Results for VÃ¥rsimiaden Distrikt, Tumba
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Tumba | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Botkyrka Rönninge & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 39.97 | 1:23.86 | |||||
2 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.89 | 1:24.47 | |||||
3 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.41 | 1:27.38 | |||||
4 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.49 | 1:30.96 | |||||
5 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.64 | 1:33.81 | |||||
6 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.14 | 1:33.93 | |||||
7 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 46.41 | 1:34.59 | |||||
8 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.95 | 1:34.80 | |||||
9 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 44.93 | 1:35.33 | |||||
10 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.62 | 1:35.93 | |||||
11 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 46.99 | 1:36.07 | |||||
12 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.78 | 1:38.51 | |||||
13 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.09 | 1:38.79 | |||||
14 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 48.78 | 1:38.82 | |||||
15 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.84 | 1:41.15 | |||||
16 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 48.00 | 1:41.17 | |||||
17 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 51.48 | 1:44.30 | |||||
18 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 49.39 | 1:44.86 | |||||
19 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.69 | 1:45.90 | |||||
20 | Felicia Eriksson | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.31 | 1:46.67 | |||||
21 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 52.90 | 1:49.74 | |||||
22 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 55.21 | 1:51.25 | |||||
23 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 56.47 | 1:51.80 | |||||
24 | Saga Öhman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.52 | 1:58.17 | |||||
- | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Tindra Ahlberg | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Zerlina Svensson-Lundmark | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Botkyrka-Rönninge SS | Utskriftstid | 11:11 |