2022-01-25   09:39:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Lb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang Gruppe 1    Udskriftsdato  13 december 2015   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:16   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og STO         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 december 2015         
 
 
Lb 4, 50m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Amalie Sby Mortensen  2001    665          26.62   
  Herning Svmmeklub  27.07                 
Line J. V. Hededal  2001    658          26.71   
  Vejle Svmmeklub Triton  27.21                 
Ellen Nielsen  2001    651          26.81   
  Esbjerg Svmmeklub  28.46                 
Matilde Bodilsen  2001    606          27.45   
  Agfs Svmmeafdeling  28.03                 
Emma Bugge Fynbo  2001    595          27.62   
  Holstebro Svmme Club  28.02                 
Caroline Bo Nielsen  2001    591          27.69   
  Kolding SK  27.69                 
Michelle Jatta  2001    585          27.78   
  Vejle Svmmeklub Triton  27.96                 
Karina Hybye Olesen  2001    579          27.87   
  Nyborg Svmmeklub  28.74                 
Johanne Marie Poulsen  2001    578          27.89   
  Aalborg Svmmeklub  27.61                 
10  Louise Bach Andersen  2001    573          27.98   
  Aalborg Svmmeklub  27.90                 
11  Karoline Srensen  2002    566          28.08   
  Thisted Svmmeklub  30.23                 
12  Isabella Bach  2002    564          28.12   
  Holstebro Svmme Club  28.71                 
13  Mette Bruun-Petersen  2001    563          28.14   
  Nyborg Svmmeklub  27.79                 
14  Louise D. Liboriussen  2002    556          28.25   
  Viborg Svmme Klub  28.63                 
15  Lea Serup Schn  2002    552          28.33   
  Aalborg Svmmeklub  28.79                 
15  Line Sloth Holm  2001    552          28.33   
  Aalborg Svmmeklub  29.80                 
17  Iben Bak  2001    547          28.40   
  Nyborg Svmmeklub  28.79                 
18  Lisa Rijkhoff  2001    546          28.42   
  Aalborg Svmmeklub  28.32                 
19  Ditte Toft Ibsen  2001    545          28.44   
  Hobro Svmmeklub  28.83                 
20  Josefine Due Christensen  2001    543          28.48   
  Horsens Svmmeklub  29.16                 
21  Mia Seehausen  2001    542          28.49   
  Lyseng IF  29.20                 
22  Sofie Vegener  2002    539          28.55   
  Auning Svmmeklub  29.52                 
23  Emma Jrgensen  2001    535          28.62   
  Esbjerg Svmmeklub  28.77                 
24  Cecilie B. Andersen  2001    528          28.74   
  Horsens Svmmeklub  29.40                 
25  Lrke Toftgaard  2001    525          28.79   
  Kolding SK  29.56                 
26  Camilla Brgger-Andersen  2002    524          28.81   
  Aalborg Svmmeklub  29.02                 
27  Astrid Nielsen  2002    522          28.85   
  Esbjerg Svmmeklub  29.75                 
28  Julie Sgaard  2001    522          28.86   
  Viborg Svmme Klub  28.92                 
29  Melissa Damsgaard  2001    520          28.90   
  O.S.L.F.  29.07                 
30  Stefanie Brun Koch  2001    511          29.06   
  Aalborg Svmmeklub  29.24                 
31  Sarah Bryld Jensen  2001    508          29.11   
  Esbjerg Svmmeklub  29.84                 
32  Cecilie Tommerup Srensen  2001    505          29.17   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  28.71                 
33  Maja Fridberg Madsen  2002    499          29.29   
  Odder Svmmeklub  29.27                 
33  Sibel Simonsen  2001    499          29.29   
  Swim Team Neptun  30.13                 
35  Maja Meinert  2001    491          29.44   
  Aalborg Svmmeklub  29.19                 
36  Maria Bredal Larsen  2002    491          29.45   
  Nyborg Svmmeklub  29.54                 
37  Nete Lund Madsen  2001    488          29.51   
  Aalborg Svmmeklub  29.82                 
38  Mathilde Hvass Olesen  2001    483          29.62   
  Lyseng IF  29.98                 
39  Signe Villumsen  2001    480          29.67   
  Aalborg Svmmeklub  29.48                 
40  Nicoline Kristiansen  2002    478          29.71   
  Agfs Svmmeafdeling  29.32                 
41  Thilde Rud Iversen  2001    477          29.73   
  Holstebro Svmme Club  30.28                 
42  Alberte Korsgaard  2001    473          29.82   
  Ringe Svmme Klub  29.89                 
43  Signe Ilskov Pedersen  2001    472          29.84   
  Vejle Svmmeklub Triton  30.34                 
44  Katarina Holse  2002    470          29.89   
  Svendborg Svmme Klub  30.76                 
45  Liv Hingeberg  2001    468          29.92   
  Odder Svmmeklub  30.17                 
46  Cecilie Christensen  2002    467          29.95   
  Esbjerg Svmmeklub  31.19                 
47  Maja Ibsen  2001    465          29.98   
  Aars Svmmeklub  30.31                 
48  Caroline Larsen  2001    464          30.01   
  Ringe Svmme Klub  30.36                 
48  Signe Bach  2002    464          30.01   
  Herning Svmmeklub  30.37                 
48  Victoria Haahr Pallesen  2002    464          30.01   
  Aalborg Svmmeklub  30.16                 
51  Caroline Liboriussen  2002    463          30.02   
  Horsens Svmmeklub  30.01                 
52  Louise Hyer-Nissen  2001    463          30.04   
  Ringe Svmme Klub  29.96                 
53  Sille Ibsen  2001    462          30.06   
  Horsens Svmmeklub  30.10                 
54  Amalie Vilstrup  2002    457          30.15   
  Herning Svmmeklub  31.36                 
55  Victoria Femhj Jensen  2002    455          30.20   
  Aars Svmmeklub  31.08                 
56  Maria Rye  2001    454          30.23   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  32.29                 
57  Anne Bjstrup Bertelsen  2002    451          30.29   
  Aalborg Svmmeklub  31.25                 
58  Freja Winkler  2001    448          30.37   
  Esbjerg Svmmeklub  32.13                 
59  Nanna Bgild Lundahl  2001    446          30.40   
  Silkeborg Svmmeklub  30.50                 
60  Sofia Louise Dahl  2002    440          30.54   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  31.46                 
61  Johanne S. Christiansen  2002    436          30.64   
  Svmmeklubben Snderborg  30.55                 
62  Emma Ildal Djrup  2002    435          30.66   
  Aalborg Svmmeklub  31.03                 
63  Maya Vandkrog Kjrsgaard  2002    433          30.70   
  Bov IF  30.63                 
64  Freja Elling-Enevoldsen  2002    431          30.75   
  Ikast Svmmeklub  30.83                 
65  Anna Broe  2002    431          30.76   
  O.S.L.F.  30.91                 
66  Helena M. S. Srensen  2001    426          30.88   
  Aalborg Svmmeklub  30.40                 
67  Clara Tolderlund  2002    416          31.11   
  Silkeborg Svmmeklub  32.15                 
68  Sofia Ingeberg  2002    412          31.22   
  Odder Svmmeklub  31.84                 
69  Mitzi D. Jensen  2002    409          31.29   
  Aalborg Svmmeklub  30.62                 
70  Frederikke Brndgaard  2001    403          31.45   
  Horsens Svmmeklub  32.23                 
71  Signe Christensen  2001    396          31.63   
  Svmmeklubben S 68  33.19                 
72  Christine Rasmussen  2001    392          31.75   
  Haderslev Svmme Klub  32.93                 
73  Ida Sund  2002    380          32.06   
  Horsens Svmmeklub  32.63                 
74  Josefine Mikkelsen  2002    364          32.53   
  Horsens Svmmeklub  33.87                 
75  Anne Marie S. Hansen  2002    362          32.60   
  Svmmeklubben Opnr  32.29                 
Pernille Koch Sinding  2002              DNS   
  Herning Svmmeklub  29.18                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  13 december 2015 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  16:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner