Results for Vestkyst Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
08 november 2015 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 november 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida L. Bendtsen |
2000 |
|
440 |
36.89 |
1:16.27 |
1:56.89 |
|
2:36.68 |
|
|
DeltaSwim |
2:45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Freja Larsen |
2001 |
|
402 |
38.08 |
1:18.68 |
2:00.49 |
|
2:41.42 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Regitze Bæhrenz |
2001 |
|
373 |
38.44 |
1:20.46 |
2:03.44 |
|
2:45.59 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
356 |
39.28 |
1:21.43 |
2:05.04 |
|
2:48.21 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katharina Schmidt Madsen |
2001 |
|
355 |
40.20 |
1:23.56 |
2:06.87 |
|
2:48.29 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nanna Sund |
2000 |
|
353 |
39.76 |
1:22.11 |
2:05.69 |
|
2:48.60 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
SIF Rubæk |
2001 |
|
346 |
39.28 |
1:22.68 |
2:06.86 |
|
2:49.71 |
|
|
DeltaSwim |
2:50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Clara Mortensen |
2001 |
|
286 |
40.35 |
1:25.16 |
2:13.29 |
|
3:00.95 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Kruse Mathiasen |
2000 |
|
277 |
43.57 |
1:30.48 |
2:17.99 |
|
3:02.76 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christina Berggren Munch |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
|
343 |
39.07 |
1:21.61 |
2:06.56 |
|
2:50.22 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
338 |
40.48 |
1:24.31 |
2:08.92 |
|
2:51.10 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nele Schulze |
2004 |
|
318 |
40.36 |
1:26.02 |
2:11.76 |
|
2:54.66 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Hvarre |
2004 |
|
316 |
40.27 |
1:24.17 |
2:09.85 |
|
2:54.90 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
|
279 |
43.23 |
1:29.14 |
2:16.83 |
|
3:02.45 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michelle Mølby |
2004 |
|
256 |
45.15 |
1:33.95 |
2:23.21 |
|
3:07.56 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frida Grønkjær |
2005 |
|
211 |
2:30.14 |
3:20.02 |
|
|
3:20.02 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabell Rothgordt |
2005 |
|
207 |
46.71 |
1:38.02 |
2:30.56 |
|
3:21.40 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
|
202 |
47.90 |
1:40.76 |
2:34.11 |
|
3:23.03 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Jacobsen |
2005 |
|
187 |
48.98 |
1:43.40 |
2:37.38 |
|
3:28.37 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
|
166 |
50.98 |
1:46.27 |
2:42.68 |
|
3:36.63 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cecilie Linnet |
2005 |
|
148 |
52.72 |
1:50.79 |
2:48.67 |
|
3:45.22 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
142 |
52.84 |
1:50.82 |
2:50.94 |
|
3:48.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Caroline Madsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Horsens Svømmeklub |
3:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rosa Emilie Hansen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fortsat bev 75 m |
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
|
143 |
53.89 |
1:51.42 |
2:51.12 |
|
3:47.73 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 |
Udskriftsdato |
08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|