Resultater for Nykredit Gentofte Open 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 540 | 29.62 | 1:04.31 | 1:43.80 | 2:14.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 520 | 29.30 | 1:04.26 | 1:45.49 | 2:16.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 483 | 31.01 | 1:06.68 | 1:48.81 | 2:19.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | 482 | 30.83 | 1:07.78 | 1:47.99 | 2:19.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 481 | 30.90 | 1:07.06 | 1:47.89 | 2:19.90 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 455 | 30.67 | 1:05.63 | 1:50.38 | 2:22.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 436 | 30.81 | 1:07.38 | 1:51.34 | 2:24.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | William Textor Broch | 2001 | 416 | 31.75 | 1:09.93 | 1:53.71 | 2:26.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Lund | 2000 | 365 | 33.32 | 1:11.68 | 1:59.13 | 2:33.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian Ong Hansen | 2001 | 351 | 32.26 | 1:11.37 | 1:58.84 | 2:35.27 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mark Wiskum | 2001 | 350 | 33.47 | 1:13.23 | 2:00.15 | 2:35.54 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 341 | 31.82 | 1:13.57 | 2:01.66 | 2:36.81 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Jonas Andersen | 2001 | 338 | 34.42 | 1:16.04 | 2:00.53 | 2:37.34 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christian Skinhøj | 2001 | 332 | 36.77 | 1:18.52 | 2:01.57 | 2:38.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mathias Nørskov | 2001 | 302 | 33.98 | 1:17.23 | 2:05.32 | 2:43.40 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | August Becktor | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 426 | 32.04 | 1:09.20 | 1:50.45 | 2:25.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 406 | 32.20 | 1:10.65 | 1:53.76 | 2:27.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | 383 | 32.81 | 1:11.20 | 1:55.90 | 2:30.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 378 | 32.67 | 1:12.71 | 1:57.68 | 2:31.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 371 | 31.08 | 1:09.24 | 1:58.26 | 2:32.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Valentin Wahl | 2003 | 286 | 37.51 | 1:22.00 | 2:08.52 | 2:46.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Arthur Hansen | 2002 | 274 | 37.99 | 1:21.25 | 2:09.31 | 2:48.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Lucas Reüter | 2002 | 269 | 37.77 | 1:23.32 | 2:12.31 | 2:49.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 266 | 36.91 | 1:19.39 | 2:09.83 | 2:50.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Quaade | 2003 | 258 | 37.99 | 1:21.88 | 2:12.59 | 2:52.03 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | 254 | 39.83 | 1:23.51 | 2:14.78 | 2:53.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Bror Textor-Broch | 2003 | 251 | 38.77 | 1:23.77 | 2:12.74 | 2:53.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christopher G. Trandum | 2003 | 242 | 37.65 | 1:21.34 | 2:17.21 | 2:55.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 217 | 41.25 | 1:25.18 | 2:17.43 | 3:02.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karl August B. Balle | 2003 | 210 | 42.75 | 1:32.88 | 2:22.14 | 3:04.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 205 | 41.84 | 1:28.87 | 2:25.31 | 3:05.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anders Hvidt | 2002 | 201 | 43.46 | 1:30.71 | 2:26.48 | 3:06.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Andreas Hoffmann | 2003 | 170 | 44.76 | 1:34.56 | 2:32.16 | 3:17.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | DSQ | crawl i bryst v 125m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | DSQ | afslut på mave 100 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:01 |