Resultater for Køge Open 2015 Herfølge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2015 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 21:12 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 november 2015 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Årg. 2005-2016: Sofie Høvring (2004) 3:06.01 2013-11-15 |
Årg. 2003-2004: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.40 | 1:24.77 | 2:11.63 | 2:55.52 | |||
2 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 45.99 | 1:34.77 | 2:23.68 | 3:09.64 | |||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 47.09 | 1:38.16 | 2:30.60 | 3:21.91 | |||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 49.36 | 1:40.64 | 2:34.63 | 3:24.85 | |||
5 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 53.54 | 1:49.46 | 2:44.74 | 3:35.34 | |||
6 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 49.43 | 1:46.62 | 2:43.30 | 3:36.33 | |||
7 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 50.78 | 1:46.05 | 2:43.54 | 3:40.35 | |||
8 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 52.97 | 1:50.64 | 2:49.17 | 3:43.54 | |||
9 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 52.18 | 1:49.56 | 2:50.32 | 3:50.31 | |||
10 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 56.69 | 1:55.10 | 2:55.61 | 3:52.63 | |||
11 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 55.65 | 1:56.99 | 2:59.59 | 3:57.33 | |||
- | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | svøm på mav v/25m | |||||
- | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | ej fort.bev.v/150m | |||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2016: Sofie Høvring (2004) 3:06.01 2013-11-15 |
Årg. 2003-2004: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.28 | 1:11.82 | 1:51.22 | 2:30.08 | |||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 38.04 | 1:19.49 | 2:02.27 | 2:44.21 | |||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 39.43 | 1:21.62 | 2:05.11 | 2:47.08 | |||
4 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.19 | 1:21.50 | 2:05.19 | 2:47.59 | |||
5 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.13 | 1:24.67 | 2:08.75 | 2:50.22 | |||
6 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 40.24 | 1:23.53 | 2:07.86 | 2:50.31 | |||
7 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.72 | 1:24.09 | 2:07.99 | 2:50.41 | |||
8 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 42.72 | 1:27.12 | 2:11.43 | 2:54.41 | |||
9 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.94 | 1:26.92 | 2:12.52 | 2:56.05 | |||
10 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 41.89 | 1:26.11 | 2:11.89 | 2:56.38 | |||
11 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.29 | 1:30.61 | 2:15.68 | 2:59.48 | |||
12 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.70 | 1:32.07 | 2:18.54 | 3:02.58 | |||
13 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.58 | 1:29.40 | 2:16.98 | 3:02.97 | |||
14 | Marie Bylov Larsen | 2003 | Vest-Brøndby | 43.17 | 1:30.65 | 2:18.64 | 3:03.83 | |||
15 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 45.07 | 1:32.54 | 2:19.77 | 3:04.03 | |||
16 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 41.86 | 1:28.29 | 2:16.71 | 3:04.08 | |||
17 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 44.43 | 1:32.12 | 2:20.28 | 3:07.31 | |||
18 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 45.50 | 1:33.93 | 2:21.84 | 3:08.01 | |||
19 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 43.38 | 1:31.24 | 2:20.10 | 3:08.27 | |||
20 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 43.54 | 1:32.69 | 2:23.60 | 3:11.81 | |||
21 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 44.91 | 1:35.74 | 2:27.79 | 3:17.46 | |||
22 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 48.84 | 1:41.85 | 2:34.58 | 3:25.31 | |||
23 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 50.35 | 1:43.96 | 2:39.73 | 3:30.84 | |||
24 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 50.26 | 1:45.14 | 2:36.81 | 3:33.17 | |||
25 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 52.55 | 1:47.25 | 2:41.81 | 3:35.61 | |||
26 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 50.39 | 1:48.64 | 2:48.56 | 3:43.90 | |||
27 | Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | Simklubben Laxen | 54.03 | 1:56.43 | 2:54.74 | 3:47.40 | |||
28 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 56.80 | 1:59.91 | 3:04.68 | 4:03.03 | |||
- | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | DSQ | ej forts. bev. v/150 | |||||
- | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v/125 | |||||
- | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | svøm på mav eft/125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 november 2015 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:12 |