Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 10.00
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 16:29 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 31, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gsc Drenge | 2000 | 543 | 4:04.07 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 4:04.26 | |||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 30.65 | 1:02.74 | 1:02.74 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 32.04 | 1:08.22 | 2:10.96 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 27.53 | 59.71 | 3:10.67 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 25.71 | 53.40 | 4:04.07 | ||||||
2 | Vat-Cph Drenge 1 | 2000 | 537 | 4:04.90 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:05.40 | |||||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 30.11 | 1:02.03 | 1:02.03 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 30.68 | 1:06.46 | 2:08.49 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 27.38 | 59.40 | 3:07.89 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 27.65 | 57.01 | 4:04.90 | ||||||
3 | Lyngby Drenge | 2000 | 508 | 4:09.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:15.52 | |||||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 30.91 | 1:04.01 | 1:04.01 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 33.64 | 1:12.49 | 2:16.50 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 27.75 | 57.79 | 3:14.29 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 26.24 | 55.31 | 4:09.60 | ||||||
4 | Stv Drenge 1 | 2000 | 506 | 4:09.85 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 4:17.38 | |||||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 29.06 | 59.24 | 59.24 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 33.99 | 1:12.34 | 2:11.58 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 29.16 | 1:03.03 | 3:14.61 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.33 | 55.24 | 4:09.85 | ||||||
5 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 500 | 4:10.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:13.25 | |||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 29.87 | 1:01.09 | 1:01.09 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 33.68 | 1:12.17 | 2:13.26 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 27.46 | 59.95 | 3:13.21 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 27.45 | 57.59 | 4:10.80 | ||||||
6 | Kvik Drenge | 2001 | 488 | 4:12.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:17.20 | |||||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 31.44 | 1:04.42 | 1:04.42 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 33.70 | 1:12.33 | 2:16.75 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 28.06 | 1:00.85 | 3:17.60 | ||||||
Roar Andersen | 2001 | 26.27 | 55.28 | 4:12.88 | ||||||
7 | Sigma Drenge 1 | 2000 | 481 | 4:14.11 | ||||||
Sigma Swim | 4:17.00 | |||||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 28.15 | 58.24 | 58.24 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 34.38 | 1:13.71 | 2:11.95 | ||||||
Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 29.31 | 1:04.53 | 3:16.48 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 26.76 | 57.63 | 4:14.11 | ||||||
8 | Helsingør Drenge | 2000 | 468 | 4:16.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:14.50 | |||||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 31.67 | 1:05.80 | 1:05.80 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 34.55 | 1:12.56 | 2:18.36 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 28.91 | 1:01.33 | 3:19.69 | ||||||
William Houen | 2001 | 27.08 | 56.78 | 4:16.47 | ||||||
9 | Køge Drenge 1 | 2000 | 440 | 4:21.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:22.50 | |||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 32.93 | 1:07.58 | 1:07.58 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 34.02 | 1:13.49 | 2:21.07 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 28.46 | 1:01.11 | 3:22.18 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 28.75 | 59.64 | 4:21.82 | ||||||
10 | Vat-Cph Drenge 2 | 2000 | 425 | 4:24.80 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:29.20 | |||||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 33.30 | 1:06.62 | 1:06.62 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 33.81 | 1:12.41 | 2:19.03 | ||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 29.55 | 1:06.40 | 3:25.43 | ||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 28.24 | 59.37 | 4:24.80 | ||||||
11 | Sigma Drenge 2 | 2000 | 415 | 4:26.94 | ||||||
Sigma Swim | 4:31.00 | |||||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 32.81 | 1:08.26 | 1:08.26 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 34.37 | 1:12.45 | 2:20.71 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 31.46 | 1:07.23 | 3:27.94 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 28.39 | 59.00 | 4:26.94 | ||||||
12 | Stv Drenge 2 | 2000 | 408 | 4:28.50 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 4:27.63 | |||||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 32.65 | 1:06.88 | 1:06.88 | ||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 35.56 | 1:16.56 | 2:23.44 | ||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 30.76 | 1:06.55 | 3:29.99 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 27.64 | 58.51 | 4:28.50 | ||||||
13 | Søllerød Boys 1 | 2001 | 371 | 4:36.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:35.00 | |||||||||
Valdemar Solok | 2001 | 34.49 | 1:09.89 | 1:09.89 | ||||||
Mark Wiskum | 2001 | 36.38 | 1:18.10 | 2:27.99 | ||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 29.27 | 1:04.56 | 3:32.55 | ||||||
Mathias Nørskov | 2001 | 30.71 | 1:04.38 | 4:36.93 | ||||||
- | Herlev Drenge | 2001 | Akut syg | |||||||
Herlev Svømning | 3:16.79 | |||||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | |||||||||
Felix Lund | 2001 | |||||||||
Laurits Kenskov | 2001 | |||||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | |||||||||
- | Triton Drenge | 2000 | DSQ | over 15m u.v. st. | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:59.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:29 |