Resultater for Concordia Forsikring cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2015 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:18 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Sponsor: HH Total Rengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
9 |
362 |
35.43 |
1:15.99 |
1:57.63 |
|
2:35.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fenja Romanski |
2005 |
7 |
333 |
36.95 |
1:19.33 |
2:01.65 |
|
2:40.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
6 |
292 |
40.06 |
1:22.63 |
2:05.62 |
|
2:47.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
5 |
277 |
39.88 |
1:24.40 |
2:09.57 |
|
2:50.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura S. Olesen |
2005 |
4 |
257 |
40.32 |
1:25.93 |
2:12.38 |
|
2:54.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nanna Bütikofer |
2004 |
3 |
232 |
40.71 |
1:26.90 |
2:15.38 |
|
3:00.69 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
2 |
179 |
42.43 |
1:33.07 |
2:25.75 |
|
3:16.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Hovmark |
2005 |
1 |
177 |
41.77 |
1:32.60 |
2:27.69 |
|
3:17.71 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clara Kapke |
2006 |
|
131 |
46.28 |
1:41.30 |
2:39.95 |
|
3:38.46 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Louisa Christensen |
2005 |
|
122 |
44.80 |
1:43.29 |
2:45.65 |
|
3:44.00 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Sponsor: HH Total Rengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Stecher |
2003 |
9 |
508 |
31.77 |
1:07.93 |
1:44.25 |
|
2:19.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida S Olesen |
2003 |
7 |
459 |
33.44 |
1:09.42 |
1:46.52 |
|
2:24.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
6 |
458 |
33.93 |
1:10.85 |
1:48.86 |
|
2:24.13 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
5 |
433 |
34.72 |
1:12.55 |
1:50.42 |
|
2:26.89 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
4 |
408 |
35.00 |
1:13.53 |
1:52.82 |
|
2:29.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
3 |
399 |
35.25 |
1:13.16 |
1:52.19 |
|
2:30.95 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
2 |
362 |
36.73 |
1:16.65 |
1:57.32 |
|
2:35.97 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tirill Hammerstrøm |
2003 |
1 |
358 |
35.39 |
1:16.23 |
1:57.47 |
|
2:36.55 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
345 |
37.10 |
1:18.44 |
1:58.91 |
|
2:38.49 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
334 |
37.43 |
1:17.91 |
1:59.78 |
|
2:40.15 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
|
334 |
36.38 |
1:17.52 |
2:00.14 |
|
2:40.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Iversen |
2003 |
|
333 |
36.95 |
1:18.62 |
2:00.68 |
|
2:40.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maibritt Christensen |
2003 |
|
331 |
36.58 |
1:17.33 |
1:59.32 |
|
2:40.58 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
310 |
35.26 |
1:17.97 |
2:02.24 |
|
2:44.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marthine S. Helmundsen |
2003 |
|
308 |
36.53 |
1:18.34 |
2:02.03 |
|
2:44.59 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
294 |
39.10 |
1:22.27 |
2:07.00 |
|
2:47.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Michelle Philipsen |
2003 |
|
292 |
38.76 |
1:21.71 |
2:05.67 |
|
2:47.40 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Camilla S Mortensen |
2003 |
|
284 |
37.80 |
1:20.84 |
2:05.96 |
|
2:49.12 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Line Frederiksen |
2003 |
|
280 |
39.47 |
1:23.22 |
2:07.81 |
|
2:49.90 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Stine Rejkjær Gadgaard |
2003 |
|
275 |
39.61 |
1:24.50 |
2:09.34 |
|
2:50.86 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maya Madsen |
2003 |
|
266 |
40.17 |
1:24.86 |
2:09.96 |
|
2:52.65 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
256 |
40.02 |
1:26.09 |
2:11.96 |
|
2:54.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofie Lindstrøm Larsen |
2003 |
|
248 |
40.00 |
1:26.32 |
2:12.70 |
|
2:56.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sara Farag |
2003 |
|
237 |
40.90 |
1:27.28 |
2:14.83 |
|
2:59.58 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Dinah Løve Høegh |
2003 |
|
231 |
41.67 |
1:30.02 |
2:17.36 |
|
3:01.13 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Maja Klitgaard |
2003 |
|
230 |
42.18 |
1:30.15 |
2:17.48 |
|
3:01.29 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ronja Beck Christensen |
2003 |
|
169 |
45.89 |
1:37.35 |
2:30.23 |
|
3:20.73 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Sponsor: HH Total Rengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
9 |
565 |
31.98 |
1:05.74 |
1:40.48 |
|
2:14.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timea Aspegren |
2002 |
7 |
525 |
32.21 |
1:07.21 |
1:43.26 |
|
2:17.75 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
6 |
520 |
32.32 |
1:07.91 |
1:43.91 |
|
2:18.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thea Søe Bach |
2002 |
5 |
483 |
32.38 |
1:08.45 |
1:45.25 |
|
2:21.60 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline Sørensen |
2002 |
4 |
481 |
31.95 |
1:07.74 |
1:45.13 |
|
2:21.85 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte Sommerlund Peders |
2002 |
3 |
479 |
33.28 |
1:09.13 |
1:45.53 |
|
2:21.99 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
2 |
476 |
31.90 |
1:07.53 |
1:45.74 |
|
2:22.29 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
1 |
465 |
34.93 |
1:11.85 |
1:48.91 |
|
2:23.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
465 |
33.03 |
1:09.21 |
1:46.45 |
|
2:23.48 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
|
435 |
34.75 |
1:11.32 |
1:49.41 |
|
2:26.72 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Dahl Østrøm |
2002 |
|
428 |
35.13 |
1:12.58 |
1:50.50 |
|
2:27.49 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
422 |
33.90 |
1:11.43 |
1:50.88 |
|
2:28.14 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
420 |
34.98 |
1:13.17 |
1:51.72 |
|
2:28.43 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
417 |
34.93 |
1:13.88 |
1:51.79 |
|
2:28.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Thilde Timmermand |
2002 |
|
413 |
33.85 |
1:12.11 |
1:51.38 |
|
2:29.20 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lea Adalia Strømmen |
2002 |
|
411 |
32.53 |
1:11.93 |
1:51.83 |
|
2:29.44 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kristine la Cour Hjelholt |
2002 |
|
401 |
35.67 |
1:14.40 |
1:53.53 |
|
2:30.68 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jasmin Jespersen |
2002 |
|
398 |
35.42 |
1:13.87 |
1:53.20 |
|
2:31.05 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
385 |
35.21 |
1:14.56 |
1:53.76 |
|
2:32.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lærke Als |
2002 |
|
384 |
35.28 |
1:15.87 |
1:54.80 |
|
2:32.89 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
372 |
35.39 |
1:15.01 |
1:54.84 |
|
2:34.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
|
361 |
34.70 |
1:14.71 |
1:56.29 |
|
2:35.99 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Therese Mardal |
2002 |
|
313 |
35.24 |
1:17.53 |
2:02.15 |
|
2:43.68 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sofia Bak |
2002 |
|
272 |
40.05 |
1:23.47 |
2:08.12 |
|
2:51.44 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Julie Heby Kanstrup |
2002 |
|
235 |
40.86 |
1:25.99 |
2:15.09 |
|
2:59.92 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Sponsor: HH Total Rengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
9 |
640 |
31.21 |
1:04.26 |
1:37.64 |
|
2:08.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ellen Nielsen |
2001 |
7 |
626 |
30.31 |
1:03.95 |
1:37.43 |
|
2:09.95 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
6 |
587 |
30.72 |
1:04.07 |
1:38.66 |
|
2:12.74 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie Gadgaard |
2001 |
5 |
565 |
31.45 |
1:05.88 |
1:40.73 |
|
2:14.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie Nykvist Jensen |
2001 |
4 |
522 |
32.63 |
1:07.51 |
1:43.16 |
|
2:18.05 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Bøgh Hald |
2001 |
3 |
513 |
32.37 |
1:07.58 |
1:43.37 |
|
2:18.79 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Othine Ruenes |
2001 |
2 |
513 |
31.91 |
1:07.64 |
1:43.71 |
|
2:18.84 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Jørgensen |
2001 |
1 |
504 |
32.67 |
1:08.92 |
1:45.88 |
|
2:19.63 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
502 |
32.24 |
1:07.50 |
1:43.85 |
|
2:19.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Line Gertz |
2001 |
|
476 |
34.30 |
1:10.29 |
1:46.77 |
|
2:22.37 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
453 |
32.77 |
1:10.34 |
1:48.29 |
|
2:24.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuva Schreiner |
2001 |
|
450 |
32.97 |
1:09.73 |
1:48.14 |
|
2:25.07 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
449 |
33.90 |
1:10.56 |
1:48.14 |
|
2:25.09 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
443 |
33.64 |
1:10.99 |
1:48.78 |
|
2:25.74 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
|
442 |
34.80 |
1:11.96 |
1:50.27 |
|
2:25.93 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
439 |
33.33 |
1:10.68 |
1:48.96 |
|
2:26.19 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Edle Irene Vidnes |
2001 |
|
437 |
34.35 |
1:11.91 |
1:49.91 |
|
2:26.42 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Selma Bruun |
2001 |
|
415 |
33.89 |
1:11.94 |
1:50.81 |
|
2:28.94 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
|
405 |
34.77 |
1:12.55 |
1:51.33 |
|
2:30.21 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Katharina Schmidt Madsen |
2001 |
|
405 |
34.29 |
1:12.78 |
1:51.85 |
|
2:30.21 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nora Tolfsen |
2001 |
|
392 |
34.88 |
1:13.66 |
1:53.51 |
|
2:31.85 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Freja Winkler |
2001 |
|
385 |
34.80 |
1:12.82 |
1:52.77 |
|
2:32.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
|
349 |
35.50 |
1:16.75 |
1:59.15 |
|
2:37.83 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Elise Hammer |
2001 |
|
337 |
36.76 |
1:17.69 |
1:59.44 |
|
2:39.60 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Katrine Pavljuk |
2001 |
|
328 |
36.49 |
1:17.54 |
1:59.79 |
|
2:41.10 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sofie Astrup |
2001 |
|
323 |
36.68 |
1:18.84 |
2:00.90 |
|
2:42.00 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Elin Pavljuk |
2001 |
|
310 |
36.64 |
1:18.63 |
2:01.94 |
|
2:44.18 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Nanna Eriksen |
2001 |
|
309 |
37.09 |
1:18.75 |
2:03.40 |
|
2:44.42 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ida Christensen |
2001 |
|
295 |
38.23 |
1:20.12 |
2:04.96 |
|
2:46.85 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Sarauw |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Sponsor: HH Total Rengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
9 |
698 |
29.66 |
1:02.00 |
1:34.00 |
|
2:05.27 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
7 |
687 |
29.94 |
1:01.37 |
1:33.69 |
|
2:05.93 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
6 |
662 |
30.95 |
1:04.43 |
1:36.31 |
|
2:07.51 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
5 |
656 |
30.77 |
1:03.80 |
1:36.68 |
|
2:07.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
4 |
652 |
30.60 |
1:03.81 |
1:35.84 |
|
2:08.18 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
3 |
604 |
30.53 |
1:04.12 |
1:38.44 |
|
2:11.50 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Celia Erikstad |
1999 |
2 |
582 |
31.31 |
1:05.35 |
1:39.70 |
|
2:13.09 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
1 |
582 |
30.97 |
1:04.88 |
1:39.04 |
|
2:13.14 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
|
581 |
30.36 |
1:03.93 |
1:38.23 |
|
2:13.22 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
579 |
30.90 |
1:04.89 |
1:39.32 |
|
2:13.32 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
|
572 |
31.34 |
1:05.62 |
1:40.03 |
|
2:13.89 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Silje Maiell Madsen |
2000 |
|
564 |
30.95 |
1:05.41 |
1:40.70 |
|
2:14.50 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Camilla Melstein Johannes |
2000 |
|
562 |
32.21 |
1:06.64 |
1:41.52 |
|
2:14.64 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helena V. Ellling |
2000 |
|
559 |
31.58 |
1:05.82 |
1:40.87 |
|
2:14.93 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
|
558 |
31.82 |
1:06.11 |
1:40.98 |
|
2:14.97 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
556 |
31.38 |
1:05.73 |
1:40.81 |
|
2:15.19 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
551 |
31.13 |
1:05.47 |
1:40.94 |
|
2:15.58 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Trine Guldberg |
1999 |
|
537 |
31.89 |
1:06.57 |
1:42.07 |
|
2:16.74 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Smilla Lyhne |
2000 |
|
534 |
31.65 |
1:06.40 |
1:42.06 |
|
2:16.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
531 |
32.68 |
1:07.39 |
1:43.15 |
|
2:17.25 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
|
527 |
32.14 |
1:07.05 |
1:42.38 |
|
2:17.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
519 |
32.69 |
1:08.18 |
1:43.76 |
|
2:18.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
513 |
32.26 |
1:07.84 |
1:43.70 |
|
2:18.81 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
|
510 |
32.28 |
1:07.45 |
1:42.82 |
|
2:19.09 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
|
509 |
32.28 |
1:07.10 |
1:43.38 |
|
2:19.19 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mette Høgild Svane |
2000 |
|
503 |
33.63 |
1:09.91 |
1:44.94 |
|
2:19.75 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Amalie Müller Lindemann |
1999 |
|
499 |
32.50 |
1:06.90 |
1:42.80 |
|
2:20.07 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Rannai Nordbø |
1999 |
|
498 |
32.93 |
1:08.31 |
1:44.53 |
|
2:20.20 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
498 |
31.43 |
1:05.68 |
1:41.84 |
|
2:20.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Nanna Kibsgaard Madsen |
2000 |
|
491 |
33.01 |
1:09.25 |
1:46.77 |
|
2:20.91 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Nanna Rolle |
2000 |
|
485 |
32.53 |
1:08.46 |
1:45.37 |
|
2:21.43 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
482 |
32.75 |
1:08.49 |
1:45.32 |
|
2:21.74 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Millie Haga Farmestad |
1999 |
|
480 |
33.07 |
1:09.55 |
1:45.74 |
|
2:21.94 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Nanette Nikolajsen |
2000 |
|
472 |
32.71 |
1:09.37 |
1:46.51 |
|
2:22.73 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Henriette Syrrist |
2000 |
|
470 |
32.94 |
1:08.92 |
1:45.82 |
|
2:22.90 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Julie Lange Jørgensen |
2000 |
|
469 |
32.97 |
1:08.40 |
1:45.99 |
|
2:23.02 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Anna Mathiasen |
2000 |
|
462 |
34.04 |
1:10.62 |
1:47.68 |
|
2:23.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Julie Henriksen |
2000 |
|
462 |
33.28 |
1:09.37 |
1:46.80 |
|
2:23.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Agnete Hoset |
1999 |
|
457 |
34.04 |
1:10.49 |
1:47.62 |
|
2:24.25 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Amalie Skov |
1999 |
|
457 |
32.99 |
1:09.80 |
1:48.06 |
|
2:24.30 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
|
452 |
33.25 |
1:10.15 |
1:47.45 |
|
2:24.77 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Stine Kromann |
1999 |
|
444 |
33.91 |
1:10.72 |
1:48.19 |
|
2:25.67 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Ingrid Vatne Norheim |
2000 |
|
440 |
33.04 |
1:10.76 |
1:48.68 |
|
2:26.09 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
|
439 |
33.43 |
1:10.23 |
1:48.36 |
|
2:26.23 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Mette Baack |
2000 |
|
434 |
33.96 |
1:11.13 |
1:49.36 |
|
2:26.82 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Margrete Johnsson |
1999 |
|
428 |
33.75 |
1:11.10 |
1:50.14 |
|
2:27.48 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Kasandra Isager |
2000 |
|
427 |
33.40 |
1:11.19 |
1:49.99 |
|
2:27.63 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Melissa Furman |
1999 |
|
421 |
34.28 |
1:11.87 |
1:51.04 |
|
2:28.26 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
404 |
34.86 |
1:12.83 |
1:52.03 |
|
2:30.28 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
403 |
34.88 |
1:14.31 |
1:53.39 |
|
2:30.45 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Julie Elefsen |
2000 |
|
388 |
35.18 |
1:15.20 |
1:55.02 |
|
2:32.39 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
383 |
35.63 |
1:14.85 |
1:53.98 |
|
2:33.05 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Heidi Eftestøl |
2000 |
|
382 |
34.26 |
1:13.32 |
1:54.09 |
|
2:33.10 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Andrea Sørensen |
2000 |
|
355 |
35.48 |
1:15.12 |
1:56.56 |
|
2:36.89 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
329 |
36.32 |
1:17.86 |
2:00.46 |
|
2:41.03 |
Dansk Rekord kl. S13 |
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Line Tinggaard |
2000 |
|
322 |
35.46 |
1:17.27 |
2:00.37 |
|
2:42.17 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Hedda Nes |
1999 |
|
288 |
37.52 |
1:19.93 |
2:04.18 |
|
2:48.29 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Josephine Strøm Hansen |
2000 |
|
252 |
38.36 |
1:23.56 |
2:10.75 |
|
2:55.86 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lea Hyldal Nissen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simone Sloth Østergaard |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Sponsor: HH Total Rengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jackie Gade |
1998 |
9 |
670 |
30.66 |
1:03.13 |
1:35.36 |
|
2:06.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
7 |
662 |
30.84 |
1:04.27 |
1:36.45 |
|
2:07.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
6 |
640 |
30.96 |
1:03.91 |
1:36.89 |
|
2:08.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalie Thorstensen |
1996 |
5 |
631 |
30.34 |
1:03.17 |
1:36.20 |
|
2:09.61 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Reisænen |
1997 |
4 |
628 |
30.30 |
1:03.64 |
1:36.65 |
|
2:09.81 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Renate Knudsen |
1997 |
3 |
624 |
29.35 |
1:01.87 |
1:36.27 |
|
2:10.03 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Stoebner |
1998 |
2 |
610 |
30.31 |
1:03.62 |
1:37.16 |
|
2:11.05 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ingelin Lima |
1997 |
1 |
610 |
29.14 |
1:01.46 |
1:36.08 |
|
2:11.06 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
604 |
30.45 |
1:03.36 |
1:37.46 |
|
2:11.50 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
582 |
31.28 |
1:04.16 |
1:38.35 |
|
2:13.11 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
580 |
30.72 |
1:04.21 |
1:38.83 |
|
2:13.23 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Isabel Mass |
1998 |
|
562 |
31.80 |
1:06.24 |
1:40.44 |
|
2:14.65 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
|
534 |
31.96 |
1:05.94 |
1:41.26 |
|
2:17.02 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kirstine Feldinger |
1996 |
|
506 |
31.59 |
1:05.96 |
1:42.14 |
|
2:19.46 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nanna Bæhrenz Damgaard |
1998 |
|
472 |
32.73 |
1:09.10 |
1:46.06 |
|
2:22.74 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
466 |
33.57 |
1:09.33 |
1:46.35 |
|
2:23.39 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amanda Hoset |
1997 |
|
436 |
32.83 |
1:09.57 |
1:48.27 |
|
2:26.52 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
373 |
35.99 |
1:14.85 |
1:54.99 |
|
2:34.39 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
371 |
34.33 |
1:13.49 |
1:53.97 |
|
2:34.69 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
364 |
35.45 |
1:14.77 |
1:55.38 |
|
2:35.66 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
363 |
35.86 |
1:15.94 |
1:56.39 |
|
2:35.82 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
358 |
35.20 |
1:14.33 |
1:55.67 |
|
2:36.53 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Laura Christensen |
1997 |
|
334 |
36.28 |
1:17.94 |
1:59.54 |
|
2:40.20 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 september 2015 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:18 |
|