2022-01-25   08:03:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Lb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang Gruppe 1    Udskriftsdato  13 december 2015   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:16   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og STO         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 december 2015         
 
 
Lb 3, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Udbye  2000    590          24.19   
  Horsens Svmmeklub  24.68                 
Andreas Bui  2000    583          24.29   
  O.S.L.F.  24.48                 
Gustav Yde  2000    561          24.61   
  Svmmeklubben S 68  25.34                 
Malthe Burgaard  2000    551          24.75   
  Odense Svmme Klub  24.35                 
Jakob Juul  2000    535          25.00   
  Vejle Svmmeklub Triton  25.59                 
Andreas Hansen  2000    525          25.16   
  Vejle Svmmeklub Triton  25.58                 
Anton Borg Hjort  2000    515          25.31   
  Lyseng IF  25.88                 
Oskar Lindholm  2001    514          25.33   
  Lyseng IF  25.93                 
Simeon Franow  2000    510          25.40   
  Horsens Svmmeklub  26.97                 
10  Jens Srensen  2001    498          25.61   
  Herning Svmmeklub  25.64                 
11  Lawrence Langley  2001    493          25.69   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  26.17                 
12  Mathias Kjr Nielsen  2000    491          25.73   
  Haderslev Svmme Klub  26.16                 
13  Thomas Frederiksen  2000    489          25.75   
  Odder Svmmeklub  26.24                 
14  Martin H. Abel  2001    484          25.84   
  Esbjerg Svmmeklub  25.88                 
15  Andreas Hougaard  2000    483          25.86   
  Auning Svmmeklub  25.98                 
16  Rasmus Nrfjand  2000    483          25.87   
  Holstebro Svmme Club  26.25                 
17  Christian Rasmussen  2000    480          25.92   
  O.S.L.F.  26.02                 
18  Rune Nrgaard  2000    465          26.19   
  Aalborg Svmmeklub  26.67                 
19  Aksel Skrydstrup  2001    465          26.20   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  27.02                 
20  Christian Juul Jensen  2000    458          26.33   
  Horsens Svmmeklub  26.96                 
21  Malthe Levisen  2001    454          26.40   
  Svmmeklubben SMUT Terndrup  26.85                 
22  Oliver Christensen  2000    445          26.57   
  Esbjerg Svmmeklub  27.34                 
23  Andrej Jessen  2000    444          26.59   
  Thisted Svmmeklub  27.14                 
24  Casper Christiansen  2000    444          26.60   
  Holstebro Svmme Club  27.76                 
25  Anders Rasmussen  2001    440          26.68   
  Vejle Svmmeklub Triton  27.60                 
26  Victor Bjerre  2001    432          26.84   
  Herning Svmmeklub  27.27                 
27  Mads Srensen  2001    431          26.87   
  Vejle Svmmeklub Triton  26.87                 
28  Chris Lund Rasmussen  2001    428          26.93   
  Viborg Svmme Klub  26.73                 
28  Thorbjrn Udby Hansen  2000    428          26.93   
  Auning Svmmeklub  27.32                 
30  Rasmus Hald  2001    425          26.98   
  Kolding SK  26.83                 
31  Sebastian Mller Jrgense  2001    419          27.11   
  Odder Svmmeklub  27.31                 
32  Johann Kristian Mller  2001    417          27.17   
  Vejle Svmmeklub Triton  27.18                 
32  Magnus Gertz  2000    417          27.17   
  Agfs Svmmeafdeling  27.90                 
32  Oliver Mlby  2001    417          27.17   
  Esbjerg Svmmeklub  27.54                 
35  Mads Alnor  2000    412          27.26   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  27.57                 
36  Johan Nielsen  2001    411          27.29   
  Viborg Svmme Klub  27.74                 
37  Jacob Schelde Jensen  2001    409          27.33   
  Kolding SK  27.88                 
38  Marius Nrgaard  2001    408          27.35   
  Hobro Svmmeklub  26.98                 
39  Valdemar Kjrgaard  2001    408          27.37   
  Agfs Svmmeafdeling  27.96                 
40  Jonas Vilhelmsen  2001    404          27.45   
  Ringe Svmme Klub  27.19                 
41  Christian Bonde  2001    402          27.50   
  Aalborg Svmmeklub  27.73                 
42  Mikkel Weis Kallese  2000    401          27.51   
  Viborg Svmme Klub  27.30                 
43  Rasmus Sander Berggreen  2001    399          27.56   
  Ikast Svmmeklub  27.88                 
44  Thomas Schiby  2001    399          27.57   
  Aalborg Svmmeklub  27.11                 
45  Jakob Grene  2001    398          27.58   
  Esbjerg Svmmeklub  27.78                 
45  Scott Stegenborg  2000    398          27.58   
  Aalborg Svmmeklub  27.87                 
47  Magnus Havemann  2000    398          27.59   
  Svmmeklubben Opnr  27.32                 
48  Anders Thingstrup Mehlsen  2001    384          27.91   
  Herning Svmmeklub  28.57                 
49  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    383          27.94   
  Svmmeklubben Snderborg  28.39                 
50  Andreas Jrgensen  2000    381          27.98   
  Kolding SK  27.39                 
51  Kasper Hst Stenbk  2001    377          28.10   
  Errits Gymnastik Og IF  28.00                 
52  Jannick Hagensen  2001    372          28.21   
  Svmmeklubben Opnr  28.59                 
53  Nicolai Andreassen  2001    372          28.22   
  Haslev Svmmeklub  28.68                 
54  Mads Frydenholm  2001    369          28.29   
  Esbjerg Svmmeklub  28.56                 
55  Sren P. Rasmussen  2001    365          28.40   
  Aalborg Svmmeklub  28.71                 
56  Parsa Hosini  2001    364          28.41   
  Esbjerg Svmmeklub  28.63                 
57  Markus Simonsen  2001    360          28.53   
  Ringe Svmme Klub  28.76                 
58  Daniel Bak  2001    338          29.13   
  Ringe Svmme Klub  31.48                 
59  Anders Eenberg  2001    334          29.25   
  Esbjerg Svmmeklub  29.38                 
60  Steffen Jes Vestergaard  2000    332          29.31   
  Svmmeklubben Nord  27.20                 
61  Martin Holst  2000    327          29.44   
  Gladsaxe Idrts Forening  30.91                 
Anders Vestergaard  2001              DSQ  tyvstart 
  Aalborg Svmmeklub  26.63                 
Matthias Bach Mikkelsen  2000              DSQ  tyvstart 
  Kolding SK  24.60                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  13 december 2015 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  16:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner