedalens Simklubb    39.76        1:33.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  11:27   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 13, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Skelleftesim Lag1  1998  Skellefte Simsllskap 34            4:44.34   
  Gustav Lindstrm  1998      30.11  1:01.46      1:01.46   
  Isak Viklund  1998      38.53  1:24.22      2:25.68   
  Erik Viklund  1998      30.45  1:07.84      3:33.52   
  Filip Dahnelius  1998      32.05  1:10.82      4:44.34   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  11:27 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  11:34   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 14, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Sundsvall Lag 1  1998  Sundsvalls Simsllskap            4:04.88   
  Frida Hedlund  1999      29.28  1:00.60      1:00.60   
  Lina Bergqvist  1998      28.76  1:00.48      2:01.08   
  Wilma Persson  2001      29.54  1:01.12      3:02.20   
  Maja Bollbring  1999      29.64  1:02.68      4:04.88   
                     
Sundsvall Lag 2  1998  Sundsvalls Simsllskap            4:28.06   
  Hanna Mattsson  1998      31.82  1:05.87      1:05.87   
  Amelia Lundblom  1999      30.87  1:04.62      2:10.49   
  Hanna Ekengren  1998      32.57  1:07.65      3:18.14   
  Olivia Lindgren  1999      32.55  1:09.92      4:28.06   
                     
SK gir Lag 1  1999  Simklubben gir            4:31.69   
  Paula Oscarsson  1999      29.21  1:01.59      1:01.59   
  Emma Ferdn  2000      33.11  1:11.49      2:13.08   
  Wilma Persson  1999      32.26  1:08.15      3:21.23   
  Olivia Mnstrm  1999      32.95  1:10.46      4:31.69   
                     
Skelleftesim Lag1  1998  Skellefte Simsllskap 34            5:00.11   
  Moa Dahlqvist  1999      35.07  1:15.84      1:15.84   
  Julia Forsgren  1998      35.22  1:15.67      2:31.51   
  Fanny Forsberg  1998      35.41  1:16.74      3:48.25   
  Alva Hgglund-Larsson  1999      33.06  1:11.86      5:00.11   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  11:34 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:05   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sanna Stenberg  1999  Pite Sim    34.50  1:13.85  1:57.86    2:34.82   
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsllskap    33.65  1:15.35  2:04.45    2:40.71   
Paula Oscarsson  1999  Simklubben gir    35.42  1:18.09  2:05.46    2:40.77   
Wilma Persson  1999  Simklubben gir    36.64  1:18.82  2:08.93    2:48.59   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsllskap    35.54  1:20.73  2:14.70    2:54.51   
Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsllskap    39.45  1:23.97  2:15.63    2:57.40   
Vilma Olsson  1999  Njurunda Simsllskap    39.47  1:24.11  2:19.80    3:00.41   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsllskap 34    41.35  1:32.54  2:27.17    3:14.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:10   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 16, 200m Fjrilsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Bjrklund  1998  Njurunda Simsllskap    28.75  1:04.48  1:41.34    2:20.05   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    35.32  1:17.63  2:02.79    2:49.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:28   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsllskap    29.88        1:00.93   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsllskap    30.55        1:02.30   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsllskap    31.03        1:05.78   
Sarah Jonsson  2001  Lule Simsllskap    31.59        1:06.65   
Sara Brnnstrm  2001  Lule Simsllskap    32.19        1:06.75   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsllskap    31.99        1:07.00   
Tove Wikstrm  2001  Hrnsands Simsllskap    32.17        1:07.24   
Tuva Orre Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    32.63        1:07.35   
Ella Pettersson  2001  Hrnsands Simsllskap    32.88        1:07.61   
10  Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    32.95        1:08.36   
11  Tuva Balkerud  2001  Sundsvalls Simsllskap    32.38        1:08.85   
12  Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsllskap    33.54        1:09.35   
13  Elise berg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    33.54        1:09.70   
14  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb    33.64        1:09.96   
15  Moa Gustavsson  2001  Lule Simsllskap    33.23        1:10.16   
16  Hanna Lundberg  2002  Lule Simsllskap    33.83        1:10.32   
17  Karoline Lundgren  2001  Sandviks Idrottsklubb    34.31        1:11.68   
18  Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Lule Simsllskap    34.62        1:11.79   
19  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsllskap    35.04        1:12.43   
20  Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    34.89        1:12.83   
21  Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsllskap    34.80        1:13.72   
22  Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    35.26        1:13.88   
23  Iza Bergwall  2001  Pite Sim    34.92        1:14.08   
24  Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    35.88        1:14.24   
25  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsllskap    36.01        1:14.36   
26  Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    35.58        1:15.10   
27  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsllskap    35.90        1:15.47   
28  Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    35.43        1:15.68   
29  Hanna Skrstedt  2001  Simklubben gir    36.63        1:16.63   
30  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsllskap    37.70        1:17.08   
31  Nicolina Heed  2001  Hrnsands Simsllskap    35.06        1:17.11   
32  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben gir    36.97        1:17.32   
33  Tina Ylip  2002  Lule Simsllskap    36.22        1:17.68   
34  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsllskap    38.35        1:17.80   
35  Hanna Ferdn  2001  Simklubben gir    36.97        1:18.37   
36  Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    38.18        1:19.81   
37  Sara Persson  2001  Hrnsands Simsllskap    37.92        1:20.15   
38  Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap    38.78        1:21.03   
39  Sussi Tedestedt  2001  Burtrsk Simpolare    37.86        1:21.71   
40  Emma berg  2003  Sundsvalls Simsllskap    39.68        1:22.24   
41  Alva Lundmark  2001  Bure Simsllskap    39.91        1:22.93   
42  Tuva Larsson  2002  Lule Simsllskap    38.38        1:23.15   
43  Tilde Wiborg  2003  Sundsvalls Simsllskap    39.76        1:24.02   
44  Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    40.32        1:24.59   
45  Sanja Lind  2002  Sandviks Idrottsklubb    40.55        1:25.08   
46  Lovisa Lindh  2001  Ume Simsllskap    40.55        1:26.87   
47  Hannah Lindqvist  2003  Bure Simsllskap    41.62        1:28.89   
48  Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsllskap 34    41.86        1:31.33   
Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
Ebba Lundstrm  2001  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:39   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsllskap    32.76        1:07.23   
Robin Bjrklund  2002  Njurunda Simsllskap    35.32        1:13.29   
David Eby  2001  Simklubben gir    35.80        1:14.63   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsllskap 34    38.32        1:18.07   
Filip Borgstrm  2001  Njurunda Simsllskap    38.44        1:19.47   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap    39.68        1:20.24   
Simon Lundgren  2001  Simklubben gir    38.11        1:20.66   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap    40.29        1:22.01   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsllskap    40.93        1:23.54   
10  Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsllskap    43.02        1:25.59   
11  Marios Johansson  2001  Pite Sim    43.12        1:26.47   
12  Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap    43.77        1:29.67   
13  Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    43.47        1:30.44   
14  Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simsllskap 34    46.97        1:34.58   
15  Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34    47.62        1:36.22   
16  Lucas Devismes  2002  Skellefte Simsllskap 34    46.36        1:37.26   
17  Olle Ferm  2002  Skellefte Simsllskap 34    46.73        1:38.82   
18  Emil Ulander  2003  Skellefte Simsllskap 34    52.51        1:44.38   
19  Sam Lundgren  2003  Skellefte Simsllskap 34    58.44        2:01.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:48   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 19, 200m Brstsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Ekengren  1998  Sundsvalls Simsllskap    38.10  1:21.32  2:06.67    2:52.87   
Sanna Stenberg  1999  Pite Sim    40.50  1:25.06  2:09.84    2:54.86   
Victoria berg  1999  Sollefte Allmnna Simsllskap    38.91  1:24.76  2:12.48    3:00.79   
Clara Hedman  1999  Ume Simsllskap    42.22  1:30.10  2:19.61    3:09.31   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    43.97  1:31.17  2:22.25    3:15.23   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsllskap 34    45.36  1:38.37  2:33.60    3:28.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:56   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Lindstrm  1998  Skellefte Simsllskap 34    27.10  56.66  1:27.68    1:59.04   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    28.21  58.60  1:29.44    2:00.27   
Johan Bjrklund  1999  Njurunda Simsllskap    27.92  59.74  1:32.08    2:04.19   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsllskap    29.00  1:01.28  1:35.18    2:09.28   
Erik Viklund  1998  Skellefte Simsllskap 34    28.89  1:02.02  1:36.85    2:10.65   
Konstantinos Johansson  1998  Pite Sim    29.80  1:04.27  1:40.58    2:16.02   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    30.49  1:04.43  1:40.13    2:16.10   
Oliver Flodstrm  1999  Pite Sim    29.60  1:03.68  1:40.37    2:18.68   
Mattias Jonsson  1999  Pite Sim    32.79  1:10.39  1:49.97    2:28.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  17:06   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 21, 400m Medley F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Julia Johnsson  2000  Hrjedalens Simklubb    1:27.69  3:04.36  4:46.37    6:14.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  17:15   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Pontus Pettersson  2000  Simklubben gir    1:08.89  2:29.83  4:03.20    5:17.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  17:15 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  17:28   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 23, 100m Fjrilsim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsllskap    33.50        1:15.49   
Tove Wikstrm  2001  Hrnsands Simsllskap    37.55        1:22.22   
Sara Brnnstrm  2001  Lule Simsllskap    37.60        1:23.66   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsllskap    37.74        1:23.72   
Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsllskap    40.13        1:27.06   
Hanna Lundberg  2002  Lule Simsllskap    39.30        1:27.59   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    41.26        1:28.78   
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    39.65        1:30.85   
Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    44.21        1:33.10   
10  Tina Ylip  2002  Lule Simsllskap    42.48        1:34.61   
11  Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    42.79        1:36.31   
12  Sussi Tedestedt  2001  Burtrsk Simpolare    42.35        1:37.49   
13  Iza Bergwall  2001  Pite Sim    44.69        1:37.92   
14  Hanna Skrstedt  2001  Simklubben gir    44.94        1:38.00   
15  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    47.08        1:38.06   
16  Lovisa Lindh  2001  Ume Simsllskap    45.27        1:41.21   
Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            DSQ   
Sarah Jonsson  2001  Lule Simsllskap            DSQ   
Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben gir            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  17:28 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  17:39   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 24, 100m Brstsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elias Engstrm  2001  Njurunda Simsllskap    34.24        1:15.61   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsllskap    35.41        1:15.83   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsllskap    42.60        1:30.22   
Robin Bjrklund  2002  Njurunda Simsllskap    41.64        1:31.42   
Simon Lundgren  2001  Simklubben gir    42.51        1:31.71   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsllskap 34    44.02        1:32.18   
Markus Nsman  2003  Sundsvalls Simsllskap    44.43        1:34.40   
Marios Johansson  2001  Pite Sim    46.05        1:37.75   
Lucas Devismes  2002  Skellefte Simsllskap 34    47.51        1:41.18   
10  Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    48.40        1:41.52   
11  Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsllskap    50.98        1:45.96   
12  Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap    50.76        1:46.64   
13  Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simsllskap 34    52.23        1:48.08   
14  Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsllskap 34    52.27        1:48.72   
15  Emil Ulander  2003  Skellefte Simsllskap 34    52.63        1:49.64   
16  Olle Ferm  2002  Skellefte Simsllskap 34    52.31        1:51.31   
17  Sam Lundgren  2003  Skellefte Simsllskap 34    1:03.67        2:13.92   
18  William Lundmark  2004  Skellefte Simsllskap 34    1:03.41        2:14.05   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  17:39 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  18:07   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 25, 1500m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Julia Forsgren  1998  Skellefte Simsllskap 34    1:23.64  2:57.83  4:33.67  6:11.18  24:03.26   
          7:48.55  9:26.55  11:05.04  12:43.07     
          14:21.05  15:57.80  17:36.43  19:14.47     
          20:53.75  22:32.42         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  18:07 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  18:13   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    31.33        1:03.20   
Erik Bjrklund  1998  Njurunda Simsllskap    30.56        1:04.03   
Oliver Flodstrm  1999  Pite Sim    33.00        1:10.39   
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsllskap 34    33.66        1:10.94   
Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsllskap 34    40.43        1:24.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  18:13 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  18:36   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 27, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ume SS Lag 1  2000  Ume Simsllskap            4:18.53   
  Saga Sandstrm  2000      29.86  1:02.97      1:02.97   
  Johannalouise Eriksson  2000      29.48  1:02.35      2:05.32   
  Tuva Orre Sandstrm  2001      31.37  1:06.70      3:12.02   
  Tuva Sandstrm  2001      31.34  1:06.51      4:18.53   
                     
Sundsvall Lag 1  2001  Sundsvalls Simsllskap            4:21.62   
  Joyce Muzito  2001      31.23  1:06.81      1:06.81   
  Sofie Tolf  2002      31.81  1:06.45      2:13.26   
  Gloria Muzito  2002      29.82  1:02.95      3:16.21   
  Sofia Mannela  2001      31.02  1:05.41      4:21.62   
                     
Lule SS  2000  Lule Simsllskap            4:33.71   
  Sarah Jonsson  2001      31.54  1:07.01      1:07.01   
  Moa Gustavsson  2001      33.33  1:10.62      2:17.63   
  Sara Brnnstrm  2001      31.37  1:07.34      3:24.97   
  Hanna Lundberg  2002      32.20  1:08.74      4:33.71   
                     
Sundsvall Lag 2  2001  Sundsvalls Simsllskap            4:41.42   
  Tuva Balkerud  2001      32.27  1:07.88      1:07.88   
  Julia Danielsson  2000      32.05  1:08.12      2:16.00   
  Ellen Strandberg  2001      33.42  1:11.93      3:27.93   
  Emma Norlin  2002      34.66  1:13.49      4:41.42   
                     
Hrnsand  2001  Hrnsands Simsllskap            4:54.26   
  Ella Pettersson  2001      32.93  1:09.00      1:09.00   
  Cornelia Norn-Vosfeldt  2001      36.15  1:15.75      2:24.75   
  Sara Persson  2001      37.51  1:19.89      3:44.64   
  Tove Wikstrm  2001      32.48  1:09.62      4:54.26   
                     
Sundsvall Lag 3  2001  Sundsvalls Simsllskap            5:10.13   
  Astrid Gustafsson  2002      36.24  1:15.89      1:15.89   
  Hanna Sahlin  2003      36.97  1:17.07      2:32.96   
  Sofia Lindkvist  2002      36.88  1:16.28      3:49.24   
  Emma berg  2003      37.86  1:20.89      5:10.13   
                     
Ume SS Lag 2  2001  Ume Simsllskap            5:10.23   
  Stella Svedberg  2000      34.26  1:12.25      1:12.25   
  Lisa Drugge  2001      36.50  1:17.85      2:30.10   
  Nellie Luthman  2002      39.09  1:22.92      3:53.02   
  Isolde Svedjeland  2002      36.00  1:17.21      5:10.23   
                     
Skelleftesim Lag1  2000  Skellefte Simsllskap 34            5:24.22   
  Ebba Lundstrm  2001      34.32  1:10.99      1:10.99   
  Mrta Lindstrm  2002      37.60  1:19.57      2:30.56   
  Astrid Lvgren  2002      39.48  1:24.36      3:54.92   
  Ellen Larsson  2001      40.74  1:29.30      5:24.22   
                     
Sundsvall Lag 4  2001  Sundsvalls Simsllskap            DNS   
        1:32.39           
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  18:36 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  18:46   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 28, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK gir Lag 1  2000  Simklubben gir            4:30.77   
  Christopher Andrn  2000      31.94  1:07.22      1:07.22   
  Alexander Sandin  2000      36.52  1:19.44      2:26.66   
  Pontus Pettersson  2000      29.77  1:05.32      3:31.98   
  David Eby  2001      27.55  58.79      4:30.77   
                     
Sundsvall Lag 1  2001  Sundsvalls Simsllskap            4:32.45   
  Love Starrin  2001      32.48  1:07.51      1:07.51   
  Felix Balkerud  2001      34.56  1:14.73      2:22.24   
  Joel Berglund  2002      32.65  1:11.37      3:33.61   
  Viktor Nslund  2001      27.49  58.84      4:32.45   
                     
Njurunda  2001  Njurunda Simsllskap            4:41.42   
  Robin Bjrklund  2002      35.92  1:14.45      1:14.45   
  Elias Engstrm  2001      34.24  1:15.54      2:29.99   
  Rasmus Ulin  2000      30.69  1:06.42      3:36.41   
  Filip Borgstrm  2001      30.06  1:05.01      4:41.42   
                     
Sundsvall Lag 2  2001  Sundsvalls Simsllskap            5:12.24   
  Albin Hedlund  2003      40.43  1:22.53      1:22.53   
  Bruno Martinsson  2000      38.68  1:23.38      2:45.91   
  Johan Ekengren  2001      37.62  1:21.84      4:07.75   
  Johan Bcklund  2000      30.16  1:04.49      5:12.24   
                     
Sundsvall Lag 3  2001  Sundsvalls Simsllskap            5:48.31   
  Jonathan Nilsson  2003      41.10  1:23.09      1:23.09   
  Markus Nsman  2003      46.33  1:38.47      3:01.56   
  Imre Arvidsson Lundblom  2003      41.22  1:32.61      4:34.17   
  Omar Almajarhi  2000      32.88  1:14.14      5:48.31   
                     
Skelleftesim Lag2  2000  Skellefte Simsllskap 34            7:29.34   
  Olle Ferm  2002      47.69  1:40.03      1:40.03   
  William Lundmark  2004      1:05.80  2:18.03      3:58.06   
  Marcus Lundmark  2002      45.06  1:37.65      5:35.71   
  Hubert Eriksson  2004      51.46  1:53.63      7:29.34   
                     
Skelleftesim Lag1  2000  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  18:46 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  09:07   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 29, 400m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsllskap    1:08.15  2:21.08  3:34.00    4:42.50   
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsllskap    1:08.41  2:23.07  3:38.40    4:53.11   
Sanna Stenberg  1999  Pite Sim    1:12.01  2:30.36  3:50.09    5:06.45   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsllskap    1:13.23  2:34.74  3:58.33    5:21.74   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    1:15.71  2:39.39  4:04.23    5:27.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  09:07 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  09:13   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 30, 100m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Bjrklund  1998  Njurunda Simsllskap    25.89        54.40   
Gustav Lindstrm  1998  Skellefte Simsllskap 34    26.46        54.85   
Johan Bjrklund  1999  Njurunda Simsllskap    27.82        57.89   
Erik Viklund  1998  Skellefte Simsllskap 34    28.36        58.68   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsllskap    28.59        59.57   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    29.50        1:01.94   
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsllskap 34    29.38        1:02.03   
Konstantinos Johansson  1998  Pite Sim    29.73        1:02.89   
Mattias Jonsson  1999  Pite Sim    32.18        1:07.45   
10  Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsllskap 34    31.65        1:10.53   
Oliver Flodstrm  1999  Pite Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  09:13 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  09:20   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 31, 200m Ryggsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Sandstrm  2000  Ume Simsllskap    34.71  1:12.69  1:52.07    2:29.45   
Johannalouise Eriksson  2000  Ume Simsllskap    34.46  1:12.78  1:53.31    2:32.68   
Ellen Nslund  2000  Njurunda Simsllskap    39.76  1:24.27  2:09.44    2:52.24   
Julia Johnsson  2000  Hrjedalens Simklubb    41.54  1:27.42  2:14.57    3:00.20   
Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsllskap    1:29.22  2:17.55  3:03.72    3:03.72   
Femke Kranenbarg  2000  Hrnsands Simsllskap    49.09  1:42.22  2:36.98    3:28.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  09:20 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  09:26   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 32, 200m Medley P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Pettersson  2000  Simklubben gir    32.44  1:09.54  1:54.10    2:28.59   
Christopher Andrn  2000  Simklubben gir    31.04  1:11.25  1:56.53    2:32.61   
Rasmus Ulin  2000  Njurunda Simsllskap    32.45  1:15.61  2:01.98    2:38.37   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsllskap    37.33  1:20.90  2:10.07    2:48.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  09:34   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 33, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Persson  1999  Simklubben gir    36.62  1:15.53  1:56.05    2:34.67   
Linnea Sehlin  1999  Sollefte Allmnna Simsllskap    36.61  1:16.83  1:56.90    2:35.09   
Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsllskap    39.53  1:23.03  2:07.96    2:52.60   
Catarina Edlund  1998  Sandviks Idrottsklubb    43.15  1:28.55  2:14.52    3:01.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  09:40   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 34, 100m Brstsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    33.07        1:09.90   
Johan Bjrklund  1999  Njurunda Simsllskap    35.81        1:15.01   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsllskap    37.21        1:17.70   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    39.95        1:24.31   
Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsllskap 34    41.26        1:29.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  10:07   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 35, 400m Frisim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsllskap            4:52.32   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsllskap            5:06.23   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsllskap            5:06.34   
Tuva Orre Sandstrm  2001  Ume Simsllskap            5:09.03   
Sara Brnnstrm  2001  Lule Simsllskap            5:12.04   
Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap            5:14.96   
Hanna Lundberg  2002  Lule Simsllskap            5:19.35   
Moa Gustavsson  2001  Lule Simsllskap    1:17.38  2:41.53  4:07.09    5:29.79   
Ella Pettersson  2001  Hrnsands Simsllskap    1:17.70  2:44.44  4:13.27    5:38.14   
10  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb    1:17.74  2:44.93  4:13.72    5:39.63   
11  Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    1:26.13  2:58.03  4:25.01    5:47.81   
12  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben gir    1:20.57  2:48.93  4:19.55    5:47.92   
13  Hanna Skrstedt  2001  Simklubben gir    1:20.90  2:48.81  4:20.08    5:49.86   
14  Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsllskap    1:21.85  2:53.60  4:24.08    5:52.16   
15  Ebba Lundstrm  2001  Skellefte Simsllskap 34    1:16.78  2:45.61  4:18.68    5:53.10   
16  Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    1:21.88  2:54.78  4:25.86    5:54.43   
17  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsllskap    1:22.57  2:56.01  4:29.11    5:58.30   
18  Tina Ylip  2002  Lule Simsllskap    1:23.31  2:56.34  4:28.59    5:58.81   
19  Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap    1:29.08  3:05.20  4:41.38    6:15.03   
20  Emma berg  2003  Sundsvalls Simsllskap    1:28.33  3:06.24  4:47.68    6:29.95   
21  Lovisa Lindh  2001  Ume Simsllskap    1:29.28  3:11.98  4:53.84    6:33.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  10:21   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 36, 200m Medley P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsllskap    33.01  1:10.61  1:55.11    2:31.21   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap    34.33  1:16.33  2:04.34    2:40.37   
Elias Engstrm  2001  Njurunda Simsllskap    34.27  1:18.08  2:04.82    2:41.19   
David Eby  2001  Simklubben gir    35.47  1:18.03  2:06.67    2:41.25   
Robin Bjrklund  2002  Njurunda Simsllskap    33.38  1:15.21  2:04.11    2:42.77   
Filip Borgstrm  2001  Njurunda Simsllskap    37.64  1:19.89  2:13.69    2:50.96   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsllskap    40.72  1:24.20  2:13.19    2:51.97   
Simon Lundgren  2001  Simklubben gir    36.33  1:20.56  2:12.76    2:53.42   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap    39.41  1:24.48  2:21.54    3:02.25   
10  Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    43.42  1:35.43  2:31.06    3:19.50   
11  Markus Nsman  2003  Sundsvalls Simsllskap    48.77  1:39.27  2:37.09    3:20.98   
12  Lucas Devismes  2002  Skellefte Simsllskap 34    50.73  1:45.42  2:44.66    3:34.10   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  10:25   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 37, 100m Fjrilsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsllskap    32.93        1:12.25   
Victoria berg  1999  Sollefte Allmnna Simsllskap    34.29        1:15.89   
Clara Hedman  1999  Ume Simsllskap    34.64        1:24.13   
Alva Hgglund-Larsson  1999  Skellefte Simsllskap 34    37.99        1:24.98   
Julia Larsson-Nygren  1999  Lule Simsllskap    39.47        1:33.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  10:35   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 38, 400m Medley P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    1:09.15  2:23.56  3:47.17    4:58.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  10:46   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 39, 200m Brstsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Sandstrm  2000  Ume Simsllskap    38.81  1:24.69  2:12.26    2:59.05   
Julia Johnsson  2000  Hrjedalens Simklubb    43.17  1:32.72  2:23.64    3:13.63   
Alva Nilsson  2000  Burtrsk Simpolare    42.66  1:31.23  2:22.00    3:14.24   
Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsllskap    44.72  1:35.90  2:29.48    3:22.21   
Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  11:10   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 41, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK gir Lag 1  1999  Simklubben gir            5:06.70   
  Wilma Persson  1999      35.12  1:13.25      1:13.25   
  Paula Oscarsson  1999      36.63  1:21.47      2:34.72   
  Emma Ferdn  2000      34.93  1:21.96      3:56.68   
  Olivia Mnstrm  1999      32.41  1:10.02      5:06.70   
                     
Sundsvall Lag 2  1998  Sundsvalls Simsllskap            5:10.08   
  Olivia Lindgren  1999      37.45  1:18.18      1:18.18   
  Amelia Lundblom  1999      41.35  1:28.01      2:46.19   
  Hanna Mattsson  1998      34.56  1:21.95      4:08.14   
  Maja Bollbring  1999      29.23  1:01.94      5:10.08   
                     
Sundsvall Lag 1  1998  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
  Wilma Persson  2001      32.44        1:07.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:06   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 43, 400m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Lindstrm  1998  Skellefte Simsllskap 34    1:00.66  2:04.40  3:09.04    4:13.47   
Johan Bjrklund  1999  Njurunda Simsllskap    1:01.30  2:06.59  3:12.66    4:19.35   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    1:02.38  2:08.83  3:15.26    4:20.30   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsllskap    1:05.54  2:15.50  3:26.55    4:35.41   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    1:07.37  2:21.17  3:37.48    4:52.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:12   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 44, 100m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsllskap    28.98        59.80   
Lina Bergqvist  1998  Sundsvalls Simsllskap    28.71        1:01.81   
Paula Oscarsson  1999  Simklubben gir    29.45        1:02.94   
Maja Bollbring  1999  Sundsvalls Simsllskap    30.48        1:03.37   
Sanna Stenberg  1999  Pite Sim    30.45        1:03.87   
Linnea Sehlin  1999  Sollefte Allmnna Simsllskap    31.17        1:05.73   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsllskap    31.70        1:06.27   
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsllskap    31.58        1:06.70   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    31.97        1:06.94   
10  Clara Hedman  1999  Ume Simsllskap    33.32        1:08.30   
11  Wilma Persson  1999  Simklubben gir    33.50        1:10.89   
12  Olivia Mnstrm  1999  Simklubben gir    33.50        1:11.86   
13  Julia Larsson-Nygren  1999  Lule Simsllskap    33.56        1:11.96   
14  Catarina Edlund  1998  Sandviks Idrottsklubb    34.92        1:12.00   
15  Alva Hgglund-Larsson  1999  Skellefte Simsllskap 34    34.06        1:12.26   
16  Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsllskap 34    35.40        1:15.01   
Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:23   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 46, 200m Medley F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannalouise Eriksson  2000  Ume Simsllskap    35.04  1:13.59  1:59.90    2:36.51   
Saga Sandstrm  2000  Ume Simsllskap    34.44  1:14.33  2:00.93    2:36.71   
Julia Danielsson  2000  Sundsvalls Simsllskap    34.62  1:19.41  2:10.05    2:49.23   
Julia Johnsson  2000  Hrjedalens Simklubb    39.82  1:26.59  2:16.27    2:55.69   
Alva Nilsson  2000  Burtrsk Simpolare    38.45  1:26.18  2:16.21    2:56.62   
Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna    38.46  1:24.00  2:17.35    2:59.26   
Emma Ferdn  2000  Simklubben gir    35.57  1:20.73  2:16.34    3:00.40   
Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsllskap    40.90  1:29.02  2:20.97    3:01.81   
Stella Svedberg  2000  Ume Simsllskap    38.19  1:24.49  2:21.37    3:03.04   
10  Femke Kranenbarg  2000  Hrnsands Simsllskap    51.80  1:45.50  2:49.55    3:38.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:36   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 47, 100m Frisim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Nslund  2001  Sundsvalls Simsllskap    28.84        59.84   
David Eby  2001  Simklubben gir    28.38        1:00.41   
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsllskap    30.24        1:01.83   
Elias Engstrm  2001  Njurunda Simsllskap    30.24        1:03.40   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsllskap    31.31        1:05.06   
Simon Lundgren  2001  Simklubben gir    30.57        1:05.77   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap    31.57        1:05.99   
Filip Borgstrm  2001  Njurunda Simsllskap    31.43        1:06.49   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsllskap    32.02        1:07.06   
10  Robin Ulander  2001  Skellefte Simsllskap 34    32.69        1:09.43   
11  Robin Bjrklund  2002  Njurunda Simsllskap    32.82        1:11.39   
12  Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsllskap    34.44        1:11.56   
13  Marios Johansson  2001  Pite Sim    34.74        1:13.06   
14  Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap    35.15        1:13.29   
15  Isak Olsson  2002  Bure Simsllskap    34.86        1:14.24   
16  Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap    37.13        1:17.07   
17  Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34    38.05        1:17.90   
18  Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simsllskap 34    37.59        1:18.14   
19  Markus Nsman  2003  Sundsvalls Simsllskap    37.95        1:19.68   
20  Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    39.21        1:21.26   
21  Olle Ferm  2002  Skellefte Simsllskap 34    39.61        1:23.08   
22  Lucas Devismes  2002  Skellefte Simsllskap 34    40.44        1:26.73   
23  Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsllskap    40.80        1:27.31   
24  Emil Ulander  2003  Skellefte Simsllskap 34    42.84        1:29.96   
25  William Lundmark  2004  Skellefte Simsllskap 34    46.33        1:37.17   
26  Sam Lundgren  2003  Skellefte Simsllskap 34    45.05        1:37.31   
27  Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsllskap 34    51.51        1:55.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:53   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 48, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsllskap    32.53        1:07.69   
Elise berg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    35.51        1:14.73   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsllskap    35.97        1:15.32   
Tuva Orre Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    37.45        1:18.34   
Tove Wikstrm  2001  Hrnsands Simsllskap    37.83        1:18.94   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsllskap    39.39        1:20.37   
Sara Brnnstrm  2001  Lule Simsllskap    38.85        1:21.41   
Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsllskap    39.19        1:22.04   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    40.06        1:22.86   
10  Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    39.59        1:24.19   
11  Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    41.50        1:24.36   
12  Ella Pettersson  2001  Hrnsands Simsllskap    41.32        1:24.43   
13  Hanna Skrstedt  2001  Simklubben gir    41.20        1:25.04   
14  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsllskap    41.36        1:25.60   
15  Hanna Lundberg  2002  Lule Simsllskap    41.44        1:26.28   
16  Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    42.44        1:26.69   
17  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsllskap    42.44        1:26.80   
18  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben gir    42.34        1:27.01   
19  Tina Ylip  2002  Lule Simsllskap    42.22        1:27.38   
20  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb    42.43        1:27.98   
21  Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap    43.14        1:28.04   
22  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsllskap    43.21        1:28.32   
23  Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Lule Simsllskap    43.42        1:28.77   
24  Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    42.23        1:29.17   
25  Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    43.41        1:29.68   
26  Nicolina Heed  2001  Hrnsands Simsllskap    43.95        1:31.66   
27  Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34    45.54        1:32.00   
28  Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    44.67        1:32.84   
29  Tilde Wiborg  2003  Sundsvalls Simsllskap    44.92        1:33.13   
30  Alva Lundmark  2001  Bure Simsllskap    46.18        1:34.46   
31  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    45.31        1:34.53   
32  Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    46.73        1:36.67   
33  Tuva Larsson  2002  Lule Simsllskap    45.78        1:36.98   
34  Sara Persson  2001  Hrnsands Simsllskap    46.88        1:37.44   
35  Sussi Tedestedt  2001  Burtrsk Simpolare    49.04        1:43.01   
36  Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsllskap 34    49.08        1:43.59   
Emma berg  2003  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
Iza Bergwall  2001  Pite Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  16:59   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 49, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsllskap 34    34.58  1:13.72  1:54.63    2:34.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  17:07   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 50, 100m Brstsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Victoria berg  1999  Sollefte Allmnna Simsllskap    37.12        1:21.32   
Hanna Ekengren  1998  Sundsvalls Simsllskap    38.60        1:21.36   
Sanna Stenberg  1999  Pite Sim    39.47        1:23.34   
Clara Hedman  1999  Ume Simsllskap    40.67        1:25.89   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    40.86        1:27.16   
Paula Oscarsson  1999  Simklubben gir    41.23        1:27.74   
Olivia Mnstrm  1999  Simklubben gir    42.18        1:28.01   
Alva Hgglund-Larsson  1999  Skellefte Simsllskap 34    45.93        1:36.59   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsllskap 34    44.89        1:36.61   
Julia Forsgren  1998  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  17:14   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 51, 200m Brstsim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsllskap    42.65  1:31.02  2:19.77    3:07.72   
Omar Almajarhi  2000  Sundsvalls Simsllskap    44.13  1:34.08  2:27.08    3:20.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  17:14 
 
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  17:29   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 52, 800m Frisim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Johannalouise Eriksson  2000  Ume Simsllskap    1:10.34  2:28.45  3:45.44  5:03.36  10:12.00   
          6:21.09  7:39.82  8:58.11       
Saga Sandstrm  2000  Ume Simsllskap    1:10.12  2:27.12  3:46.13  5:05.20  10:19.58   
          6:24.62  7:43.80  9:03.31       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  17:29 
 
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  17:35   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 53, 100m Fjrilsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Robin Bjrklund  2002  Njurunda Simsllskap    33.74        1:13.75   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsllskap    38.71        1:21.82   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsllskap    42.26        1:30.50   
Marios Johansson  2001  Pite Sim    40.76        1:31.40   
Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsllskap    44.58        1:37.22   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34    45.53        1:37.26   
Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    44.41        1:38.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  17:35 
 
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  17:50   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 54, 100m Brstsim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsllskap    38.04        1:20.34   
Tove Wikstrm  2001  Hrnsands Simsllskap    38.57        1:21.97   
Tuva Balkerud  2001  Sundsvalls Simsllskap    40.58        1:25.74   
Elise berg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    41.21        1:25.83   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsllskap    40.04        1:25.97   
Moa Gustavsson  2001  Lule Simsllskap    40.40        1:26.53   
Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    42.26        1:28.81   
Ella Pettersson  2001  Hrnsands Simsllskap    42.62        1:29.80   
Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsllskap    42.34        1:30.44   
10  Tuva Orre Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    43.84        1:31.17   
11  Karoline Lundgren  2001  Sandviks Idrottsklubb    43.97        1:31.73   
12  Sarah Jonsson  2001  Lule Simsllskap    42.62        1:31.89   
13  Sara Brnnstrm  2001  Lule Simsllskap    43.86        1:33.11   
14  Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    44.08        1:34.09   
15  Lovisa Lindh  2001  Ume Simsllskap    43.74        1:34.35   
16  Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap    44.99        1:34.69   
17  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsllskap    45.25        1:34.79   
18  Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Lule Simsllskap    44.66        1:34.83   
19  Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    45.20        1:34.99   
20  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsllskap    45.69        1:36.45   
21  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    46.45        1:37.59   
22  Sanja Lind  2002  Sandviks Idrottsklubb    46.63        1:37.70   
23  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    46.57        1:38.26   
24  Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34    46.53        1:39.19   
25  Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    48.24        1:39.58   
26  Ebba Lundstrm  2001  Skellefte Simsllskap 34    45.96        1:39.63   
27  Hanna Ferdn  2001  Simklubben gir    47.32        1:40.74   
28  Tina Ylip  2002  Lule Simsllskap    47.62        1:40.98   
29  Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    48.18        1:41.55   
30  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb    48.35        1:42.22   
31  Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    49.97        1:42.76   
32  Hanna Skrstedt  2001  Simklubben gir    49.75        1:43.37   
33  Tuva Larsson  2002  Lule Simsllskap    48.90        1:43.64   
34  Emma berg  2003  Sundsvalls Simsllskap    49.41        1:44.36   
35  Tilde Wiborg  2003  Sundsvalls Simsllskap    50.45        1:45.88   
36  Sara Persson  2001  Hrnsands Simsllskap    50.69        1:47.82   
37  Sussi Tedestedt  2001  Burtrsk Simpolare    49.04        1:50.37   
38  Alva Lundmark  2001  Bure Simsllskap    53.73        1:54.54   
39  Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    55.29        1:57.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  17:50 
 
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  17:56   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 55, 100m Fjrilsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Lindstrm  1998  Skellefte Simsllskap 34    27.02        59.11   
Erik Bjrklund  1998  Njurunda Simsllskap    27.59        1:00.71   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    28.57        1:01.95   
Erik Viklund  1998  Skellefte Simsllskap 34    30.38        1:09.11   
Oliver Flodstrm  1999  Pite Sim    32.53        1:10.61   
Konstantinos Johansson  1998  Pite Sim    31.94        1:11.59   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    33.06        1:14.60   
Mattias Jonsson  1999  Pite Sim    37.05        1:25.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  17:56 
 
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  18:20   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 57, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK gir Lag 1  2000  Simklubben gir            3:57.60   
  Pontus Pettersson  2000      28.78  1:00.31      1:00.31   
  Christopher Andrn  2000      26.20  56.11      1:56.42   
  Alexander Sandin  2000      28.86  28.96      2:25.38   
  David Eby  2001      32.48  1:32.22      3:57.60   
                     
Sundsvall Lag 1  2001  Sundsvalls Simsllskap            4:09.12   
  Love Starrin  2001      29.59  1:01.32      1:01.32   
  Viktor Nslund  2001      28.68  1:00.69      2:02.01   
  Joel Berglund  2002      29.86  1:03.22      3:05.23   
  Johan Bcklund  2000      29.08  1:03.89      4:09.12   
                     
Njurunda  2001  Njurunda Simsllskap            4:20.55   
  Rasmus Ulin  2000      30.20  1:02.13      1:02.13   
  Elias Engstrm  2001      29.84  1:03.60      2:05.73   
  Filip Borgstrm  2001      30.91  1:06.26      3:11.99   
  Robin Bjrklund  2002      32.40  1:08.56      4:20.55   
                     
Sundsvall Lag 2  2001  Sundsvalls Simsllskap            4:31.59   
  Johan Ekengren  2001      31.04  1:04.43      1:04.43   
  Felix Balkerud  2001      32.45  1:08.16      2:12.59   
  Bruno Martinsson  2000      31.97  1:07.41      3:20.00   
  Jonathan Nilsson  2003      33.97  1:11.59      4:31.59   
                     
Sundsvall Lag 3  2001  Sundsvalls Simsllskap            5:04.38   
  Omar Almajarhi  2000      34.25  1:14.00      1:14.00   
  Albin Hedlund  2003      34.31  1:49.81      3:03.81   
  Imre Arvidsson Lundblom  2003      40.26  1:18.28      4:22.09   
  Markus Nsman  2003      42.29  42.29      5:04.38   
                     
Skelleftesim Lag1  2000  Skellefte Simsllskap 34            5:36.33   
  Robin Ulander  2001      34.08  1:11.67      1:11.67   
  Magnus Lindstrm  2004      38.68  1:22.32      2:33.99   
  Lucas Devismes  2002      40.96  1:30.94      4:04.93   
  Emil Ulander  2003      43.45  1:31.40      5:36.33   
                     
Skelleftesim Lag2  2000  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  18:20 
 
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tvlingsort      Utskriftstid  18:35   
  Arrangr  Skelleftesim S.34         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 58, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Sundsvall Lag 1  2001  Sundsvalls Simsllskap            4:53.64   
  Sofia Mannela  2001      35.74  1:15.31      1:15.31   
  Sofie Tolf  2002      38.09  1:21.42      2:36.73   
  Joyce Muzito  2001      32.68  1:15.23      3:51.96   
  Gloria Muzito  2002      29.76  1:01.68      4:53.64   
                     
Ume SS Lag 1  2000  Ume Simsllskap            4:55.73   
  Johannalouise Eriksson  2000      34.55  1:10.99      1:10.99   
  Tuva Sandstrm  2001      39.04  1:23.25      2:34.24   
  Saga Sandstrm  2000      33.95  1:15.92      3:50.16   
  Tuva Orre Sandstrm  2001      31.06  1:05.57      4:55.73   
                     
Sundsvall Lag 2  2001  Sundsvalls Simsllskap            5:19.21   
  Ellen Strandberg  2001      40.26  1:24.97      1:24.97   
  Tuva Balkerud  2001      40.04  1:25.16      2:50.13   
  Julia Danielsson  2000      35.22  1:16.77      4:06.90   
  Emma Norlin  2002      34.05  1:12.31      5:19.21   
                     
Lule SS  2000  Lule Simsllskap            5:24.93   
  Hanna Lundberg  2002      41.68  1:26.41      1:26.41   
  Moa Gustavsson  2001      40.50  1:27.99      2:54.40   
  Sara Brnnstrm  2001      38.09  1:24.55      4:18.95   
  Sarah Jonsson  2001      30.86  1:05.98      5:24.93   
                     
Ume SS Lag 2  2001  Ume Simsllskap            5:50.24   
  Nellie Luthman  2002      45.40  1:32.59      1:32.59   
  Isolde Svedjeland  2002      46.62  1:39.56      3:12.15   
  Stella Svedberg  2000      37.27  1:26.50      4:38.65   
  Lisa Drugge  2001      32.64  1:11.59      5:50.24   
                     
Hrnsand  2001  Hrnsands Simsllskap            5:52.25   
  Femke Kranenbarg  2000      47.29  1:37.06      1:37.06   
  Tove Wikstrm  2001      40.23  1:26.06      3:03.12   
  Cornelia Norn-Vosfeldt  2001      40.85  1:30.79      4:33.91   
  Nicolina Heed  2001      36.03  1:18.34      5:52.25   
                     
Sundsvall Lag 3  2001  Sundsvalls Simsllskap            5:58.55   
  Sofia Lindkvist  2002      43.92  1:28.38      1:28.38   
  Tilde Wiborg  2003      48.80  1:43.89      3:12.27   
  Astrid Gustafsson  2002      39.15  1:30.16      4:42.43   
  Hanna Sahlin  2003      36.34  1:16.12      5:58.55   
                     
Burtrsk  2000  Burtrsk Simpolare            DSQ   
                     
Skelleftesim Lag1  2000  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsllskap 34  Utskriftstid  18:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner