2022-01-25   09:11:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Lb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang Gruppe 1    Udskriftsdato  13 december 2015   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:16   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og STO         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 december 2015         
 
 
Lb 2, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Amalie Sby Mortensen  2001    664  1:06.20  2:25.16  3:51.77    4:58.86   
  Herning Svmmeklub  5:16.72                 
                     
Line Johannsen  2001    633  1:09.91  2:28.15  3:52.83    5:03.74   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  5:08.82                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    600  1:11.22  2:33.12  4:02.26    5:09.27   
  Aalborg Svmmeklub  5:05.13                 
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    591  1:12.16  2:30.80  4:01.38    5:10.78   
  Aalborg Svmmeklub  5:16.91                 
                     
Josefine Due Christensen  2001    581  1:14.75  2:38.73  4:04.27    5:12.55   
  Horsens Svmmeklub  5:16.12                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    558  1:09.14  2:31.77  4:02.39    5:16.81   
  Aalborg Svmmeklub  5:15.44                 
                     
Esther Fl  2001    549  1:12.48  2:35.78  4:05.69    5:18.51   
  Silkeborg Svmmeklub  5:35.14                 
                     
Maria Cleman Hatting  2001    544  1:10.95  2:31.71  4:06.28    5:19.43   
  Holstebro Svmme Club  5:24.47                 
                     
Cecilie Grndal  2002    542  1:10.80  2:32.76  4:03.01    5:19.88   
  Horsens Svmmeklub  5:19.39                 
                     
10  Louise Hvarre  2001    539  1:14.63  2:36.99  4:09.24    5:20.51   
  Svmmeklubben Tempo  5:25.28                 
                     
11  Julie Nykvist Jensen  2001    521  1:11.42  2:31.47  4:10.75    5:24.17   
  Agfs Svmmeafdeling  5:36.17                 
                     
12  Maria Mller Glargaard  2001    516  1:15.65  2:40.80  4:07.33    5:25.19   
  Esbjerg Svmmeklub  5:18.17                 
                     
13  Sascha Lausten  2002    503  1:12.35  2:38.02  4:13.89    5:27.83   
  Herning Svmmeklub  5:44.23                 
                     
14  Thea Se Bach  2002    486  1:16.03    4:15.73    5:31.59   
  Thisted Svmmeklub  5:32.23                 
                     
15  Victoria Bang  2001    464  1:16.56  2:43.87  4:20.52    5:36.86   
  Svendborg Svmme Klub  5:41.11                 
                     
16  Cecilie Tommerup Srensen  2001    460  1:16.39  2:45.24  4:21.66    5:37.80   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  5:38.22                 
                     
17  Mitzi D. Jensen  2002    456  1:17.09  2:42.55  4:21.59    5:38.69   
  Aalborg Svmmeklub  5:40.83                 
                     
18  Jannie Eickhardt  2001    455  1:19.24  2:48.49  4:17.21    5:39.10   
  Esbjerg Svmmeklub  5:31.57                 
                     
19  Charlotte Gravgaard  2001    454  1:18.04  2:44.50  4:20.08    5:39.16   
  Kolding SK  5:38.48                 
                     
20  Anne Bjstrup Bertelsen  2002    454  1:16.17  2:43.90  4:19.93    5:39.21   
  Aalborg Svmmeklub  5:34.99                 
                     
21  Mathilde Hvass Olesen  2001    453  1:17.85  2:43.85  4:24.38    5:39.44   
  Lyseng IF  5:56.85                 
                     
22  Heidi Glintborg  2002    449  1:23.10  2:45.48  4:24.65    5:40.57   
  O.S.L.F.  5:55.42                 
                     
23  Silja sp Logadottir  2001    435  1:16.30  2:45.01  4:25.11    5:44.14   
  O.S.L.F.  5:35.83                 
                     
24  Victoria K. Jespersen  2001    426  1:18.86  2:51.57  4:28.33    5:46.63   
  IHF Svmning  5:49.22                 
                     
25  Thilde Timmermand  2002    424  1:14.94  2:43.77  4:27.51    5:46.99   
  Esbjerg Svmmeklub  6:01.58                 
                     
26  Mie Buch Nielsen  2001    422  1:16.59  2:47.43  4:30.46    5:47.75   
  Horsens Svmmeklub  5:43.07                 
                     
27  Johanne S. Christiansen  2002    417  1:23.14  2:51.17  4:29.29    5:48.96   
  Svmmeklubben Snderborg  6:00.72                 
                     
28  Charlotte S. Jensen  2002    416  1:19.16  2:50.18  4:32.52    5:49.32   
  Svmmeklubben Nord  5:47.71                 
                     
29  Frederikke Kruse  2002    399  1:24.87  2:50.78  4:37.36    5:54.09   
  Herning Svmmeklub  6:03.17                 
                     
30  Caroline Liboriussen  2002    398  1:22.86  2:55.11  4:35.13    5:54.37   
  Horsens Svmmeklub  5:49.06                 
                     
31  Karen Hazell Brink  2002    391  1:20.67  2:52.51  4:39.55    5:56.72   
  O.S.L.F.  6:00.78                 
                     
32  Lrke Als  2002    388  1:27.28  2:56.87  4:38.25    5:57.44   
  Svmmeklubben Nord  5:59.03                 
                     
33  Camille Hertzog  2001    300  1:31.04  3:07.64  4:57.19    6:29.64   
  Ringe Svmme Klub  5:52.75                 
                     
Cecilie V Jensen  2002              DNF   
  Svmmeklubben S 68  6:09.56                 
                     
Helene Marie Andersen  2001              DSQ  tyvstart 
  Viborg Svmme Klub  5:40.05                 
                     
Sille Ibsen  2001              DSQ  afs ryg p mav200m 
  Horsens Svmmeklub  5:36.84                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  13 december 2015 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  16:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner