Resultater for Risösim 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | RISÖSIM 2015 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 06 juni 2015 |
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Bygg & renovering AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.85 | 1:36.61 | |||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.19 | 1:40.18 | |||||
3 | Iyas Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | 54.84 | 1:52.50 | |||||
4 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 56.14 | 2:00.10 | |||||
5 | Axel Andersson | 2004 | Umeå Simsällskap | 58.53 | 2:00.34 | |||||
6 | Vincent Wall | 2004 | Umeå Simsällskap | 58.29 | 2:00.39 | |||||
7 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:04.68 | 2:19.06 | |||||
- | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | DNS | ||||||
- | Måns Hallgren | 2006 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Bygg & renovering AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.86 | 1:29.17 | |||||
2 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.71 | 1:36.38 | |||||
3 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.98 | 1:38.02 | |||||
4 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.09 | 1:41.48 | |||||
5 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:41.62 | 1:41.62 | |||||
6 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 50.59 | 1:45.94 | |||||
7 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 50.34 | 1:47.00 | |||||
8 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.96 | 1:48.01 | |||||
9 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.14 | 1:50.87 | |||||
10 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.23 | 1:51.14 | |||||
11 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.76 | 1:52.85 | |||||
12 | Henrik Lidström | 2003 | Umeå Simsällskap | 54.27 | 1:55.07 | |||||
13 | David Sundström | 2003 | Umeå Simsällskap | 54.27 | 1:55.60 | |||||
14 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 53.34 | 1:56.17 | |||||
15 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 57.13 | 1:57.71 | |||||
16 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 59.73 | 2:00.67 | |||||
17 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 57.38 | 2:01.34 | |||||
18 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 58.12 | 2:01.72 | |||||
19 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 58.10 | 2:02.75 | |||||
20 | Peter Sundström | 2002 | Umeå Simsällskap | 58.02 | 2:03.51 | |||||
21 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:00.05 | 2:07.40 | |||||
22 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:00.91 | 2:13.34 | |||||
- | Simon Widmark | 2002 | Kramfors-Alliansen | DNS | ||||||
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Bygg & renovering AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.41 | 1:18.34 | |||||
2 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 36.72 | 1:18.88 | |||||
3 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.24 | 1:22.46 | |||||
4 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 41.63 | 1:29.32 | |||||
5 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 44.41 | 1:35.93 | |||||
6 | Anton Söderholm | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 46.42 | 1:41.24 | |||||
7 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 59.07 | 2:02.57 | |||||
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Bygg & renovering AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 33.34 | 1:11.28 | |||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefteå Simklubb | 33.95 | 1:11.87 | |||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefteå Simklubb | 36.23 | 1:17.91 | |||||
4 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.65 | 1:21.58 | |||||
5 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.95 | 1:23.69 | |||||
6 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.17 | 1:24.53 | |||||
7 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 42.13 | 1:28.22 | |||||
8 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 41.19 | 1:29.04 | |||||
9 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.84 | 1:29.54 | |||||
10 | Pontus Wiklund | 1997 | Umeå Simsällskap | 42.52 | 1:31.94 | |||||
11 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 43.47 | 1:34.40 | |||||
12 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 45.25 | 1:35.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juni 2015 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:12 |