Tulokset IKM aluekilpailu, Länsi-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
10:26 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:16,80 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ina Pollari |
2002 |
|
523 |
31.72 |
1:13.11 |
1:59.09 |
|
2:34.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Mustonen |
2002 |
|
394 |
37.70 |
1:22.83 |
2:09.90 |
|
2:49.86 |
|
|
Lapuan Virkiä |
3:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saana Vähämaa |
2002 |
|
367 |
37.84 |
1:21.42 |
2:12.77 |
|
2:53.90 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helmi Viitasalo |
2002 |
|
357 |
39.14 |
1:25.77 |
2:15.75 |
|
2:55.54 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Nurkkala |
2002 |
|
356 |
41.96 |
1:27.73 |
2:16.66 |
|
2:55.79 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aada-Maria Järvenpää |
2002 |
|
339 |
38.68 |
1:23.19 |
2:20.36 |
|
2:58.69 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nea Tahkoniemi |
2002 |
|
316 |
41.05 |
1:26.97 |
2:21.53 |
|
3:02.86 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jessica Ingalsuo |
2002 |
|
305 |
41.03 |
1:28.84 |
2:23.16 |
|
3:04.93 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Inari Laaksonen |
2002 |
|
296 |
43.00 |
1:32.72 |
2:24.53 |
|
3:06.91 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lidian Vihervä |
2002 |
|
286 |
45.16 |
1:34.88 |
2:27.22 |
|
3:08.96 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Paula Kivi |
2002 |
|
284 |
38.32 |
1:27.22 |
2:24.14 |
|
3:09.36 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maiju Rajaniemi |
2002 |
|
269 |
47.24 |
1:33.85 |
2:32.10 |
|
3:12.98 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joanna Lehto |
2002 |
|
266 |
45.86 |
1:35.49 |
2:30.77 |
|
3:13.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Rantala |
2002 |
|
239 |
41.99 |
1:34.30 |
2:33.11 |
|
3:20.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Linnéa Nygård |
2002 |
|
234 |
51.19 |
1:42.27 |
2:37.30 |
|
3:21.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sanna Rajamäki |
2002 |
|
215 |
48.31 |
1:43.69 |
2:39.51 |
|
3:27.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sara Ikonen |
2002 |
|
207 |
45.94 |
1:40.18 |
2:45.06 |
|
3:30.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofia Runnakko |
2002 |
|
188 |
50.76 |
1:45.63 |
2:51.32 |
|
3:37.13 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anna Klutas |
2002 |
|
175 |
53.13 |
1:48.83 |
2:52.11 |
|
3:42.70 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hanna Virtanen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Senja Aho |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tinja Harju |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:16,80 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Murto |
2001 |
|
539 |
33.19 |
1:14.10 |
1:56.82 |
|
2:33.03 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
529 |
33.02 |
1:13.96 |
1:58.48 |
|
2:34.04 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
501 |
34.47 |
1:16.35 |
2:00.66 |
|
2:36.83 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annika Lepistö |
2001 |
|
495 |
33.37 |
1:15.45 |
2:00.43 |
|
2:37.50 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
442 |
34.81 |
1:19.85 |
2:06.88 |
|
2:43.47 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
424 |
35.53 |
1:17.16 |
2:07.95 |
|
2:45.74 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matilda Lindholm |
2001 |
|
331 |
37.45 |
1:24.57 |
2:17.48 |
|
2:59.95 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ellen Vuollet |
2001 |
|
328 |
39.51 |
1:27.74 |
2:18.59 |
|
3:00.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilhelmiina Pusa |
2001 |
|
317 |
37.49 |
1:24.47 |
2:20.25 |
|
3:02.59 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julianna Rintala |
2001 |
|
312 |
41.74 |
1:27.31 |
2:22.88 |
|
3:03.54 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Siiri Haanpää |
2001 |
|
272 |
40.69 |
1:30.74 |
2:29.58 |
|
3:12.17 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Erika Yli-Yrjänäinen |
2001 |
|
251 |
48.30 |
1:39.34 |
2:34.02 |
|
3:17.43 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:16,80 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milja Mielty |
2000 |
|
629 |
30.19 |
1:06.43 |
1:50.05 |
|
2:25.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
572 |
33.30 |
1:12.44 |
1:55.45 |
|
2:30.03 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
480 |
33.29 |
1:13.81 |
1:59.68 |
|
2:39.04 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Mykkänen |
2000 |
|
421 |
33.44 |
1:16.97 |
2:08.84 |
|
2:46.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fanny Renvall |
2000 |
|
374 |
34.66 |
1:17.88 |
2:11.90 |
|
2:52.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilla Latukka |
2000 |
|
343 |
36.49 |
1:22.38 |
2:16.13 |
|
2:57.84 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Danyela Tanke |
2000 |
|
306 |
39.89 |
1:29.28 |
2:21.47 |
|
3:04.86 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Heino |
2000 |
|
221 |
42.72 |
1:39.26 |
2:37.31 |
|
3:26.06 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iris Halmelinna |
2000 |
|
215 |
48.17 |
1:40.95 |
2:41.34 |
|
3:27.72 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Kinnunen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Vierikko |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
10:26 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
10:35 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 0:59,63 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
349 |
33.21 |
|
|
|
1:09.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
336 |
33.95 |
|
|
|
1:10.34 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
1:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
335 |
34.38 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Nurmi |
2001 |
|
261 |
37.41 |
|
|
|
1:16.51 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ville Aaltonen |
2001 |
|
261 |
37.78 |
|
|
|
1:16.53 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ali Khalili |
2001 |
|
238 |
38.38 |
|
|
|
1:18.95 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaro Kangasmaa |
2001 |
|
225 |
39.23 |
|
|
|
1:20.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kalle Tankka |
2001 |
|
179 |
1:26.81 |
|
|
|
1:26.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Vainio |
2001 |
|
140 |
46.12 |
|
|
|
1:34.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henri Korpela |
2001 |
|
134 |
47.05 |
|
|
|
1:35.56 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anton Pulkkis |
2001 |
|
133 |
47.15 |
|
|
|
1:35.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johan Gustafsson |
2001 |
|
118 |
1:39.60 |
|
|
|
1:39.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juuso Syrjälä |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nader Khalili |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 0:59,63 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
468 |
30.34 |
|
|
|
1:03.02 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
447 |
31.24 |
|
|
|
1:04.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Kekola |
2000 |
|
398 |
32.06 |
|
|
|
1:06.52 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
383 |
31.78 |
|
|
|
1:07.37 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
377 |
32.03 |
|
|
|
1:07.74 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
376 |
32.91 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
333 |
35.00 |
|
|
|
1:10.56 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miko Järviö |
2000 |
|
295 |
34.34 |
|
|
|
1:13.47 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
281 |
36.24 |
|
|
|
1:14.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kimmo Salomaa |
2000 |
|
216 |
40.70 |
|
|
|
1:21.55 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Arttu Kojonen |
2000 |
|
144 |
45.29 |
|
|
|
1:33.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Antton Pörtfors |
2000 |
|
110 |
48.19 |
|
|
|
1:41.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samu Peltonen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 0:59,63 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Joki |
1999 |
|
392 |
31.91 |
|
|
|
1:06.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Ollus |
1999 |
|
269 |
36.03 |
|
|
|
1:15.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Altti Ekorre |
1999 |
|
179 |
41.06 |
|
|
|
1:26.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
10:35 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
10:48 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tinja Lasonen |
2004 |
|
368 |
33.86 |
|
|
|
1:11.16 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Tiilikka |
2004 |
|
330 |
35.64 |
|
|
|
1:13.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viivi Nurmela |
2004 |
|
304 |
36.36 |
|
|
|
1:15.80 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Nurkkala |
2004 |
|
300 |
35.87 |
|
|
|
1:16.18 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anniina Haarala |
2004 |
|
298 |
36.55 |
|
|
|
1:16.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alisa Ailanen |
2004 |
|
292 |
36.21 |
|
|
|
1:16.88 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olivia Uusitorppa |
2004 |
|
279 |
36.69 |
|
|
|
1:18.05 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tessa Tattari |
2004 |
|
262 |
37.54 |
|
|
|
1:19.63 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viola Penttilä |
2004 |
|
257 |
37.10 |
|
|
|
1:20.16 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
256 |
37.74 |
|
|
|
1:20.24 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
244 |
39.39 |
|
|
|
1:21.63 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viivi Kylkisalo |
2004 |
|
240 |
38.81 |
|
|
|
1:22.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pinja Kallio |
2004 |
|
217 |
40.03 |
|
|
|
1:24.77 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aamu Knuuttila |
2004 |
|
214 |
39.98 |
|
|
|
1:25.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Linnea Svahn |
2004 |
|
187 |
41.62 |
|
|
|
1:29.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Minna Virtanen |
2004 |
|
180 |
42.44 |
|
|
|
1:30.30 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ella Luoma |
2004 |
|
155 |
44.87 |
|
|
|
1:34.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Iida-Isabella Pakka |
2004 |
|
78 |
52.87 |
|
|
|
1:59.36 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noora Kekola |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Haglund |
2003 |
|
503 |
30.45 |
|
|
|
1:04.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Senni Mattila |
2003 |
|
430 |
31.65 |
|
|
|
1:07.57 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
425 |
31.38 |
|
|
|
1:07.82 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
399 |
32.97 |
|
|
|
1:09.24 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
391 |
32.78 |
|
|
|
1:09.71 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Ohra-Aho |
2003 |
|
374 |
33.44 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heta Veikkola |
2003 |
|
360 |
34.14 |
|
|
|
1:11.66 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
350 |
34.55 |
|
|
|
1:12.33 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenny Grangärd |
2003 |
|
345 |
34.60 |
|
|
|
1:12.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Petra Kivi |
2003 |
|
339 |
34.57 |
|
|
|
1:13.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mimosa Rintala |
2003 |
|
336 |
34.38 |
|
|
|
1:13.32 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maija Björkholm |
2003 |
|
315 |
35.14 |
|
|
|
1:14.95 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ninni Eriksson |
2003 |
|
302 |
35.33 |
|
|
|
1:15.95 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aino Jerohin |
2003 |
|
261 |
37.44 |
|
|
|
1:19.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jessika Mursula |
2003 |
|
258 |
39.04 |
|
|
|
1:20.08 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Heidi Javanainen |
2003 |
|
254 |
38.42 |
|
|
|
1:20.53 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sanna Pajula |
2003 |
|
246 |
37.70 |
|
|
|
1:21.37 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aada Kivi |
2003 |
|
244 |
37.15 |
|
|
|
1:21.53 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Milka-Maria Rasinpää |
2003 |
|
241 |
39.60 |
|
|
|
1:21.93 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Peppi Hölsö |
2003 |
|
236 |
39.02 |
|
|
|
1:22.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Jormanainen |
2003 |
|
233 |
39.12 |
|
|
|
1:22.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Helka Laitila |
2003 |
|
217 |
39.18 |
|
|
|
1:24.84 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ella Jämsä |
2003 |
|
196 |
40.86 |
|
|
|
1:27.71 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Vilma Ketelä |
2003 |
|
196 |
40.48 |
|
|
|
1:27.71 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Nicole Malmsten |
2003 |
|
148 |
43.79 |
|
|
|
1:36.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Nelli Rapo |
2003 |
|
128 |
45.65 |
|
|
|
1:40.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
10:48 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
11:10 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
441 |
28.38 |
|
|
|
59.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilho Heino |
2003 |
|
306 |
31.45 |
|
|
|
1:06.65 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
230 |
34.99 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
229 |
35.69 |
|
|
|
1:13.39 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ivar Nordman |
2003 |
|
223 |
34.32 |
|
|
|
1:14.05 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
222 |
34.63 |
|
|
|
1:14.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teemu Pihlajamäki |
2003 |
|
213 |
35.38 |
|
|
|
1:15.21 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Leevi Kortesoja |
2003 |
|
213 |
35.20 |
|
|
|
1:15.25 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Dan Lampinen |
2003 |
|
212 |
35.89 |
|
|
|
1:15.31 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Onni Haikonen |
2003 |
|
200 |
36.47 |
|
|
|
1:16.75 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
181 |
37.74 |
|
|
|
1:19.40 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Egor Konev |
2003 |
|
170 |
38.89 |
|
|
|
1:20.99 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Simo Kangasmaa |
2003 |
|
155 |
39.66 |
|
|
|
1:23.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arttu Niemi |
2003 |
|
138 |
40.67 |
|
|
|
1:26.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eeli Hanka |
2003 |
|
137 |
41.60 |
|
|
|
1:27.12 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eero Reinikka |
2003 |
|
124 |
42.37 |
|
|
|
1:30.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joose Lehtonen |
2003 |
|
122 |
42.27 |
|
|
|
1:30.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Roope Oijennus |
2003 |
|
116 |
43.36 |
|
|
|
1:32.11 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Matias Ylipelkonen |
2003 |
|
104 |
44.62 |
|
|
|
1:35.44 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elmo Arvo |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
412 |
28.63 |
|
|
|
1:00.37 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
354 |
30.13 |
|
|
|
1:03.52 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reino Heinikangas |
2002 |
|
307 |
31.11 |
|
|
|
1:06.61 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
285 |
32.90 |
|
|
|
1:08.24 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veeti Verronen |
2002 |
|
281 |
32.36 |
|
|
|
1:08.60 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kirill Helsing |
2002 |
|
265 |
33.08 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Hjelt |
2002 |
|
256 |
33.17 |
|
|
|
1:10.73 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
256 |
33.94 |
|
|
|
1:10.73 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Kullas |
2002 |
|
240 |
34.08 |
|
|
|
1:12.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nico Neder |
2002 |
|
232 |
34.91 |
|
|
|
1:13.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joonas Järvi |
2002 |
|
228 |
34.60 |
|
|
|
1:13.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Valdemar Peltonen |
2002 |
|
211 |
35.85 |
|
|
|
1:15.47 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ville Kuusimäki |
2002 |
|
193 |
36.78 |
|
|
|
1:17.67 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oskari Ketonen |
2002 |
|
190 |
37.02 |
|
|
|
1:18.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miro Nurmela |
2002 |
|
179 |
37.26 |
|
|
|
1:19.62 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eero Hirvilammi |
2002 |
|
171 |
38.04 |
|
|
|
1:20.83 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joni Kontu |
2002 |
|
156 |
38.85 |
|
|
|
1:23.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kalle Juupaluoma |
2002 |
|
154 |
39.01 |
|
|
|
1:23.83 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Viktor Byggmästar |
2002 |
|
151 |
39.31 |
|
|
|
1:24.22 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ahti Alavillamo |
2002 |
|
143 |
40.33 |
|
|
|
1:25.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frans Ekstrand |
2002 |
|
140 |
39.82 |
|
|
|
1:26.46 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Atte Lehto |
2002 |
|
111 |
43.03 |
|
|
|
1:33.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Atte Tolppi |
2002 |
|
53 |
54.58 |
|
|
|
1:59.53 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Theo Kolehmainen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
11:10 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
13:10 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, T10 50m Rintauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Pinja Taskila, OU, 39,35 2014 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teea Jestoi |
2005 |
|
263 |
|
|
|
|
44.92 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
250 |
|
|
|
|
45.66 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
197 |
|
|
|
|
49.47 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
194 |
|
|
|
|
49.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Enni Kinnunen |
2005 |
|
187 |
|
|
|
|
50.36 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veera Maijala |
2005 |
|
174 |
|
|
|
|
51.54 |
|
|
Rauman Uimaseura |
52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aamu Kannosto |
2005 |
|
165 |
|
|
|
|
52.46 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Sofia Oksakari |
2005 |
|
151 |
|
|
|
|
54.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Hautamäki |
2005 |
|
145 |
|
|
|
|
54.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bettina Sandelin |
2005 |
|
133 |
|
|
|
|
56.34 |
|
|
Rauman Uimaseura |
57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elviira Kotkaniemi |
2005 |
|
132 |
|
|
|
|
56.56 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuulia Harju |
2005 |
|
122 |
|
|
|
|
57.99 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nea Sainio |
2005 |
|
116 |
|
|
|
|
59.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elin Thodin |
2005 |
|
113 |
|
|
|
|
59.49 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mea Lahtinen |
2005 |
|
85 |
|
|
|
|
1:05.33 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vilja Pusa |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rauman Uimaseura |
56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
13:10 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
11:39 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P11 50m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 36,15 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
11:39 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
12:05 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 1:00,55 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ina Pollari |
2002 |
|
505 |
31.54 |
|
|
|
1:09.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
452 |
33.03 |
|
|
|
1:11.71 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmi Heine |
2002 |
|
361 |
35.15 |
|
|
|
1:17.26 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liina Salin |
2002 |
|
328 |
37.45 |
|
|
|
1:19.81 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viivi Koivisto |
2002 |
|
293 |
37.33 |
|
|
|
1:22.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Nygård |
2002 |
|
286 |
39.73 |
|
|
|
1:23.51 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saana Vähämaa |
2002 |
|
276 |
39.15 |
|
|
|
1:24.50 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ellen-Maria Neiramaa |
2002 |
|
261 |
38.02 |
|
|
|
1:26.11 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juliana Niinisalo |
2002 |
|
233 |
39.78 |
|
|
|
1:29.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jessica Ingalsuo |
2002 |
|
206 |
41.88 |
|
|
|
1:33.10 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joanna Lehto |
2002 |
|
154 |
46.42 |
|
|
|
1:42.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sara Ikonen |
2002 |
|
150 |
47.30 |
|
|
|
1:43.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sanna Rajamäki |
2002 |
|
133 |
49.47 |
|
|
|
1:47.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Senja Aho |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 1:00,55 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 1:00,55 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
570 |
31.30 |
|
|
|
1:06.36 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milja Mielty |
2000 |
|
558 |
30.64 |
|
|
|
1:06.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Blomroos |
2000 |
|
511 |
31.72 |
|
|
|
1:08.82 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
467 |
32.91 |
|
|
|
1:10.93 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
427 |
33.14 |
|
|
|
1:13.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
400 |
33.72 |
|
|
|
1:14.69 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Kinnunen |
2000 |
|
396 |
35.04 |
|
|
|
1:14.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Vierikko |
2000 |
|
344 |
34.72 |
|
|
|
1:18.51 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fanny Renvall |
2000 |
|
336 |
35.76 |
|
|
|
1:19.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofia Ranta |
2000 |
|
316 |
34.85 |
|
|
|
1:20.75 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ellinore Karp |
2000 |
|
205 |
40.41 |
|
|
|
1:33.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iris Halmelinna |
2000 |
|
125 |
48.45 |
|
|
|
1:50.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
12:05 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
15:01 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, Vanders, 8:26,56 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
561 |
1:02.47 |
2:09.86 |
3:17.99 |
4:26.60 |
8:57.57 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
9:00.62 |
|
|
5:35.30 |
6:44.71 |
7:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
517 |
1:03.46 |
2:11.57 |
3:21.08 |
4:31.02 |
9:12.22 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:19.05 |
|
|
5:40.93 |
6:51.80 |
8:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Aaltonen |
2001 |
|
356 |
1:09.50 |
2:27.91 |
3:47.15 |
5:08.29 |
10:25.41 |
|
|
Porin Uimaseura |
10:36.96 |
|
|
6:29.56 |
7:49.62 |
9:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leo Penttilä |
2001 |
|
301 |
1:14.10 |
2:38.51 |
4:03.35 |
5:27.81 |
11:01.27 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
6:53.14 |
8:19.18 |
9:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Nurmi |
2001 |
|
286 |
1:16.55 |
2:41.26 |
4:08.62 |
5:35.21 |
11:12.67 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
11:14.54 |
|
|
7:01.68 |
8:29.07 |
9:52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, Vanders, 8:26,56 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
565 |
1:02.30 |
2:09.92 |
3:17.70 |
4:26.56 |
8:56.27 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
9:05.37 |
|
|
5:35.47 |
6:44.74 |
7:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
358 |
1:05.81 |
2:21.61 |
3:40.12 |
5:00.72 |
10:24.17 |
|
|
Porin Uimaseura |
10:10.66 |
|
|
6:22.12 |
7:43.96 |
9:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
323 |
1:12.95 |
2:33.57 |
3:54.23 |
5:16.05 |
10:45.90 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
10:51.72 |
|
|
6:39.72 |
8:03.45 |
9:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Lassila |
2000 |
|
247 |
1:19.02 |
2:47.22 |
4:17.86 |
5:49.58 |
11:46.46 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
|
|
|
7:20.98 |
8:52.15 |
10:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, Vanders, 8:26,56 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
490 |
1:01.93 |
2:09.89 |
3:19.26 |
4:30.96 |
9:22.40 |
|
|
Porin Uimaseura |
9:24.70 |
|
|
5:44.11 |
6:57.45 |
8:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Luopajärvi |
1999 |
|
339 |
1:07.25 |
2:25.13 |
3:45.24 |
5:07.22 |
10:35.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
10:36.36 |
|
|
6:29.64 |
7:52.47 |
9:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
15:01 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
12:11 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Laura Lahtinen, OU, 1:18,29 2014 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alisa Ailanen |
2004 |
|
291 |
44.67 |
|
|
|
1:34.53 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Nurkkala |
2004 |
|
291 |
43.95 |
|
|
|
1:34.54 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Uusitorppa |
2004 |
|
289 |
44.22 |
|
|
|
1:34.82 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tinja Lasonen |
2004 |
|
254 |
46.41 |
|
|
|
1:38.96 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viivi Kylkisalo |
2004 |
|
252 |
47.52 |
|
|
|
1:39.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aamu Knuuttila |
2004 |
|
244 |
47.08 |
|
|
|
1:40.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Tiilikka |
2004 |
|
241 |
47.92 |
|
|
|
1:40.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Noora Kekola |
2004 |
|
214 |
50.63 |
|
|
|
1:44.71 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
192 |
51.75 |
|
|
|
1:48.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
191 |
51.01 |
|
|
|
1:48.73 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ella Luoma |
2004 |
|
191 |
53.11 |
|
|
|
1:48.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sanni Jouppi |
2004 |
|
187 |
52.86 |
|
|
|
1:49.47 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:55.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pinja Kallio |
2004 |
|
187 |
52.46 |
|
|
|
1:49.51 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Minna Virtanen |
2004 |
|
165 |
54.42 |
|
|
|
1:54.17 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Linnea Svahn |
2004 |
|
149 |
54.25 |
|
|
|
1:58.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iida Leskinen |
2004 |
|
148 |
56.87 |
|
|
|
1:58.41 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Iida-Isabella Pakka |
2004 |
|
105 |
1:01.02 |
|
|
|
2:12.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tessa Tattari |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Laura Lahtinen, OU, 1:18,29 2014 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Haglund |
2003 |
|
559 |
35.98 |
|
|
|
1:16.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
374 |
41.42 |
|
|
|
1:27.00 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenny Grangärd |
2003 |
|
363 |
41.57 |
|
|
|
1:27.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Senni Mattila |
2003 |
|
351 |
41.62 |
|
|
|
1:28.81 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
345 |
41.19 |
|
|
|
1:29.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
342 |
41.92 |
|
|
|
1:29.61 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heta Veikkola |
2003 |
|
324 |
43.49 |
|
|
|
1:31.21 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mimosa Rintala |
2003 |
|
288 |
45.34 |
|
|
|
1:34.89 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Ohra-Aho |
2003 |
|
285 |
43.73 |
|
|
|
1:35.17 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maija Björkholm |
2003 |
|
270 |
45.03 |
|
|
|
1:36.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Petra Kivi |
2003 |
|
267 |
46.72 |
|
|
|
1:37.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Jormanainen |
2003 |
|
263 |
46.22 |
|
|
|
1:37.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sanna Pajula |
2003 |
|
253 |
47.00 |
|
|
|
1:39.04 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ninni Eriksson |
2003 |
|
246 |
47.31 |
|
|
|
1:40.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Milka-Maria Rasinpää |
2003 |
|
215 |
49.58 |
|
|
|
1:44.65 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vilma Ketelä |
2003 |
|
214 |
49.29 |
|
|
|
1:44.72 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Peppi Hölsö |
2003 |
|
204 |
49.99 |
|
|
|
1:46.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aada Kivi |
2003 |
|
202 |
49.95 |
|
|
|
1:46.76 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helka Laitila |
2003 |
|
183 |
51.57 |
|
|
|
1:50.28 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nicole Malmsten |
2003 |
|
181 |
53.31 |
|
|
|
1:50.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:50.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ella Jämsä |
2003 |
|
157 |
54.46 |
|
|
|
1:55.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nelli Rapo |
2003 |
|
97 |
1:00.91 |
|
|
|
2:16.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Jerohin |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jessika Mursula |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
12:11 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
15:04 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 1:10,18 2014 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
342 |
38.03 |
|
|
|
1:19.45 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilho Heino |
2003 |
|
232 |
42.70 |
|
|
|
1:30.40 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
197 |
45.82 |
|
|
|
1:35.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ivar Nordman |
2003 |
|
197 |
44.33 |
|
|
|
1:35.49 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
194 |
46.84 |
|
|
|
1:36.01 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leevi Kortesoja |
2003 |
|
168 |
47.17 |
|
|
|
1:40.70 |
|
|
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
156 |
47.51 |
|
|
|
1:43.17 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Egor Konev |
2003 |
|
142 |
51.39 |
|
|
|
1:46.41 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joose Lehtonen |
2003 |
|
141 |
50.04 |
|
|
|
1:46.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eeli Hanka |
2003 |
|
124 |
53.07 |
|
|
|
1:51.33 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Onni Haikonen |
2003 |
|
114 |
53.87 |
|
|
|
1:54.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roope Oijennus |
2003 |
|
96 |
57.30 |
|
|
|
2:01.21 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eero Reinikka |
2003 |
|
94 |
55.69 |
|
|
|
2:02.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arttu Niemi |
2003 |
|
93 |
57.50 |
|
|
|
2:02.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matias Ylipelkonen |
2003 |
|
81 |
1:01.23 |
|
|
|
2:08.07 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elmo Arvo |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simo Kangasmaa |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 7.1 |
|
Kokkolan Uimaseura |
1:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 1:10,18 2014 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
332 |
38.20 |
|
|
|
1:20.28 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
291 |
39.59 |
|
|
|
1:23.90 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reino Heinikangas |
2002 |
|
265 |
40.92 |
|
|
|
1:26.54 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
259 |
41.94 |
|
|
|
1:27.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niko Kuhna |
2002 |
|
251 |
40.96 |
|
|
|
1:28.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Akseli Ylikoski |
2002 |
|
246 |
42.15 |
|
|
|
1:28.75 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nico Neder |
2002 |
|
234 |
41.85 |
|
|
|
1:30.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Kullas |
2002 |
|
222 |
42.97 |
|
|
|
1:31.75 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valdemar Peltonen |
2002 |
|
222 |
43.11 |
|
|
|
1:31.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskari Ketonen |
2002 |
|
209 |
44.73 |
|
|
|
1:33.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joonas Järvi |
2002 |
|
208 |
43.92 |
|
|
|
1:33.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ville Kuusimäki |
2002 |
|
201 |
45.36 |
|
|
|
1:34.87 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Veeti Verronen |
2002 |
|
198 |
44.41 |
|
|
|
1:35.27 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
161 |
47.57 |
|
|
|
1:42.19 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frans Ekstrand |
2002 |
|
159 |
47.48 |
|
|
|
1:42.47 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Miro Nurmela |
2002 |
|
153 |
48.88 |
|
|
|
1:43.92 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ahti Alavillamo |
2002 |
|
142 |
49.97 |
|
|
|
1:46.39 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Eero Hirvilammi |
2002 |
|
141 |
49.96 |
|
|
|
1:46.81 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Atte Lehto |
2002 |
|
96 |
56.16 |
|
|
|
2:01.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joni Kontu |
2002 |
|
90 |
57.43 |
|
|
|
2:04.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Atte Tolppi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Hjelt |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kalle Juupaluoma |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
S.W 7.1 |
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kirill Helsing |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktor Byggmästar |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
15:04 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
12:33 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 2:14,31 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liina Salin |
2002 |
|
362 |
40.24 |
1:23.57 |
2:06.94 |
|
2:48.30 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Heine |
2002 |
|
356 |
41.06 |
1:24.93 |
2:07.59 |
|
2:49.21 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Heininen |
2002 |
|
318 |
38.33 |
1:22.54 |
2:09.31 |
|
2:55.72 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
3:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aada-Maria Järvenpää |
2002 |
|
306 |
41.25 |
1:26.59 |
2:13.02 |
|
2:58.07 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veera Lahtinen |
2002 |
|
292 |
41.43 |
1:27.81 |
2:15.08 |
|
3:00.73 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minna Ingi |
2002 |
|
275 |
42.48 |
1:30.19 |
2:18.46 |
|
3:04.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Rantala |
2002 |
|
209 |
45.87 |
1:37.19 |
2:31.28 |
|
3:21.95 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Ikonen |
2002 |
|
183 |
49.12 |
1:42.97 |
2:39.45 |
|
3:31.31 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofia Runnakko |
2002 |
|
169 |
50.91 |
1:47.43 |
2:43.69 |
|
3:36.85 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen-Maria Neiramaa |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Porin Uimaseura |
3:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linnéa Nygård |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanna Rajamäki |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 2:14,31 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Härkönen |
2001 |
|
337 |
41.94 |
1:25.36 |
2:09.22 |
|
2:52.45 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stina Roth |
2001 |
|
335 |
39.25 |
1:22.85 |
2:08.46 |
|
2:52.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julianna Rintala |
2001 |
|
282 |
43.75 |
1:30.90 |
2:18.42 |
|
3:02.93 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Vuollet |
2001 |
|
270 |
45.02 |
1:32.71 |
2:21.64 |
|
3:05.65 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 2:14,31 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
542 |
33.94 |
1:11.01 |
1:49.43 |
|
2:27.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
508 |
34.76 |
1:12.98 |
1:51.73 |
|
2:30.39 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Blomroos |
2000 |
|
440 |
37.82 |
1:18.09 |
1:58.47 |
|
2:37.72 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Kuhna |
2000 |
|
288 |
41.08 |
1:27.29 |
2:15.34 |
|
3:01.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ellinore Karp |
2000 |
|
270 |
42.87 |
1:29.63 |
2:18.22 |
|
3:05.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pauliina Haarala |
2000 |
|
252 |
43.05 |
1:30.53 |
2:20.40 |
|
3:09.86 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
12:33 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
13:01 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Peik Lindberg, ÅSK, 2:09,03 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:07,61 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
398 |
31.45 |
1:09.96 |
1:50.17 |
|
2:28.21 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
395 |
32.62 |
1:10.99 |
1:50.20 |
|
2:28.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Peik Lindberg, ÅSK, 2:09,03 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:07,61 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
492 |
29.72 |
1:04.44 |
1:41.12 |
|
2:18.19 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
327 |
31.63 |
1:12.38 |
1:55.39 |
|
2:38.37 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
317 |
33.77 |
1:13.53 |
1:56.01 |
|
2:39.95 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
287 |
34.33 |
1:17.05 |
2:02.01 |
|
2:45.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Peik Lindberg, ÅSK, 2:09,03 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:07,61 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Ollus |
1999 |
|
245 |
35.23 |
1:18.18 |
2:04.85 |
|
2:54.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
13:01 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
12:54 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Helsingfors Simsällskap, 2:14,30 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
12:54 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
15:06 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus 1:49,46 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
15:06 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
17:17 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 2:02,68 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
525 |
31.26 |
1:05.91 |
1:41.99 |
|
2:17.74 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ina Pollari |
2002 |
|
501 |
31.22 |
1:06.09 |
1:43.24 |
|
2:19.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmi Heine |
2002 |
|
421 |
33.94 |
1:12.12 |
1:51.07 |
|
2:28.29 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viivi Koivisto |
2002 |
|
407 |
34.01 |
1:12.03 |
1:50.84 |
|
2:29.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Mustonen |
2002 |
|
383 |
33.72 |
1:12.95 |
1:54.64 |
|
2:32.95 |
|
|
Lapuan Virkiä |
2:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helmi Viitasalo |
2002 |
|
380 |
34.70 |
1:13.58 |
1:53.98 |
|
2:33.47 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juliana Niinisalo |
2002 |
|
377 |
34.60 |
1:13.66 |
1:54.10 |
|
2:33.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veera Lahtinen |
2002 |
|
372 |
35.14 |
1:14.53 |
1:55.36 |
|
2:34.45 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aada-Maria Järvenpää |
2002 |
|
368 |
34.82 |
1:14.33 |
1:55.53 |
|
2:35.03 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saana Vähämaa |
2002 |
|
350 |
36.60 |
1:17.61 |
1:58.96 |
|
2:37.69 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ellen-Maria Neiramaa |
2002 |
|
339 |
36.52 |
1:17.39 |
2:00.06 |
|
2:39.30 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Inari Laaksonen |
2002 |
|
331 |
35.90 |
1:17.75 |
2:00.65 |
|
2:40.69 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jessica Ingalsuo |
2002 |
|
306 |
37.82 |
1:21.03 |
2:04.04 |
|
2:44.97 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Senja Aho |
2002 |
|
276 |
38.36 |
1:21.81 |
2:06.22 |
|
2:50.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Joanna Lehto |
2002 |
|
265 |
39.33 |
1:24.41 |
2:09.52 |
|
2:53.03 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sara Ikonen |
2002 |
|
252 |
39.35 |
1:24.02 |
2:11.53 |
|
2:55.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Eriksberg |
2002 |
|
246 |
39.82 |
1:25.16 |
2:12.78 |
|
2:57.20 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
3:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ida Rantala |
2002 |
|
244 |
37.80 |
1:23.66 |
2:12.21 |
|
2:57.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofia Runnakko |
2002 |
|
220 |
40.80 |
1:28.77 |
2:18.80 |
|
3:04.05 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
3:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Linnéa Nygård |
2002 |
|
218 |
41.78 |
1:28.74 |
2:17.11 |
|
3:04.51 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Venla Laitila |
2002 |
|
206 |
42.49 |
1:30.38 |
2:20.81 |
|
3:08.20 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anna Klutas |
2002 |
|
173 |
43.20 |
1:33.39 |
2:26.87 |
|
3:19.41 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 2:02,68 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
566 |
31.07 |
1:04.76 |
1:39.33 |
|
2:14.39 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
556 |
30.63 |
1:04.97 |
1:40.15 |
|
2:15.13 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
509 |
32.47 |
1:07.80 |
1:44.16 |
|
2:19.21 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annika Lepistö |
2001 |
|
499 |
31.49 |
1:07.27 |
1:44.02 |
|
2:20.08 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
497 |
31.20 |
1:06.68 |
1:43.97 |
|
2:20.29 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Härkönen |
2001 |
|
388 |
34.54 |
1:13.22 |
1:53.33 |
|
2:32.29 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stina Roth |
2001 |
|
369 |
33.97 |
1:14.05 |
1:54.88 |
|
2:34.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilhelmiina Pusa |
2001 |
|
336 |
35.31 |
1:16.58 |
1:59.20 |
|
2:39.89 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julianna Rintala |
2001 |
|
335 |
36.90 |
1:18.53 |
2:00.36 |
|
2:40.02 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siiri Haanpää |
2001 |
|
259 |
37.85 |
1:23.01 |
2:10.39 |
|
2:54.20 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fanny Koivisto |
2001 |
|
243 |
39.43 |
1:24.79 |
2:11.30 |
|
2:58.08 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 2:02,68 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roosa Mykkänen |
2000 |
|
506 |
31.11 |
1:07.16 |
1:43.80 |
|
2:19.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
478 |
31.85 |
1:07.28 |
1:44.85 |
|
2:22.12 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fanny Renvall |
2000 |
|
427 |
33.12 |
1:10.39 |
1:49.66 |
|
2:27.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Kuhna |
2000 |
|
337 |
34.69 |
1:16.02 |
1:58.36 |
|
2:39.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ellinore Karp |
2000 |
|
283 |
36.92 |
1:19.56 |
2:04.72 |
|
2:49.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
17:17 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
17:39 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
398 |
37.19 |
1:19.26 |
2:01.80 |
|
2:43.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ivar Malm |
2001 |
|
362 |
36.80 |
1:19.55 |
2:03.58 |
|
2:49.21 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaro Kangasmaa |
2001 |
|
323 |
38.60 |
1:23.23 |
2:10.02 |
|
2:55.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalle Tankka |
2001 |
|
301 |
39.54 |
1:25.71 |
2:13.14 |
|
2:59.86 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jere Kontiola |
2001 |
|
264 |
41.93 |
1:29.94 |
2:19.50 |
|
3:08.01 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niklas Nygård |
2001 |
|
247 |
42.74 |
1:31.23 |
2:21.90 |
|
3:12.25 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Vainio |
2001 |
|
207 |
46.37 |
1:38.97 |
2:31.90 |
|
3:23.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ali Khalili |
2001 |
|
204 |
44.99 |
1:38.45 |
2:32.25 |
|
3:24.75 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Pulkkis |
2001 |
|
143 |
50.36 |
1:48.79 |
2:49.30 |
|
3:50.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henri Korpela |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johan Gustafsson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
543 |
33.23 |
1:11.54 |
1:49.13 |
|
2:27.90 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
425 |
35.89 |
1:16.29 |
1:57.61 |
|
2:40.44 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
379 |
36.83 |
1:19.28 |
2:03.03 |
|
2:46.69 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Kojonen |
2000 |
|
218 |
44.22 |
1:34.44 |
2:27.01 |
|
3:20.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aaro Lassila |
2000 |
|
209 |
45.82 |
1:38.04 |
2:31.34 |
|
3:23.25 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
3:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antton Pörtfors |
2000 |
|
162 |
48.00 |
1:43.68 |
2:41.72 |
|
3:41.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Porin Uimaseura |
3:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
458 |
35.15 |
1:15.37 |
1:56.76 |
|
2:36.52 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Luopajärvi |
1999 |
|
454 |
34.53 |
1:15.23 |
1:56.32 |
|
2:37.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
449 |
33.94 |
1:13.14 |
1:54.88 |
|
2:37.47 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Altti Ekorre |
1999 |
|
255 |
41.96 |
1:30.33 |
2:20.34 |
|
3:10.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Koskela |
1999 |
|
221 |
42.82 |
1:33.57 |
2:26.74 |
|
3:19.53 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
3:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
17:39 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
18:00 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tinja Lasonen |
2004 |
|
365 |
1:17.41 |
2:41.62 |
4:05.43 |
|
5:28.44 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alisa Ailanen |
2004 |
|
323 |
1:19.23 |
2:46.87 |
4:15.00 |
|
5:42.07 |
|
|
Rauman Uimaseura |
5:43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anniina Haarala |
2004 |
|
317 |
1:20.19 |
2:48.86 |
4:17.66 |
|
5:44.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viivi Nurmela |
2004 |
|
294 |
1:22.47 |
2:53.72 |
4:25.50 |
|
5:53.08 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Tiilikka |
2004 |
|
280 |
1:24.94 |
2:56.90 |
4:28.06 |
|
5:58.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olivia Uusitorppa |
2004 |
|
276 |
1:24.60 |
2:57.79 |
4:29.61 |
|
6:00.78 |
|
|
Rauman Uimaseura |
5:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tessa Tattari |
2004 |
|
273 |
1:25.25 |
2:57.47 |
4:31.73 |
|
6:01.84 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viivi Kylkisalo |
2004 |
|
264 |
1:26.28 |
3:01.28 |
4:35.02 |
|
6:06.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
254 |
1:27.37 |
3:02.71 |
4:37.16 |
|
6:10.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viola Penttilä |
2004 |
|
232 |
1:28.90 |
3:08.33 |
4:47.21 |
|
6:21.81 |
|
|
Rauman Uimaseura |
6:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aamu Knuuttila |
2004 |
|
228 |
1:30.24 |
3:09.42 |
4:48.18 |
|
6:24.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noora Kekola |
2004 |
|
208 |
1:33.21 |
3:14.65 |
4:57.79 |
|
6:36.29 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
7:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Mattila |
2003 |
|
449 |
1:10.22 |
2:29.03 |
3:49.20 |
|
5:06.57 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
413 |
1:09.61 |
2:28.51 |
3:52.03 |
|
5:15.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
401 |
1:15.33 |
2:36.93 |
3:58.95 |
|
5:18.41 |
|
|
Vieskan Uimarit |
5:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heta Veikkola |
2003 |
|
369 |
1:13.86 |
2:37.79 |
4:03.11 |
|
5:27.35 |
|
|
Lapuan Virkiä |
5:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maija Björkholm |
2003 |
|
349 |
1:17.96 |
2:43.19 |
4:09.53 |
|
5:33.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mimosa Rintala |
2003 |
|
323 |
1:18.05 |
2:46.90 |
4:16.01 |
|
5:42.27 |
|
|
Rauman Uimaseura |
5:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
323 |
1:20.45 |
2:47.89 |
4:16.41 |
|
5:42.27 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
5:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Ohra-Aho |
2003 |
|
293 |
1:20.69 |
2:50.55 |
4:23.33 |
|
5:53.35 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ninni Eriksson |
2003 |
|
292 |
1:21.69 |
2:52.86 |
4:25.17 |
|
5:53.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Heidi Javanainen |
2003 |
|
279 |
1:25.64 |
2:56.51 |
4:28.53 |
|
5:59.24 |
|
|
Rauman Uimaseura |
5:50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sanna Pajula |
2003 |
|
269 |
1:25.44 |
3:01.36 |
4:34.03 |
|
6:03.51 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
6:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milka-Maria Rasinpää |
2003 |
|
267 |
1:26.61 |
3:01.70 |
4:35.29 |
|
6:04.48 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
6:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Jormanainen |
2003 |
|
251 |
1:30.59 |
3:06.16 |
4:42.41 |
|
6:12.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aino Jerohin |
2003 |
|
248 |
1:27.82 |
3:04.58 |
4:41.03 |
|
6:13.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Peppi Hölsö |
2003 |
|
233 |
1:26.88 |
3:05.04 |
4:42.97 |
|
6:21.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ella Jämsä |
2003 |
|
197 |
1:35.82 |
3:21.46 |
5:05.25 |
|
6:43.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
18:00 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
18:17 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 4:19,97 2014 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
453 |
1:03.89 |
2:14.22 |
3:26.23 |
|
4:36.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilho Heino |
2003 |
|
345 |
1:09.40 |
2:27.08 |
3:46.04 |
|
5:03.24 |
|
|
Rauman Uimaseura |
5:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
240 |
1:20.46 |
2:48.39 |
4:17.59 |
|
5:41.98 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
6:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
238 |
1:19.62 |
2:48.37 |
4:17.83 |
|
5:42.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Dan Lampinen |
2003 |
|
235 |
1:20.83 |
2:49.55 |
4:18.00 |
|
5:44.45 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
5:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Ravals |
2003 |
|
230 |
1:18.98 |
2:48.95 |
4:20.10 |
|
5:46.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Onni Haikonen |
2003 |
|
213 |
1:23.55 |
2:54.94 |
4:27.49 |
|
5:55.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
188 |
1:25.45 |
3:00.93 |
4:38.23 |
|
6:11.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
183 |
1:25.26 |
3:04.10 |
4:41.94 |
|
6:14.40 |
|
|
Rauman Uimaseura |
6:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eeli Hanka |
2003 |
|
129 |
1:35.26 |
3:24.42 |
5:16.13 |
|
7:00.38 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
8:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roope Oijennus |
2003 |
|
122 |
1:38.10 |
3:26.65 |
5:17.41 |
|
7:07.92 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
7:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 4:19,97 2014 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
392 |
1:07.45 |
2:22.22 |
3:37.30 |
|
4:50.61 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
5:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
308 |
1:15.26 |
2:35.86 |
3:56.88 |
|
5:14.78 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
5:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veeti Verronen |
2002 |
|
283 |
1:15.09 |
2:40.83 |
4:03.62 |
|
5:23.76 |
|
|
Rauman Uimaseura |
5:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Järvi |
2002 |
|
259 |
1:17.90 |
2:44.37 |
4:10.95 |
|
5:33.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Kullas |
2002 |
|
251 |
1:18.14 |
2:45.81 |
4:13.37 |
|
5:36.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kirill Helsing |
2002 |
|
251 |
1:18.34 |
2:44.50 |
4:10.46 |
|
5:37.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eemi Korpela |
2002 |
|
241 |
|
2:48.24 |
|
|
5:41.61 |
|
|
Lapuan Virkiä |
6:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ville Kuusimäki |
2002 |
|
192 |
1:27.08 |
3:02.65 |
4:36.74 |
|
6:08.23 |
|
|
Porin Uimaseura |
6:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valdemar Peltonen |
2002 |
|
181 |
1:29.51 |
3:10.30 |
4:41.84 |
|
6:15.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskari Ketonen |
2002 |
|
156 |
1:30.92 |
3:13.30 |
4:55.06 |
|
6:34.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
18:17 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
18:20 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T10 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Saara Hallama, LaVi, 31,48 2003 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
18:20 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
18:25 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P11 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 28,84 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
18:25 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
18:40 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ina Pollari |
2002 |
|
477 |
1:15.45 |
2:41.40 |
4:15.42 |
|
5:33.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liina Salin |
2002 |
|
381 |
1:23.44 |
2:53.52 |
4:41.98 |
|
6:00.01 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
6:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Haanpää |
2001 |
|
249 |
1:33.82 |
3:21.24 |
5:21.77 |
|
6:54.65 |
|
|
Porin Uimaseura |
6:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
613 |
1:09.66 |
2:28.07 |
3:57.23 |
|
5:07.16 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
576 |
1:15.02 |
2:32.21 |
4:01.53 |
|
5:13.65 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
515 |
1:17.82 |
2:43.23 |
4:13.51 |
|
5:25.62 |
|
|
Vieskan Uimarit |
5:37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henna Blomroos |
2000 |
|
477 |
1:14.89 |
2:38.28 |
4:21.01 |
|
5:33.98 |
|
|
Rauman Uimaseura |
5:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
472 |
1:15.83 |
2:39.11 |
4:21.61 |
|
5:35.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Milja Mielty |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
18:40 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
18:47 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 52,13 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
438 |
28.46 |
|
|
|
59.17 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
419 |
28.65 |
|
|
|
1:00.03 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ivar Malm |
2001 |
|
377 |
29.30 |
|
|
|
1:02.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
354 |
29.95 |
|
|
|
1:03.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aaro Kangasmaa |
2001 |
|
345 |
30.41 |
|
|
|
1:04.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juuso Syrjälä |
2001 |
|
316 |
30.96 |
|
|
|
1:05.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leo Penttilä |
2001 |
|
312 |
30.68 |
|
|
|
1:06.20 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
304 |
31.09 |
|
|
|
1:06.82 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
1:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Nurmi |
2001 |
|
295 |
33.10 |
|
|
|
1:07.49 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ville Aaltonen |
2001 |
|
290 |
32.55 |
|
|
|
1:07.89 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ali Khalili |
2001 |
|
265 |
33.03 |
|
|
|
1:09.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jere Kontiola |
2001 |
|
265 |
33.78 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Antti Ahola |
2001 |
|
251 |
34.32 |
|
|
|
1:11.15 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johan Gustafsson |
2001 |
|
240 |
33.68 |
|
|
|
1:12.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kalle Tankka |
2001 |
|
236 |
34.01 |
|
|
|
1:12.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elias Vainio |
2001 |
|
208 |
36.03 |
|
|
|
1:15.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Henri Korpela |
2001 |
|
198 |
36.47 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anton Pulkkis |
2001 |
|
173 |
37.98 |
|
|
|
1:20.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 52,13 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
496 |
26.97 |
|
|
|
56.74 |
|
|
Porin Uimaseura |
56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Kekola |
2000 |
|
490 |
27.26 |
|
|
|
56.99 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
461 |
27.25 |
|
|
|
58.14 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
458 |
27.33 |
|
|
|
58.27 |
|
|
Porin Uimaseura |
58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
451 |
28.51 |
|
|
|
58.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
448 |
27.86 |
|
|
|
58.73 |
|
|
Porin Uimaseura |
57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
443 |
28.56 |
|
|
|
58.94 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
351 |
29.56 |
|
|
|
1:03.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miko Järviö |
2000 |
|
338 |
30.38 |
|
|
|
1:04.51 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Samu Peltonen |
2000 |
|
334 |
30.71 |
|
|
|
1:04.73 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
326 |
30.85 |
|
|
|
1:05.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kimmo Salomaa |
2000 |
|
306 |
31.73 |
|
|
|
1:06.66 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eero Kokkonen |
2000 |
|
259 |
33.87 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aaro Lassila |
2000 |
|
236 |
34.90 |
|
|
|
1:12.72 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Arttu Kojonen |
2000 |
|
208 |
36.71 |
|
|
|
1:15.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Antton Pörtfors |
2000 |
|
166 |
37.62 |
|
|
|
1:21.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 52,13 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Joki |
1999 |
|
531 |
26.38 |
|
|
|
55.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juuso Mäki |
1999 |
|
485 |
27.55 |
|
|
|
57.18 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
431 |
28.40 |
|
|
|
59.45 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felix Ollus |
1999 |
|
382 |
28.89 |
|
|
|
1:01.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Altti Ekorre |
1999 |
|
297 |
31.66 |
|
|
|
1:07.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Koskela |
1999 |
|
226 |
34.21 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
18:47 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T12 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Anniina Kallio, RaisU, 1:06,96 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Haglund |
2003 |
|
451 |
33.32 |
|
|
|
1:11.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
345 |
34.37 |
|
|
|
1:18.46 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Kivi |
2003 |
|
322 |
34.91 |
|
|
|
1:20.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Senni Mattila |
2003 |
|
304 |
37.54 |
|
|
|
1:21.85 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
281 |
38.84 |
|
|
|
1:24.03 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heta Veikkola |
2003 |
|
266 |
39.46 |
|
|
|
1:25.59 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jenny Grangärd |
2003 |
|
253 |
39.45 |
|
|
|
1:26.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mimosa Rintala |
2003 |
|
250 |
40.36 |
|
|
|
1:27.36 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
249 |
39.11 |
|
|
|
1:27.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maija Björkholm |
2003 |
|
190 |
41.72 |
|
|
|
1:35.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
179 |
43.58 |
|
|
|
1:37.55 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ella Jämsä |
2003 |
|
144 |
48.54 |
|
|
|
1:44.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Jerohin |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Jormanainen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heidi Javanainen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Milka-Maria Rasinpää |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ninni Eriksson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peppi Hölsö |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
18:57 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
19:11 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P13 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 58,66 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Verronen |
2002 |
|
230 |
35.06 |
|
|
|
1:19.07 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Akseli Ylikoski |
2002 |
|
226 |
35.63 |
|
|
|
1:19.58 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
193 |
39.61 |
|
|
|
1:23.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nico Neder |
2002 |
|
184 |
38.57 |
|
|
|
1:25.23 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
175 |
38.42 |
|
|
|
1:26.55 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
158 |
40.31 |
|
|
|
1:29.58 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niko Kuhna |
2002 |
|
151 |
40.92 |
|
|
|
1:30.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joonas Järvi |
2002 |
|
114 |
43.58 |
|
|
|
1:39.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskari Ketonen |
2002 |
|
107 |
46.52 |
|
|
|
1:41.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jesse Anttila |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kalle Juupaluoma |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kirill Helsing |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Kullas |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valdemar Peltonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ville Kuusimäki |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Porin Uimaseura |
1:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
19:11 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
19:12 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 10 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Liinu Louhikoski, Vanders, 35,76 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
213 |
|
|
|
|
40.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teea Jestoi |
2005 |
|
175 |
|
|
|
|
43.55 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veera Maijala |
2005 |
|
138 |
|
|
|
|
47.14 |
|
|
Rauman Uimaseura |
52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Sofia Oksakari |
2005 |
|
93 |
|
|
|
|
53.72 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
85 |
|
|
|
|
55.39 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elviira Kotkaniemi |
2005 |
|
60 |
|
|
|
|
1:01.98 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aamu Kannosto |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Bettina Sandelin |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rauman Uimaseura |
55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mea Lahtinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuulia Harju |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vilja Pusa |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rauman Uimaseura |
57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Liinu Louhikoski, Vanders, 35,76 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tinja Lasonen |
2004 |
|
308 |
|
|
|
|
36.07 |
|
|
Porin Uimaseura |
37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
245 |
|
|
|
|
38.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Nurkkala |
2004 |
|
243 |
|
|
|
|
39.04 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viivi Kylkisalo |
2004 |
|
186 |
|
|
|
|
42.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Uusitorppa |
2004 |
|
185 |
|
|
|
|
42.74 |
|
|
Rauman Uimaseura |
43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tessa Tattari |
2004 |
|
176 |
|
|
|
|
43.48 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
163 |
|
|
|
|
44.59 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viola Penttilä |
2004 |
|
159 |
|
|
|
|
44.92 |
|
|
Rauman Uimaseura |
48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pinja Kallio |
2004 |
|
142 |
|
|
|
|
46.64 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aamu Knuuttila |
2004 |
|
132 |
|
|
|
|
47.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Minna Virtanen |
2004 |
|
112 |
|
|
|
|
50.48 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noora Kekola |
2004 |
|
112 |
|
|
|
|
50.50 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iida Leskinen |
2004 |
|
103 |
|
|
|
|
51.94 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anniina Haarala |
2004 |
|
98 |
|
|
|
|
52.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alisa Ailanen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rauman Uimaseura |
42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanni Jouppi |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rauman Uimaseura |
51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Tiilikka |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
19:12 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
19:34 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akseli Soini |
2004 |
|
167 |
|
|
|
|
39.57 |
|
|
Rauman Uimaseura |
39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Ollikainen |
2004 |
|
164 |
|
|
|
|
39.77 |
|
|
Porin Uimaseura |
41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilho Verronen |
2004 |
|
123 |
|
|
|
|
43.74 |
|
|
Rauman Uimaseura |
42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linus Vuollet |
2004 |
|
119 |
|
|
|
|
44.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
97 |
|
|
|
|
47.31 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sverre Varttila |
2004 |
|
72 |
|
|
|
|
52.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Akseli Klutas |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lassi Lahtinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Visa Nissinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
398 |
|
|
|
|
29.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilho Heino |
2003 |
|
270 |
|
|
|
|
33.69 |
|
|
Rauman Uimaseura |
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leevi Kortesoja |
2003 |
|
188 |
|
|
|
|
38.02 |
|
|
Lapuan Virkiä |
44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
173 |
|
|
|
|
39.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Ravals |
2003 |
|
167 |
|
|
|
|
39.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
166 |
|
|
|
|
39.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ivar Nordman |
2003 |
|
156 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
156 |
|
|
|
|
40.44 |
|
|
Rauman Uimaseura |
39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
154 |
|
|
|
|
40.67 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Dan Lampinen |
2003 |
|
131 |
|
|
|
|
42.91 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Onni Haikonen |
2003 |
|
120 |
|
|
|
|
44.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roope Oijennus |
2003 |
|
81 |
|
|
|
|
50.26 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matias Ylipelkonen |
2003 |
|
60 |
|
|
|
|
55.58 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eeli Hanka |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Egor Konev |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
19:34 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
19:35 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Mustonen |
2002 |
|
441 |
38.78 |
|
|
|
1:22.34 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minna Ingi |
2002 |
|
433 |
38.95 |
|
|
|
1:22.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
420 |
38.97 |
|
|
|
1:23.71 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Nurkkala |
2002 |
|
412 |
40.49 |
|
|
|
1:24.20 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ellen-Maria Neiramaa |
2002 |
|
370 |
41.70 |
|
|
|
1:27.27 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Nygård |
2002 |
|
346 |
42.93 |
|
|
|
1:29.30 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nea Tahkoniemi |
2002 |
|
324 |
43.30 |
|
|
|
1:31.21 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Helmi Viitasalo |
2002 |
|
308 |
43.73 |
|
|
|
1:32.75 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Inari Laaksonen |
2002 |
|
307 |
44.53 |
|
|
|
1:32.90 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saana Vähämaa |
2002 |
|
307 |
44.23 |
|
|
|
1:32.90 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lidian Vihervä |
2002 |
|
282 |
45.17 |
|
|
|
1:35.57 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Paula Kivi |
2002 |
|
274 |
45.30 |
|
|
|
1:36.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tinja Harju |
2002 |
|
255 |
46.93 |
|
|
|
1:38.84 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Rantala |
2002 |
|
252 |
45.93 |
|
|
|
1:39.22 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maiju Rajaniemi |
2002 |
|
252 |
46.43 |
|
|
|
1:39.23 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Senja Aho |
2002 |
|
235 |
47.83 |
|
|
|
1:41.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Linnéa Nygård |
2002 |
|
232 |
49.20 |
|
|
|
1:41.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Hanna Virtanen |
2002 |
|
230 |
48.57 |
|
|
|
1:42.26 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Joanna Lehto |
2002 |
|
229 |
48.71 |
|
|
|
1:42.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofia Eriksberg |
2002 |
|
224 |
49.36 |
|
|
|
1:43.16 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
1:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anna Klutas |
2002 |
|
186 |
52.60 |
|
|
|
1:49.67 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sara Ikonen |
2002 |
|
173 |
52.05 |
|
|
|
1:52.31 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Venla Laitila |
2002 |
|
171 |
52.07 |
|
|
|
1:52.84 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Salla Lehtimäki |
2002 |
|
140 |
58.82 |
|
|
|
2:00.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milja Mielty |
2000 |
|
519 |
36.26 |
|
|
|
1:18.01 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
517 |
36.16 |
|
|
|
1:18.12 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Kinnunen |
2000 |
|
506 |
37.44 |
|
|
|
1:18.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
503 |
37.06 |
|
|
|
1:18.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
502 |
37.02 |
|
|
|
1:18.87 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
484 |
37.28 |
|
|
|
1:19.81 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Vierikko |
2000 |
|
335 |
41.74 |
|
|
|
1:30.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Danyela Tanke |
2000 |
|
291 |
44.50 |
|
|
|
1:34.53 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hilla Latukka |
2000 |
|
275 |
45.37 |
|
|
|
1:36.41 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Noora Kuhna |
2000 |
|
272 |
44.53 |
|
|
|
1:36.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pauliina Haarala |
2000 |
|
257 |
45.82 |
|
|
|
1:38.58 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Heino |
2000 |
|
230 |
47.50 |
|
|
|
1:42.31 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lotta Kurunsaari |
2000 |
|
173 |
50.93 |
|
|
|
1:52.34 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
19:35 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
19:51 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku, 3:31,17 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
19:51 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
19:57 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 3:50,88 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
19:57 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
10:10 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
449 |
31.71 |
1:07.67 |
1:49.66 |
|
2:23.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
417 |
30.92 |
1:08.67 |
1:54.08 |
|
2:27.34 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ivar Malm |
2001 |
|
346 |
32.75 |
1:17.47 |
2:00.69 |
|
2:36.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Kangasmaa |
2001 |
|
296 |
36.54 |
1:20.24 |
2:06.59 |
|
2:45.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Nygård |
2001 |
|
215 |
41.02 |
1:30.27 |
2:20.90 |
|
3:03.47 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Gustafsson |
2001 |
|
197 |
40.87 |
1:29.91 |
2:25.25 |
|
3:09.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Vainio |
2001 |
|
190 |
45.33 |
1:36.67 |
2:29.84 |
|
3:11.15 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henri Korpela |
2001 |
|
170 |
44.93 |
1:36.22 |
2:34.76 |
|
3:18.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
488 |
31.91 |
1:07.75 |
1:47.61 |
|
2:19.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Kekola |
2000 |
|
480 |
30.79 |
1:07.41 |
1:48.99 |
|
2:20.51 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
405 |
30.89 |
1:10.17 |
1:55.37 |
|
2:28.69 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
395 |
31.70 |
1:09.37 |
1:55.79 |
|
2:29.93 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
354 |
30.95 |
1:10.67 |
1:58.44 |
|
2:35.50 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
327 |
33.56 |
1:16.38 |
2:02.74 |
|
2:39.71 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miko Järviö |
2000 |
|
305 |
32.28 |
1:15.65 |
2:06.95 |
|
2:43.38 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arttu Kojonen |
2000 |
|
204 |
43.14 |
1:32.55 |
2:25.06 |
|
3:06.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Antton Pörtfors |
2000 |
|
156 |
46.04 |
1:42.78 |
2:39.50 |
|
3:24.45 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leevi Lehti |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Porin Uimaseura |
2:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
464 |
30.77 |
1:08.52 |
1:48.80 |
|
2:22.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaron Joki |
1999 |
|
424 |
29.55 |
1:07.51 |
1:52.16 |
|
2:26.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
413 |
32.30 |
1:11.69 |
1:53.11 |
|
2:27.71 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Luopajärvi |
1999 |
|
373 |
32.29 |
1:13.03 |
1:56.72 |
|
2:32.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Felix Ollus |
1999 |
|
290 |
34.47 |
1:15.42 |
2:06.85 |
|
2:46.22 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Koskela |
1999 |
|
221 |
36.81 |
1:26.87 |
2:18.80 |
|
3:01.85 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
10:10 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
10:23 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 1:01,91 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Vilma Oura, HSS, 1:04,96 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
466 |
34.76 |
|
|
|
1:11.22 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ina Pollari |
2002 |
|
421 |
35.01 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liina Salin |
2002 |
|
373 |
38.21 |
|
|
|
1:16.72 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aada-Maria Järvenpää |
2002 |
|
342 |
38.96 |
|
|
|
1:18.94 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Nygård |
2002 |
|
341 |
39.41 |
|
|
|
1:19.02 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Mustonen |
2002 |
|
339 |
38.80 |
|
|
|
1:19.16 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minna Ingi |
2002 |
|
332 |
37.89 |
|
|
|
1:19.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Kotkaniemi |
2002 |
|
313 |
39.20 |
|
|
|
1:21.29 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Heininen |
2002 |
|
309 |
39.16 |
|
|
|
1:21.63 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ellen-Maria Neiramaa |
2002 |
|
296 |
40.60 |
|
|
|
1:22.79 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maiju Rajaniemi |
2002 |
|
296 |
40.20 |
|
|
|
1:22.83 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nea Tahkoniemi |
2002 |
|
295 |
40.42 |
|
|
|
1:22.95 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Paula Kivi |
2002 |
|
253 |
42.84 |
|
|
|
1:27.24 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Rantala |
2002 |
|
236 |
42.78 |
|
|
|
1:29.33 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tinja Harju |
2002 |
|
227 |
43.98 |
|
|
|
1:30.41 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joanna Lehto |
2002 |
|
224 |
44.63 |
|
|
|
1:30.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Senja Aho |
2002 |
|
219 |
44.96 |
|
|
|
1:31.62 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Inari Laaksonen |
2002 |
|
216 |
44.46 |
|
|
|
1:31.92 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sanna Rajamäki |
2002 |
|
190 |
46.53 |
|
|
|
1:36.03 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofia Runnakko |
2002 |
|
178 |
48.17 |
|
|
|
1:38.16 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Venla Laitila |
2002 |
|
149 |
51.09 |
|
|
|
1:44.17 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jasmine Vikström |
2002 |
|
140 |
50.26 |
|
|
|
1:46.24 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Salla Lehtimäki |
2002 |
|
101 |
58.94 |
|
|
|
1:58.23 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linnéa Nygård |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Ikonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 1:01,91 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Vilma Oura, HSS, 1:04,96 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Murto |
2001 |
|
389 |
37.08 |
|
|
|
1:15.62 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
341 |
37.84 |
|
|
|
1:19.01 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
1:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ellen Vuollet |
2001 |
|
292 |
41.12 |
|
|
|
1:23.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Härkönen |
2001 |
|
292 |
40.60 |
|
|
|
1:23.19 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julianna Rintala |
2001 |
|
261 |
41.85 |
|
|
|
1:26.34 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erika Yli-Yrjänäinen |
2001 |
|
210 |
46.07 |
|
|
|
1:32.83 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fanny Koivisto |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matilda Lindholm |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 1:01,91 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Vilma Oura, HSS, 1:04,96 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milja Mielty |
2000 |
|
534 |
33.24 |
|
|
|
1:08.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
515 |
33.38 |
|
|
|
1:08.86 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
429 |
35.08 |
|
|
|
1:13.19 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Kinnunen |
2000 |
|
398 |
37.29 |
|
|
|
1:15.03 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Mykkänen |
2000 |
|
397 |
36.30 |
|
|
|
1:15.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
377 |
37.00 |
|
|
|
1:16.43 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilla Latukka |
2000 |
|
295 |
40.93 |
|
|
|
1:22.92 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Noora Kuhna |
2000 |
|
279 |
40.02 |
|
|
|
1:24.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ellinore Karp |
2000 |
|
263 |
41.39 |
|
|
|
1:26.10 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Danyela Tanke |
2000 |
|
252 |
41.98 |
|
|
|
1:27.41 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pauliina Haarala |
2000 |
|
239 |
42.83 |
|
|
|
1:28.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Heino |
2000 |
|
167 |
47.04 |
|
|
|
1:40.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lotta Kurunsaari |
2000 |
|
126 |
52.53 |
|
|
|
1:49.99 |
|
|
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
10:23 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
10:47 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, P11 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 2:20,01 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Ollikainen |
2004 |
|
235 |
34.95 |
1:15.52 |
1:58.01 |
|
2:40.90 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilho Verronen |
2004 |
|
208 |
35.54 |
1:17.10 |
2:01.33 |
|
2:47.48 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filip Jåfs |
2004 |
|
192 |
37.88 |
1:23.01 |
2:08.50 |
|
2:52.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Akseli Soini |
2004 |
|
188 |
37.78 |
1:22.11 |
2:09.21 |
|
2:53.36 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henri-Pekka Iivonen |
2004 |
|
154 |
39.81 |
1:26.21 |
2:15.65 |
|
3:05.35 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pietari Puutio |
2004 |
|
151 |
42.17 |
1:29.14 |
2:18.55 |
|
3:06.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linus Vuollet |
2004 |
|
145 |
42.97 |
1:32.76 |
2:22.20 |
|
3:08.90 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
144 |
43.94 |
1:32.17 |
2:23.32 |
|
3:09.45 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sverre Varttila |
2004 |
|
126 |
43.68 |
1:35.63 |
2:28.41 |
|
3:18.01 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jere Keski-Hannula |
2004 |
|
96 |
49.47 |
1:44.50 |
2:41.86 |
|
3:36.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Saarimaa |
2004 |
|
65 |
51.99 |
1:53.68 |
3:02.13 |
|
4:06.27 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Won-Bin Lee |
2004 |
|
63 |
53.16 |
2:00.24 |
3:07.39 |
|
4:09.47 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aaro-Oskar Ruuskanen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nuutti Nissilä |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
10:47 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
10:40 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 2:29,45 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
227 |
40.27 |
1:27.27 |
2:16.42 |
|
3:02.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Enni Kinnunen |
2005 |
|
209 |
40.16 |
1:27.23 |
2:18.07 |
|
3:07.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuulia Harju |
2005 |
|
202 |
44.68 |
1:34.27 |
2:24.10 |
|
3:09.38 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veera Maijala |
2005 |
|
197 |
39.68 |
1:27.27 |
2:18.61 |
|
3:10.76 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Sofia Oksakari |
2005 |
|
191 |
42.39 |
1:31.59 |
2:23.13 |
|
3:12.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
191 |
43.06 |
1:32.49 |
2:24.09 |
|
3:12.93 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aamu Kannosto |
2005 |
|
186 |
45.40 |
1:36.92 |
2:27.23 |
|
3:14.68 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Bettina Sandelin |
2005 |
|
170 |
43.71 |
1:36.06 |
2:30.30 |
|
3:20.43 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea Sainio |
2005 |
|
166 |
45.71 |
1:37.88 |
2:31.68 |
|
3:22.22 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
156 |
44.23 |
1:37.46 |
2:31.82 |
|
3:26.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tara Ojanperä |
2005 |
|
152 |
44.37 |
1:39.25 |
2:38.08 |
|
3:27.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilja Pusa |
2005 |
|
131 |
46.11 |
1:43.80 |
2:41.80 |
|
3:38.42 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elviira Kotkaniemi |
2005 |
|
126 |
51.19 |
1:47.93 |
2:46.41 |
|
3:41.48 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mea Lahtinen |
2005 |
|
118 |
48.03 |
1:48.66 |
2:45.77 |
|
3:46.64 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veera Hautamäki |
2005 |
|
111 |
48.95 |
1:49.38 |
2:52.81 |
|
3:51.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
10:40 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
11:01 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
379 |
33.11 |
|
|
|
1:07.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilho Heino |
2003 |
|
263 |
36.95 |
|
|
|
1:16.33 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
211 |
40.99 |
|
|
|
1:22.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
199 |
41.05 |
|
|
|
1:23.81 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Ravals |
2003 |
|
195 |
40.89 |
|
|
|
1:24.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
184 |
41.11 |
|
|
|
1:25.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Onni Haikonen |
2003 |
|
172 |
43.37 |
|
|
|
1:27.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Egor Konev |
2003 |
|
160 |
44.06 |
|
|
|
1:30.01 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Dan Lampinen |
2003 |
|
155 |
44.10 |
|
|
|
1:31.04 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simo Kangasmaa |
2003 |
|
127 |
47.89 |
|
|
|
1:37.32 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eero Reinikka |
2003 |
|
117 |
48.42 |
|
|
|
1:40.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
116 |
49.21 |
|
|
|
1:40.29 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Arttu Niemi |
2003 |
|
115 |
48.49 |
|
|
|
1:40.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elmo Arvo |
2003 |
|
112 |
49.45 |
|
|
|
1:41.34 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matias Ylipelkonen |
2003 |
|
61 |
1:02.05 |
|
|
|
2:04.28 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
336 |
34.29 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
270 |
36.87 |
|
|
|
1:15.69 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
225 |
39.07 |
|
|
|
1:20.42 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Akseli Ylikoski |
2002 |
|
223 |
39.39 |
|
|
|
1:20.67 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
220 |
40.03 |
|
|
|
1:20.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
198 |
41.53 |
|
|
|
1:23.89 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Verronen |
2002 |
|
196 |
40.70 |
|
|
|
1:24.20 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Reino Heinikangas |
2002 |
|
191 |
42.15 |
|
|
|
1:24.86 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eemi Korpela |
2002 |
|
186 |
1:25.66 |
|
|
|
1:25.66 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joonas Järvi |
2002 |
|
184 |
42.49 |
|
|
|
1:25.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nico Neder |
2002 |
|
184 |
42.69 |
|
|
|
1:26.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Kullas |
2002 |
|
176 |
42.64 |
|
|
|
1:27.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kirill Helsing |
2002 |
|
174 |
42.07 |
|
|
|
1:27.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ville Kuusimäki |
2002 |
|
167 |
43.27 |
|
|
|
1:28.71 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elias Hjelt |
2002 |
|
163 |
41.80 |
|
|
|
1:29.58 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joni Kontu |
2002 |
|
150 |
43.80 |
|
|
|
1:31.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oskari Ketonen |
2002 |
|
149 |
44.69 |
|
|
|
1:32.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Theo Kolehmainen |
2002 |
|
143 |
46.12 |
|
|
|
1:33.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kalle Juupaluoma |
2002 |
|
133 |
45.93 |
|
|
|
1:35.83 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Atte Lehto |
2002 |
|
132 |
46.74 |
|
|
|
1:35.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frans Ekstrand |
2002 |
|
130 |
44.69 |
|
|
|
1:36.56 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ahti Alavillamo |
2002 |
|
124 |
47.94 |
|
|
|
1:38.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Atte Tolppi |
2002 |
|
44 |
1:05.86 |
|
|
|
2:18.50 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niko Kuhna |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valdemar Peltonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
11:01 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
11:09 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Emilia Pärnänen, ÅSK, 1:06,53 2014 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
296 |
40.55 |
|
|
|
1:22.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tinja Lasonen |
2004 |
|
273 |
41.89 |
|
|
|
1:25.10 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Tiilikka |
2004 |
|
257 |
42.94 |
|
|
|
1:26.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alisa Ailanen |
2004 |
|
253 |
43.24 |
|
|
|
1:27.23 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Uusitorppa |
2004 |
|
239 |
42.75 |
|
|
|
1:28.88 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viivi Nurmela |
2004 |
|
236 |
43.56 |
|
|
|
1:29.29 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Nurkkala |
2004 |
|
234 |
43.03 |
|
|
|
1:29.58 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anniina Haarala |
2004 |
|
231 |
43.71 |
|
|
|
1:29.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
226 |
44.01 |
|
|
|
1:30.61 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viivi Kylkisalo |
2004 |
|
221 |
44.50 |
|
|
|
1:31.23 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pinja Kallio |
2004 |
|
201 |
45.83 |
|
|
|
1:34.23 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aamu Knuuttila |
2004 |
|
188 |
45.92 |
|
|
|
1:36.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tessa Tattari |
2004 |
|
178 |
48.04 |
|
|
|
1:38.08 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sanni Jouppi |
2004 |
|
175 |
|
|
|
|
1:38.56 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Noora Kekola |
2004 |
|
167 |
47.85 |
|
|
|
1:40.18 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:48.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Linnea Svahn |
2004 |
|
160 |
47.77 |
|
|
|
1:41.65 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Iida Leskinen |
2004 |
|
109 |
56.10 |
|
|
|
1:55.56 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oona Kemppainen |
2004 |
|
94 |
56.69 |
|
|
|
2:01.23 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Luoma |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Emilia Pärnänen, ÅSK, 1:06,53 2014 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Haglund |
2003 |
|
447 |
34.97 |
|
|
|
1:12.23 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Senni Mattila |
2003 |
|
429 |
35.39 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
388 |
35.66 |
|
|
|
1:15.70 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heta Veikkola |
2003 |
|
347 |
38.13 |
|
|
|
1:18.55 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petra Kivi |
2003 |
|
339 |
37.98 |
|
|
|
1:19.15 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
311 |
38.91 |
|
|
|
1:21.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jenny Grangärd |
2003 |
|
299 |
40.16 |
|
|
|
1:22.56 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
293 |
40.82 |
|
|
|
1:23.13 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mimosa Rintala |
2003 |
|
278 |
41.35 |
|
|
|
1:24.60 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sanna Pajula |
2003 |
|
263 |
41.72 |
|
|
|
1:26.14 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milka-Maria Rasinpää |
2003 |
|
243 |
43.70 |
|
|
|
1:28.50 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ninni Eriksson |
2003 |
|
230 |
43.20 |
|
|
|
1:30.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Peppi Hölsö |
2003 |
|
220 |
45.50 |
|
|
|
1:31.36 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Jormanainen |
2003 |
|
210 |
45.64 |
|
|
|
1:32.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aino Jerohin |
2003 |
|
187 |
46.98 |
|
|
|
1:36.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Helka Laitila |
2003 |
|
177 |
47.76 |
|
|
|
1:38.32 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ella Jämsä |
2003 |
|
157 |
50.21 |
|
|
|
1:42.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Vilma Ketelä |
2003 |
|
146 |
50.29 |
|
|
|
1:44.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nelli Rapo |
2003 |
|
116 |
52.50 |
|
|
|
1:52.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heidi Javanainen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maija Björkholm |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
11:09 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
11:14 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Niko Mäkelä, RiUS, 55,57 2014 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,68 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
403 |
30.25 |
|
|
|
1:05.62 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
324 |
31.94 |
|
|
|
1:10.55 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ivar Malm |
2001 |
|
263 |
32.81 |
|
|
|
1:15.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leo Penttilä |
2001 |
|
216 |
34.76 |
|
|
|
1:20.80 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ali Khalili |
2001 |
|
181 |
38.68 |
|
|
|
1:25.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henri Korpela |
2001 |
|
117 |
44.57 |
|
|
|
1:39.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Vainio |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johan Gustafsson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kalle Tankka |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Niko Mäkelä, RiUS, 55,57 2014 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,68 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
481 |
28.37 |
|
|
|
1:01.87 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
443 |
29.26 |
|
|
|
1:03.57 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
409 |
29.60 |
|
|
|
1:05.29 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
360 |
31.40 |
|
|
|
1:08.14 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
334 |
31.96 |
|
|
|
1:09.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
333 |
32.28 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samu Peltonen |
2000 |
|
237 |
34.78 |
|
|
|
1:18.31 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arttu Kojonen |
2000 |
|
133 |
44.27 |
|
|
|
1:34.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antton Pörtfors |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Niko Mäkelä, RiUS, 55,57 2014 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,68 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Altti Ekorre |
1999 |
|
271 |
32.95 |
|
|
|
1:14.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
11:14 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
11:38 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 8:02,21 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Viitasalo |
2002 |
|
390 |
1:16.52 |
2:39.99 |
4:03.53 |
5:28.76 |
11:02.91 |
|
|
Rauman Uimaseura |
11:02.08 |
|
|
6:52.90 |
8:17.31 |
9:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viivi Koivisto |
2002 |
|
384 |
1:16.68 |
2:40.33 |
4:04.77 |
5:29.59 |
11:06.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
11:37.14 |
|
|
6:54.77 |
8:20.01 |
9:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veera Lahtinen |
2002 |
|
367 |
1:17.85 |
2:42.83 |
4:10.34 |
5:37.14 |
11:16.39 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
12:02.91 |
|
|
7:03.58 |
8:30.12 |
9:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aada-Maria Järvenpää |
2002 |
|
362 |
1:15.19 |
2:41.06 |
4:08.98 |
5:36.53 |
11:19.43 |
|
|
Rauman Uimaseura |
12:07.37 |
|
|
7:02.79 |
8:29.27 |
9:54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saana Vähämaa |
2002 |
|
351 |
1:19.00 |
2:46.17 |
4:14.97 |
5:42.78 |
11:26.75 |
|
|
Rauman Uimaseura |
11:38.89 |
|
|
7:09.95 |
8:38.45 |
10:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Inari Laaksonen |
2002 |
|
338 |
1:18.25 |
2:44.37 |
4:13.40 |
5:42.16 |
11:35.34 |
|
|
Rauman Uimaseura |
11:44.59 |
|
|
7:12.22 |
8:41.16 |
10:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juliana Niinisalo |
2002 |
|
335 |
1:16.35 |
2:41.18 |
4:08.70 |
5:38.08 |
11:37.33 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
11:29.51 |
|
|
7:08.39 |
8:39.34 |
10:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lidian Vihervä |
2002 |
|
324 |
1:23.06 |
2:52.45 |
4:23.18 |
5:53.79 |
11:45.34 |
|
|
Rauman Uimaseura |
12:39.68 |
|
|
7:23.68 |
8:52.73 |
10:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 8:02,21 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
549 |
1:06.90 |
2:20.95 |
3:36.17 |
4:51.65 |
9:51.44 |
|
|
Porin Uimaseura |
9:52.24 |
|
|
6:07.28 |
7:23.15 |
8:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
531 |
1:10.18 |
2:25.70 |
3:41.30 |
4:57.43 |
9:58.29 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
9:55.66 |
|
|
6:13.26 |
7:28.91 |
8:44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
526 |
1:09.47 |
2:24.58 |
3:40.37 |
4:56.62 |
9:59.89 |
|
|
Vieskan Uimarit |
9:56.45 |
|
|
6:13.35 |
7:30.33 |
8:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Haanpää |
2001 |
|
258 |
1:23.19 |
2:56.76 |
4:33.31 |
6:10.83 |
12:40.72 |
|
|
Porin Uimaseura |
12:20.26 |
|
|
7:50.69 |
9:30.32 |
11:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julianna Rintala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Rauman Uimaseura |
11:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 8:02,21 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
564 |
1:07.42 |
2:21.50 |
3:35.41 |
4:49.69 |
9:46.36 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:52.74 |
|
|
6:04.09 |
7:18.70 |
8:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
562 |
1:05.51 |
2:19.05 |
3:33.11 |
4:48.17 |
9:46.90 |
|
|
Porin Uimaseura |
9:41.43 |
|
|
6:03.65 |
7:18.51 |
8:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Danyela Tanke |
2000 |
|
311 |
1:20.90 |
2:50.57 |
4:23.04 |
5:55.97 |
11:55.10 |
|
|
Porin Uimaseura |
12:24.06 |
|
|
7:27.68 |
8:58.37 |
10:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
11:38 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
11:43 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 33,27 1996 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
11:43 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
11:52 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T10 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Sylvia Kuusisto, AUi, 35,49 2013 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teea Jestoi |
2005 |
|
215 |
|
|
|
|
42.89 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
196 |
|
|
|
|
44.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuulia Harju |
2005 |
|
192 |
|
|
|
|
44.54 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Enni Kinnunen |
2005 |
|
179 |
|
|
|
|
45.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veera Maijala |
2005 |
|
172 |
|
|
|
|
46.13 |
|
|
Rauman Uimaseura |
47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aamu Kannosto |
2005 |
|
162 |
|
|
|
|
47.06 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bettina Sandelin |
2005 |
|
159 |
|
|
|
|
47.34 |
|
|
Rauman Uimaseura |
49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
159 |
|
|
|
|
47.38 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Sofia Oksakari |
2005 |
|
154 |
|
|
|
|
47.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tara Ojanperä |
2005 |
|
137 |
|
|
|
|
49.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mea Lahtinen |
2005 |
|
105 |
|
|
|
|
54.41 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elviira Kotkaniemi |
2005 |
|
103 |
|
|
|
|
54.76 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vilja Pusa |
2005 |
|
101 |
|
|
|
|
55.01 |
|
|
Rauman Uimaseura |
55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
101 |
|
|
|
|
55.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elin Thodin |
2005 |
|
84 |
|
|
|
|
58.66 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Olivia Korte |
2005 |
|
83 |
|
|
|
|
58.69 |
|
|
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Sainio |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veera Hautamäki |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
11:52 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
11:56 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 2:10,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
413 |
33.45 |
1:09.51 |
1:46.58 |
|
2:22.39 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
335 |
35.66 |
1:14.74 |
1:54.40 |
|
2:32.77 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juuso Syrjälä |
2001 |
|
288 |
37.64 |
1:18.05 |
1:59.83 |
|
2:40.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville Aaltonen |
2001 |
|
269 |
37.55 |
1:18.44 |
2:01.15 |
|
2:44.25 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 2:10,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
455 |
31.69 |
1:06.25 |
1:42.61 |
|
2:17.92 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Kekola |
2000 |
|
409 |
33.29 |
1:09.81 |
1:47.59 |
|
2:22.85 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
403 |
33.30 |
1:10.13 |
1:47.04 |
|
2:23.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
341 |
33.81 |
1:11.84 |
1:51.52 |
|
2:31.82 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
303 |
37.90 |
1:18.17 |
1:58.96 |
|
2:37.98 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 2:10,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Ollus |
1999 |
|
253 |
38.06 |
1:19.46 |
2:03.21 |
|
2:47.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
11:56 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
12:03 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:17,59 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ina Pollari |
2002 |
|
416 |
33.01 |
1:13.69 |
1:58.02 |
|
2:41.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
342 |
35.03 |
1:17.07 |
2:05.02 |
|
2:52.69 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmi Heine |
2002 |
|
314 |
37.60 |
1:23.30 |
2:11.24 |
|
2:57.65 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:17,59 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilhelmiina Pusa |
2001 |
|
283 |
36.57 |
1:22.39 |
2:11.97 |
|
3:03.95 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:17,59 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milja Mielty |
2000 |
|
517 |
31.56 |
1:09.44 |
1:49.05 |
|
2:30.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
453 |
34.15 |
1:14.46 |
1:56.48 |
|
2:37.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
418 |
35.37 |
1:16.38 |
1:59.22 |
|
2:41.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
410 |
34.30 |
1:16.14 |
1:59.21 |
|
2:42.55 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henna Blomroos |
2000 |
|
361 |
34.85 |
1:18.67 |
2:04.43 |
|
2:49.53 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Porin Uimaseura |
2:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
12:03 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
12:12 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
12:12 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
12:21 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 4:15,63 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
12:21 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
16:12 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:55,22 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:55,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
489 |
29.57 |
1:02.08 |
1:34.49 |
|
2:06.10 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
432 |
29.34 |
1:02.55 |
1:37.93 |
|
2:11.43 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Aaltonen |
2001 |
|
341 |
31.54 |
1:08.12 |
1:45.90 |
|
2:22.12 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Kangasmaa |
2001 |
|
302 |
33.07 |
1:11.14 |
1:49.81 |
|
2:28.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
300 |
31.93 |
1:09.58 |
1:49.71 |
|
2:28.42 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Nurmi |
2001 |
|
272 |
35.16 |
1:14.71 |
1:54.90 |
|
2:33.22 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
2:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ali Khalili |
2001 |
|
261 |
33.16 |
1:12.80 |
1:54.44 |
|
2:35.39 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Antti Ahola |
2001 |
|
241 |
36.92 |
1:17.50 |
1:58.77 |
|
2:39.48 |
|
|
Lapuan Virkiä |
3:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Vainio |
2001 |
|
238 |
35.29 |
1:15.46 |
1:58.69 |
|
2:40.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johan Gustafsson |
2001 |
|
209 |
36.29 |
1:20.23 |
2:04.66 |
|
2:47.21 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henri Korpela |
2001 |
|
209 |
37.83 |
1:21.71 |
2:05.33 |
|
2:47.33 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leo Penttilä |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:55,22 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:55,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
526 |
28.44 |
59.90 |
1:32.47 |
|
2:03.08 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Kekola |
2000 |
|
507 |
29.05 |
1:01.31 |
1:33.91 |
|
2:04.59 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
475 |
28.36 |
1:00.50 |
1:34.29 |
|
2:07.28 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
471 |
28.89 |
1:01.30 |
1:34.76 |
|
2:07.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
469 |
29.81 |
1:02.72 |
1:35.82 |
|
2:07.87 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
456 |
28.38 |
1:00.89 |
1:35.40 |
|
2:09.08 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
445 |
28.82 |
1:01.56 |
1:35.27 |
|
2:10.12 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
440 |
28.54 |
1:01.68 |
1:37.30 |
|
2:10.56 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miko Järviö |
2000 |
|
345 |
31.14 |
1:07.87 |
1:45.92 |
|
2:21.68 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Samu Peltonen |
2000 |
|
336 |
32.14 |
1:08.21 |
1:46.00 |
|
2:22.85 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
313 |
31.28 |
1:06.80 |
1:46.17 |
|
2:26.22 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eero Kokkonen |
2000 |
|
268 |
35.33 |
1:14.08 |
1:54.73 |
|
2:34.04 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aaro Lassila |
2000 |
|
230 |
35.55 |
1:18.28 |
2:01.60 |
|
2:42.10 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
2:41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arttu Kojonen |
2000 |
|
205 |
37.49 |
1:20.87 |
2:05.17 |
|
2:48.31 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Antton Pörtfors |
2000 |
|
161 |
37.47 |
1:22.53 |
|
|
3:02.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:55,22 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:55,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
517 |
28.35 |
1:00.11 |
1:32.45 |
|
2:03.76 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaron Joki |
1999 |
|
464 |
27.62 |
1:00.50 |
1:34.82 |
|
2:08.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
390 |
30.61 |
1:05.33 |
1:41.01 |
|
2:15.93 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felix Ollus |
1999 |
|
345 |
30.15 |
1:04.67 |
1:42.64 |
|
2:21.65 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Altti Ekorre |
1999 |
|
309 |
32.58 |
1:10.05 |
1:48.85 |
|
2:26.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
16:12 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
16:32 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Moona Koski, UI, 2:29,83 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ina Pollari |
2002 |
|
461 |
38.98 |
1:23.52 |
2:09.22 |
|
2:54.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Mustonen |
2002 |
|
406 |
40.13 |
1:27.22 |
2:15.09 |
|
3:01.66 |
|
|
Lapuan Virkiä |
3:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minna Ingi |
2002 |
|
405 |
41.81 |
1:29.45 |
2:16.65 |
|
3:01.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Nurkkala |
2002 |
|
398 |
41.49 |
1:28.44 |
2:16.78 |
|
3:02.85 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ellen-Maria Neiramaa |
2002 |
|
371 |
42.18 |
1:30.56 |
2:19.58 |
|
3:07.25 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helmi Viitasalo |
2002 |
|
321 |
43.74 |
1:33.97 |
2:25.75 |
|
3:16.43 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Kotkaniemi |
2002 |
|
306 |
43.05 |
1:34.36 |
2:28.43 |
|
3:19.64 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saana Vähämaa |
2002 |
|
302 |
45.25 |
1:37.32 |
2:29.71 |
|
3:20.53 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea Tahkoniemi |
2002 |
|
295 |
45.14 |
1:38.55 |
2:33.01 |
|
3:22.13 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sanna Rajamäki |
2002 |
|
285 |
46.25 |
1:39.19 |
2:32.63 |
|
3:24.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lidian Vihervä |
2002 |
|
281 |
47.56 |
1:40.91 |
2:34.05 |
|
3:25.22 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Paula Kivi |
2002 |
|
266 |
47.23 |
1:40.53 |
2:34.67 |
|
3:29.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Linnéa Nygård |
2002 |
|
262 |
47.88 |
1:40.29 |
2:35.88 |
|
3:30.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maiju Rajaniemi |
2002 |
|
260 |
47.13 |
1:41.19 |
2:37.56 |
|
3:30.58 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tinja Harju |
2002 |
|
255 |
48.03 |
1:42.95 |
2:38.25 |
|
3:31.96 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Senja Aho |
2002 |
|
248 |
48.63 |
1:43.47 |
2:38.78 |
|
3:34.15 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joanna Lehto |
2002 |
|
244 |
49.23 |
1:45.49 |
2:42.35 |
|
3:35.22 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ida Rantala |
2002 |
|
236 |
46.79 |
1:42.00 |
2:39.99 |
|
3:37.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vivian Halmelinna |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Moona Koski, UI, 2:29,83 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Murto |
2001 |
|
545 |
36.34 |
1:19.18 |
2:02.26 |
|
2:44.70 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
488 |
39.04 |
1:22.33 |
2:06.46 |
|
2:50.82 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annika Lepistö |
2001 |
|
470 |
37.92 |
1:21.96 |
2:07.29 |
|
2:53.08 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
404 |
41.65 |
1:28.30 |
2:15.63 |
|
3:01.99 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ellen Vuollet |
2001 |
|
292 |
46.00 |
1:37.22 |
2:30.04 |
|
3:22.62 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erika Yli-Yrjänäinen |
2001 |
|
271 |
46.12 |
1:39.07 |
2:33.16 |
|
3:27.90 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilhelmiina Pusa |
2001 |
|
250 |
47.46 |
1:41.68 |
2:39.14 |
|
3:33.60 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Moona Koski, UI, 2:29,83 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
519 |
37.16 |
1:19.54 |
2:03.27 |
|
2:47.45 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Kinnunen |
2000 |
|
513 |
37.24 |
1:19.74 |
2:03.38 |
|
2:48.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
497 |
37.74 |
1:21.55 |
2:06.22 |
|
2:49.85 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
443 |
38.57 |
1:23.11 |
2:09.47 |
|
2:56.48 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Heino |
2000 |
|
233 |
47.96 |
1:43.84 |
2:41.48 |
|
3:38.58 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Kurunsaari |
2000 |
|
152 |
53.67 |
1:57.24 |
3:04.28 |
|
4:11.86 |
|
|
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Vierikko |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
16:32 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
16:42 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, P11 100m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:12,15 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Ollikainen |
2004 |
|
224 |
38.70 |
|
|
|
1:23.56 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilho Verronen |
2004 |
|
202 |
41.26 |
|
|
|
1:26.48 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Akseli Soini |
2004 |
|
193 |
40.13 |
|
|
|
1:27.77 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Visa Nissinen |
2004 |
|
109 |
49.48 |
|
|
|
1:46.15 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Hirvilammi |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elmeri Aho |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Filip Jåfs |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasperi Brandt |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lassi Lahtinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linus Vuollet |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sverre Varttila |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
16:42 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
16:46 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, T10 100m Sekauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 1:17,90 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
258 |
41.45 |
|
|
|
1:30.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teea Jestoi |
2005 |
|
252 |
42.01 |
|
|
|
1:31.31 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Enni Kinnunen |
2005 |
|
226 |
43.57 |
|
|
|
1:34.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veera Maijala |
2005 |
|
204 |
47.21 |
|
|
|
1:38.08 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuulia Harju |
2005 |
|
192 |
44.94 |
|
|
|
1:39.99 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
186 |
50.51 |
|
|
|
1:40.99 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aamu Kannosto |
2005 |
|
177 |
48.62 |
|
|
|
1:42.66 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Bettina Sandelin |
2005 |
|
164 |
51.52 |
|
|
|
1:45.33 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
154 |
52.95 |
|
|
|
1:47.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilja Pusa |
2005 |
|
148 |
51.69 |
|
|
|
1:49.06 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Sofia Oksakari |
2005 |
|
144 |
52.40 |
|
|
|
1:50.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mea Lahtinen |
2005 |
|
120 |
52.33 |
|
|
|
1:56.83 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elviira Kotkaniemi |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
16:46 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
16:52 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
488 |
1:09.22 |
2:22.92 |
3:49.26 |
|
4:59.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
459 |
1:09.04 |
2:27.48 |
3:58.51 |
|
5:05.08 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
5:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
444 |
1:06.41 |
2:27.98 |
3:59.79 |
|
5:08.53 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jere Kekola |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
5:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
16:52 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
17:06 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 IKU-ennätys Reetta Kanervo, OU, 55,30 2014 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
525 |
30.27 |
|
|
|
1:03.22 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ina Pollari |
2002 |
|
481 |
31.32 |
|
|
|
1:05.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Nygård |
2002 |
|
467 |
32.58 |
|
|
|
1:05.74 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emmi Heine |
2002 |
|
441 |
31.90 |
|
|
|
1:06.98 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liina Salin |
2002 |
|
425 |
33.35 |
|
|
|
1:07.81 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juliana Niinisalo |
2002 |
|
412 |
33.28 |
|
|
|
1:08.53 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Heininen |
2002 |
|
399 |
33.21 |
|
|
|
1:09.24 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viivi Koivisto |
2002 |
|
394 |
33.46 |
|
|
|
1:09.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Lahtinen |
2002 |
|
389 |
34.09 |
|
|
|
1:09.85 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saana Vähämaa |
2002 |
|
360 |
34.20 |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Inari Laaksonen |
2002 |
|
356 |
34.85 |
|
|
|
1:11.91 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aada-Maria Järvenpää |
2002 |
|
354 |
34.35 |
|
|
|
1:12.09 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ellen-Maria Neiramaa |
2002 |
|
354 |
34.87 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helmi Viitasalo |
2002 |
|
352 |
34.89 |
|
|
|
1:12.19 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofia Kotkaniemi |
2002 |
|
343 |
34.32 |
|
|
|
1:12.83 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nea Tahkoniemi |
2002 |
|
339 |
34.96 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maiju Rajaniemi |
2002 |
|
339 |
34.88 |
|
|
|
1:13.10 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Mustonen |
2002 |
|
333 |
34.47 |
|
|
|
1:13.53 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Senja Aho |
2002 |
|
295 |
36.05 |
|
|
|
1:16.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lidian Vihervä |
2002 |
|
281 |
37.30 |
|
|
|
1:17.85 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ida Rantala |
2002 |
|
274 |
36.21 |
|
|
|
1:18.50 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tinja Harju |
2002 |
|
273 |
37.20 |
|
|
|
1:18.55 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sara Ikonen |
2002 |
|
261 |
37.46 |
|
|
|
1:19.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Joanna Lehto |
2002 |
|
255 |
38.35 |
|
|
|
1:20.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sofia Runnakko |
2002 |
|
237 |
38.83 |
|
|
|
1:22.42 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sanna Rajamäki |
2002 |
|
236 |
38.92 |
|
|
|
1:22.47 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Venla Laitila |
2002 |
|
231 |
40.07 |
|
|
|
1:23.06 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Vivian Halmelinna |
2002 |
|
216 |
39.90 |
|
|
|
1:24.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Linnéa Nygård |
2002 |
|
209 |
40.74 |
|
|
|
1:25.85 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jasmine Vikström |
2002 |
|
183 |
41.35 |
|
|
|
1:29.72 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Salla Lehtimäki |
2002 |
|
138 |
44.80 |
|
|
|
1:38.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 IKU-ennätys Reetta Kanervo, OU, 55,30 2014 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 IKU-ennätys Reetta Kanervo, OU, 55,30 2014 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milja Mielty |
2000 |
|
615 |
28.59 |
|
|
|
59.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Äkkinen |
2000 |
|
577 |
29.39 |
|
|
|
1:01.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
556 |
29.74 |
|
|
|
1:02.02 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Mykkänen |
2000 |
|
551 |
29.36 |
|
|
|
1:02.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
517 |
30.49 |
|
|
|
1:03.53 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henna Blomroos |
2000 |
|
502 |
30.52 |
|
|
|
1:04.15 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Kinnunen |
2000 |
|
485 |
31.55 |
|
|
|
1:04.88 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fanny Renvall |
2000 |
|
478 |
30.64 |
|
|
|
1:05.23 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
477 |
31.79 |
|
|
|
1:05.24 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilla Latukka |
2000 |
|
394 |
33.22 |
|
|
|
1:09.58 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Vierikko |
2000 |
|
375 |
33.02 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noora Kuhna |
2000 |
|
350 |
33.98 |
|
|
|
1:12.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ellinore Karp |
2000 |
|
321 |
35.70 |
|
|
|
1:14.45 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Danyela Tanke |
2000 |
|
305 |
36.54 |
|
|
|
1:15.76 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pauliina Haarala |
2000 |
|
281 |
36.94 |
|
|
|
1:17.86 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iris Halmelinna |
2000 |
|
244 |
38.47 |
|
|
|
1:21.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Heino |
2000 |
|
202 |
40.55 |
|
|
|
1:26.81 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lotta Kurunsaari |
2000 |
|
178 |
42.26 |
|
|
|
1:30.65 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
17:06 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
17:22 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:14,37 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
425 |
31.48 |
1:09.58 |
1:53.49 |
|
2:26.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilho Heino |
2003 |
|
293 |
35.09 |
1:17.38 |
2:08.01 |
|
2:45.73 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Ravals |
2003 |
|
270 |
37.56 |
1:21.82 |
2:11.27 |
|
2:50.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
227 |
43.12 |
1:28.50 |
2:21.13 |
|
3:00.24 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
201 |
43.94 |
1:29.86 |
2:24.64 |
|
3:07.77 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
201 |
41.24 |
1:30.98 |
2:24.33 |
|
3:07.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Onni Haikonen |
2003 |
|
193 |
43.59 |
1:31.32 |
2:29.44 |
|
3:10.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
191 |
42.16 |
1:33.68 |
2:27.50 |
|
3:10.96 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Egor Konev |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:14,37 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
337 |
35.27 |
1:16.58 |
2:02.87 |
|
2:38.15 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
332 |
34.96 |
1:14.34 |
2:02.29 |
|
2:38.88 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
281 |
38.62 |
1:24.01 |
2:11.99 |
|
2:47.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
269 |
38.68 |
1:24.02 |
2:11.43 |
|
2:50.42 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niko Kuhna |
2002 |
|
258 |
38.61 |
1:22.89 |
2:11.66 |
|
2:52.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veeti Verronen |
2002 |
|
241 |
37.62 |
1:25.90 |
2:16.96 |
|
2:56.75 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kirill Helsing |
2002 |
|
238 |
42.65 |
1:28.47 |
2:18.28 |
|
2:57.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
236 |
38.51 |
1:24.17 |
2:17.66 |
|
2:58.00 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joonas Järvi |
2002 |
|
235 |
40.10 |
1:27.56 |
2:18.66 |
|
2:58.22 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Kullas |
2002 |
|
232 |
41.96 |
1:29.86 |
2:20.66 |
|
2:58.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nico Neder |
2002 |
|
230 |
37.87 |
1:24.87 |
2:16.14 |
|
2:59.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oskari Ketonen |
2002 |
|
196 |
43.97 |
1:33.25 |
2:24.88 |
|
3:09.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ville Kuusimäki |
2002 |
|
188 |
43.06 |
1:31.65 |
2:27.26 |
|
3:12.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miro Nurmela |
2002 |
|
160 |
47.09 |
1:40.71 |
2:39.31 |
|
3:22.49 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kalle Juupaluoma |
2002 |
|
152 |
47.28 |
1:40.91 |
2:41.56 |
|
3:25.92 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Akseli Ylikoski |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Hjelt |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valdemar Peltonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
17:22 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
17:41 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:40,66 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tinja Lasonen |
2004 |
|
322 |
39.65 |
1:29.21 |
2:23.04 |
|
3:01.75 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alisa Ailanen |
2004 |
|
306 |
44.21 |
1:31.09 |
2:23.84 |
|
3:04.78 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Tiilikka |
2004 |
|
298 |
41.53 |
1:31.05 |
2:25.69 |
|
3:06.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viivi Kylkisalo |
2004 |
|
296 |
44.21 |
1:31.95 |
2:25.27 |
|
3:06.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Nurkkala |
2004 |
|
292 |
40.44 |
1:28.83 |
2:23.82 |
|
3:07.66 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
291 |
40.62 |
1:26.52 |
2:25.86 |
|
3:07.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viivi Nurmela |
2004 |
|
283 |
45.71 |
1:33.48 |
2:28.73 |
|
3:09.73 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olivia Uusitorppa |
2004 |
|
259 |
44.90 |
1:33.84 |
2:31.20 |
|
3:15.46 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
242 |
45.37 |
1:34.19 |
2:34.55 |
|
3:19.89 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viola Penttilä |
2004 |
|
231 |
46.52 |
1:41.75 |
2:39.84 |
|
3:23.00 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aamu Knuuttila |
2004 |
|
230 |
49.45 |
1:41.39 |
2:37.28 |
|
3:23.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tessa Tattari |
2004 |
|
223 |
46.02 |
1:37.72 |
2:39.34 |
|
3:25.42 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sanni Jouppi |
2004 |
|
215 |
48.80 |
1:42.06 |
2:41.89 |
|
3:27.86 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anniina Haarala |
2004 |
|
214 |
52.98 |
1:43.55 |
2:44.72 |
|
3:28.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ella Luoma |
2004 |
|
189 |
45.02 |
1:43.83 |
2:44.12 |
|
3:36.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iida Leskinen |
2004 |
|
140 |
57.27 |
1:58.46 |
3:03.73 |
|
3:59.92 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
4:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noora Kekola |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pinja Kallio |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
3:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:40,66 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Haglund |
2003 |
|
535 |
33.94 |
1:14.65 |
1:57.26 |
|
2:33.39 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Senni Mattila |
2003 |
|
441 |
35.48 |
1:15.40 |
2:05.74 |
|
2:43.60 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
392 |
37.32 |
1:23.33 |
2:11.55 |
|
2:50.15 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
389 |
37.87 |
1:22.46 |
2:12.07 |
|
2:50.58 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
381 |
35.60 |
1:18.80 |
2:10.80 |
|
2:51.81 |
|
|
Lapuan Virkiä |
2:55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petra Kivi |
2003 |
|
381 |
35.55 |
1:20.21 |
2:11.30 |
|
2:51.86 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jenny Grangärd |
2003 |
|
376 |
38.89 |
1:23.13 |
2:12.28 |
|
2:52.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heta Veikkola |
2003 |
|
376 |
38.59 |
1:21.72 |
2:13.30 |
|
2:52.60 |
|
|
Lapuan Virkiä |
2:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mimosa Rintala |
2003 |
|
336 |
38.09 |
1:24.47 |
2:16.84 |
|
2:59.16 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
311 |
41.41 |
1:27.40 |
2:23.00 |
|
3:03.76 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ella Ohra-Aho |
2003 |
|
296 |
41.66 |
1:30.71 |
2:25.37 |
|
3:06.89 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
3:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sanna Pajula |
2003 |
|
273 |
43.25 |
1:30.54 |
2:25.50 |
|
3:11.92 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
3:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Peppi Hölsö |
2003 |
|
267 |
38.82 |
1:28.09 |
2:27.19 |
|
3:13.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Milka-Maria Rasinpää |
2003 |
|
260 |
46.34 |
1:35.09 |
2:32.69 |
|
3:14.99 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aino Jerohin |
2003 |
|
255 |
45.17 |
1:36.00 |
2:33.46 |
|
3:16.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ninni Eriksson |
2003 |
|
250 |
44.68 |
1:36.27 |
2:32.99 |
|
3:17.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Heidi Javanainen |
2003 |
|
241 |
47.12 |
1:37.27 |
2:36.19 |
|
3:19.99 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ella Jämsä |
2003 |
|
205 |
45.53 |
1:41.54 |
2:43.49 |
|
3:31.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helka Laitila |
2003 |
|
186 |
52.20 |
1:46.67 |
2:49.92 |
|
3:38.05 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vilma Ketelä |
2003 |
|
176 |
51.83 |
1:50.30 |
2:52.16 |
|
3:42.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Jormanainen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
17:41 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
17:50 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivar Malm |
2001 |
|
377 |
35.96 |
|
|
|
1:16.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
345 |
37.14 |
|
|
|
1:19.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Tankka |
2001 |
|
312 |
37.58 |
|
|
|
1:21.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juuso Syrjälä |
2001 |
|
309 |
38.83 |
|
|
|
1:22.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jere Kontiola |
2001 |
|
291 |
39.79 |
|
|
|
1:23.91 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niklas Nygård |
2001 |
|
265 |
40.50 |
|
|
|
1:26.55 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Vainio |
2001 |
|
195 |
45.55 |
|
|
|
1:35.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johan Gustafsson |
2001 |
|
189 |
45.66 |
|
|
|
1:36.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henri Korpela |
2001 |
|
151 |
48.64 |
|
|
|
1:44.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Antti Ahola |
2001 |
|
146 |
49.24 |
|
|
|
1:45.60 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
533 |
32.14 |
|
|
|
1:08.56 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
429 |
33.96 |
|
|
|
1:13.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Kekola |
2000 |
|
424 |
34.58 |
|
|
|
1:13.97 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
413 |
35.36 |
|
|
|
1:14.64 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
371 |
35.92 |
|
|
|
1:17.35 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
327 |
37.86 |
|
|
|
1:20.71 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
296 |
38.59 |
|
|
|
1:23.35 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
236 |
42.23 |
|
|
|
1:29.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miko Järviö |
2000 |
|
234 |
41.72 |
|
|
|
1:30.12 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eero Kokkonen |
2000 |
|
207 |
45.37 |
|
|
|
1:33.99 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Arttu Kojonen |
2000 |
|
201 |
44.67 |
|
|
|
1:34.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aaro Lassila |
2000 |
|
199 |
45.07 |
|
|
|
1:35.24 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Antton Pörtfors |
2000 |
|
179 |
46.11 |
|
|
|
1:38.56 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
467 |
34.22 |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Luopajärvi |
1999 |
|
464 |
33.94 |
|
|
|
1:11.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
461 |
33.29 |
|
|
|
1:11.95 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaron Joki |
1999 |
|
372 |
36.17 |
|
|
|
1:17.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Koskela |
1999 |
|
252 |
40.24 |
|
|
|
1:27.98 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
17:50 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
18:03 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Uinti Espoo - Esbo Sim, Cetus, 1:58,59 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
18:03 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
18:11 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 1:38,71 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
18:11 |
|