2021-11-28   19:22:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  stdanske rgang Gr. 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:19   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og VAT-CPH         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 december 2015         
 
 
Lb 14, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nicklas stman Pedersen  2002  Herlev Svmning    27.83        57.23   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerd    28.52        58.71   
Frederik Mller  2002  Ringsted Svmme Klub    28.20        58.80   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svmme Klub    28.00        58.97   
Marcus Sktt Haslev  2002  Hovedstadens Svmmeklub    28.77        59.63   
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerd Svmmeklub    28.67        59.67   
Emil Kayerd-Rasmussen  2002  Lyngby Svmmeklub    28.36        59.87   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svmning    29.33        1:00.84   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svmmeklub    29.92        1:00.93   
10  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idrts Forening    29.70        1:00.94   
11  Christoffer H. Andersen  2002  Sllerd Svmmeklub    29.82        1:01.28   
12  Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idrts Forening    29.74        1:01.53   
13  Jakob Strunge Nissen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.56        1:01.76   
14  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svmmeklub    30.26        1:01.83   
15  Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrd Svmmeklub    35.50        1:02.10   
16  Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerd    30.04        1:02.19   
17  Nicolai Pagh Petersen  2002  Nakskov Svmme Klub    29.73        1:02.55   
18  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idrts Forening    30.65        1:02.63   
19  Benjamin Nrgaard Eriksen  2002  Tune I.F. Svmmeafdeling    29.87        1:02.70   
20  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svmning    30.19        1:02.72   
21  Alfred Hjberg  2002  Lyngby Svmmeklub    30.11        1:02.76   
22  Asbjrn Floor-Bjden  2002  Swim Team Tstrup    29.82        1:02.78   
23  Alfred Klarskov  2002  Hovedstadens Svmmeklub    30.20        1:02.91   
24  August Schade Cantby  2002  Slagelse Svmmeklub    30.59        1:03.04   
25  Anders Skousen  2002  Hvidovre Svmme Klub    30.39        1:03.26   
26  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svmme Klub    30.34        1:03.41   
27  Emil Kildahl Dssing  2002  Sigma Swim Birkerd    30.93        1:03.80   
28  Marcus Ipsen  2002  Slagelse Svmmeklub    31.46        1:05.46   
29  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svmmeklub    31.83        1:06.02   
30  Gustav Haugrd Hansen  2002  Hvidovre Svmme Klub    31.26        1:06.28   
31  Peter Eskjr-Kppen  2002  Herlev Svmning    32.08        1:06.43   
32  Tor Ejrns  2002  Hvidovre Svmme Klub    31.81        1:06.57   
33  Mathias Berner Jensen  2002  Hvidovre Svmme Klub    32.67        1:07.38   
34  Altin Misimi  2002  Herlev Svmning    33.51        1:11.82   
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Tstrup            DNS   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svmme Klub              Akut syg 
                     
 
Lb 14, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbk IF Af 1939    27.40        57.75   
Joakim Khn  2003  Vallensbk IF Af 1939    29.88        1:02.58   
Mikkel Hjelm  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.61        1:03.24   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    31.66        1:04.15   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerd    31.18        1:04.31   
Oscar Thinghjen  2003  VAT Copenhagen-MK31    31.33        1:05.03   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svmmeklub    30.83        1:05.11   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    31.99        1:05.68   
Harald Franck  2003  Nstved IF    31.46        1:06.30   
10  Ole Hovmand  2003  Svmmeklubben Syd    32.35        1:06.31   
11  Mikkel Jrgensen  2003  Vallensbk IF Af 1939    31.87        1:06.35   
12  Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svmmeklub    31.94        1:06.86   
13  Carl Heyn Stage  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.73        1:06.98   
14  Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerd    32.12        1:07.09   
15  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hrsholm Svmmeforening    32.49        1:07.27   
16  Rasmus Skarby Madsen  2003  Slangerup Svmmeklub    32.59        1:07.35   
17  Marco Knudsen  2003  Greve Svmmeklub    32.49        1:07.42   
18  Lucas Jul Pedersen  2003  Nstved IF    32.76        1:07.71   
19  Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svmme Klub    32.09        1:07.72   
20  Filip Bruhn  2003  Hrsholm Svmmeforening    32.16        1:07.95   
21  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbk IF Af 1939    32.75        1:08.15   
22  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svmmeklub    33.06        1:08.53   
23  Lukas Majvig Andersen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.34        1:08.75   
24  Rasmus Warberg  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.25        1:09.07   
25  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svmmeklub    32.88        1:10.36   
26  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbk IF Af 1939    32.96        1:10.90   
27  Oliver Sperling  2004  Lyngby Svmmeklub    34.03        1:11.54   
28  Kristoffer H. Jensen  2003  Tune I.F. Svmmeafdeling    34.49        1:11.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Glostrup Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  17:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner