2021-11-29   22:58:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  stdanske rgang Gr. 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  16:04   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og VAT-CPH         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 december 2015         
 
 
Lb 11, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Caroline Brink  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    37.19  1:18.01  1:59.88    2:43.09   
Emilie Meng  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    37.50  1:19.70  2:03.67    2:46.39   
Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svmmeklub    37.15  1:19.62  2:03.87    2:48.08   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svmning    39.91  1:24.34  2:09.31    2:52.83   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerd    40.89  1:25.43  2:09.94    2:52.93   
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svmmeklub    38.67  1:22.93  2:08.02    2:53.25   
Mia Rindshj  2003  Gentofte Svmme Klub    39.70  1:24.65  2:09.84    2:54.76   
Hannah Hesch  2003  Hovedstadens Svmmeklub    40.99  1:26.06  2:12.22    2:58.04   
Amalie Nielsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    40.50  1:26.29  2:12.97    2:58.77   
10  Mathilde M Mosegaard  2003  Slagelse Svmmeklub    41.17  1:26.88  2:14.28    3:00.73   
11  Celia Puggaard  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    40.87  1:26.41  2:13.81    3:00.90   
12  Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svmmeklub    41.03  1:27.38  2:14.61    3:01.11   
13  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerd    43.04  1:29.97  2:16.06    3:01.80   
14  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerd    41.78  1:28.59  2:15.48    3:02.26   
15  Amalie Michelsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    41.13  1:28.14  2:15.74    3:02.43   
16  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub    41.52  1:27.70  2:15.26    3:03.17   
17  Nikoline Skovly Larsen  2003  Nstved IF    41.66  1:28.42  2:16.07    3:03.95   
18  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svmme Klub    42.18  1:29.06  2:16.47    3:04.49   
19  Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idrts Forening    42.02  1:28.86  2:16.82    3:04.55   
20  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Tstrup    41.99  1:30.29  2:18.14    3:05.26   
21  Olivia Mammen  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    43.51  1:30.72  2:18.61    3:05.82   
22  Lrke Blond  2003  Vallensbk IF Af 1939    42.46  1:28.62  2:17.33    3:05.85   
23  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    42.78  1:29.78  2:19.11    3:08.42   
24  Sofie Bak  2003  Hvidovre Svmme Klub    42.96  1:30.91  2:20.72    3:08.75   
25  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    43.21  1:30.92  2:20.19    3:09.84   
26  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svmmeklub    43.99  1:32.65  2:21.29    3:10.37   
27  Frida Uldall  2003  Hillerd Svmmeklub    45.05  1:34.02  2:23.68    3:13.57   
28  Mia Mrk Kuramoto  2003  Helsingr Svmmeklub    43.17  1:31.86  2:22.56    3:13.58   
29  Caroline Buhl Schrder  2003  Sigma Swim Allerd    44.88  1:34.48  2:24.16    3:13.73   
30  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerd    45.08  1:35.36  2:25.74    3:15.73   
Astrid Thimmer  2003  Hrsholm Svmmeforening            DSQ  Tyvstart 
Freya Nrlund Wentzel  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart 
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 11, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    40.29  1:25.09  2:10.73    2:56.63   
Sara Damkjr Bartels  2004  Gladsaxe Idrts Forening    40.36  1:26.05  2:13.03    3:00.67   
Emma Hansen  2004  Gladsaxe Idrts Forening    41.11  1:27.67  2:16.17    3:02.86   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svmmeklub    42.26  1:29.33  2:16.46    3:03.81   
Camille Nrby  2004  Sigma Swim Birkerd    42.92  1:31.07  2:18.49    3:05.45   
Clara Sass Husum  2004  Slangerup Svmmeklub    45.05  1:34.03  2:25.38    3:14.36   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svmmeklub    45.11  1:34.85  2:25.02    3:14.60   
Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svmme Klub    45.29  1:34.87  2:26.05    3:14.69   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerd    45.50  1:36.43  2:26.53    3:15.72   
10  Sidse M. . Engsbro  2004  Tune I.F. Svmmeafdeling    45.91  1:35.25  2:26.06    3:15.80   
11  Laura L. Hrning  2004  Glostrup Svmme Klub    44.31  1:33.49  2:24.30    3:16.12   
12  Freja Mller  2004  Slangerup Svmmeklub    46.40  1:36.06  2:26.93    3:16.36   
13  Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brndby    44.62  1:35.84  2:26.50    3:16.37   
14  Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    45.84  1:36.82  2:27.20    3:17.44   
15  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svmme Klub    44.40  1:34.61  2:26.33    3:18.07   
16  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerd    46.88  1:38.85  2:30.09    3:18.64   
17  Coco Lee Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svmmeklub    45.35  1:37.12  2:29.14    3:18.88   
18  Caroline Salskov Jensen  2005  Hrsholm Svmmeforening    45.96  1:37.82  2:29.46    3:18.94   
19  Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre Svmme Klub    44.47  1:35.73  2:29.54    3:20.12   
20  Esther Hek Hansen  2004  Ishj Svmme Klub    46.91  1:38.52  2:30.29    3:20.81   
21  Nnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    46.04  1:36.83  2:28.89    3:20.95   
22  Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svmmeklub    47.67  1:36.55  2:29.99    3:21.20   
23  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svmmeklub    46.62  1:38.95  2:31.46    3:21.26   
24  Emilie Hjen Meyer  2004  Herlufsholm Svmmeklub    47.03  1:38.97  2:32.59    3:23.20   
25  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svmmeklub    46.89  1:40.25  2:30.90    3:23.27   
26  Clara Toft  2004  Gentofte Svmme Klub    46.31  1:39.64  2:33.46    3:25.24   
27  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svmmeklub    45.03  1:38.17  2:31.71    3:25.52   
28  Sophia Bttger  2004  Gladsaxe Idrts Forening    46.37  1:39.07  2:34.56    3:27.02   
29  Cathrine stergaard Niels  2004  Gladsaxe Idrts Forening    47.82  1:42.00  2:34.34    3:27.45   
30  Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svmmeklub    48.00  1:42.83  2:36.55    3:28.65   
31  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerd    47.85  1:45.50  2:40.65    3:35.07   
Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tstrup            DSQ  1 hnd i vend.v.175m 
Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Glostrup Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner