Results for Barracuda Race - Henning Degerman Memorial
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Barracuda Race | Utskriftsdatum | 29 november 2015 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | SK S02 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 november 2015 |
Gren 37, 4x100m ind. me Damer C-D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Göteborg Damer 1 | 0 | Göteborg Sim | 4:43.21 | ||||||
Andrea Reinhold | 2001 | 32.27 | 1:08.68 | 1:08.68 | ||||||
Michelle Nordenmark | 2002 | 31.46 | 1:09.92 | 2:18.60 | ||||||
Olivia Dahlström | 2001 | 31.64 | 1:11.66 | 3:30.26 | ||||||
Linnea Edgren | 2002 | 33.72 | 1:12.95 | 4:43.21 | ||||||
2 | Bærumsvømmerne Lag 1 | 0 | Bærumsvømmerne | 4:52.42 | ||||||
Vilde Skaug | 2002 | 32.41 | 1:11.30 | 1:11.30 | ||||||
Ylva Hoffart | 2001 | 33.31 | 1:12.61 | 2:23.91 | ||||||
Karin Sofie Syversveen Lie | 2001 | 33.33 | 1:14.28 | 3:38.19 | ||||||
Astrid Hillesøy | 2001 | 33.69 | 1:14.23 | 4:52.42 | ||||||
3 | Lambertseter SK J2 Jr. | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | 5:00.14 | ||||||
Andrea Arstad Helmersen | 2001 | 33.59 | 1:14.81 | 1:14.81 | ||||||
Maren Helene Røsholm | 2001 | 32.00 | 1:12.51 | 2:27.32 | ||||||
Silje Jahr | 2003 | 35.03 | 1:17.03 | 3:44.35 | ||||||
Pauline Hellesø Eriksen | 2001 | 33.90 | 1:15.79 | 5:00.14 | ||||||
4 | S02 Damer Lag 1 | 2003 | Simklubben S 02 | 5:04.22 | ||||||
Selma Avdic | 2003 | 34.50 | 1:14.30 | 1:14.30 | ||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 34.42 | 1:15.58 | 2:29.88 | ||||||
Signe Kåberg | 2002 | 37.53 | 1:21.26 | 3:51.14 | ||||||
Alice Aurell | 2001 | 32.65 | 1:13.08 | 5:04.22 | ||||||
5 | Uddevalla Damer 1 | 0 | Uddevalla Sim | 5:07.06 | ||||||
Dagmar Cuperus | 2001 | 35.25 | 1:16.73 | 1:16.73 | ||||||
Lovisa Alsop | 2001 | 36.63 | 1:18.37 | 2:35.10 | ||||||
Tilda Nilsson | 2001 | 33.90 | 1:18.43 | 3:53.53 | ||||||
Marit Cuperus | 2002 | 33.70 | 1:13.53 | 5:07.06 | ||||||
6 | Varberg Damer Lag 1 | 2001 | Varberg Sim | 5:07.56 | ||||||
Clara Balslev | 2001 | 33.17 | 1:14.49 | 1:14.49 | ||||||
Molly Bengtsson | 2001 | 35.54 | 1:16.68 | 2:31.17 | ||||||
Maja Hedström | 2001 | 34.22 | 1:16.82 | 3:47.99 | ||||||
Nora Lidbom | 2002 | 35.19 | 1:19.57 | 5:07.56 | ||||||
7 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 5:08.59 | ||||||
Oliwia Wierzbowska | 2003 | 33.36 | 1:15.14 | 1:15.14 | ||||||
Johanna de Jonge | 2001 | 34.77 | 1:16.68 | 2:31.82 | ||||||
Tilde Persson | 2001 | 35.44 | 1:19.93 | 3:51.75 | ||||||
Hannah Hemberg | 2002 | 34.30 | 1:16.84 | 5:08.59 | ||||||
8 | Elfsborg Damer 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 5:18.31 | ||||||
Wilma Brofjärd Bodén | 2002 | 36.05 | 1:20.20 | 1:20.20 | ||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 36.87 | 1:19.83 | 2:40.03 | ||||||
Astrid Svedberg | 2001 | 36.67 | 1:19.03 | 3:59.06 | ||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 36.96 | 1:19.25 | 5:18.31 | ||||||
9 | Göteborg Damer 3 | 0 | Göteborg Sim | 5:18.38 | ||||||
Ella Simonsson | 2002 | 35.96 | 1:16.66 | 1:16.66 | ||||||
Sissy Olsson | 2001 | 37.40 | 1:22.36 | 2:39.02 | ||||||
Natalia Mohammadi | 2002 | 36.61 | 1:20.69 | 3:59.71 | ||||||
Fannie Gronowitz | 2003 | 36.81 | 1:18.67 | 5:18.38 | ||||||
10 | Alingsås | 0 | Alingsås SLS | 5:22.97 | ||||||
Agnes Svantesson | 2001 | 35.21 | 1:16.10 | 1:16.10 | ||||||
Emilia Esborn | 2003 | 38.56 | 1:24.09 | 2:40.19 | ||||||
Maja Edvardsson | 2003 | 41.30 | 1:29.65 | 4:09.84 | ||||||
Klara Tistrand | 2001 | 32.70 | 1:13.13 | 5:22.97 | ||||||
11 | Bærumsvømmerne Lag 2 | 0 | Bærumsvømmerne | 5:26.53 | ||||||
Henie Torine Hurum Flaata | 2002 | 38.11 | 1:22.56 | 1:22.56 | ||||||
Hedda Rørnes Bakkehedda | 2002 | 35.58 | 1:18.96 | 2:41.52 | ||||||
Nora Dahl Elde | 2002 | 37.24 | 1:21.51 | 4:03.03 | ||||||
Ella Kristine Weum Johannessen | 2002 | 38.05 | 1:23.50 | 5:26.53 | ||||||
12 | Värnamo SS Damer | 0 | Värnamo Simsällskap | 5:28.74 | ||||||
Hanna Mirkhan | 2003 | 36.24 | 1:21.76 | 1:21.76 | ||||||
Lovisa Svensson | 2002 | 35.62 | 1:18.69 | 2:40.45 | ||||||
Clara Rönnäng | 2001 | 40.02 | 1:23.26 | 4:03.71 | ||||||
Astrid Mann | 2001 | 39.04 | 1:25.03 | 5:28.74 | ||||||
13 | SK 1970 Damer | 0 | Simklubben 1970 | 5:30.90 | ||||||
Matilda Stenberg | 2001 | 34.46 | 1:14.68 | 1:14.68 | ||||||
Meia Kivistö | 2003 | 37.98 | 1:20.72 | 2:35.40 | ||||||
Aoife Hjelm | 2002 | 38.67 | 1:29.44 | 4:04.84 | ||||||
Alva Emardson | 2001 | 41.63 | 1:26.06 | 5:30.90 | ||||||
14 | Uddevalla Damer 2 | 0 | Uddevalla Sim | 5:32.64 | ||||||
Linnea Kihlberg | 2001 | 38.31 | 1:22.13 | 1:22.13 | ||||||
Alicia Nestorin | 2002 | 38.07 | 1:21.46 | 2:43.59 | ||||||
Emelie Apelryd | 2002 | 38.05 | 1:23.82 | 4:07.41 | ||||||
Emilia Simonsson | 2002 | 39.29 | 1:25.23 | 5:32.64 | ||||||
15 | Nässjö Damer | 1992 | Nässjö SLS | 5:33.17 | ||||||
Nellie Myrlander | 2003 | 36.03 | 1:16.94 | 1:16.94 | ||||||
Lisa Flaa | 2002 | 37.70 | 1:21.88 | 2:38.82 | ||||||
Thea Jansson | 2003 | 38.03 | 1:24.26 | 4:03.08 | ||||||
Lowa Appelberg | 2003 | 40.42 | 1:30.09 | 5:33.17 | ||||||
16 | Bærumsvømmerne Lag 3 | 0 | Bærumsvømmerne | 5:39.01 | ||||||
Una Borchgrevink | 2003 | 36.27 | 1:21.14 | 1:21.14 | ||||||
Klara Eriksson | 2003 | 35.34 | 1:21.96 | 2:43.10 | ||||||
Emma Mathilde Erve | 2004 | 40.00 | 1:26.46 | 4:09.56 | ||||||
Anna Grape | 2004 | 39.63 | 1:29.45 | 5:39.01 | ||||||
17 | Varberg Damer 2 | 2001 | Varberg Sim | 5:43.57 | ||||||
Ellie Geigel | 2003 | 38.66 | 1:23.29 | 1:23.29 | ||||||
Alexandra Olausson | 2003 | 41.97 | 1:29.95 | 2:53.24 | ||||||
Ronja Berggren | 2003 | 36.52 | 1:18.79 | 4:12.03 | ||||||
Nikki Berggren | 2005 | 42.82 | 1:31.54 | 5:43.57 | ||||||
18 | Hvetlanda Damer Cd 1 | 0 | Hvetlanda Simsällskap | 5:45.14 | ||||||
Alva Steindl | 2002 | 37.16 | 1:22.33 | 1:22.33 | ||||||
Lovisa Gustafsson | 2001 | 41.32 | 1:27.84 | 2:50.17 | ||||||
Thea Lindman | 2003 | 40.96 | 1:28.69 | 4:18.86 | ||||||
Ella Haraldsson | 2003 | 40.48 | 1:26.28 | 5:45.14 | ||||||
19 | S02 Damer Lag 2 | 2003 | Simklubben S 02 | 5:50.48 | ||||||
Emelie Edberg | 2002 | 40.19 | 1:27.61 | 1:27.61 | ||||||
Sadaf Paktinat | 2001 | 40.59 | 1:30.47 | 2:58.08 | ||||||
Elna Magnusson | 2004 | 40.22 | 1:29.86 | 4:27.94 | ||||||
Lena Shafie | 2001 | 37.16 | 1:22.54 | 5:50.48 | ||||||
20 | Kungälv Damer Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 5:53.46 | ||||||
Felicia Thonander | 2001 | 36.70 | 1:19.13 | 1:19.13 | ||||||
Alice Götestam | 2001 | 35.15 | 1:21.04 | 2:40.17 | ||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 43.45 | 1:35.34 | 4:15.51 | ||||||
Amalia Mattisson | 2004 | 45.87 | 1:37.95 | 5:53.46 | ||||||
21 | Varberg Damer Lag 3 | 2001 | Varberg Sim | 6:27.11 | ||||||
Alva Tingstorp | 2005 | 44.18 | 1:36.01 | 1:36.01 | ||||||
Alva Törnros | 2002 | 43.57 | 1:31.44 | 3:07.45 | ||||||
Moa Martinsson | 2002 | 45.76 | 1:36.25 | 4:43.70 | ||||||
Johanna Kuylenstjerna | 2003 | 47.08 | 1:43.41 | 6:27.11 | ||||||
22 | Falkenberg Damer | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 6:39.90 | ||||||
Maja Feldhusen | 2003 | 41.89 | 1:36.15 | 1:36.15 | ||||||
Linnea Andersson | 2004 | 54.56 | 1:51.91 | 3:28.06 | ||||||
Sofia Berander | 2003 | 43.71 | 1:44.42 | 5:12.48 | ||||||
Yulia Smirnova | 2001 | 39.60 | 1:27.42 | 6:39.90 | ||||||
- | Karlskrona Damer 2 | 0 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Aurora Nilsson | 2002 | 39.13 | 1:25.96 | 1:25.96 | ||||||
- | Varberg Damer Lag 4 | 2001 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Ronja Gustafsson | 2006 | 49.84 | 1:44.81 | 1:44.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 29 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben S 02 | Utskriftstid | 09:39 |