2022-01-24   15:54:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 10.00

Resultat Lb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang Gruppe 1    Udskriftsdato  13 december 2015   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:22   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og STO         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 december 2015         
 
 
Lb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lisa Rijkhoff  2001    637  30.34        1:03.95   
  Aalborg Svmmeklub  1:04.85                 
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    618  31.00        1:04.60   
  Holstebro Svmme Club  1:04.71                 
                     
Mia Seehausen  2001    598  30.59        1:05.33   
  Lyseng IF  1:05.63                 
                     
Karina Hybye Olesen  2001    584  31.10        1:05.85   
  Nyborg Svmmeklub  1:06.49                 
                     
Amalie Sby Mortensen  2001    582  30.74        1:05.91   
  Herning Svmmeklub  1:05.19                 
                     
Line J. V. Hededal  2001    519  31.04        1:08.49   
  Vejle Svmmeklub Triton  1:06.26                 
                     
Louise Hyer-Nissen  2001    517  31.87        1:08.56   
  Ringe Svmme Klub  1:08.56                 
                     
Signe Villumsen  2001    516  32.27        1:08.62   
  Aalborg Svmmeklub  1:08.75                 
                     
Josefine Due Christensen  2001    503  32.24        1:09.20   
  Horsens Svmmeklub  1:10.67                 
                     
10  Sascha Lausten  2002    501  32.77        1:09.31   
  Herning Svmmeklub  1:10.85                 
                     
11  Alberte Korsgaard  2001    480  33.16        1:10.29   
  Ringe Svmme Klub  1:10.54                 
                     
12  Cecilie B. Andersen  2001    468  32.77        1:10.87   
  Horsens Svmmeklub  1:13.06                 
                     
13  Emma Jrgensen  2001    464  32.67        1:11.09   
  Esbjerg Svmmeklub  1:08.95                 
                     
14  Maja Meinert  2001    451  33.22        1:11.75   
  Aalborg Svmmeklub  1:14.18                 
                     
15  Mitzi D. Jensen  2002    451  33.43        1:11.76   
  Aalborg Svmmeklub  1:12.91                 
                     
16  Helene Marie Andersen  2001    447  33.60        1:11.98   
  Viborg Svmme Klub  1:11.03                 
                     
17  Astrid Nielsen  2002    446  33.44        1:12.01   
  Esbjerg Svmmeklub  1:13.40                 
                     
18  Matilde Bodilsen  2001    442  32.63        1:12.23   
  Agfs Svmmeafdeling  1:11.71                 
                     
19  Isabella Bach  2002    439  33.87        1:12.43   
  Holstebro Svmme Club  1:13.98                 
                     
20  Louise Hvarre  2001    438  33.34        1:12.45   
  Svmmeklubben Tempo  1:12.06                 
                     
21  Victoria Haahr Pallesen  2002    437  33.74        1:12.51   
  Aalborg Svmmeklub  1:17.61                 
                     
22  Thilde Timmermand  2002    432  33.89        1:12.77   
  Esbjerg Svmmeklub  1:13.52                 
                     
23  Silja sp Logadottir  2001    411  33.46        1:13.99   
  O.S.L.F.  1:15.79                 
                     
24  Sille Ibsen  2001    411  33.94        1:14.03   
  Horsens Svmmeklub  1:13.45                 
                     
25  Charlotte Gravgaard  2001    407  34.41        1:14.27   
  Kolding SK  1:16.16                 
                     
26  Michelle Jatta  2001    401  34.38        1:14.62   
  Vejle Svmmeklub Triton  1:13.04                 
                     
27  Katarina Holse  2002    399  33.16        1:14.77   
  Svendborg Svmme Klub  1:17.65                 
                     
28  Maria Kornum  2001    393  34.86        1:15.12   
  Svmmeklubben Shesten  1:16.96                 
                     
29  Melissa Damsgaard  2001    390  33.99        1:15.30   
  O.S.L.F.  1:38.74                 
                     
30  Sarah Bryld Jensen  2001    387  33.03        1:15.54   
  Esbjerg Svmmeklub  1:14.86                 
                     
31  Charlotte S. Jensen  2002    386  35.15        1:15.55   
  Svmmeklubben Nord  1:15.74                 
                     
32  Louise Skovgaard Jensen  2002    382  35.50        1:15.81   
  Errits Gymnastik Og IF  1:17.80                 
                     
33  Freja Elling-Enevoldsen  2002    374  35.13        1:16.37   
  Ikast Svmmeklub  1:20.09                 
                     
34  Mie Buch Nielsen  2001    365  35.38        1:16.99   
  Horsens Svmmeklub  1:11.93                 
                     
35  Julie Kappel Petersen  2002    362  36.12        1:17.18   
  Thisted Svmmeklub  1:18.91                 
                     
36  Didde Meyer  2001    362  35.93        1:17.22   
  Haderslev Svmme Klub  1:16.86                 
                     
37  Kristine la Cour Hjelholt  2002    355  36.41        1:17.73   
  Esbjerg Svmmeklub  1:16.99                 
                     
38  Nicoline Kristiansen  2002    349  34.83        1:18.17   
  Agfs Svmmeafdeling  1:18.58                 
                     
39  Sofia Ingeberg  2002    347  37.58        1:18.32   
  Odder Svmmeklub  1:21.61                 
                     
40  Caroline Liboriussen  2002    329  35.89        1:19.67   
  Horsens Svmmeklub  1:17.50                 
                     
41  Ida Sund  2002    316  37.28        1:20.76   
  Horsens Svmmeklub  1:19.74                 
                     
42  Maja Stie Svensgaard  2002    295  38.10        1:22.64   
  Struer Svmmeklub  1:20.84                 
                     
43  Alberte Kjlby  2002    276  38.07        1:24.45   
  Svmmeklubben Tempo  1:18.80                 
                     
44  Victoria Femhj Jensen  2002    262  40.18        1:26.00   
  Aars Svmmeklub  1:25.72                 
                     
Sofie Vegener  2002              DSQ  tyvstart 
  Auning Svmmeklub  1:15.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  13 december 2015 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  16:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner