Resultater for Kronborg Open Kort 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 32.28 | 1:07.78 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Liza Schöder | 2003 | 32.13 | 1:08.12 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | 33.77 | 1:11.71 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 34.94 | 1:13.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | 35.76 | 1:14.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Laura Hürtler | 2004 | 37.25 | 1:16.78 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Sille Andersen | 2003 | 38.12 | 1:18.47 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
8 | Camilla Kaavé | 2003 | 38.40 | 1:19.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 38.10 | 1:19.20 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 38.25 | 1:19.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 37.94 | 1:19.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 38.87 | 1:20.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Ellen A. Skov | 2003 | 38.66 | 1:20.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 38.62 | 1:21.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nadine Reetz | 2004 | 39.89 | 1:22.91 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
16 | Celine Petruschke | 2005 | 39.74 | 1:24.22 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
17 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 40.31 | 1:25.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Kröning | 2005 | 40.92 | 1:27.09 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
19 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 41.91 | 1:27.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 41.53 | 1:27.57 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 42.76 | 1:27.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 41.37 | 1:31.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 47.17 | 1:36.22 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Julie Nelkop | 2004 | 44.18 | 1:36.29 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | 45.17 | 1:37.62 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 50.87 | 1:42.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Camilla Porsdal | 2005 | 49.96 | 1:44.86 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ida Jacobsen | 2005 | 51.51 | 1:46.72 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Alma Gotfredsen | 2005 | 52.81 | 1:48.26 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Josefine Staudt | 2005 | 51.49 | 1:48.45 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 50.31 | 1:49.15 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Cecilie Rud | 2006 | 51.85 | 1:51.80 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Julie Gersby | 2006 | 55.26 | 1:54.30 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Liva Wissing | 2006 | 57.56 | 2:01.59 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Alberte K. Andersen | 2006 | 59.86 | 2:01.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Maya Louise Heinicke | 2005 | 55.10 | 2:02.51 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Caroline Rask | 2005 | 59.33 | 2:06.79 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Kathrine Holm | 2005 | 1:02.25 | 2:12.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Selina Koch-Mathews | 2005 | 1:14.98 | 2:44.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 29.67 | 1:01.46 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eileen Medau | 2002 | 30.12 | 1:02.50 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Frederikke Petri | 2001 | 30.98 | 1:03.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 31.81 | 1:05.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Anja Sperling | 2002 | 31.76 | 1:06.26 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 31.91 | 1:06.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 32.31 | 1:06.60 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
8 | Christina Christensen | 2001 | 32.60 | 1:07.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 33.11 | 1:08.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ulrikke Veje | 2002 | 33.55 | 1:09.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 33.22 | 1:09.83 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Lena Born | 2002 | 33.42 | 1:10.45 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
13 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 35.58 | 1:12.99 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sille Mundt | 2002 | 36.54 | 1:13.78 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 35.83 | 1:14.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 36.06 | 1:14.88 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Karoline Christensen | 2002 | 37.13 | 1:15.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 36.56 | 1:16.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Nadine Freytag | 2002 | DNS | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 29.49 | 1:00.46 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | 29.97 | 1:02.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Huberts | 2000 | 32.14 | 1:06.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linnéa Högberg | 1999 | 32.30 | 1:06.42 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 31.50 | 1:06.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Bengtsson | 2000 | 32.69 | 1:08.67 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 33.76 | 1:10.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 28.23 | 58.41 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.98 | 1:01.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jeanine Roggenbuck | 1996 | 29.54 | 1:01.52 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | 29.89 | 1:01.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 29.27 | 1:02.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Engström | 1996 | 31.84 | 1:07.03 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Kitty Thai | 1998 | 33.12 | 1:08.55 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Hanna Nilsson | 1996 | 32.29 | 1:09.23 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Isabella Ringbæk | 1998 | 33.42 | 1:11.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |