Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Grp. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Mandag 09.30
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgang grp 1 2015 | Udskriftsdato | 29 juni 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 juni 2015 |
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 654 | 28.44 | 1:01.42 | 1:34.80 | 2:08.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 586 | 28.48 | 1:01.29 | 1:36.32 | 2:13.19 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | 580 | 28.92 | 1:02.96 | 1:38.28 | 2:13.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 579 | 29.43 | 1:03.10 | 1:38.15 | 2:13.78 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | 562 | 29.56 | 1:03.64 | 1:39.20 | 2:15.07 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 556 | 29.46 | 1:03.47 | 1:39.31 | 2:15.59 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 538 | 28.82 | 1:03.11 | 1:39.86 | 2:17.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Sørensen | 1999 | 531 | 30.01 | 1:04.45 | 1:40.58 | 2:17.62 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Andreas Hansen | 2000 | 527 | 29.56 | 1:04.05 | 1:40.67 | 2:17.99 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Johan Joensen | 2000 | 519 | 30.04 | 1:04.66 | 1:41.08 | 2:18.69 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Oliver Christiansen | 1999 | 519 | 29.20 | 1:03.99 | 1:40.71 | 2:18.69 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 518 | 30.59 | 1:06.60 | 1:42.93 | 2:18.79 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 515 | 30.30 | 1:05.41 | 1:41.89 | 2:19.03 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 499 | 28.69 | 1:02.13 | 1:38.19 | 2:20.50 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jakob Juul | 2000 | 494 | 30.86 | 1:07.29 | 1:45.13 | 2:21.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Christopher Kiss | 1999 | 488 | 32.21 | 1:08.30 | 1:45.65 | 2:21.55 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 487 | 30.12 | 1:05.21 | 1:42.48 | 2:21.73 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Casper Christiansen | 2000 | 483 | 31.79 | 1:08.15 | 1:45.06 | 2:22.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 476 | 30.14 | 1:06.06 | 1:44.30 | 2:22.81 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 472 | 30.91 | 1:06.90 | 1:43.55 | 2:23.15 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus Vinjebo | 1999 | 471 | 30.79 | 1:06.54 | 1:44.00 | 2:23.26 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Gustav Yde | 2000 | 469 | 30.82 | 1:06.82 | 1:44.35 | 2:23.48 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Gustav Jørgensen | 2000 | 452 | 30.30 | 1:06.21 | 1:45.67 | 2:25.22 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
24 | Christian Andersen | 1999 | 452 | 31.42 | 1:08.28 | 1:46.55 | 2:25.23 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 447 | 31.98 | 1:09.54 | 1:48.18 | 2:25.76 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 445 | 31.68 | 1:08.86 | 1:46.34 | 2:25.98 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Felix Burmester | 1999 | 444 | 30.41 | 1:05.27 | 1:43.84 | 2:26.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mads Møller | 2000 | 441 | 31.11 | 1:07.39 | 1:46.73 | 2:26.44 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 441 | 31.21 | 1:07.80 | 1:46.24 | 2:26.48 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mads Rishøj | 1999 | 440 | 32.10 | 1:09.07 | 1:47.70 | 2:26.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | David Hjort | 2000 | 430 | 30.63 | 1:06.69 | 1:46.46 | 2:27.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Jakob Mose | 2000 | 423 | 33.10 | 1:10.34 | 1:49.42 | 2:28.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Kristian Torp | 2000 | 420 | 32.92 | 1:10.81 | 1:49.88 | 2:28.81 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
34 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 420 | 31.41 | 1:08.07 | 1:48.24 | 2:28.85 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
35 | Frederik Palmø | 2000 | 415 | 32.92 | 1:10.17 | 1:49.73 | 2:29.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 414 | 31.80 | 1:09.01 | 1:49.17 | 2:29.50 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
37 | Kasper Jørgensen | 2000 | 412 | 31.50 | 1:07.70 | 1:47.49 | 2:29.78 | |||
Kolding SK | ||||||||||
38 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 407 | 32.65 | 1:09.90 | 1:49.92 | 2:30.39 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
39 | Rasmus Langvad | 2000 | 405 | 33.52 | 1:12.13 | 1:52.39 | 2:30.65 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
40 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 399 | 32.70 | 1:11.17 | 1:51.27 | 2:31.41 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mads Sørensen | 2000 | 399 | 32.59 | 1:11.50 | 1:51.70 | 2:31.42 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
42 | Rune Nørgaard | 2000 | 398 | 33.39 | 1:11.98 | 1:52.66 | 2:31.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 396 | 32.84 | 1:10.83 | 1:50.29 | 2:31.80 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Frederik Presskorn | 2000 | 388 | 33.43 | 1:12.15 | 1:52.58 | 2:32.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
45 | Toke Michaelsen | 1999 | 387 | 30.91 | 1:08.44 | 1:49.96 | 2:32.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Lucas Hoffmann | 2000 | 381 | 31.52 | 1:08.46 | 1:49.40 | 2:33.79 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
47 | Jens Riisgaard | 2000 | 380 | 33.50 | 1:11.53 | 1:52.05 | 2:33.83 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 372 | 31.82 | 1:10.89 | 1:52.62 | 2:34.99 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
49 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 371 | 31.75 | 1:08.61 | 1:48.55 | 2:35.09 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
50 | Oliver Frøsig | 2000 | 365 | 33.14 | 1:11.39 | 1:53.53 | 2:35.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Frederik Lundgaard | 1999 | 365 | 30.72 | 1:09.99 | 1:52.58 | 2:36.03 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
52 | Christian Mangaard | 1999 | 360 | 32.34 | 1:11.82 | 1:53.76 | 2:36.61 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
53 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 328 | 33.46 | 1:14.74 | 1:59.95 | 2:41.54 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
54 | Jakob Dynesen | 2000 | 315 | 34.64 | 1:15.84 | 2:00.84 | 2:43.80 | |||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Arnas Jefimanka | 1999 | DNF | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Dam Frandsen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 juni 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |