Resultat för Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 575 | 35.62 | 1:14.99 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Michelle Jatta | 2001 | 507 | 36.77 | 1:18.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Esther Flø | 2001 | 506 | 37.61 | 1:18.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 502 | 37.93 | 1:18.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | 481 | 37.70 | 1:19.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michelle Franow | 2001 | 473 | 38.13 | 1:19.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannie Eickhardt | 2001 | 472 | 38.24 | 1:20.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laura Gam | 2001 | 450 | 39.16 | 1:21.37 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Gertz | 2001 | 445 | 38.38 | 1:21.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Christine Nielsen | 2001 | 441 | 38.63 | 1:21.88 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 440 | 39.11 | 1:21.98 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 426 | 39.43 | 1:22.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 423 | 39.54 | 1:23.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Larsen | 2001 | 411 | 39.58 | 1:23.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Maria Rye | 2001 | 411 | 40.04 | 1:23.87 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Astrid Nielsen | 2002 | 409 | 39.88 | 1:23.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 409 | 39.70 | 1:24.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 408 | 40.02 | 1:24.02 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 408 | 38.70 | 1:24.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Line Sloth Holm | 2001 | 407 | 40.34 | 1:24.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 406 | 39.37 | 1:24.15 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Freja Winkler | 2001 | 404 | 39.01 | 1:24.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Line J. V. Hededal | 2001 | 399 | 39.75 | 1:24.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 393 | 40.34 | 1:25.07 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Amalije Kristensen | 2002 | 386 | 40.51 | 1:25.64 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
26 | Christine Rasmussen | 2001 | 383 | 40.10 | 1:25.81 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
27 | Maja Ibsen | 2001 | 380 | 42.14 | 1:26.06 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 371 | 40.76 | 1:26.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Signe Christensen | 2001 | 366 | 41.53 | 1:27.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Julie Fink | 2001 | 362 | 40.76 | 1:27.42 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Maiken Hougaard | 2002 | 361 | 41.72 | 1:27.50 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Signe Juul Grønning | 2001 | 355 | 42.50 | 1:28.03 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
33 | Julie Ejby | 2002 | 349 | 41.59 | 1:28.51 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 347 | 42.05 | 1:28.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 344 | 41.55 | 1:28.98 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
36 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 341 | 41.68 | 1:29.22 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
37 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 338 | 42.01 | 1:29.45 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
38 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 335 | 42.19 | 1:29.75 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Julie B. Andersen | 2002 | 334 | 42.05 | 1:29.81 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Marikka Andersen | 2002 | 322 | 43.12 | 1:30.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Clara Støttrup | 2002 | 319 | 42.69 | 1:31.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
42 | Kristine Hülsen | 2002 | 316 | 43.46 | 1:31.50 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
43 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 302 | 43.50 | 1:32.87 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
44 | Caroline Worm Hansen | 2002 | 279 | 43.86 | 1:35.40 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 260 | 45.31 | 1:37.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |