Results for Alm Brand Aalborg Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 674 | 27.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.51 | |||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 596 | 28.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 571 | 29.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.15 | |||||||||
4 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 549 | 29.77 | ||||||
Aarhus Swim | 29.94 | |||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 530 | 30.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
6 | Signe Villumsen | 2001 | 521 | 30.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
7 | Stine Mary Vissing | 1997 | 463 | 31.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.56 | |||||||||
8 | Line Sloth Holm | 2001 | 460 | 31.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
9 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 448 | 31.85 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.10 | |||||||||
10 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 447 | 31.88 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
11 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 441 | 32.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
12 | Victoria Leth | 2002 | 426 | 32.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.96 | |||||||||
13 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 421 | 32.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.38 | |||||||||
14 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 416 | 32.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.22 | |||||||||
15 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 415 | 32.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
16 | Line Gertz | 2001 | 414 | 32.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.50 | |||||||||
17 | Camilla Fischer | 1992 | 412 | 32.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
18 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 400 | 33.07 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.72 | |||||||||
19 | Lea Serup Schøn | 2002 | 399 | 33.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
20 | Signe Christensen | 2001 | 387 | 33.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.47 | |||||||||
21 | Therese Mardal | 2002 | 379 | 33.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
22 | Nete Lund Madsen | 2001 | 376 | 33.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.77 | |||||||||
23 | Maria Kornum | 2001 | 371 | 33.91 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.53 | |||||||||
24 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 371 | 33.92 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.66 | |||||||||
25 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 369 | 33.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
26 | Sine Johansen | 2000 | 366 | 34.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
27 | Anna Mathiasen | 2000 | 361 | 34.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
28 | Trine G. Sørensen | 1997 | 360 | 34.24 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
29 | Liv Hingeberg | 2001 | 359 | 34.28 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
30 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 350 | 34.58 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
31 | Maria M. Porsmose | 2000 | 340 | 34.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
32 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 337 | 35.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.72 | |||||||||
33 | Randi Jørgensen | 2002 | 336 | 35.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
34 | Selma Bruun | 2001 | 331 | 35.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.74 | |||||||||
35 | Sofia Ingeberg | 2002 | 330 | 35.28 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.38 | |||||||||
36 | Julia Harpøth | 2002 | 321 | 35.59 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.67 | |||||||||
37 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 316 | 35.79 | ||||||
Aarhus Swim | 35.95 | |||||||||
38 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 311 | 35.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.75 | |||||||||
39 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 305 | 36.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.04 | |||||||||
40 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 298 | 36.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
41 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 279 | 37.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.80 | |||||||||
42 | Katrine Søndergaard | 2002 | 279 | 37.31 | ||||||
Swim Team Neptun | 40.29 | |||||||||
43 | Emma A Andersen | 2000 | 275 | 37.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.37 | |||||||||
44 | Sara Falch | 2002 | 267 | 37.83 | ||||||
Aars Svømmeklub | 38.27 | |||||||||
45 | Anna Maja Lund | 2002 | 260 | 38.19 | ||||||
Swim Team Neptun | 40.09 | |||||||||
46 | Emma Rose Treney | 2002 | 250 | 38.65 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.44 | |||||||||
47 | Sofie Nielsen | 2001 | 248 | 38.77 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.81 | |||||||||
48 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | 229 | 39.81 | ||||||
HOG-Hinnerup | 40.79 | |||||||||
49 | Lykke Kanstrup | 2002 | 207 | 41.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 41.82 | |||||||||
50 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | 206 | 41.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.97 | |||||||||
51 | Gro Sørensen | 2002 | 190 | 42.39 | ||||||
Aarhus Swim | 42.90 | |||||||||
52 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 159 | 44.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.10 | |||||||||
53 | Ida Sabroe | 2002 | 121 | 49.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 48.84 | |||||||||
- | Julie Tilsted | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.89 | |||||||||
- | Sara Fiil Jensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | 39.80 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 549 | 29.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.86 | |||||||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 502 | 30.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.94 | |||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 499 | 30.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 490 | 30.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.14 | |||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 454 | 31.72 | ||||||
Aarhus Swim | 33.11 | |||||||||
6 | Holly Lønne Turner | 2003 | 449 | 31.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.03 | |||||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | 449 | 31.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.15 | |||||||||
8 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 440 | 32.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Elena Westmark Holm | 2003 | 434 | 32.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.83 | |||||||||
10 | Mia Borgensgaard | 2003 | 432 | 32.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.38 | |||||||||
11 | Josefine Heuer | 2003 | 426 | 32.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.13 | |||||||||
12 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 422 | 32.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.32 | |||||||||
13 | Lærke Høgsted | 2003 | 414 | 32.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.43 | |||||||||
14 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 405 | 32.94 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.86 | |||||||||
15 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 403 | 32.99 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
16 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 400 | 33.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
17 | Sarah Bundgaard | 2003 | 395 | 33.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.10 | |||||||||
18 | Selma Pruzljanin | 2003 | 392 | 33.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.51 | |||||||||
19 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 389 | 33.37 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.26 | |||||||||
20 | Nicoline Dyrman | 2004 | 383 | 33.56 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.06 | |||||||||
21 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 378 | 33.71 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.37 | |||||||||
22 | Eva Hjort | 2004 | 374 | 33.81 | ||||||
Aarhus Swim | 33.95 | |||||||||
23 | Camilla Kjær | 2003 | 367 | 34.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
24 | Astrid Thimmer | 2003 | 364 | 34.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.85 | |||||||||
25 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 356 | 34.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.19 | |||||||||
26 | Maria Mehlsen | 2003 | 355 | 34.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.83 | |||||||||
27 | Amalie Schou | 2003 | 352 | 34.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.32 | |||||||||
28 | Freja Friborg | 2004 | 351 | 34.56 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.89 | |||||||||
29 | Signe Thomsen | 2003 | 349 | 34.60 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.05 | |||||||||
30 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 347 | 34.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
31 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 342 | 34.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.66 | |||||||||
32 | Josephine Larsen | 2004 | 338 | 34.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.40 | |||||||||
33 | Nikoline V Gallop | 2003 | 332 | 35.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
34 | Clara Skrydstrup | 2004 | 331 | 35.22 | ||||||
Aarhus Swim | 34.64 | |||||||||
35 | Astrid Hassing | 2004 | 324 | 35.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 38.45 | |||||||||
36 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 315 | 35.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.25 | |||||||||
37 | Freja Romanski | 2003 | 308 | 36.08 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.44 | |||||||||
38 | Victoria Husted Volden | 2003 | 302 | 36.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.67 | |||||||||
39 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 298 | 36.50 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
40 | Selma Skipper | 2004 | 287 | 36.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.79 | |||||||||
41 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 286 | 36.98 | ||||||
Aarhus Swim | 40.81 | |||||||||
42 | Sia Aagaard | 2004 | 285 | 37.02 | ||||||
Aarhus Swim | 36.76 | |||||||||
43 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 284 | 37.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.42 | |||||||||
44 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 282 | 37.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.49 | |||||||||
45 | Katrine Rasmussen | 2004 | 268 | 37.77 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.42 | |||||||||
46 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 267 | 37.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.09 | |||||||||
47 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 264 | 37.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.17 | |||||||||
48 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 263 | 38.03 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.39 | |||||||||
49 | Pernille Christensen | 2003 | 254 | 38.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.42 | |||||||||
50 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 254 | 38.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.55 | |||||||||
51 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 250 | 38.66 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 43.93 | |||||||||
52 | Sara Bundgaard | 2003 | 242 | 39.08 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.71 | |||||||||
53 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 241 | 39.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.41 | |||||||||
54 | Helga Bak | 2004 | 239 | 39.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.80 | |||||||||
55 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 233 | 39.61 | ||||||
Aarhus Swim | 40.70 | |||||||||
56 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 228 | 39.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.27 | |||||||||
57 | Sille Lindberg | 2003 | 221 | 40.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 47.03 | |||||||||
58 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 214 | 40.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.96 | |||||||||
59 | Julie Jensen | 2003 | 209 | 41.07 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
60 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | 201 | 41.61 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 44.89 | |||||||||
61 | Agnete Riis | 2003 | 198 | 41.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 44.51 | |||||||||
62 | Barbara Ammentorp | 2003 | 197 | 41.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
63 | Marie Martens Christensen | 2004 | 188 | 42.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 47.58 | |||||||||
64 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 180 | 43.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
65 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 167 | 44.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 53.07 | |||||||||
66 | Ida Jul Christensen | 2004 | 162 | 44.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 49.51 | |||||||||
67 | Ida Kristensen | 2004 | 159 | 44.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.39 | |||||||||
68 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 151 | 45.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.79 | |||||||||
69 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 147 | 46.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
70 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 147 | 46.18 | ||||||
Odder Svømmeklub | 50.59 | |||||||||
71 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 124 | 48.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.52 | |||||||||
72 | Line Mygdam | 2003 | 117 | 49.73 | ||||||
Brønderslev SK08 | 50.85 | |||||||||
- | Cecilie Lauridsen | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
- | Martha Bjerg | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 40.90 | |||||||||
- | Emma Hansen | 2004 | DSQ | Ej brudt v/15m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.36 | |||||||||
- | Katrine Mols | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | 33.79 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | 351 | 34.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.31 | |||||||||
2 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 323 | 35.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.20 | |||||||||
3 | Malou Sejr | 2005 | 315 | 35.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.75 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 306 | 36.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
5 | Alma Gotfredsen | 2005 | 288 | 36.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.02 | |||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 284 | 37.07 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.17 | |||||||||
7 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 263 | 38.05 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.83 | |||||||||
8 | Josefine Staudt | 2005 | 245 | 38.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 40.39 | |||||||||
9 | Laura Frost Rainer | 2005 | 228 | 39.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.33 | |||||||||
10 | Luna Christensen | 2005 | 224 | 40.10 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 40.63 | |||||||||
11 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 222 | 40.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 42.95 | |||||||||
12 | Tilde Søe Bach | 2005 | 211 | 40.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.80 | |||||||||
13 | Emilie Moberg | 2005 | 205 | 41.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 41.12 | |||||||||
14 | Emma Phaff Steen | 2005 | 166 | 44.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 45.68 | |||||||||
15 | Freya Worm | 2006 | 165 | 44.42 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 44.55 | |||||||||
16 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 146 | 46.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 48.67 | |||||||||
17 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 141 | 46.77 | ||||||
Odder Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
18 | Josefine Høgh | 2005 | 103 | 51.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.83 | |||||||||
- | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |