2021-05-09   22:36:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Mandag 09.30

Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  29 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Josefine Due Christensen  2001      1:08.93  2:22.27  3:35.97  4:50.10  9:42.35   
  Horsens Svømmeklub        6:04.58  7:18.01  8:30.93       
                     
Line Johannsen  2001      1:09.01  2:22.53  3:36.85  4:51.39  9:47.43   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling        6:05.43  7:19.83  8:34.31       
                     
Mille Graasbøll  2002      1:09.84  2:24.71  3:40.01  4:55.13  9:50.06   
  Sigma Swim Allerød        6:09.32  7:23.87  8:37.56       
                     
Julie Brandt  2001      1:09.39  2:23.62  3:38.41  4:54.02  9:52.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup        6:09.60  7:26.47  8:41.96       
                     
Mille Moeslund Lausen  2002      1:10.97  2:25.90  3:40.72  4:55.74  9:53.04   
  Aalborg Svømmeklub        6:11.36  7:26.22  8:40.81       
                     
Clara Neumann  2001      1:09.70  2:25.61  3:40.89  4:55.93  9:53.90   
  Svømmeklubben Syd        6:11.08  7:25.46  8:40.72       
                     
Iben Bak  2001      1:08.58  2:23.23  3:38.79  4:54.33  9:54.62   
  Nyborg Svømmeklub        6:09.57  7:25.49  8:40.71       
                     
Mathilde Hager  2001      1:11.50  2:27.81  3:44.00  5:00.17  9:55.70   
  Hovedstadens Svømmeklub        6:16.09  7:31.69  8:47.06       
                     
Maria Munch-Menzer  2001      1:08.92  2:23.68  3:40.16  4:56.41  9:56.66   
  Gentofte Svømme Klub        6:12.13  7:28.48  8:44.06       
                     
10  Victoria Martensen Norden  2001      1:10.36  2:26.76  3:43.31  4:59.12  9:57.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        6:15.26  7:30.47  8:45.54       
                     
11  SIF Nikoline Madsen  2001      1:10.37  2:24.94  3:40.20  4:55.67  9:57.90   
  Gentofte Svømme Klub        6:11.72  7:27.75  8:43.50       
                     
12  Esther Flø  2001      1:12.01  2:28.45  3:45.49  5:02.43  10:04.91   
  Silkeborg Svømmeklub        6:18.30  7:34.56  8:50.82       
                     
13  Caroline Waage Nowak  2001      1:09.89  2:25.21  3:41.64  4:59.48  10:04.98   
  Gentofte Svømme Klub        6:15.76  7:32.32  8:49.34       
                     
14  Julie Stampe  2002      1:11.70  2:27.84  3:44.79  5:02.41  10:05.98   
  Sigma Swim Allerød        6:18.23  7:35.33  8:52.56       
                     
15  Frederikke Echardt  2002      1:12.65  2:29.12  3:45.87  5:02.60  10:06.11   
  Roskilde Svømning        6:18.32  7:34.62  8:51.05       
                     
16  Natalie Clara Petersen  2002      1:10.23  2:26.53  3:42.45  4:59.60  10:06.18   
  Gentofte Svømme Klub        6:16.34  7:33.94  8:51.32       
                     
17  Sofia Qvade Rasmusen  2001      1:10.33  2:26.48  3:43.50  5:00.58  10:06.82   
  Hillerød Svømmeklub        6:17.36  7:34.41  8:51.43       
                     
18  Liva Palmund  2002      1:12.60  2:29.27  3:46.12  5:02.94  10:07.90   
  Roskilde Svømning        6:19.98  7:37.25  8:53.57       
                     
19  Thea Søe Bach  2002      1:12.83  2:29.53  3:46.67  5:03.75  10:08.10   
  Thisted Svømmeklub        6:20.66  7:37.27  8:54.01       
                     
20  Signe Fich Hansen  2002      1:11.33  2:28.06  3:44.68  5:01.93  10:08.74   
  Hovedstadens Svømmeklub        6:18.76  7:35.93  8:52.81       
                     
21  Martha Vitus Tversted  2002      1:11.94  2:28.21  3:45.09  5:02.06  10:08.81   
  Søllerød Svømmeklub        6:19.00  7:36.42  8:53.61       
                     
22  Julie Gadgaard  2001      1:09.90  2:26.29  3:43.35  5:01.03  10:09.21   
  Esbjerg Svømmeklub        6:18.27  7:36.52  8:54.17       
                     
23  Michelle Mortensen  2002      1:11.95  2:29.57  3:47.01  5:04.09  10:09.90   
  Gladsaxe Idræts Forening        6:21.90  7:38.74  8:55.18       
                     
24  Michelle Franow  2001      1:10.98  2:27.65  3:45.25  5:02.98  10:12.62   
  Horsens Svømmeklub        6:21.50  7:40.97  8:58.72       
                     
25  Louise Hvarre  2001      1:10.34  2:27.08  3:44.74  5:02.94  10:13.70   
  Svømmeklubben Tempo        6:21.23  7:39.54  8:58.03       
                     
26  Cassandra L. L. Hansen  2002      1:14.71  2:32.00  3:48.81  5:06.22  10:14.66   
  Gladsaxe Idræts Forening        6:22.76  7:41.25  8:58.72       
                     
27  Karoline Sørensen  2002      1:11.49  2:29.24  3:47.02  5:05.23  10:15.31   
  Thisted Svømmeklub        6:22.79  7:40.88  8:58.53       
                     
28  Cecilie Grøndal  2002      1:12.29  2:30.07  3:48.31  5:06.92  10:17.08   
  Horsens Svømmeklub        6:25.75  7:44.45  9:01.99       
                     
29  Emilie Krog  2002      1:12.82  2:31.00  3:50.06  5:09.45  10:19.80   
  Durup IF        6:28.16  7:46.89  9:05.45       
                     
30  Mie Buch Nielsen  2001      1:12.62  2:31.57  3:50.53  5:10.11  10:20.51   
  Horsens Svømmeklub        6:28.67  7:47.23  9:04.87       
                     
31  Frederikke Skau Hansen  2002      1:13.59  2:31.90  3:51.49  5:10.94  10:24.55   
  DeltaSwim        6:30.58  7:50.47  9:10.01       
                     
32  Charlotte Malberg  2002      1:12.37  2:31.14  3:50.31  5:09.56  10:27.74   
  Hovedstadens Svømmeklub        6:29.84  7:49.81  9:09.99       
                     
33  Kathrine S. Jørgensen  2002      1:13.10  2:32.69  3:52.86  5:13.18  10:30.93   
  Albertslund IF        6:33.20  7:52.86  9:12.23       
                     
34  Signe Søby Jensen  2001      1:12.88  2:31.30  3:50.40  5:10.52  10:32.86   
  Odder Svømmeklub        6:30.99  7:52.86  9:14.16       
                     
35  Maria Bredal Larsen  2002      1:12.49  2:31.14  3:50.81  5:11.25  10:33.61   
  Nyborg Svømmeklub        6:32.15  7:53.37  9:14.39       
                     
36  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002      1:13.77  2:33.60  3:54.67  5:15.85  10:34.71   
  Aalborg Svømmeklub        6:36.77  7:57.34  9:17.09       
                     
37  Anika Hedegaard  2002      1:14.13  2:34.48  3:55.32  5:16.82  10:35.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        6:37.82  7:58.82  9:18.37       
                     
38  Katja Kjær Nielsen  2002      1:13.83  2:34.72  3:56.66  5:17.56  10:39.76   
  Ringsted Svømme Klub        6:38.86  7:59.92  9:20.87       
                     
39  Charlotte S. Jensen  2002      1:15.99  2:38.25  4:00.13  5:21.70  10:40.09   
  Svømmeklubben Nord        6:43.71  8:04.94  9:25.27       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner