2021-11-29   01:32:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Höstsimiaden 2016, Linköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  10:30   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley fl 12 r o, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thilde Smedbck  2004  Linkpings Allmnna SS    33.17  1:13.70  1:59.77    2:37.89   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    35.94  1:18.93  2:07.70    2:42.92   
Olivia Gustafsson  2004  Linkpings Allmnna SS    38.74  1:22.95  2:11.73    2:50.97   
Alice Fransson  2004  Linkpings Allmnna SS    38.10  1:21.71  2:12.48    2:52.95   
Sofija Bojovic  2004  Finspngs Simklubb    38.05  1:20.80  2:12.64    2:55.23   
Maria Miana Juan  2004  Vsterviks Simsllskap    40.25  1:27.29  2:17.20    2:57.97   
Hanna Persson  2004  Linkpings Allmnna SS    44.85  1:33.54  2:22.53    3:02.30   
Elin Friberg  2004  Linkpings Allmnna SS    41.71  1:32.02  2:22.61    3:04.42   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsllskap    39.30  1:24.63  2:18.72    3:05.50   
10  Klara Lundberg  2004  Linkpings Allmnna SS    43.36  1:33.71  2:30.47    3:12.32   
11  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsllskap    43.62  1:29.05  2:30.52    3:12.58   
12  Maja Arnell  2004  Linkpings Allmnna SS    45.44  1:33.68  2:29.62    3:14.27   
13  Elin Heimdahl  2004  Linkpings Allmnna SS    43.97  1:32.96  2:25.55    3:14.89   
14  Elvira Nilsson  2004  Linkpings Allmnna SS    43.96  1:33.72  2:32.78    3:18.55   
15  Alva Claesn  2004  Vsterviks Simsllskap    42.65  1:34.33  2:32.52    3:20.15   
16  Emma Kindberg  2004  Vsterviks Simsllskap    47.52  1:37.78  2:39.41    3:23.46   
17  Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS    44.36  1:41.79  2:36.85    3:25.38   
18  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsllskap    48.45  1:42.17  2:41.95    3:32.19   
19  Tuva Brandt  2004  Linkpings Allmnna SS    54.41  1:50.32  2:48.18    3:37.64   
20  Ida Holmberg  2004  Vsterviks Simsllskap    51.08  1:49.63  2:58.46    3:52.75   
21  Isabel Lagali  2004  Linkpings Allmnna SS    55.97  1:58.13  3:00.35    3:58.53   
Linnea Karlsson  2004  Vsterviks Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley fl 12 r o, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Jrvikari  2002  Linkpings Allmnna SS    33.61  1:13.06  1:56.33    2:32.29   
Alva Hgberg  2002  Linkpings Allmnna SS    34.81  1:18.61  2:02.76    2:39.68   
Lena rebo  2002  Linkpings Allmnna SS    34.13  1:16.54  2:01.33    2:40.54   
Sofia Westerberg  2002  Norrkpings Kappsimningsklubb    34.43  1:15.67  2:03.67    2:40.85   
Martina Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS    34.98  1:18.03  2:04.80    2:43.61   
Amanda Weiding  2003  Linkpings Allmnna SS    36.18  1:17.86  2:07.27    2:43.64   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsllskap    35.15  1:20.12  2:08.66    2:46.75   
Darja Koutchinskaia  2003  Linkpings Allmnna SS    34.27  1:18.45  2:09.90    2:48.60   
Nora Bjrklund  2003  Oskarshamns Simsllskap    38.09  1:21.21  2:14.00    2:53.90   
10  Hilma Broden  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    38.78  1:25.03  2:17.18    2:57.64   
11  Elsa Linn  2003  Linkpings Allmnna SS    40.81  1:26.81  2:20.71    3:02.49   
12  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap    39.62  1:27.18  2:26.00    3:04.60   
13  Stefanie Petrovic  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.74  1:27.31  2:22.33    3:05.80   
14  Maria Dehgani  2003  Linkpings Allmnna SS    38.84  1:28.00  2:22.88    3:06.73   
15  Elin Nylander  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.96  1:29.24  2:26.72    3:11.21   
16  Ebba Hkansson  2003  Oskarshamns Simsllskap    49.31  1:42.79  2:46.42    3:32.69   
                     
 
Gren 1, 200m Medley fl 12 r o, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elise Gidlf  1999  Linkpings Allmnna SS    32.28  1:14.48  1:58.61    2:35.05   
Josefine Hrdelin  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb    34.96  1:16.63  2:02.24    2:40.48   
Linnea Waldemarsson  1996  Vsterviks Simsllskap    33.08  1:14.61  2:04.35    2:43.25   
Hilda Linn  2000  Linkpings Allmnna SS    33.66  1:14.00  2:04.65    2:43.74   
Emma Juneskog  1998  Vsterviks Simsllskap    34.79  1:18.72  2:05.33    2:47.01   
Kajsa Johansson  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.46  1:30.92  2:20.44    3:07.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  10:52   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 2, 200m Medley Po 12 r o, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linkpings Allmnna SS    36.41  1:19.93  2:03.22    2:39.33   
David Axelsson  2004  Linkpings Allmnna SS    36.22  1:20.97  2:07.06    2:44.36   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsllskap    36.23  1:20.26  2:09.06    2:45.74   
Nikola Petrovic  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    37.03  1:20.90  2:11.71    2:51.15   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsllskap    41.97  1:27.91  2:22.01    3:02.41   
David Malm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    43.24  1:30.10  2:21.18    3:03.73   
Aldin Mandzo  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.74  1:29.63  2:23.97    3:07.30   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsllskap    41.62  1:31.41  2:35.94    3:22.90   
Emil Kilander  2004  Linkpings Allmnna SS    47.29  1:37.37  2:36.21    3:26.91   
10  Axel Engstrm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    47.92  1:41.88  2:46.72    3:36.46   
Nassim Arim  2004  Linkpings Allmnna SS            DNS   
Fabian Lagstrm  2004  Oskarshamns Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Po 12 r o, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap    32.40  1:13.11  1:54.81    2:29.87   
Nicola Lundqvist  2002  Linkpings Allmnna SS    30.56  1:12.55  1:57.01    2:32.94   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap    31.39  1:12.93  2:00.20    2:36.94   
Elias Axelsson  2002  Linkpings Allmnna SS    33.21  1:17.01  2:06.42    2:39.88   
Mns Andersson  2002  Linkpings Allmnna SS    35.16  1:15.34  2:04.29    2:40.92   
Erik Wallin  2003  Linkpings Allmnna SS    37.00  1:17.04  2:05.10    2:43.15   
Olle Almn  2003  Linkpings Allmnna SS    37.03  1:21.50  2:14.84    2:53.91   
Oliver Edoff  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    36.39  1:21.60  2:15.15    2:56.30   
Ossian Lagstrm  2003  Oskarshamns Simsllskap    42.35  1:28.13  2:18.08    2:58.25   
10  Dominik Stefanovic  2003  Finspngs Simklubb    39.20  1:23.30  2:14.33    2:59.04   
11  Isak Lust  2002  Linkpings Allmnna SS    43.20  1:28.88  2:24.21    3:01.91   
12  Filip Gidlf  2003  Linkpings Allmnna SS    40.14  1:29.66  2:25.45    3:09.30   
13  Stefanos Gavriliidis  2003  Vsterviks Simsllskap    40.18  1:35.23  2:28.30    3:09.48   
14  Jacob Nystrm  2003  Oskarshamns Simsllskap    46.79  1:33.71  2:41.33    3:26.46   
Eric Lundstrm Silke  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            DNS   
Hannes Blom  2002  Linkpings Allmnna SS            DNS   
Ruben Staaf  2002  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Po 12 r o, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ademir Silic  1998  Vsterviks Simsllskap    28.31  1:07.65  1:52.51    2:27.23   
Axel Eriksson  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    30.73  1:12.56  1:53.69    2:28.19   
Elias Flling Barck  2001  Vsterviks Simsllskap    33.28  1:19.70  2:13.22    2:57.47   
Gustav Ferlin  2000  Vsterviks Simsllskap    41.02  1:29.85  2:18.20    3:00.88   
Joakim Shl  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    36.75  1:28.34  2:22.97    3:04.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  10:52 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:03   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 3, 100m Medley fl 11 r, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsllskap    16.74  36.96  1:00.33    1:18.21   
Ebba Holgersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    17.53  38.88  1:01.84    1:19.42   
Mrta Hgfeldt  2005  Linkpings Allmnna SS    17.41  37.88  1:02.71    1:20.24   
Clara Kuggvik  2005  Vsterviks Simsllskap    15.76  36.16  1:00.92    1:20.27   
Andrea Hglund  2005  Linkpings Allmnna SS    17.96  40.49  1:05.83    1:24.75   
Tilda Sundell  2005  Vsterviks Simsllskap    19.25  42.51  1:08.85    1:29.90   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsllskap    19.02  41.30  1:09.99    1:31.59   
Frida Holmqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    19.47  42.15  1:09.49    1:31.80   
Julia Arildsson  2005  Linkpings Allmnna SS    20.49  44.45  1:12.51    1:32.96   
10  Katarina Pettersson  2005  Motala Simsllskap    19.63  44.54  1:13.90    1:33.57   
11  Emma Werner  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    19.84  43.42  1:12.48    1:35.35   
12  Stella qvist  2005  Linkpings Allmnna SS    20.52  45.38  1:14.92    1:36.96   
13  Ida Ekstrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    21.99  45.93  1:16.29    1:38.04   
14  Louise Frisk  2005  Linkpings Allmnna SS    20.62  46.75  1:15.88    1:38.99   
15  Ylva Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    20.99  44.84  1:17.68    1:39.34   
16  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap    21.21  45.62  1:16.73    1:39.67   
17  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsllskap    24.49  52.60  1:22.73    1:47.65   
18  Alice Nystrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    25.14  53.04  1:25.54    1:48.74   
19  Kristel Aziz  2005  Linkpings Allmnna SS    19.96  47.33  1:23.68    1:51.36   
20  Amanda Carmstrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    21.33  49.88  1:23.62    1:51.57   
Darya Abbaspour  2005  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
Emilia Carlsson  2005  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
Majken Alvehus  2005  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
Sofia Wallin  2005  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:03 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:07   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 4, 100m Medley Po 11 r, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap    16.69  38.21  1:01.78    1:20.88   
Robin Lundqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    17.92  40.50  1:08.01    1:26.93   
Oskar Glawing  2005  Finspngs Simklubb    19.00  41.29  1:05.86    1:27.21   
David Ullstrand  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    18.06  40.94  1:09.01    1:31.26   
Erik Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    19.70  44.59  1:15.01    1:38.38   
Aria Mokri  2005  Linkpings Allmnna SS    23.41  49.71  1:20.68    1:44.21   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsllskap            DSQ   
Linus Wigh  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Melker Wernqvist  2005  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
Robin Daremo  2005  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:09   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 5, 25m Fjrilsim Fl 10 r, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap            16.04   
Henny Palng  2006  Linkpings Allmnna SS            18.67   
Josefin Klintker  2006  Linkpings Allmnna SS            18.80   
Ella Nordlinder  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            19.85   
Alfrida Lagstrm  2006  Oskarshamns Simsllskap            20.33   
Ellen Arnell  2006  Linkpings Allmnna SS            21.05   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsllskap            21.22   
Tuva Lovinge  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            21.45   
Ellen Ekstrm Nelson  2006  Hultsfreds Simsllskap            23.06   
10  Elsa Bjrnholm  2006  Linkpings Allmnna SS            23.31   
11  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsllskap            26.58   
12  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsllskap            27.62   
13  Linna Lundbohm  2006  Linkpings Allmnna SS            31.06   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:12   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 6, 25m Fjrilsim Po 10 r, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Fredrik Hglund  2006  Linkpings Allmnna SS            18.13   
Arvid Blom  2006  Linkpings Allmnna SS            18.50   
Hugo Larsson  2006  Linkpings Allmnna SS            18.73   
Simon Axelsson  2006  Linkpings Allmnna SS            19.04   
Carl Bnnemark  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            19.47   
Hugo Eriksson  2006  Finspngs Simklubb            20.55   
Gustav Kardfall  2006  Linkpings Allmnna SS            23.06   
Troy Eriksson  2006  Motala Simsllskap            23.78   
Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsllskap            26.18   
10  Adrian Rudn  2006  Hultsfreds Simsllskap            27.83   
11  Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            29.39   
Jacob Hellman  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:12 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:20   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 7, 50m Brstsim Fl 9 r oy, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Althaea Ssskind  2007  Linkpings Allmnna SS    22.98        49.65   
Alice Westerberg  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    24.21        50.59   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsllskap    23.20        50.93   
Angelica Hietanen  2007  Linkpings Allmnna SS    24.84        53.97   
Alma Malm  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    25.64        54.91   
Alice Bjrnholm  2008  Linkpings Allmnna SS    26.58        55.30   
Fanny Ivarsson  2007  Linkpings Allmnna SS    26.68        56.33   
Emma Persson  2007  Linkpings Allmnna SS    27.00        56.46   
Sofia Holmqvist  2008  Linkpings Allmnna SS    26.31        57.67   
10  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsllskap    26.39        58.09   
11  Viola Hgberg  2007  Linkpings Allmnna SS    26.92        58.32   
12  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsllskap    27.39        58.41   
13  Tilda Larsson  2008  Linkpings Allmnna SS    28.30        59.74   
14  Greta Sjgren  2007  Motala Simsllskap    28.12        1:00.31   
15  Linnea Carlsson  2007  Linkpings Allmnna SS    27.80        1:00.60   
16  Nova Lundkvist  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    28.49        1:01.16   
17  Sigrid Alvehus  2008  Linkpings Allmnna SS    30.54        1:06.11   
18  Lowa Lundberg  2008  Oskarshamns Simsllskap    31.30        1:06.39   
19  Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsllskap    29.75        1:07.18   
20  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsllskap    30.36        1:08.97   
21  Elisabeth Xu  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    32.67        1:09.01   
22  Hanna Oehm  2007  Linkpings Allmnna SS    31.51        1:09.35   
23  Jonna Klasn  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.89        1:10.62   
24  Martina Meyer  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    36.38        1:16.59   
25  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsllskap    37.53        1:17.71   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsllskap            DSQ   
Ella Hagstrm  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:23   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 8, 50m Brstsim Po 9 r o y, Finaler 9 r och yngre 
Prisutdelning efter denna gren (gren 1-8) 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Arthur Forsflt  2008  Motala Simsllskap    23.80        51.58   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsllskap    23.96        52.55   
Milo Forsberg  2007  Linkpings Allmnna SS    24.42        53.67   
Simn Perez  2007  Linkpings Allmnna SS    25.45        54.14   
Noah Lagerman  2007  Linkpings Allmnna SS    25.51        55.55   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    25.87        56.09   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    56.55        56.55   
Cesar Svan  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    26.04        56.95   
Axel Coutts  2008  Linkpings Allmnna SS    57.15        57.15   
10  Kasper Glawing  2008  Finspngs Simklubb    1:00.09        1:00.09   
11  Olof Karlsson  2008  Linkpings Allmnna SS    28.91        1:01.19   
Adam Bjrklund  2008  Oskarshamns Simsllskap            DNS   
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsllskap            DSQ   
Melvin Engstrm  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Valter Ericsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:23 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  12:09   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 r o, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Thilde Smedbck  2004  Linkpings Allmnna SS    14.70  30.88  47.66    1:04.09   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    15.27  31.61  48.71    1:05.18   
Olivia Gustafsson  2004  Linkpings Allmnna SS    15.48  32.64  50.09    1:06.71   
Alice Fransson  2004  Linkpings Allmnna SS    16.26  33.78  51.82    1:09.36   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsllskap    16.11  34.64  53.73    1:12.38   
Sofija Bojovic  2004  Finspngs Simklubb    17.69  35.72  54.07    1:12.55   
Hanna Persson  2004  Linkpings Allmnna SS    16.74  35.21  54.66    1:13.11   
Klara Lundberg  2004  Linkpings Allmnna SS    17.04  35.52  56.04    1:15.28   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsllskap    17.11  36.77  57.08    1:16.38   
10  Elin Friberg  2004  Linkpings Allmnna SS    16.89  36.51  57.78    1:16.69   
11  Alva Tvingsj  2004  Oskarshamns Simsllskap    16.96  36.69  56.86    1:16.93   
12  Maria Miana Juan  2004  Vsterviks Simsllskap    17.71  37.07  57.70    1:17.13   
13  Elvira Nilsson  2004  Linkpings Allmnna SS    17.49  37.15  57.97    1:17.81   
14  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsllskap    16.79  36.48  57.20    1:18.11   
15  Ellen Lovinge  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    17.49  37.68  58.68    1:18.61   
16  Maja Arnell  2004  Linkpings Allmnna SS    17.75  38.03  58.70    1:18.95   
17  Emma Kindberg  2004  Vsterviks Simsllskap    18.14  38.42  59.36    1:19.55   
18  Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS    18.28  38.40  59.99    1:22.00   
19  Alva Claesn  2004  Vsterviks Simsllskap    18.40  39.24  1:01.48    1:23.29   
20  Elin Heimdahl  2004  Linkpings Allmnna SS    18.42  39.93  1:02.90    1:25.51   
21  Julia Wall  2004  Vsterviks Simsllskap    17.87  39.43  1:02.65    1:25.65   
22  Linnea Karlsson  2004  Vsterviks Simsllskap    18.90  41.56  1:04.25    1:26.06   
23  Elin Hagman  2004  Vsterviks Simsllskap    19.45  42.16  1:05.51    1:26.63   
24  Frida Liliequist  2004  Vsterviks Simsllskap    19.49  41.51  1:04.51    1:26.78   
25  Tuva Brandt  2004  Linkpings Allmnna SS    19.39  41.16  1:04.89    1:27.67   
26  Ida Holmberg  2004  Vsterviks Simsllskap    21.33  46.16  1:11.27    1:34.95   
27  Maja Lundmark  2004  Vsterviks Simsllskap    20.81  45.45  1:11.74    1:35.50   
28  Amanda Wrn  2004  Finspngs Simklubb    20.30  45.78  1:11.73    1:39.71   
29  Lisa Grimvall  2004  Vsterviks Simsllskap    21.34  46.85  1:14.96    1:41.12   
30  Isabel Lagali  2004  Linkpings Allmnna SS    22.53  50.16  1:20.32    1:50.36   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 r o, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Wilma Holmertz  2003  Linkpings Allmnna SS    14.43  30.43  47.00    1:03.41   
Klara Grdman  2002  Norrkpings Kappsimningsklubb    14.40  30.52  47.36    1:03.50   
Amanda Weiding  2003  Linkpings Allmnna SS    14.75  30.88  47.47    1:04.12   
Felicia Jrvikari  2002  Linkpings Allmnna SS    15.08  31.47  48.26    1:04.36   
Sofia Westerberg  2002  Norrkpings Kappsimningsklubb    14.84  30.70  47.52    1:04.38   
Darja Koutchinskaia  2003  Linkpings Allmnna SS    14.34  30.42  47.35    1:04.56   
Alva Hgberg  2002  Linkpings Allmnna SS    15.32  32.10  49.36    1:06.08   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsllskap    15.13  32.18  49.73    1:07.67   
Martina Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS    15.57  32.34  50.17    1:07.95   
10  Lena rebo  2002  Linkpings Allmnna SS    15.28  32.69  50.45    1:08.04   
11  Isadora Rosn  2002  Motala Simsllskap    15.12  32.03  50.05    1:08.33   
12  Emelie Liljeblad  2002  Vsterviks Simsllskap    15.49  32.71  50.96    1:09.42   
13  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap    15.76  33.25  51.62    1:09.59   
14  Hilma Broden  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    16.17  33.98  52.33    1:10.47   
15  Tilda Jaconelli  2003  Linkpings Allmnna SS    16.53  34.29  53.01    1:11.09   
16  Nora Bjrklund  2003  Oskarshamns Simsllskap    16.65  35.13  53.57    1:11.60   
17  Stefanie Petrovic  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    16.67  34.96  53.97    1:11.95   
18  Elsa Linn  2003  Linkpings Allmnna SS    16.17  34.38  53.60    1:12.46   
19  Mira Grimvall  2002  Vsterviks Simsllskap    16.33  34.85  54.61    1:14.11   
20  Maria Dehgani  2003  Linkpings Allmnna SS    16.85  35.86  55.48    1:14.58   
21  Hanna Liliequist  2002  Vsterviks Simsllskap    17.00  35.99  55.77    1:15.20   
22  Alessandra Bck  2003  Vsterviks Simsllskap    18.36  38.36  59.32    1:17.85   
23  Felicia Svan  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    17.87  38.71  1:00.09    1:18.91   
24  Elin Nylander  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    17.45  37.84  58.58    1:19.41   
25  Ebba Hkansson  2003  Oskarshamns Simsllskap    18.83  40.29  1:02.75    1:24.64   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 r o, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Matilda Savn  2000  Linkpings Allmnna SS    14.26  29.75  45.64    1:01.42   
Elise Gidlf  1999  Linkpings Allmnna SS    14.54  30.39  46.76    1:03.06   
Linnea Waldemarsson  1996  Vsterviks Simsllskap    14.49  30.40  47.00    1:03.68   
Sandra Mokhtari  2001  Linkpings Allmnna SS    14.89  31.02  47.69    1:04.27   
Hilda Linn  2000  Linkpings Allmnna SS    14.76  31.11  48.22    1:04.62   
Emma Juneskog  1998  Vsterviks Simsllskap    14.76  31.18  48.40    1:05.71   
Johanna Gunnarsson  1999  Linkpings Allmnna SS    14.66  30.63  47.82    1:05.89   
Josefine Hrdelin  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb    14.77  31.16  48.61    1:05.94   
Kajsa Johansson  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    17.69  38.19  59.60    1:20.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  12:09 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  12:23   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 10, 100m Frisim Po 12 r o, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linkpings Allmnna SS    15.11  31.60  48.54    1:04.79   
David Axelsson  2004  Linkpings Allmnna SS    15.92  32.65  50.09    1:07.45   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsllskap    15.77  33.08  50.86    1:08.08   
Nikola Petrovic  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    15.66  33.11  51.29    1:08.34   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsllskap    16.75  35.05  53.28    1:11.41   
David Malm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    17.17  36.34  56.83    1:15.08   
Aldin Mandzo  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    16.46  35.18  55.53    1:15.11   
Fabian Lagstrm  2004  Oskarshamns Simsllskap    17.56  36.86  56.80    1:15.22   
Nassim Arim  2004  Linkpings Allmnna SS    17.65  37.29  59.39    1:20.37   
10  Emil Kilander  2004  Linkpings Allmnna SS    18.18  38.81  1:00.19    1:21.66   
11  Marcus Manninen  2004  Motala Simsllskap    17.86  39.08  1:01.38    1:23.98   
12  Axel Engstrm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    19.21  41.71  1:06.52    1:30.26   
13  Marcus Kjellergren  2004  Linkpings Allmnna SS    18.85  41.48  1:06.74    1:31.07   
14  Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsllskap    21.21  46.04  1:10.67    1:34.75   
Fredrik Holmberg  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Po 12 r o, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sebastian Nilsson  2002  Linkpings Allmnna SS    13.48  28.61  43.96    58.71   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap    13.62  28.27  44.03    59.18   
Nicola Lundqvist  2002  Linkpings Allmnna SS    13.71  28.86  44.28    59.55   
Elias Axelsson  2002  Linkpings Allmnna SS    14.05  29.44  45.17    1:00.54   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap    14.07  29.20  45.47    1:01.04   
Ruben Staaf  2002  Linkpings Allmnna SS    14.70  30.49  46.74    1:02.89   
Mns Andersson  2002  Linkpings Allmnna SS    14.75  31.25  48.54    1:04.91   
Erik Wallin  2003  Linkpings Allmnna SS    14.34  30.70  47.98    1:05.31   
Olle Almn  2003  Linkpings Allmnna SS    15.41  32.18  49.74    1:07.09   
10  William Barkehed  2003  Linkpings Allmnna SS    15.37  32.03  49.66    1:07.18   
11  Stefanos Gavriliidis  2003  Vsterviks Simsllskap    16.07  33.03  51.59    1:08.09   
12  Ossian Lagstrm  2003  Oskarshamns Simsllskap    16.35  34.35  52.35    1:10.36   
13  Oliver Edoff  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    15.71  33.93  53.05    1:10.44   
14  Isak Lust  2002  Linkpings Allmnna SS    16.21  34.85  53.97    1:12.35   
15  Dominik Stefanovic  2003  Finspngs Simklubb    17.09  35.88  55.73    1:13.75   
16  Filip Gidlf  2003  Linkpings Allmnna SS    16.11  34.61  54.50    1:14.03   
17  Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsllskap    18.03  37.76  58.35    1:17.50   
18  Jacob Nystrm  2003  Oskarshamns Simsllskap    18.66  40.52  1:03.57    1:25.32   
19  Mattias Nad  2003  Vsterviks Simsllskap    19.46  43.19  1:09.92    1:36.78   
Eric Lundstrm Silke  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            DNS   
Hannes Blom  2002  Linkpings Allmnna SS            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Po 12 r o, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sixten Almn  1999  Linkpings Allmnna SS    13.34  27.75  42.27    56.10   
Ademir Silic  1998  Vsterviks Simsllskap    13.11  27.69  42.98    57.90   
Naevid Kiasat  2001  Linkpings Allmnna SS    13.59  28.00  42.90    58.07   
Albin Staaf  2000  Linkpings Allmnna SS    13.67  29.09  45.23    1:01.08   
Oscar Sundberg  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    14.77  31.62  48.95    1:05.79   
Joakim Shl  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    15.76  33.96  53.38    1:09.94   
Gustav Ferlin  2000  Vsterviks Simsllskap    16.32  35.45  55.47    1:14.61   
Elias Flling Barck  2001  Vsterviks Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  12:23 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  12:35   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 11, 100m Brstsim Fl 11 r, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    19.65  42.75  1:05.34    1:27.52   
Mrta Hgfeldt  2005  Linkpings Allmnna SS    20.25  43.74  1:07.58    1:31.10   
Clara Kuggvik  2005  Vsterviks Simsllskap    20.47  45.03  1:11.09    1:36.62   
Tilda Sundell  2005  Vsterviks Simsllskap    21.38  46.70  1:12.53    1:37.69   
Sofia Wallin  2005  Linkpings Allmnna SS    21.68  46.76  1:12.54    1:38.76   
Andrea Hglund  2005  Linkpings Allmnna SS    21.69  46.98  1:13.70    1:39.34   
Emilia Carlsson  2005  Linkpings Allmnna SS    21.97  48.28  1:15.85    1:42.56   
Emma Werner  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    22.39  49.31  1:16.20    1:43.51   
Julia Arildsson  2005  Linkpings Allmnna SS    23.52  50.10  1:17.38    1:43.71   
10  Louise Frisk  2005  Linkpings Allmnna SS    23.80  49.76  1:18.93    1:47.12   
11  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsllskap    23.27  51.21  1:19.92    1:48.68   
12  Frida Holmqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    24.38  53.02  1:21.11    1:49.42   
13  Darya Abbaspour  2005  Linkpings Allmnna SS    23.98  52.32  1:22.31    1:51.52   
14  Ida Ekstrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    25.20  54.26  1:24.28    1:53.75   
15  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsllskap    23.73  53.25  1:23.93    1:53.78   
16  Stella qvist  2005  Linkpings Allmnna SS    23.86  53.64  1:24.95    1:54.46   
17  Katarina Pettersson  2005  Motala Simsllskap    25.51  54.98  1:25.36    1:56.82   
18  Ylva Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    25.43  56.41  1:28.29    2:00.30   
19  Alice Nystrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    27.87  59.19  1:31.53    2:02.62   
20  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap    26.10  58.31  1:32.37    2:03.90   
21  Kristel Aziz  2005  Linkpings Allmnna SS    29.24  1:05.07  1:45.06    2:24.29   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsllskap            DSQ   
Majken Alvehus  2005  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  12:40   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 12, 100m Brstsim Po 11 r, Finaler 11 r 
Prisutdelning efter denna gren (gren 9-12) 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap    20.18  44.22  1:09.12    1:32.02   
Oskar Glawing  2005  Finspngs Simklubb    20.32  44.30  1:08.20    1:32.43   
Robin Lundqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    23.40  50.28  1:18.65    1:44.21   
David Ullstrand  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    22.52  48.98  1:17.06    1:45.04   
Robin Daremo  2005  Linkpings Allmnna SS    23.60  50.73  1:19.56    1:47.40   
Linus Wigh  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    24.02  51.87  1:23.09    1:53.74   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsllskap    25.43  57.10  1:30.58    2:04.01   
Melker Wernqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    30.35  1:08.21  1:46.96    2:27.09   
Aria Mokri  2005  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
Erik Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  12:40 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  13:01   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 13, 4X50m Frisim Fl 10 r oy, Finaler 10 r och yngre 
Prisutdelning fr resterande grenar klockan 15:20 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Lass Damer [2007] Lag 1  2007  Linkpings Allmnna SS            2:33.71   
  Althaea Ssskind  2007      17.26  36.83      36.83   
  Ellen Arnell  2006      18.84  40.00      1:16.83   
  Henny Palng  2006      18.16  40.03      1:56.86   
  Josefin Klintker  2006      18.00  36.85      2:33.71   
                     
Hultsfred Damer [2006]  2006  Hultsfreds Simsllskap            2:50.64   
  Jennifer Bogren  2006      19.58  41.54      41.54   
  Ellen Ekstrm Nelson  2006      21.34  44.00      1:25.54   
  Stina Klavins  2007      20.60  45.30      2:10.84   
  Tyra Andersson  2006      18.83  39.80      2:50.64   
                     
Nkk Damer [2006] Lag 2  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:57.94   
  Ella Nordlinder  2006      20.11  42.52      42.52   
  Tuva Lovinge  2006      21.43  45.21      1:27.73   
  Alice Westerberg  2007      21.22  46.41      2:14.14   
  Alma Malm  2008      20.05  43.80      2:57.94   
                     
Lass Damer [2006] Lag 3  2006  Linkpings Allmnna SS            3:00.21   
  Hanna Oehm  2007      19.15  41.55      41.55   
  Elsa Bjrnholm  2006      20.52  43.20      1:24.75   
  Emma Persson  2007      25.04  53.13      2:17.88   
  Fanny Ivarsson  2007      20.19  42.33      3:00.21   
                     
Oskarshamn Damer [2006]  2006  Oskarshamns Simsllskap            3:02.90   
  Julia Almquist  2007      19.96  41.73      41.73   
  Alwa Lundberg  2006      19.05  41.21      1:22.94   
  Alfrida Lagstrm  2006      20.77  45.11      2:08.05   
  Ella Veenhuis  2007      24.81  54.85      3:02.90   
                     
Lass Damer [2006] Lag 2  2006  Linkpings Allmnna SS            3:07.98   
  Sofia Holmqvist  2008      22.64  47.65      47.65   
  Tilda Larsson  2008      21.34  44.96      1:32.61   
  Angelica Hietanen  2007      21.35  46.03      2:18.64   
  Linna Lundbohm  2006      22.93  49.34      3:07.98   
                     
Lass Damer [2006] Lag 4  2006  Linkpings Allmnna SS            3:11.40   
  Sigrid Alvehus  2008      21.72  48.59      48.59   
  Alice Bjrnholm  2008      21.74  46.06      1:34.65   
  Linnea Carlsson  2007      22.24  46.81      2:21.46   
  Viola Hgberg  2007      22.63  49.94      3:11.40   
                     
Nkk Damer [2006] Lag 1  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            3:22.29   
  Nova Lundkvist  2007      20.94  44.60      44.60   
  Jonna Klasn  2008      25.10  52.97      1:37.57   
  Martina Meyer  2008      25.12  59.17      2:36.74   
  Ella Hagstrm  2007      21.25  45.55      3:22.29   
                     
Hultsfred Damer Lag 2  2006  Hultsfreds Simsllskap            3:35.25   
  Moa Carlsson  2006      20.16  46.33      46.33   
  Isabella Westergren  2007      22.22  52.33      1:38.66   
  Melina Widn  2006      22.92  51.10      2:29.76   
  Kimberly Bogren  2008      29.42  1:05.49      3:35.25   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  13:05   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 14, 4X50m Frisim Po 10 r oy, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Lass Herrar [2006] Lag 1  2006  Linkpings Allmnna SS            2:24.43   
  Fredrik Hglund  2006      17.09  35.54      35.54   
  Arvid Blom  2006      17.07  36.57      1:12.11   
  Hugo Larsson  2006      17.68  35.76      1:47.87   
  Simon Axelsson  2006      17.91  36.56      2:24.43   
                     
Nkk Herrar [2006]  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:48.65   
  Jacob Hellman  2006      16.91  35.27      35.27   
  Melvin Engstrm  2007      20.64  44.97      1:20.24   
  Wilmer Jakobsson  2008      22.03  47.02      2:07.26   
  Carl Bnnemark  2006      19.09  41.39      2:48.65   
                     
Lass Herrar [2006] Lag 2  2006  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
  Milo Forsberg  2007      19.41  43.81      43.81   
                     
Nkk Herrar [2006] Lag 2  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  13:05 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  13:12   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 15, 4X50m Frisim Mix 13 r o, Finaler 13 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Lass Mix Lag 1  Linkpings Allmnna SS            1:50.63   
  Johanna Gunnarsson  1999      14.20  29.06      29.06   
  Hilda Linn  2000      13.72  28.62      57.68   
  Naevid Kiasat  2001      12.69  26.37      1:24.05   
  Sebastian Nilsson  2002      12.71  26.58      1:50.63   
                     
Lass Mix Lag 2  Linkpings Allmnna SS            1:51.29   
  Elise Gidlf  1999      14.16  28.88      28.88   
  Sandra Mokhtari  2001      14.50  29.42      58.30   
  Nicola Lundqvist  2002      12.97  26.53      1:24.83   
  Albin Staaf  2000      12.61  26.46      1:51.29   
                     
Nkk Mix Lag 1  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:53.69   
  Klara Grdman  2002      14.21  29.20      29.20   
  Sofia Westerberg  2002      13.88  29.03      58.23   
  Axel Eriksson  1998      12.75  26.73      1:24.96   
  Oscar Sundberg  2000      14.09  28.73      1:53.69   
                     
Mss Mix  Motala Simsllskap            1:56.05   
  Isadora Rosn  2002      14.86  30.64      30.64   
  Henrik Eriksson  2002      13.29  27.14      57.78   
  Elliot Fielder  2003      13.17  27.64      1:25.42   
  Tilda Carlsson  2003      14.38  30.63      1:56.05   
                     
Lass Mix Lag 3  Linkpings Allmnna SS            1:56.86   
  Amanda Weiding  2003      14.98  30.55      30.55   
  Felicia Jrvikari  2002      14.00  29.53      1:00.08   
  Elias Axelsson  2002      13.58  27.83      1:27.91   
  Mns Andersson  2002      13.85  28.95      1:56.86   
                     
Lass Mix Lag 4  Linkpings Allmnna SS            1:58.81   
  Lena rebo  2002      14.83  31.06      31.06   
  Darja Koutchinskaia  2003      13.91  29.72      1:00.78   
  Ruben Staaf  2002      13.73  28.71      1:29.49   
  Erik Wallin  2003      13.99  29.32      1:58.81   
                     
Lass Mix Lag 5  Linkpings Allmnna SS            2:03.90   
  Alva Hgberg  2002      15.16  30.88      30.88   
  Martina Karlsson  2003      15.15  31.53      1:02.41   
  William Barkehed  2003      14.56  30.47      1:32.88   
  Olle Almn  2003      14.81  31.02      2:03.90   
                     
Vstervik Mix  2000  Vsterviks Simsllskap            2:04.76   
  Emelie Liljeblad  2002      15.24  31.78      31.78   
  Gustav Ferlin  2000      14.70  31.45      1:03.23   
  Mira Grimvall  2002      15.54  32.38      1:35.61   
  Elias Flling Barck  2001      13.84  29.15      2:04.76   
                     
Oskarshamn Mix [1917]  Oskarshamns Simsllskap            DSQ   
  Ossian Lagstrm  2003      15.77  31.95      31.95   
  Christoffer Torkelsson  2002      16.77  35.29      1:07.24   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  13:12 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  13:18   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 16, 4X50m Frisim Mix 11-12 r, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Lass Mix [2004]  2004  Linkpings Allmnna SS            1:59.89   
  Gustav Edlund  2004      14.52  29.58      29.58   
  Thilde Smedbck  2004      14.05  29.50      59.08   
  David Axelsson  2004      14.77  30.28      1:29.36   
  Olivia Gustafsson  2004      14.60  30.53      1:59.89   
                     
Mss Mix  2004  Motala Simsllskap            2:09.68   
  Lukas Lundberg  2004      15.08  30.86      30.86   
  Emilia Eriksson  2004      15.33  32.34      1:03.20   
  Gustav Fahlstrm  2005      15.46  32.53      1:35.73   
  Leija Johansson Junttila  2006      16.24  33.95      2:09.68   
                     
Nkk Mix Lag 1  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:10.18   
  Nikola Petrovic  2004      15.30  31.45      31.45   
  Aldin Mandzo  2004      17.18  34.40      1:05.85   
  Ebba Holgersson  2005      16.18  34.01      1:39.86   
  Ebba Bladh Hazard  2004      14.41  30.32      2:10.18   
                     
Lass Mix [2004] Lag 2  2004  Linkpings Allmnna SS            2:12.01   
  Alice Fransson  2004      15.90  32.57      32.57   
  Mrta Hgfeldt  2005      15.40  32.52      1:05.09   
  Robin Daremo  2005      16.34  34.82      1:39.91   
  Robin Lundqvist  2005      15.53  32.10      2:12.01   
                     
Oskarshamn Mix Lag 1  2004  Oskarshamns Simsllskap            2:15.58   
  Edvin Karlsson  2004      15.90  32.42      32.42   
  Fabian Lagstrm  2004      15.95  33.55      1:05.97   
  Alva Tvingsj  2004      16.73  35.22      1:41.19   
  Johanna Fransson  2004      16.02  34.39      2:15.58   
                     
Nkk Mix Lag 2  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:21.71   
  David Malm  2004      16.55  34.87      34.87   
  Fredrik Holmberg  2004      15.83  33.18      1:08.05   
  Ellen Lovinge  2004      16.32  34.95      1:43.00   
  Emma Werner  2005      17.52  38.71      2:21.71   
                     
Lass Mix [2004] Lag 3  2004  Linkpings Allmnna SS            2:25.54   
  Elin Friberg  2004      16.13  33.76      33.76   
  Andrea Hglund  2005      16.56  33.99      1:07.75   
  Marcus Kjellergren  2004      19.00  41.16      1:48.91   
  Emil Kilander  2004      16.78  36.63      2:25.54   
                     
Lass Mix [2005] Lag 4  2005  Linkpings Allmnna SS            2:28.74   
  Klara Lundberg  2004      16.76  33.80      33.80   
  Hanna Persson  2004      15.74  32.96      1:06.76   
  Nassim Arim  2004      17.61  38.78      1:45.54   
  Aria Mokri  2005      20.32  43.20      2:28.74   
                     
Oskarshamn Mix Lag 2  2004  Oskarshamns Simsllskap            2:36.83   
  Isac Uhre  2005      19.20  40.50      40.50   
  Oscar Wallenberg  2004      20.43  43.29      1:23.79   
  Melisa Bahtagic  2005      17.19  37.25      2:01.04   
  Saga Hjelm  2004      16.57  35.79      2:36.83   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  13:18 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  15:39   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 17, 50m Fjrilsim Fl 11 r, Finaler 11 r 
Prisutdelning innan denna gren (gren 13-16) 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Mrta Hgfeldt  2005  Linkpings Allmnna SS    16.05        35.10   
Ebba Holgersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    17.12        36.15   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsllskap    17.94        36.63   
Clara Kuggvik  2005  Vsterviks Simsllskap    17.04        37.64   
Andrea Hglund  2005  Linkpings Allmnna SS    17.79        38.04   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsllskap    18.66        42.09   
Emilia Carlsson  2005  Linkpings Allmnna SS    18.86        42.73   
Ylva Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    19.39        43.18   
Frida Holmqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    20.22        43.55   
10  Katarina Pettersson  2005  Motala Simsllskap    20.08        44.31   
11  Julia Arildsson  2005  Linkpings Allmnna SS    20.27        44.44   
12  Tilda Sundell  2005  Vsterviks Simsllskap    20.33        44.93   
13  Darya Abbaspour  2005  Linkpings Allmnna SS    20.36        44.99   
14  Majken Alvehus  2005  Linkpings Allmnna SS    20.42        45.43   
15  Stella qvist  2005  Linkpings Allmnna SS    19.77        45.98   
16  Emma Werner  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    20.48        46.21   
17  Sofia Wallin  2005  Linkpings Allmnna SS    20.66        47.05   
18  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap    21.36        47.52   
19  Louise Frisk  2005  Linkpings Allmnna SS    21.71        49.37   
20  Ida Ekstrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    22.90        51.37   
21  Amanda Carmstrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    22.36        53.16   
22  Alice Nystrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    26.79        58.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  15:39   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 18, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap    16.68        36.52   
Robin Lundqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    18.18        40.39   
Oskar Glawing  2005  Finspngs Simklubb    19.41        43.36   
David Ullstrand  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    19.38        44.13   
Robin Daremo  2005  Linkpings Allmnna SS    20.29        45.38   
Aria Mokri  2005  Linkpings Allmnna SS    21.60        50.98   
Otto Holmberg  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    23.89        52.79   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsllskap    28.80        1:04.87   
Erik Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  15:43   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 19, 50m Brstsim Fl 10 r, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap    21.08        45.43   
Ellen Arnell  2006  Linkpings Allmnna SS    23.01        49.08   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsllskap    22.55        50.15   
Henny Palng  2006  Linkpings Allmnna SS    23.68        52.51   
Ellen Ekstrm Nelson  2006  Hultsfreds Simsllskap    25.03        54.15   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsllskap    25.14        54.29   
Josefin Klintker  2006  Linkpings Allmnna SS    26.07        54.34   
Tuva Lovinge  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    26.00        54.44   
Elsa Bjrnholm  2006  Linkpings Allmnna SS    25.80        54.54   
10  Ella Nordlinder  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    27.17        56.01   
11  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsllskap    25.99        56.11   
12  Alfrida Lagstrm  2006  Oskarshamns Simsllskap    25.73        56.99   
13  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsllskap    26.39        57.27   
14  Engla Dunhagen  2006  Finspngs Simklubb    27.95        58.56   
15  Melina Widn  2006  Hultsfreds Simsllskap    27.28        59.75   
16  Linna Lundbohm  2006  Linkpings Allmnna SS    29.66        1:05.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  15:49   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 20, 50m Brstsim Po 10 r, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Hugo Larsson  2006  Linkpings Allmnna SS    22.30        47.10   
Simon Axelsson  2006  Linkpings Allmnna SS    22.68        48.00   
Fredrik Hglund  2006  Linkpings Allmnna SS    22.94        48.24   
Jacob Hellman  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    21.80        48.24   
Arvid Blom  2006  Linkpings Allmnna SS    23.58        50.66   
Hugo Eriksson  2006  Finspngs Simklubb    24.87        53.57   
Gustav Kardfall  2006  Linkpings Allmnna SS    25.43        54.70   
Carl Bnnemark  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    25.35        55.07   
Adrian Rudn  2006  Hultsfreds Simsllskap    25.67        56.25   
10  Johannes Ertas  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    25.93        56.51   
11  Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    26.93        59.49   
12  Troy Eriksson  2006  Motala Simsllskap    27.59        59.65   
13  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsllskap    28.18        1:01.44   
14  Karl Person  2006  Motala Simsllskap    38.39        1:24.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  16:05   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 21, 50m Frisim Fl 9 r oy, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Althaea Ssskind  2007  Linkpings Allmnna SS    17.10        36.50   
Greta Sjgren  2007  Motala Simsllskap    17.96        37.96   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsllskap    19.19        40.67   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsllskap    20.13        42.76   
Hanna Oehm  2007  Linkpings Allmnna SS    20.17        42.78   
Fanny Ivarsson  2007  Linkpings Allmnna SS    21.21        43.36   
Tilda Larsson  2008  Linkpings Allmnna SS    20.67        44.00   
Alma Malm  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    20.70        45.02   
Linnea Carlsson  2007  Linkpings Allmnna SS    21.95        45.46   
10  Alice Westerberg  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    21.29        46.27   
11  Ella Hagstrm  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    21.75        46.42   
12  Emma Persson  2007  Linkpings Allmnna SS    21.33        46.48   
13  Nova Lundkvist  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    22.09        46.86   
14  Angelica Hietanen  2007  Linkpings Allmnna SS    22.07        47.39   
15  Alice Bjrnholm  2008  Linkpings Allmnna SS    23.06        47.81   
16  Sofia Holmqvist  2008  Linkpings Allmnna SS    23.23        49.23   
17  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsllskap    24.44        50.93   
18  Sigrid Alvehus  2008  Linkpings Allmnna SS    23.26        51.00   
19  Viola Hgberg  2007  Linkpings Allmnna SS    24.23        51.38   
20  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsllskap    23.18        53.45   
21  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsllskap    25.99        56.22   
22  Jonna Klasn  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    26.26        56.40   
23  Martina Meyer  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    25.39        59.12   
24  Lowa Lundberg  2008  Oskarshamns Simsllskap    28.41        59.88   
25  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsllskap    29.28        1:01.50   
26  Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsllskap    27.69        1:04.64   
27  Elisabeth Xu  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    31.35        1:05.93   
28  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsllskap    32.97        1:11.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  16:03   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 22, 50m Frisim Po 9 r oy, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Noah Lagerman  2007  Linkpings Allmnna SS    18.73        38.41   
Arthur Forsflt  2008  Motala Simsllskap    19.33        40.23   
Axel Coutts  2008  Linkpings Allmnna SS    19.89        42.14   
Kasper Glawing  2008  Finspngs Simklubb    21.44        44.04   
Milo Forsberg  2007  Linkpings Allmnna SS    20.49        44.27   
Melvin Engstrm  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    21.57        46.20   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    21.54        46.63   
Cesar Svan  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    22.98        47.71   
Olof Karlsson  2008  Linkpings Allmnna SS    24.43        50.27   
10  Valter Ericsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    26.38        52.99   
11  Filip Gyllenhammar  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    24.99        54.26   
12  Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsllskap    26.33        1:00.14   
Adam Bjrklund  2008  Oskarshamns Simsllskap            DNF   
Simn Perez  2007  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  16:25   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 r o, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbck  2004  Linkpings Allmnna SS    33.53        1:09.43   
Alice Fransson  2004  Linkpings Allmnna SS    36.77        1:16.97   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    39.07        1:19.22   
Sofija Bojovic  2004  Finspngs Simklubb    39.84        1:20.13   
Olivia Gustafsson  2004  Linkpings Allmnna SS    40.76        1:22.22   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsllskap    41.05        1:25.70   
Hanna Persson  2004  Linkpings Allmnna SS    44.29        1:29.34   
Maja Arnell  2004  Linkpings Allmnna SS    43.98        1:29.71   
Elvira Nilsson  2004  Linkpings Allmnna SS    44.28        1:30.68   
10  Elin Friberg  2004  Linkpings Allmnna SS    44.98        1:30.96   
11  Maria Miana Juan  2004  Vsterviks Simsllskap    45.92        1:30.98   
12  Elin Heimdahl  2004  Linkpings Allmnna SS    44.89        1:31.58   
13  Emma Kindberg  2004  Vsterviks Simsllskap    47.65        1:36.20   
14  Alva Claesn  2004  Vsterviks Simsllskap    47.02        1:37.38   
15  Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS    48.32        1:41.12   
16  Tuva Brandt  2004  Linkpings Allmnna SS    48.65        1:41.16   
17  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsllskap    48.55        1:41.20   
18  Frida Liliequist  2004  Vsterviks Simsllskap    50.48        1:42.98   
19  Lisa Grimvall  2004  Vsterviks Simsllskap    53.06        1:48.18   
20  Maja Lundmark  2004  Vsterviks Simsllskap    53.80        1:48.39   
21  Elin Hagman  2004  Vsterviks Simsllskap    52.26        1:49.06   
22  Ida Holmberg  2004  Vsterviks Simsllskap    53.20        1:49.81   
23  Amanda Wrn  2004  Finspngs Simklubb    58.43        1:59.90   
Ellen Lovinge  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Linnea Karlsson  2004  Vsterviks Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 r o, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Klara Grdman  2002  Norrkpings Kappsimningsklubb    34.44        1:12.38   
Felicia Jrvikari  2002  Linkpings Allmnna SS    35.74        1:12.58   
Lena rebo  2002  Linkpings Allmnna SS    35.47        1:12.89   
Sofia Westerberg  2002  Norrkpings Kappsimningsklubb    36.02        1:12.93   
Darja Koutchinskaia  2003  Linkpings Allmnna SS    36.54        1:16.32   
Amanda Weiding  2003  Linkpings Allmnna SS    38.30        1:19.50   
Isadora Rosn  2002  Motala Simsllskap    38.64        1:20.87   
Martina Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS    38.88        1:21.10   
Stefanie Petrovic  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    39.65        1:21.21   
10  Hilma Broden  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    39.92        1:21.42   
11  Nora Bjrklund  2003  Oskarshamns Simsllskap    40.84        1:22.17   
12  Mira Grimvall  2002  Vsterviks Simsllskap    39.83        1:22.25   
13  Alva Hgberg  2002  Linkpings Allmnna SS    40.61        1:23.13   
14  Emelie Liljeblad  2002  Vsterviks Simsllskap    41.37        1:24.89   
15  Elsa Linn  2003  Linkpings Allmnna SS    40.94        1:25.27   
16  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap    41.26        1:26.03   
17  Elin Nylander  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    42.05        1:27.24   
18  Maria Dehgani  2003  Linkpings Allmnna SS    44.60        1:29.27   
19  Alessandra Bck  2003  Vsterviks Simsllskap    45.17        1:30.21   
20  Tilda Jaconelli  2003  Linkpings Allmnna SS    45.03        1:32.76   
21  Felicia Svan  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    45.18        1:33.29   
22  Hanna Liliequist  2002  Vsterviks Simsllskap    46.30        1:35.31   
23  Ebba Hkansson  2003  Oskarshamns Simsllskap    49.13        1:39.94   
Wilma Holmertz  2003  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 r o, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Linn  2000  Linkpings Allmnna SS    34.48        1:12.45   
Linnea Waldemarsson  1996  Vsterviks Simsllskap    36.30        1:14.88   
Sandra Mokhtari  2001  Linkpings Allmnna SS    37.14        1:15.38   
Johanna Gunnarsson  1999  Linkpings Allmnna SS    36.51        1:18.61   
Emma Juneskog  1998  Vsterviks Simsllskap    38.09        1:19.54   
Kajsa Johansson  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    45.94        1:34.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  16:37   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 r o , Finaler 12 r 
Prisutdelning efter denna gren (gren 17-24) 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    37.94        1:18.90   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsllskap    39.10        1:19.46   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsllskap    39.15        1:20.47   
Aldin Mandzo  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.12        1:24.12   
Emil Kilander  2004  Linkpings Allmnna SS    43.18        1:28.21   
David Malm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    43.91        1:28.40   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsllskap    46.03        1:31.44   
Fredrik Holmberg  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    44.27        1:31.54   
Fabian Lagstrm  2004  Oskarshamns Simsllskap    45.63        1:31.75   
10  Nassim Arim  2004  Linkpings Allmnna SS    46.85        1:35.49   
11  Axel Engstrm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    48.16        1:38.41   
Marcus Kjellergren  2004  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 r o , Finaler 13 - 14 r 
Prisutdelning efter denna gren (gren 17-24) 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mns Andersson  2002  Linkpings Allmnna SS    34.32        1:11.49   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap    34.70        1:13.12   
William Barkehed  2003  Linkpings Allmnna SS    35.52        1:13.32   
Erik Wallin  2003  Linkpings Allmnna SS    35.57        1:13.37   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap    35.61        1:13.54   
Sebastian Nilsson  2002  Linkpings Allmnna SS    35.92        1:14.67   
Elias Axelsson  2002  Linkpings Allmnna SS    37.17        1:16.64   
Ruben Staaf  2002  Linkpings Allmnna SS    38.60        1:17.62   
Olle Almn  2003  Linkpings Allmnna SS    39.91        1:22.60   
10  Ossian Lagstrm  2003  Oskarshamns Simsllskap    39.98        1:22.87   
11  Isak Lust  2002  Linkpings Allmnna SS    40.56        1:23.09   
12  Oliver Edoff  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.87        1:25.73   
13  Jacob Nystrm  2003  Oskarshamns Simsllskap    43.63        1:27.96   
14  Filip Gidlf  2003  Linkpings Allmnna SS    45.87        1:33.87   
Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsllskap            DSQ   
Dominik Stefanovic  2003  Finspngs Simklubb            DSQ   
Mattias Nad  2003  Vsterviks Simsllskap            DSQ   
Stefanos Gavriliidis  2003  Vsterviks Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 r o , Finaler 15 - 99 r 
Prisutdelning efter denna gren (gren 17-24) 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ademir Silic  1998  Vsterviks Simsllskap    32.13        1:07.98   
Naevid Kiasat  2001  Linkpings Allmnna SS    34.50        1:10.80   
Oscar Sundberg  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    35.48        1:12.26   
Axel Eriksson  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    35.48        1:12.87   
Elias Flling Barck  2001  Vsterviks Simsllskap    40.94        1:23.05   
Gustav Ferlin  2000  Vsterviks Simsllskap    42.43        1:26.37   
Joakim Shl  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    43.87        1:28.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  17:03   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 25, 100m Frisim Fl 11 r, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsllskap    34.07        1:08.80   
Ebba Holgersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    34.33        1:10.40   
Clara Kuggvik  2005  Vsterviks Simsllskap    33.80        1:11.15   
Mrta Hgfeldt  2005  Linkpings Allmnna SS    34.68        1:12.36   
Andrea Hglund  2005  Linkpings Allmnna SS    35.28        1:13.08   
Ylva Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    38.46        1:20.24   
Katarina Pettersson  2005  Motala Simsllskap    37.85        1:20.40   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsllskap    38.70        1:20.74   
Julia Arildsson  2005  Linkpings Allmnna SS    40.01        1:22.32   
10  Frida Holmqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    40.41        1:23.04   
11  Stella qvist  2005  Linkpings Allmnna SS    40.59        1:24.32   
12  Emilia Carlsson  2005  Linkpings Allmnna SS    39.91        1:24.61   
13  Tilda Sundell  2005  Vsterviks Simsllskap    40.94        1:24.74   
14  Sofia Wallin  2005  Linkpings Allmnna SS    40.97        1:25.39   
15  Darya Abbaspour  2005  Linkpings Allmnna SS    40.25        1:26.18   
16  Emma Werner  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    40.51        1:27.41   
17  Ida Ekstrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    41.61        1:29.76   
18  Louise Frisk  2005  Linkpings Allmnna SS    41.26        1:30.20   
19  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap    43.50        1:30.85   
20  Alice Nystrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    44.95        1:34.34   
21  Kristel Aziz  2005  Linkpings Allmnna SS    43.25        1:36.99   
22  Amanda Carmstrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    48.55        1:46.43   
23  Majken Alvehus  2005  Linkpings Allmnna SS    52.07        1:47.94   
Klara Haraldsson  2005  Motala Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  17:03 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  17:07   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Po 11 r, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap    34.93        1:12.59   
Oskar Glawing  2005  Finspngs Simklubb    36.89        1:17.06   
Robin Lundqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    38.74        1:19.02   
David Ullstrand  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    37.29        1:19.17   
Robin Daremo  2005  Linkpings Allmnna SS    40.24        1:25.89   
Otto Holmberg  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    40.82        1:26.46   
Erik Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.38        1:31.24   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsllskap    43.28        1:31.40   
Aria Mokri  2005  Linkpings Allmnna SS    44.94        1:39.26   
10  Melker Wernqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    46.61        1:40.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  17:15   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 27, 50m Frisim Fl 10 r, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap    16.76        34.26   
Josefin Klintker  2006  Linkpings Allmnna SS    18.10        36.83   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsllskap    18.49        39.29   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsllskap    19.04        39.77   
Henny Palng  2006  Linkpings Allmnna SS    19.01        40.56   
Ellen Arnell  2006  Linkpings Allmnna SS    19.70        41.16   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsllskap    20.54        42.78   
Ella Nordlinder  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    21.20        42.80   
Ellen Ekstrm Nelson  2006  Hultsfreds Simsllskap    20.67        43.21   
10  Tuva Lovinge  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    21.32        44.16   
11  Elsa Bjrnholm  2006  Linkpings Allmnna SS    21.81        44.66   
12  Alfrida Lagstrm  2006  Oskarshamns Simsllskap    20.86        45.97   
13  Engla Dunhagen  2006  Finspngs Simklubb    24.43        48.05   
14  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsllskap    22.37        49.07   
15  Linna Lundbohm  2006  Linkpings Allmnna SS    24.49        51.47   
16  Melina Widn  2006  Hultsfreds Simsllskap    24.18        51.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  17:15 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  17:17   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 28, 50m Frisim Po 10 r, Finaler 10 r 
Prisutdelning efter denna gren (25-28) 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    17.18        35.23   
Hugo Larsson  2006  Linkpings Allmnna SS    17.66        35.78   
Simon Axelsson  2006  Linkpings Allmnna SS    17.87        36.18   
Fredrik Hglund  2006  Linkpings Allmnna SS    17.46        36.42   
Arvid Blom  2006  Linkpings Allmnna SS    17.81        37.43   
Hugo Eriksson  2006  Finspngs Simklubb    18.24        38.10   
Johannes Ertas  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    19.09        39.54   
Carl Bnnemark  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    19.60        41.67   
Gustav Kardfall  2006  Linkpings Allmnna SS    20.63        42.88   
10  Troy Eriksson  2006  Motala Simsllskap    21.35        45.64   
11  Adrian Rudn  2006  Hultsfreds Simsllskap    23.00        48.72   
12  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsllskap    23.42        50.37   
13  Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    27.00        55.12   
14  Karl Person  2006  Motala Simsllskap    30.42        1:15.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  17:27   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 29, 4X50m Medley Fl 13 r o, Finaler 13 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer 1  Linkpings Allmnna SS            2:08.39   
  Hilda Linn  2000      31.96        31.96   
  Wilma Holmertz  2003      36.32        1:08.28   
  Elise Gidlf  1999      31.23        1:39.51   
  Johanna Gunnarsson  1999      28.88        2:08.39   
                     
Lass Damer Lag 2  Linkpings Allmnna SS            2:14.53   
  Felicia Jrvikari  2002      34.47        34.47   
  Lena rebo  2002      36.32        1:10.79   
  Martina Karlsson  2003      33.36        1:44.15   
  Sandra Mokhtari  2001      30.38        2:14.53   
                     
Vstervik Damer  1996  Vsterviks Simsllskap            2:16.31   
  Mira Grimvall  2002      37.75        37.75   
  Emma Juneskog  1998      36.89        1:14.64   
  Linnea Waldemarsson  1996      30.73        1:45.37   
  Emelie Liljeblad  2002      30.94        2:16.31   
                     
Nkk Damer Lag 1  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:17.69   
  Sofia Westerberg  2002      33.83        33.83   
  Kajsa Johansson  2000      41.01        1:14.84   
  Klara Grdman  2002      30.95        1:45.79   
  Stefanie Petrovic  2003      31.90        2:17.69   
                     
Lass Damer Lag 3  Linkpings Allmnna SS            2:18.53   
  Amanda Weiding  2003      35.72        35.72   
  Alva Hgberg  2002      37.96        1:13.68   
  Darja Koutchinskaia  2003      33.05        1:46.73   
  Tilda Jaconelli  2003      31.80        2:18.53   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  18:02   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 30, 4X50m Medley Po 13 r o, Finaler 13 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lass Herrar 1  Linkpings Allmnna SS            2:06.33   
  Sebastian Nilsson  2002      34.73        34.73   
  Ruben Staaf  2002      34.75        1:09.48   
  Naevid Kiasat  2001      30.04        1:39.52   
  Albin Staaf  2000      26.81        2:06.33   
                     
Nkk Herrar [2001]  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:09.49   
  Oscar Sundberg  2000      32.37        32.37   
  Axel Eriksson  1998      32.44        1:04.81   
  Oliver Edoff  2003      35.10        1:39.91   
  Joakim Shl  2000      29.58        2:09.49   
                     
Lass Herrar 2  Linkpings Allmnna SS            2:12.14   
  William Barkehed  2003      34.19        34.19   
  Erik Wallin  2003      37.87        1:12.06   
  Elias Axelsson  2002      30.59        1:42.65   
  Mns Andersson  2002      29.49        2:12.14   
                     
Lass Herrar 3  Linkpings Allmnna SS            2:18.88   
  Isak Lust  2002      38.68        38.68   
  Daniel Olsson  1996      32.27        1:10.95   
  Olle Almn  2003      34.61        1:45.56   
  Filip Gidlf  2003      33.32        2:18.88   
                     
Vstervik Herrar  Vsterviks Simsllskap            2:34.17   
  Gustav Ferlin  2000      39.10        39.10   
  Stefanos Gavriliidis  2003      42.44        1:21.54   
  Elias Flling Barck  2001      31.24        1:52.78   
  Mattias Nad  2003      41.39        2:34.17   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  18:02 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  17:42   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 31, 4X50m Medley Fl 11-12 r, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lass Flickor Lag 1  2005  Linkpings Allmnna SS            2:20.47   
  Thilde Smedbck  2004      33.50        33.50   
  Olivia Gustafsson  2004      39.12        1:12.62   
  Mrta Hgfeldt  2005      35.90        1:48.52   
  Alice Fransson  2004      31.95        2:20.47   
                     
Lass Flickor Lag 2  2005  Linkpings Allmnna SS            2:32.43   
  Julia Arildsson  2005      41.49        41.49   
  Elin Friberg  2004      39.24        1:20.73   
  Andrea Hglund  2005      38.12        1:58.85   
  Hanna Persson  2004      33.58        2:32.43   
                     
Nkk Damer Lag 1  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:33.96   
  Ebba Holgersson  2005      40.97        40.97   
  Ellen Lovinge  2004      41.10        1:22.07   
  Ebba Bladh Hazard  2004      34.80        1:56.87   
  Emma Werner  2005      37.09        2:33.96   
                     
Vsterviks Tjejer Lag 1  2004  Vsterviks Simsllskap            2:39.49   
  Alva Claesn  2004      43.22        43.22   
  Tilda Sundell  2005      46.51        1:29.73   
  Maria Miana Juan  2004      38.21        2:07.94   
  Clara Kuggvik  2005      31.55        2:39.49   
                     
Lass Flickor Lag 3  2005  Linkpings Allmnna SS            2:41.32   
  Maja Arnell  2004      42.16        42.16   
  Elin Heimdahl  2004      42.88        1:25.04   
  Elvira Nilsson  2004      39.62        2:04.66   
  Darya Abbaspour  2005      36.66        2:41.32   
                     
Lass Flickor Lag 4  2004  Linkpings Allmnna SS            2:52.17   
  Frida Holmqvist  2005      43.72        43.72   
  Sofia Wallin  2005      47.51        1:31.23   
  Emilia Carlsson  2005      43.32        2:14.55   
  Stella qvist  2005      37.62        2:52.17   
                     
Oskarshamn Damer [2004]  2004  Oskarshamns Simsllskap            2:53.34   
  Ida Ekstrm  2005      45.89        45.89   
  Alva Tvingsj  2004      48.55        1:34.44   
  Johanna Fransson  2004      42.92        2:17.36   
  Saga Hjelm  2004      35.98        2:53.34   
                     
Lass Flickor Lag 5  2004  Linkpings Allmnna SS            3:02.47   
  Majken Alvehus  2005      49.46        49.46   
  Louise Frisk  2005      49.36        1:38.82   
  Isabelle Frisk  2004      41.89        2:20.71   
  Kristel Aziz  2005      41.76        3:02.47   
                     
Vsterviks Tjejer Lag 2  2004  Vsterviks Simsllskap            3:05.21   
  Linnea Karlsson  2004      43.64        43.64   
  Frida Liliequist  2004      47.45        1:31.09   
  Emma Kindberg  2004      48.25        2:19.34   
  Lisa Grimvall  2004      45.87        3:05.21   
                     
10  Vstervik Damer [2004]  2004  Vsterviks Simsllskap            3:08.18   
  Elin Hagman  2004      50.36        50.36   
  Maja Lundmark  2004      48.52        1:38.88   
  Ida Holmberg  2004      51.84        2:30.72   
  Julia Wall  2004      37.46        3:08.18   
                     
11  Motala SS Damer [2004]  2004  Motala Simsllskap            3:10.73   
  Greta Sjgren  2007      48.72        48.72   
  Klara Haraldsson  2005      54.25        1:42.97   
  Katarina Pettersson  2005      45.88        2:28.85   
  Astrid Rosn  2005      41.88        3:10.73   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  17:42 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  17:47   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 32, 4X50m Medley Po 11-12 r, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lass Pojkar Lag 1  2005  Linkpings Allmnna SS            2:22.58   
  Emil Kilander  2004      38.56        38.56   
  Gustav Edlund  2004      37.04        1:15.60   
  David Axelsson  2004      34.01        1:49.61   
  Robin Lundqvist  2005      32.97        2:22.58   
                     
Nkk Herrar Lag 1  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:31.11   
  Aldin Mandzo  2004      38.97        38.97   
  David Malm  2004      42.22        1:21.19   
  Nikola Petrovic  2004      35.45        1:56.64   
  David Ullstrand  2005      34.47        2:31.11   
                     
Motala SS Herrar [2004]  2004  Motala Simsllskap            2:45.64   
  Marcus Manninen  2004      44.11        44.11   
  Gustav Fahlstrm  2005      44.16        1:28.27   
  Lukas Lundberg  2004      35.85        2:04.12   
  Arthur Forsflt  2008      41.52        2:45.64   
                     
Oskarshamn Herrar [2004]  2004  Oskarshamns Simsllskap            2:48.42   
  Edvin Karlsson  2004      38.81        38.81   
  Oscar Wallenberg  2004      48.91        1:27.72   
  Fabian Lagstrm  2004      39.35        2:07.07   
  Isac Uhre  2005      41.35        2:48.42   
                     
Lass Pojkar Lag 2  2005  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
  Aria Mokri  2005      49.39        49.39   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  17:47 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  17:56   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 33, 4X50m Medley Mix 10 r oy, Finaler 10 r och yngre 
Prisutdelning efter denna gren (gren 29-33) 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lass Mix [2006] Lag 1  2006  Linkpings Allmnna SS            2:53.85   
  Hugo Larsson  2006      44.16        44.16   
  Fredrik Hglund  2006      48.60        1:32.76   
  Althaea Ssskind  2007      40.68        2:13.44   
  Henny Palng  2006      40.41        2:53.85   
                     
Lass Mix [2006] Lag 2  2006  Linkpings Allmnna SS            2:58.46   
  Josefin Klintker  2006      44.15        44.15   
  Arvid Blom  2006      49.30        1:33.45   
  Simon Axelsson  2006      44.87        2:18.32   
  Ellen Arnell  2006      40.14        2:58.46   
                     
Nkk Mix Lag 2  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            3:21.24   
  Valter Ericsson  2008      55.10        55.10   
  Alma Malm  2008      54.26        1:49.36   
  Tuva Lovinge  2006      48.91        2:38.27   
  Melvin Engstrm  2007      42.97        3:21.24   
                     
Nkk Mix Lag 3  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            3:24.15   
  Jacob Strand  2006      52.93        52.93   
  Filip Gyllenhammar  2007      57.07        1:50.00   
  Ella Nordlinder  2006      49.54        2:39.54   
  Ella Hagstrm  2007      44.61        3:24.15   
                     
Mss Mix  2006  Motala Simsllskap            3:29.46   
  Leija Johansson Junttila  2006      39.55        39.55   
  Greta Sjgren  2007      57.11        1:36.66   
  Troy Eriksson  2006      1:10.44        2:47.10   
  Arthur Forsflt  2008      42.36        3:29.46   
                     
Oskarshamn Mix [2006]  2006  Oskarshamns Simsllskap            DNF   
  Didrik Olsson-Lindqvist  2006      1:05.37        1:05.37   
  Julia Almquist  2007      53.62        1:58.99   
  Alwa Lundberg  2006      52.73        2:51.72   
                     
Nkk Mix Lag 1  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  17:56 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  27 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  09:16   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 34, 100m Brstsim Fl 12 o , Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbck  2004  Linkpings Allmnna SS    40.07        1:25.47   
Olivia Gustafsson  2004  Linkpings Allmnna SS    40.49        1:25.53   
Elin Friberg  2004  Linkpings Allmnna SS    41.23        1:29.43   
Hanna Persson  2004  Linkpings Allmnna SS    42.79        1:29.94   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    43.45        1:30.27   
Sofija Bojovic  2004  Finspngs Simklubb    43.78        1:31.48   
Alice Fransson  2004  Linkpings Allmnna SS    43.51        1:31.86   
Elin Heimdahl  2004  Linkpings Allmnna SS    44.24        1:31.87   
Maria Miana Juan  2004  Vsterviks Simsllskap    44.40        1:33.01   
10  Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS    44.87        1:35.50   
11  Maja Arnell  2004  Linkpings Allmnna SS    47.16        1:42.34   
12  Linnea Karlsson  2004  Vsterviks Simsllskap    49.38        1:42.60   
13  Frida Liliequist  2004  Vsterviks Simsllskap    49.25        1:44.35   
14  Alva Claesn  2004  Vsterviks Simsllskap    48.42        1:44.49   
15  Isabel Lagali  2004  Linkpings Allmnna SS    50.72        1:45.64   
16  Elvira Nilsson  2004  Linkpings Allmnna SS    49.88        1:46.42   
17  Tuva Brandt  2004  Linkpings Allmnna SS    50.25        1:46.55   
18  Alva Tvingsj  2004  Oskarshamns Simsllskap    49.88        1:46.70   
19  Maja Lundmark  2004  Vsterviks Simsllskap    50.29        1:48.24   
20  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsllskap    51.24        1:49.92   
21  Elin Hagman  2004  Vsterviks Simsllskap    52.97        1:50.92   
22  Emma Kindberg  2004  Vsterviks Simsllskap    54.09        1:53.65   
23  Ida Holmberg  2004  Vsterviks Simsllskap    54.79        1:55.36   
24  Julia Wall  2004  Vsterviks Simsllskap    54.53        1:57.06   
25  Lisa Grimvall  2004  Vsterviks Simsllskap    58.55        2:03.50   
26  Amanda Wrn  2004  Finspngs Simklubb    1:01.12        2:11.71   
Klara Lundberg  2004  Linkpings Allmnna SS            DNS   
                     
 
Gren 34, 100m Brstsim Fl 12 o , Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Holmertz  2003  Linkpings Allmnna SS    36.05        1:16.84   
Lovisa hrn  2002  Norrkpings Kappsimningsklubb    37.90        1:19.54   
Lena rebo  2002  Linkpings Allmnna SS    38.20        1:21.26   
Alva Hgberg  2002  Linkpings Allmnna SS    39.50        1:22.31   
Felicia Jrvikari  2002  Linkpings Allmnna SS    39.17        1:22.75   
Martina Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS    39.89        1:23.94   
Darja Koutchinskaia  2003  Linkpings Allmnna SS    39.81        1:24.00   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsllskap    40.78        1:27.25   
Mira Grimvall  2002  Vsterviks Simsllskap    42.71        1:29.88   
10  Hilma Broden  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    43.02        1:32.47   
11  Emelie Liljeblad  2002  Vsterviks Simsllskap    43.71        1:32.96   
12  Felicia Svan  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    45.24        1:34.67   
13  Elsa Linn  2003  Linkpings Allmnna SS    44.38        1:34.69   
14  Hanna Liliequist  2002  Vsterviks Simsllskap    44.97        1:34.71   
15  Nora Bjrklund  2003  Oskarshamns Simsllskap    47.91        1:40.58   
16  Maria Dehgani  2003  Linkpings Allmnna SS    47.21        1:40.92   
17  Elin Nylander  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    48.80        1:41.72   
Stefanie Petrovic  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Brstsim Fl 12 o , Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elise Gidlf  1999  Linkpings Allmnna SS    36.20        1:17.54   
Emma Juneskog  1998  Vsterviks Simsllskap    38.37        1:22.31   
Linnea Waldemarsson  1996  Vsterviks Simsllskap    40.52        1:25.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  09:16 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  27 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  09:30   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 35, 100m Brstsim Po 12 o , Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linkpings Allmnna SS    37.10        1:18.74   
David Axelsson  2004  Linkpings Allmnna SS    39.41        1:22.07   
Nikola Petrovic  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.09        1:26.23   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsllskap    40.88        1:26.53   
David Malm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    43.89        1:32.68   
Aldin Mandzo  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    45.73        1:35.83   
Emil Kilander  2004  Linkpings Allmnna SS    46.48        1:38.32   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsllskap    47.19        1:38.96   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsllskap    51.36        1:46.57   
10  Nassim Arim  2004  Linkpings Allmnna SS    51.16        1:48.22   
11  Marcus Manninen  2004  Motala Simsllskap    50.09        1:48.23   
12  Axel Engstrm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    51.06        1:49.40   
13  Marcus Kjellergren  2004  Linkpings Allmnna SS    53.50        1:53.44   
                     
 
Gren 35, 100m Brstsim Po 12 o , Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nicola Lundqvist  2002  Linkpings Allmnna SS    33.61        1:13.04   
Ruben Staaf  2002  Linkpings Allmnna SS    35.61        1:15.51   
John Brolin  2002  Norrkpings Kappsimningsklubb    36.15        1:15.63   
Eric Lundstrm Silke  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    37.43        1:19.14   
Mns Andersson  2002  Linkpings Allmnna SS    38.17        1:23.11   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap    38.15        1:23.33   
Erik Wallin  2003  Linkpings Allmnna SS    39.09        1:23.57   
Stefanos Gavriliidis  2003  Vsterviks Simsllskap    41.70        1:29.88   
William Barkehed  2003  Linkpings Allmnna SS    40.87        1:30.36   
10  Dominik Stefanovic  2003  Finspngs Simklubb    41.88        1:30.82   
11  Ossian Lagstrm  2003  Oskarshamns Simsllskap    43.75        1:31.76   
12  Filip Gidlf  2003  Linkpings Allmnna SS    45.64        1:39.40   
13  Olle Almn  2003  Linkpings Allmnna SS    46.04        1:39.71   
14  Isak Lust  2002  Linkpings Allmnna SS    47.76        1:41.88   
15  Mattias Nad  2003  Vsterviks Simsllskap    50.34        1:49.09   
Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Brstsim Po 12 o , Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Axel Eriksson  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.90        1:12.07   
Albert Oscarsson  2001  Linkpings Allmnna SS    34.42        1:12.71   
Ademir Silic  1998  Vsterviks Simsllskap    35.71        1:16.77   
Oscar Sundberg  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    36.89        1:20.35   
Naevid Kiasat  2001  Linkpings Allmnna SS    38.42        1:21.63   
Johannes Nslund  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.00        1:27.16   
Gustav Ferlin  2000  Vsterviks Simsllskap    41.51        1:27.59   
Joakim Shl  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.67        1:28.64   
Elias Flling Barck  2001  Vsterviks Simsllskap    42.09        1:29.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  27 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  09:45   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 36, 200m Frisim Fl 11 r, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    36.44  1:15.71  1:55.56    2:33.23   
Andrea Hglund  2005  Linkpings Allmnna SS    35.25  1:15.40  1:56.95    2:36.94   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsllskap    36.72  1:17.90  2:00.28    2:37.82   
Mrta Hgfeldt  2005  Linkpings Allmnna SS    36.47  1:17.45  1:59.44    2:41.16   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsllskap    38.00  1:21.23  2:07.56    2:52.55   
Julia Arildsson  2005  Linkpings Allmnna SS    40.76  1:26.22  2:12.89    2:58.35   
Tilda Sundell  2005  Vsterviks Simsllskap    40.40  1:27.34  2:15.15    2:58.54   
Frida Holmqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    41.09  1:27.43  2:13.29    2:58.55   
Ida Ekstrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    40.35  1:27.41  2:15.42    3:00.36   
10  Katarina Pettersson  2005  Motala Simsllskap    38.96  1:23.90  2:14.60    3:01.15   
11  Emilia Carlsson  2005  Linkpings Allmnna SS    40.35  1:29.69  2:20.58    3:07.61   
12  Sofia Wallin  2005  Linkpings Allmnna SS    42.49  1:31.49  2:21.53    3:08.24   
13  Darya Abbaspour  2005  Linkpings Allmnna SS    41.39  1:29.97  2:20.16    3:08.64   
14  Emma Werner  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.34  1:30.97  2:22.49    3:09.81   
15  Louise Frisk  2005  Linkpings Allmnna SS    42.65  1:33.64  2:25.38    3:17.39   
16  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap    43.06  1:35.61  2:31.57    3:22.98   
17  Kristel Aziz  2005  Linkpings Allmnna SS    43.64  1:39.50  2:39.11    3:35.22   
18  Majken Alvehus  2005  Linkpings Allmnna SS    47.07  1:45.20  2:45.78    3:45.58   
Stella qvist  2005  Linkpings Allmnna SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  27 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  09:52   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 37, 200m Frisim Po 11 r, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap    33.35  1:10.92  1:49.47    2:27.98   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsllskap    37.74  1:19.94  2:04.99    2:45.95   
Oskar Glawing  2005  Finspngs Simklubb    37.34  1:20.36  2:02.32    2:47.95   
David Ullstrand  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    37.98  1:22.48  2:06.69    2:48.64   
Robin Lundqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    38.04  1:23.32  2:09.75    2:52.92   
Robin Daremo  2005  Linkpings Allmnna SS    39.64  1:28.07  2:21.10    3:10.36   
Erik Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    40.37  1:29.35  2:22.50    3:13.09   
Aria Mokri  2005  Linkpings Allmnna SS    45.95  1:43.23  2:39.44    3:35.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  27 november 2016   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  09:57   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 38, 50m Ryggsim Fl 10 r, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap    19.40        38.33   
Josefin Klintker  2006  Linkpings Allmnna SS    21.68        43.78   
Henny Palng  2006  Linkpings Allmnna SS    21.60        43.91   
Ellen Arnell  2006  Linkpings Allmnna SS    22.60        45.30   
Ella Nordlinder  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    23.42        47.31   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsllskap    22.89        48.46   
Ellen Ekstrm Nelson  2006  Hultsfreds Simsllskap    23.82        49.78   
Elsa Bjrnholm  2006  Linkpings Allmnna SS    23.34        49.82   
Alfrida Lagstrm  2006  Oskarshamns Simsllskap    24.10        49.88   
10  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsllskap    24.51        49.94   
11  Tuva Lovinge  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    24.83        50.00   
12  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsllskap    25.97        51.46   
13  Melina Widn  2006  Hultsfreds Simsllskap    24.87        53.62   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsllskap            DSQ   
Linna Lundbohm  2006  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 november 2016 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 39 (