Resultater for Vestkyst Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 565 | 29.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 29.51 | |||||||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | 554 | 29.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
3 | Emma Jørgensen | 2001 | 479 | 31.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.95 | |||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 446 | 31.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
5 | Michelle Jatta | 2001 | 426 | 32.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.22 | |||||||||
6 | Sille Ibsen | 2001 | 425 | 32.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.60 | |||||||||
7 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 414 | 32.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.12 | |||||||||
8 | Julie Henriksen | 2000 | 406 | 32.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
9 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 384 | 33.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
10 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 370 | 33.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.15 | |||||||||
11 | Liselotte Baxter | 1998 | 343 | 34.80 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.70 | |||||||||
12 | Emma Lykke Holm | 2000 | 336 | 35.04 | ||||||
DeltaSwim | 35.16 | |||||||||
13 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | 335 | 35.09 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
14 | Freja Larsen | 2001 | 298 | 36.46 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.65 | |||||||||
15 | Sandra Kristensen | 1999 | 285 | 37.01 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.76 | |||||||||
16 | Klea Christensen | 2001 | 284 | 37.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
17 | Pernille Harbo | 2001 | 280 | 37.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.75 | |||||||||
18 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 275 | 37.48 | ||||||
Struer Svømmeklub | 39.26 | |||||||||
19 | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 271 | 37.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.86 | |||||||||
20 | Sofie Astrup | 2001 | 261 | 38.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | 38.24 | |||||||||
21 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 257 | 38.32 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.68 | |||||||||
22 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 256 | 38.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.99 | |||||||||
23 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 236 | 39.42 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 39.20 | |||||||||
24 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 232 | 39.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.75 | |||||||||
25 | Line Tinggaard | 2000 | 231 | 39.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
26 | Anna Vestergaard | 2001 | 225 | 40.04 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mie Trothe | 1998 | 223 | 40.16 | ||||||
DeltaSwim | 45.48 | |||||||||
28 | Kristina Liv Jensen | 2001 | 202 | 41.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 45.56 | |||||||||
29 | Mia Schou Brock | 2000 | 199 | 41.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.39 | |||||||||
30 | Christina Berggren Munch | 2001 | 198 | 41.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.88 | |||||||||
31 | Anna Pedersen | 2001 | 132 | 47.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | 48.70 | |||||||||
- | Thea Laugesen | 2000 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | 39.20 | |||||||||
- | Clara Mortensen | 2001 | DNF | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.64 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Thilde Timmermand | 2002 | 428 | 32.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 424 | 32.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.38 | |||||||||
3 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 396 | 33.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
4 | Astrid Nielsen | 2002 | 387 | 33.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
5 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 365 | 34.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.57 | |||||||||
6 | Cecilie Davidsen | 2003 | 354 | 34.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.19 | |||||||||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | 351 | 34.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
8 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 350 | 34.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.58 | |||||||||
9 | Alberte Kjølby | 2002 | 341 | 34.88 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.42 | |||||||||
10 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 338 | 34.97 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.62 | |||||||||
11 | Natasja Muncrief | 2002 | 307 | 36.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.31 | |||||||||
12 | Cecilie Christensen | 2002 | 297 | 36.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.87 | |||||||||
13 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 289 | 36.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
14 | Signe Schwartz | 2002 | 277 | 37.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 36.39 | |||||||||
15 | Therese Mardal | 2002 | 272 | 37.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
16 | Camilla Kjær | 2003 | 264 | 37.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
17 | Laura Damgaard | 2002 | 248 | 38.79 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 40.01 | |||||||||
18 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 219 | 40.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.14 | |||||||||
19 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 217 | 40.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.43 | |||||||||
20 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 212 | 40.88 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.32 | |||||||||
21 | Louise Jensen | 2003 | 200 | 41.66 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.75 | |||||||||
22 | Hildur Helgadottir | 2002 | 184 | 42.81 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
23 | Sofie Sjøgren | 2002 | 184 | 42.82 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Holly Lønne Turner | 2003 | 183 | 42.91 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.82 | |||||||||
25 | Emma Thinggaard | 2002 | 182 | 42.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 46.00 | |||||||||
26 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 174 | 43.66 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 44.59 | |||||||||
27 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 173 | 43.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 43.26 | |||||||||
28 | Maria Hall | 2003 | 169 | 44.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.21 | |||||||||
29 | Selma Rubenius | 2002 | 166 | 44.34 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.31 | |||||||||
30 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 159 | 44.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 46.09 | |||||||||
31 | Marie Jæger | 2003 | 151 | 45.77 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | 126 | 48.58 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 46.54 | |||||||||
33 | Ida Marie Hansen | 2003 | 119 | 49.45 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 51.20 | |||||||||
34 | Emma Karlsson | 2003 | 114 | 50.24 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Iben Sønnichsen | 2002 | 110 | 50.86 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
36 | Camilla Djørup Jepsen | 2003 | 62 | 1:01.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 301 | 36.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.84 | |||||||||
2 | Mia Hvarre | 2004 | 240 | 39.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.44 | |||||||||
3 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 240 | 39.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.54 | |||||||||
4 | Isabel Karlskov | 2005 | 214 | 40.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.97 | |||||||||
5 | Johanne Heilmann | 2005 | 197 | 41.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 44.91 | |||||||||
6 | Flora Rubenius | 2005 | 196 | 41.91 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.38 | |||||||||
7 | Tilde Søe Bach | 2005 | 182 | 42.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.53 | |||||||||
8 | Emilie Moberg | 2005 | 163 | 44.59 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 46.26 | |||||||||
9 | Laura Frost Rainer | 2005 | 162 | 44.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 46.39 | |||||||||
10 | Isabell Rothgordt | 2005 | 161 | 44.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.41 | |||||||||
11 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 160 | 44.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.98 | |||||||||
12 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 138 | 47.08 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 45.08 | |||||||||
13 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 127 | 48.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.81 | |||||||||
14 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 119 | 49.54 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 51.01 | |||||||||
15 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 105 | 51.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.80 | |||||||||
16 | Emma Oleander | 2004 | 104 | 51.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.63 | |||||||||
17 | Katrine Anthonsen | 2005 | 102 | 52.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 56.72 | |||||||||
18 | Luna Holm Møller | 2004 | 90 | 54.26 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Rose Pernille Simon | 2004 | 89 | 54.55 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 55.90 | |||||||||
20 | Cecilie Linnet | 2005 | 87 | 54.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.60 | |||||||||
- | Asta Rathschau Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.74 | |||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.07 | |||||||||
- | Silke Bruun Svensen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 49.76 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 143 | 46.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.74 | |||||||||
2 | Karoline Anthonsen | 2006 | 87 | 54.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 55.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |