2021-11-28   18:37:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  stdanske rgang Gr. 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:00   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og VAT-CPH         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 december 2015         
 
 
Lb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idrts Forening    31.68        1:06.13   
Julie Laugesen  2003  Vallensbk IF Af 1939    31.87        1:08.53   
Celia Puggaard  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.09        1:09.89   
Terese Kjller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idrts Forening    33.15        1:10.91   
Sofie Maage  2003  Hovedstadens Svmmeklub    33.14        1:11.38   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idrts Forening    33.71        1:12.71   
Sofie Findahl Andersen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.91        1:13.38   
Amalie Michelsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.86        1:13.55   
Tine Petersen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.28        1:14.40   
10  Lrke Schelde-Mollerup  2003  Svmmeklubben Laksen    34.68        1:14.73   
11  Anna Wrist-Elkjr  2003  Swim Team Tstrup    33.80        1:14.76   
12  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerd    35.81        1:14.91   
13  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svmning    33.92        1:15.19   
14  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Greve Svmmeklub    35.08        1:16.80   
15  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idrts Forening    37.08        1:17.31   
16  Freya Nrlund Wentzel  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    36.54        1:19.14   
17  Amalie Kruse Enemrke  2003  Glostrup Svmme Klub    36.36        1:20.79   
18  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerd    37.94        1:21.30   
19  Sarah Sirek Hansen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    39.71        1:21.37   
20  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerd    37.21        1:21.55   
21  Rebekka Giessing  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    37.52        1:21.85   
22  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svmmeklub    36.07        1:22.10   
23  Camilla Kaav  2003  Hrsholm Svmmeforening    39.93        1:24.45   
24  Emilie Nepper-Christensen  2003  Sllerd Svmmeklub    39.47        1:24.54   
25  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishj Svmme Klub    37.72        1:24.60   
26  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    38.17        1:26.19   
27  Fiona Burmester  2003  Helsingr Svmmeklub    38.41        1:28.02   
28  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerd    40.14        1:28.51   
Mia Mrk Kuramoto  2003  Helsingr Svmmeklub            DNS   
Olivia Mammen  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svmmeklub    34.73        1:12.72   
Asta Poulsen Dolan  2004  Gentofte Svmme Klub    34.86        1:15.25   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    36.05        1:16.90   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerd    37.93        1:21.37   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Tstrup    38.41        1:21.38   
Julie Danfred Jrgensen  2004  Lyngby Svmmeklub    38.47        1:21.51   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svmmeklub    38.96        1:21.63   
Sidse M. . Engsbro  2004  Tune I.F. Svmmeafdeling    37.50        1:21.65   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbk IF Af 1939    38.41        1:22.00   
10  Viktoria Freja Srensen  2004  Swim Team Tstrup    37.04        1:22.13   
11  Anna Hjerslev Eriksen  2004  Vest-Brndby    37.63        1:22.70   
12  Josephine Thomsen  2005  Herlev Svmning    38.18        1:23.59   
13  Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerd Svmmeklub    39.01        1:24.32   
14  Roseline Lkkegaard  2004  Gladsaxe Idrts Forening    38.62        1:25.22   
15  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svmmeklub    38.42        1:25.80   
16  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svmmeklub    40.00        1:25.92   
17  Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    39.50        1:25.93   
18  Josefine Arbo Srensen  2004  Tune I.F. Svmmeafdeling    39.65        1:26.94   
19  Anne-Sofie Devantier  2004  Vest-Brndby    39.64        1:27.82   
20  Ofelia Vejsager Nddekr  2005  Hovedstadens Svmmeklub    40.31        1:28.10   
21  Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svmmeklub    39.60        1:28.17   
22  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svmme Klub    40.63        1:28.47   
23  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svmning    42.42        1:29.47   
24  Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brndby    41.93        1:30.20   
25  Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    40.83        1:30.98   
26  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    41.83        1:34.84   
27  Alma Heyn Stage  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    44.39        1:36.56   
Sofie lgaard Hansen  2004  TVS Trnborg IF            DNS   
Anna Nrskov  2004  Sllerd Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Glostrup Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner