Resultat för Danone Open Ystad Grand Prix 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 36 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Danone Open | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 36, 4X50m Frisim Mixed, Försök 0 år och äldre |
Sponsor: Chokladbiten Ystad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Landskrona Mix 1 | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:42.31 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 24.33 | 24.33 | |||||||
My Rydgren | 1999 | 27.12 | 51.45 | |||||||
Ida Sandwång | 2001 | 27.31 | 1:18.76 | |||||||
Alfred Christensson | 1998 | 23.55 | 1:42.31 | |||||||
2 | Hvidovre Mix 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:44.77 | ||||||
Frederikke Dons | 1998 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Marcus Rappenborg | 1999 | 24.65 | 53.01 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 23.95 | 1:16.96 | |||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 27.81 | 1:44.77 | |||||||
3 | Trelleborg Mix | 0 | Trelleborg Sim | 1:46.24 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Axel Lloyd | 1999 | 24.99 | 53.29 | |||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 27.89 | 1:21.18 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 25.06 | 1:46.24 | |||||||
4 | Hvidovre Mix 2 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:46.52 | ||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 25.21 | 25.21 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 27.95 | 53.16 | |||||||
Jakob Petersen | 1999 | 25.30 | 1:18.46 | |||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 28.06 | 1:46.52 | |||||||
5 | Landskrona Mix 2 | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:47.12 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 25.28 | 25.28 | |||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 28.42 | 53.70 | |||||||
Elin Johannesson | 1999 | 28.27 | 1:21.97 | |||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 25.15 | 1:47.12 | |||||||
6 | SK Ran Mixed A | 0 | Simklubben Ran | 1:47.90 | ||||||
Stina Lindberg | 2000 | 27.52 | 27.52 | |||||||
Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | 25.96 | 53.48 | |||||||
Isabella Revstedt | 2001 | 28.03 | 1:21.51 | |||||||
Lenny Persson | 1977 | 26.39 | 1:47.90 | |||||||
7 | Ystads SS Lag 1 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:49.66 | ||||||
Gustaf Persson | 2001 | 26.44 | 26.44 | |||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 29.44 | 55.88 | |||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 29.04 | 1:24.92 | |||||||
Filip Christiansson | 1999 | 24.74 | 1:49.66 | |||||||
8 | Hvidovre Mix 3 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:51.02 | ||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 26.09 | 26.09 | |||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 28.93 | 55.02 | |||||||
Laura Lange | 2001 | 29.69 | 1:24.71 | |||||||
Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 26.31 | 1:51.02 | |||||||
9 | Ystads SS Lag 2 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:51.82 | ||||||
Emil Jespersen | 2001 | 27.18 | 27.18 | |||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 29.58 | 56.76 | |||||||
Tilde Larsson | 2001 | 29.21 | 1:25.97 | |||||||
Max Persson | 2001 | 25.85 | 1:51.82 | |||||||
10 | Ystads SS Lag 3 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:52.23 | ||||||
Felix Hansson | 2000 | 28.27 | 28.27 | |||||||
Isabelle Odén | 2002 | 29.38 | 57.65 | |||||||
Jenny Christensson | 1996 | 27.48 | 1:25.13 | |||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 27.10 | 1:52.23 | |||||||
11 | Hvidovre Mix 4 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:53.68 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 26.81 | 26.81 | |||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 30.26 | 57.07 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 26.29 | 1:23.36 | |||||||
Rebekka Windahl | 2001 | 30.32 | 1:53.68 | |||||||
12 | Landskrona Mix 3 | 0 | Landskrona Simsällskap | 1:54.36 | ||||||
Lucas Lindblom | 2000 | 27.13 | 27.13 | |||||||
Julia Brinkhagen | 1999 | 29.75 | 56.88 | |||||||
Elin Rundblad | 1999 | 29.17 | 1:26.05 | |||||||
Simon Bonnevier | 2001 | 28.31 | 1:54.36 | |||||||
13 | Landskrona Mix 4 | 0 | Landskrona Simsällskap | 1:54.48 | ||||||
Tim Petersson | 1999 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Matilda Hoff | 2003 | 29.81 | 56.92 | |||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 29.66 | 1:26.58 | |||||||
Oliver Larsson | 2001 | 27.90 | 1:54.48 | |||||||
14 | SK Ran Mixed B | 0 | Simklubben Ran | 1:56.38 | ||||||
Joel Dahlgren | 2002 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Elna Jepsson | 2002 | 29.13 | 57.15 | |||||||
Marcus Karlin-Reteike | 1999 | 27.81 | 1:24.96 | |||||||
Elvira Lundqvist | 2000 | 31.42 | 1:56.38 | |||||||
15 | Ystads SS Lag 4 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:58.75 | ||||||
Simon Tufvesson | 1999 | 27.67 | 27.67 | |||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 31.03 | 58.70 | |||||||
Elin Kjellberg | 2003 | 32.20 | 1:30.90 | |||||||
Anton Jansson | 2002 | 27.85 | 1:58.75 | |||||||
16 | Landskrona Mix 5 | 0 | Landskrona Simsällskap | 2:01.85 | ||||||
Casper Svärd | 2001 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Elsa Assarsson | 2001 | 32.04 | 1:02.27 | |||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 31.52 | 1:33.79 | |||||||
Dzevad Celikovic | 2001 | 28.06 | 2:01.85 | |||||||
17 | Ystads SS Lag 5 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:02.26 | ||||||
Melker Svensson | 2002 | 32.13 | 32.13 | |||||||
Emilia Frederiksen | 2000 | 30.78 | 1:02.91 | |||||||
Emma Stanciu | 2000 | 30.39 | 1:33.30 | |||||||
Martin Stoltz | 2000 | 28.96 | 2:02.26 | |||||||
18 | Landskrona Mix 6 | 0 | Landskrona Simsällskap | 2:07.44 | ||||||
Markus Rydgren | 2003 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Wilma Rundblad | 2003 | 33.20 | 1:05.24 | |||||||
Katja Haglund | 2003 | 30.89 | 1:36.13 | |||||||
Jesper Ring | 2003 | 31.31 | 2:07.44 | |||||||
19 | Trelleborg Mixed Lag 2 | 2004 | Trelleborg Sim | 2:08.41 | ||||||
Vilma Andersson | 2004 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Gabriel Olsson | 2004 | 32.44 | 1:01.59 | |||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 31.92 | 1:33.51 | |||||||
Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 34.90 | 2:08.41 | |||||||
20 | Ystads SS Lag 6 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:10.30 | ||||||
Axel Björnsson | 2005 | 34.64 | 34.64 | |||||||
Hugo Stoltz | 2004 | 1:05.30 | 1:39.94 | |||||||
Sara Melgar | 2002 | 30.36 | 2:10.30 | |||||||
Maja Åkesson | 2002 | 2:10.30 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:32 |