2021-05-13   05:11:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 17.00

Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 8, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Esbjerg Drenge  1999  Esbjerg Svømmeklub            7:55.65   
  Christian Holm Jørgensen  1999      58.78  1:59.94      1:59.94   
  Mikkel Gadgaard  1999      56.34  1:57.54      3:57.48   
  Casper Eickhardt  1999      56.96  2:00.26      5:57.74   
  Michael Terp Olesen  1999      55.07  1:57.91      7:55.65   
                     
Vat-Cph Boys 1  1999  VAT Copenhagen            7:59.07   
  Marcus Dan Hansen  1999      58.83  2:01.26      2:01.26   
  Mathias Immerkjær  1999      56.45  2:01.64      4:02.90   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      59.05  2:00.68      6:03.58   
  Johan Bragason  1999      55.21  1:55.49      7:59.07   
                     
Lyngby Drenge 1  1999  Lyngby Svømmeklub            8:10.57   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      58.05  1:57.21      1:57.21   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      57.51  2:01.27      3:58.48   
  Anders Blix Mogensen  2000      57.76  2:04.44      6:02.92   
  Gustav Frydensberg  1999      1:01.11  2:07.65      8:10.57   
                     
Kvik Drenge  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            8:17.69   
  Emil Hedegaard  1999      59.11  2:04.23      2:04.23   
  Simon Krøyer Svendsen  1999      59.48  2:05.62      4:09.85   
  Ferdinand Wahl  2000      1:00.48  2:06.52      6:16.37   
  Lukas Storm  1999      57.94  2:01.32      8:17.69   
                     
Triton Drenge 1  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            8:19.20   
  Niels Paulli Sparholt  2000      58.98  2:02.90      2:02.90   
  Mads Rishøj  1999      1:01.48  2:06.33      4:09.23   
  Marius Møldrup  1999      58.77  2:03.35      6:12.58   
  Mikkel S. Hansen  2000      1:01.25  2:06.62      8:19.20   
                     
Sigma Drenge 1  1999  Sigma Swim            8:19.24   
  Anton Borring Andersen  1999      59.89  2:05.21      2:05.21   
  Emil Engels Henriksen  1999      1:01.90  2:05.66      4:10.87   
  Sebastian Tullberg  2000      56.73  1:59.79      6:10.66   
  Alexander Eggers  1999      1:02.18  2:08.58      8:19.24   
                     
Stm Drenge  1999  Swim Team Midtjylland            8:19.38   
  Arnas Jefimanka  1999      1:00.01  2:07.14      2:07.14   
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      59.74  2:05.98      4:13.12   
  Søren B. Jeppesen  1999      59.13  2:05.77      6:18.89   
  Magnus B. Høgild  1999      58.40  2:00.49      8:19.38   
                     
Gsc Drenge  1999  Gladsaxe Idræts Forening            8:21.59   
  Rasmus Steenberg  2000      58.43  2:03.77      2:03.77   
  Jonas Hyllested  1999      1:01.94  2:10.55      4:14.32   
  William Lehn-Schiøler  2000      1:01.02  2:06.68      6:21.00   
  Frederik Rindshøj  1999      58.61  2:00.59      8:21.59   
                     
Holbæk Drenge  1999  Holbæk Svømme Klub            8:27.94   
  Mikkel Henriksen  1999      1:00.86  2:05.68      2:05.68   
  Simon Brixner  2000      59.50  2:06.99      4:12.67   
  Markus Bøjsen  1999      1:00.08  2:06.89      6:19.56   
  Frederik Palmø  2000      1:02.50  2:08.38      8:27.94   
                     
10  Gentofte Drenge 1  1999  Gentofte Svømme Klub            8:29.51   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      59.22  2:02.16      2:02.16   
  Peter Vangsgaard  2000      59.92  2:04.99      4:07.15   
  Frederik O. Møller  1999      1:02.13  2:12.20      6:19.35   
  Frederik Weiss  1999      1:00.33  2:10.16      8:29.51   
                     
11  Sto Orcas  2000  Swim Team Odense            8:30.71   
  Malthe Burgaard  2000      1:00.75  2:06.72      2:06.72   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      1:02.03  2:08.26      4:14.98   
  Mads Sørensen  2000      1:01.60  2:06.78      6:21.76   
  Andreas Bui  2000      1:02.46  2:08.95      8:30.71   
                     
12  Horsens Drenge 1  1999  Horsens Svømmeklub            8:33.84   
  Alexander Fenger  1999      1:01.78  2:09.56      2:09.56   
  Sander Schmidt  1999      57.81  2:06.18      4:15.74   
  Esben Vad Arentoft  1999      1:05.47  2:16.18      6:31.92   
  Rasmus Udbye  2000      57.14  2:01.92      8:33.84   
                     
13  Triton Drenge 2  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            8:35.99   
  Johan Joensen  2000      1:01.74  2:08.30      2:08.30   
  Lukas Gustafson  1999      59.61  2:04.82      4:13.12   
  Jakob Schmidt  1999      1:03.02  2:10.07      6:23.19   
  Daniel Berg Wenk  2000      1:04.58  2:12.80      8:35.99   
                     
14  Hsk Drenge  1999  Haderslev Svømme Klub            8:39.98   
  Victor Kristensen  1999      1:01.25  2:07.44      2:07.44   
  Frederik Oxenvad  1999      1:03.63  2:12.19      4:19.63   
  Thomas Christiansen  1999      1:03.23  2:16.62      6:36.25   
  Magnus Stender Berg  1999      1:00.69  2:03.73      8:39.98   
                     
15  Køge Drenge  1999  Køge Svømmeklub            8:40.07   
  Jacob Holm  2000      1:05.66  2:14.94      2:14.94   
  Mathias Nielsen  1999      57.90  1:57.53      4:12.47   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      1:02.15  2:07.75      6:20.22   
  Andreas L. Damgård  2000      1:07.36  2:19.85      8:40.07   
                     
16  Silkeborg Drenge  1999  Silkeborg Svømmeklub            8:43.30   
  Jacob F. Frederiksen  1999      1:03.92  2:13.14      2:13.14   
  Mikkel Kirkegaard  1999      1:05.44  2:15.50      4:28.64   
  Jens Riisgaard  2000      1:02.72  2:09.26      6:37.90   
  Markus Kjeldsen  2000      1:00.31  2:05.40      8:43.30   
                     
17  Aarhus Swim Drenge  1999  Aarhus Swim            8:44.30   
  Søren Wolf  2000      1:03.65  2:13.51      2:13.51   
  Johan Reimer  2000      1:05.37  2:17.97      4:31.48   
  Anton Borg Hjort  2000      1:00.83  2:06.12      6:37.60   
  Dan Izhar-Larsen  1999      1:00.77  2:06.70      8:44.30   
                     
18  Drenge 1 Helsinge  1999  Helsinge Svømmeklub            8:50.13   
  Alexander Mogensen  1999      1:06.71  2:14.40      2:14.40   
  Matthias Spring Granhøj  1999      1:03.83  2:13.03      4:27.43   
  Oliver Christiansen  1999      1:01.26  2:03.94      6:31.37   
  Jakob Forsberg  2000      1:07.58  2:18.76      8:50.13   
                     
19  Horsens Drenge 2  1999  Horsens Svømmeklub            9:22.14   
  Nicklas Steen Hansen  1999      1:05.66  2:18.20      2:18.20   
  Christian Juul Jensen  2000      1:04.74  2:20.77      4:38.97   
  Viktor Bull Kramer  2000      1:10.19  2:27.36      7:06.33   
  Daniel H. Johannesen  1999      1:04.66  2:15.81      9:22.14   
                     
Roskilde Drenge 2  2000  Roskilde Svømning            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Drenge Kalundborg  1999  Kalundborg SK              afmeldt 
                   
                   
                   
                   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner