2021-11-28   18:49:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  stdanske rgang Gr. 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:27   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og VAT-CPH         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 december 2015         
 
 
Lb 1, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Kvik Piger 1  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:56.03   
  Celia Puggaard  2003      29.03        29.03   
  Sarah Sirek Hansen  2003      29.42        58.45   
  Caroline Brink  2003      28.93        1:27.38   
  Tine Petersen  2003      28.65        1:56.03   
                     
Gsc Piger 1  2003  Gladsaxe Idrts Forening            1:56.31   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      28.10        28.10   
  Terese Kjller Rudbeck  2003      29.21        57.31   
  Frederikke Marie Hansen  2003      28.81        1:26.12   
  Roseline Lkkegaard  2004      30.19        1:56.31   
                     
A6 Piger 1  2003  A6            1:58.36   
  Luna Emilie Olsen  2003      29.89        29.89   
  Lrke Schelde-Mollerup  2003      28.88        58.77   
  Liva Buchholt Johansen  2003      29.27        1:28.04   
  Pernille Elm Jensen  2003      30.32        1:58.36   
                     
Gentofte Piger 1  2003  Gentofte Svmme Klub            1:58.67   
  Alberte V. Bisgaard  2003      28.60        28.60   
  Mia Rindshj  2003      29.50        58.10   
  Clara Rybak-Andersen  2003      30.08        1:28.18   
  Signe Dyrskjt Boesen  2003      30.49        1:58.67   
                     
Hovedstadens Piger 1  2003  Hovedstadens Svmmeklub            2:00.67   
  Sofie Maage  2003      29.76        29.76   
  Naja Thomsen  2003      31.16        1:00.92   
  Clara Carlquist  2003      29.64        1:30.56   
  Luna Gammelgaard  2003      30.11        2:00.67   
                     
Vat-Cph Piger 1  2003  VAT Copenhagen            2:01.99   
  Sofie Bruun Hvring  2004      30.87        30.87   
  Julie Laugesen  2003      29.51        1:00.38   
  Anna Wrist-Elkjr  2003      31.65        1:32.03   
  Caroline Veggerby  2003      29.96        2:01.99   
                     
Kvik Piger 2  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            2:02.07   
  Sofie Findahl Andersen  2003      29.93        29.93   
  Emilie Meng  2003      29.85        59.78   
  Freja Gjerlv  2003      31.41        1:31.19   
  Freya Nrlund Wentzel  2003      30.88        2:02.07   
                     
Gsc Piger 2  2003  Gladsaxe Idrts Forening            2:03.64   
  Esther Else Grubert  2003      30.57        30.57   
  Emma Hansen  2004      30.49        1:01.06   
  Amalie Schou  2003      31.60        1:32.66   
  Sara Damkjr Bartels  2004      30.98        2:03.64   
                     
Helsingr Piger 1  2003  Helsingr Svmmeklub            2:04.45   
  Cornelia Vmosi  2004      33.29        33.29   
  Olivia Ida Madsen  2003      30.74        1:04.03   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      30.68        1:34.71   
  Linnea Hietala  2004      29.74        2:04.45   
                     
10  Sigma Piger 1  2003  Sigma Swim            2:04.73   
  Ingrid Lindemann  2003      31.05        31.05   
  Cornelia Bergqvist  2003      31.06        1:02.11   
  Caroline Buhl Schrder  2003      31.96        1:34.07   
  Therese Sand Frederiksen  2003      30.66        2:04.73   
                     
11  Lyngby Piger 1  2003  Lyngby Svmmeklub            2:05.90   
  Lrke Vinneck Hansen  2004      31.95        31.95   
  Sofia Norre Bendt  2003      30.67        1:02.62   
  Cathrine Toftelund Larsen  2003      31.47        1:34.09   
  Ella Stenholt  2003      31.81        2:05.90   
                     
12  Gentofte Piger 2  2003  Gentofte Svmme Klub            2:07.81   
  Anne Sofie Evald  2004      32.24        32.24   
  Clara Rybak-Andersen  2003      33.22        1:05.46   
  Frederikke Falk-List  2004      31.39        1:36.85   
  Asta Poulsen Dolan  2004      30.96        2:07.81   
                     
13  Lyngby Piger 2  2003  Lyngby Svmmeklub            2:08.65   
  Laura Borre Jacobsen  2004      32.18        32.18   
  Maria Hagen  2003      31.23        1:03.41   
  Karoline Kortbk  2003      32.50        1:35.91   
  Annika Lundin Brockdorff  2003      32.74        2:08.65   
                     
14  Sigma Piger 2  2003  Sigma Swim            2:08.66   
  Julie K Rose  2003      31.45        31.45   
  Laura Boutrup  2003      32.39        1:03.84   
  Maria Lund  2003      32.16        1:36.00   
  Esther Marie Heunicke  2003      32.66        2:08.66   
                     
15  Hrsholm Piger  2003  Hrsholm Svmmeforening            2:09.24   
  Elena Westmark Holm  2003      30.41        30.41   
  Camilla Kaav  2003      33.85        1:04.26   
  Martha Hjuler Britze  2004      32.07        1:36.33   
  Caroline Salskov Jensen  2005      32.91        2:09.24   
                     
16  Gti 2 Piger  2003  GTI            2:10.42   
  Julie Wolter  2003      33.56        33.56   
  Nomi Schau  2004      35.17        1:08.73   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      30.58        1:39.31   
  Emma Hebsgaard Nielsen  2003      31.11        2:10.42   
                     
17  Gti 3 Piger  2004  GTI            2:11.28   
  Nicoline H. Baadsgaard  2004      33.09        33.09   
  Esther Hek Hansen  2004      33.90        1:06.99   
  Josefine Arbo Srensen  2004      32.51        1:39.50   
  Sidse M. . Engsbro  2004      31.78        2:11.28   
                     
18  Helsingr Piger 2  2003  Helsingr Svmmeklub            2:11.57   
  Freja Stenbksgaard  2003      33.06        33.06   
  Mathilde Hedager  2004      33.44        1:06.50   
  Mia Mrk Kuramoto  2003      33.17        1:39.67   
  Fiona Burmester  2003      31.90        2:11.57   
                     
19  Triton Talent Piger  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:14.57   
  Olivia Mammen  2003      33.19        33.19   
  Kathrine Bang Rubak  2004      36.72        1:09.91   
  Ida-Marie Frydenlund  2003      33.06        1:42.97   
  Liva Stjernholm  2004      31.60        2:14.57   
                     
20  A6 Piger 2  2004  A6            2:18.08   
  Louise Dahl  2003      34.19        34.19   
  Clara Sass Husum  2004      33.72        1:07.91   
  Mathilda Hyldal Jung  2004      35.23        1:43.14   
  Emma Ekman  2004      34.94        2:18.08   
                     
21  Frederiksvrk Piger  2003  Frederiksvrk Svmmeklub            2:18.16   
  Luna Trojlsgaard  2004      36.20        36.20   
  Mathilde Laustsen  2003      35.00        1:11.20   
  Amanda Christensen  2004      35.15        1:46.35   
  Maja Marie Elmgreen  2003      31.81        2:18.16   
                     
Sllerd Girls  2003  Sllerd Svmmeklub              Afmeldt korrekt 
                   
                   
                   
                   
                     
Hovedstadens Piger 2  2003  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
Vat-Cph Piger 2  2003  VAT Copenhagen            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Glostrup Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner