Tulokset Alm Brand Aalborg Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag eftermiddag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Alm Brand Aalborg Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
26 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
20:22 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
751 |
28.84 |
59.66 |
1:30.82 |
|
2:01.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jackie Gade |
1998 |
|
704 |
29.53 |
1:00.56 |
1:32.55 |
|
2:04.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
669 |
30.13 |
1:02.79 |
1:35.17 |
|
2:06.65 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
659 |
30.00 |
1:02.86 |
1:35.47 |
|
2:07.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iben Bak |
2001 |
|
656 |
29.88 |
1:01.88 |
1:34.90 |
|
2:07.49 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
638 |
30.74 |
1:03.73 |
1:36.56 |
|
2:08.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
634 |
29.81 |
1:01.83 |
1:35.27 |
|
2:08.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
609 |
30.52 |
1:03.63 |
1:37.23 |
|
2:10.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
586 |
31.13 |
1:05.08 |
1:39.28 |
|
2:12.37 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
|
563 |
30.90 |
1:04.19 |
1:38.95 |
|
2:14.10 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anne Nielsen |
1999 |
|
555 |
31.15 |
1:04.71 |
1:40.07 |
|
2:14.80 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Liv Hingeberg |
2001 |
|
447 |
33.02 |
1:08.77 |
1:46.22 |
|
2:24.83 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julie Tilsted |
2001 |
|
357 |
33.58 |
1:12.37 |
1:53.92 |
|
2:36.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Stecher |
2003 |
|
597 |
31.04 |
1:04.06 |
1:37.94 |
|
2:11.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
|
569 |
31.97 |
1:06.50 |
1:40.67 |
|
2:13.61 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
565 |
30.78 |
1:04.65 |
1:39.59 |
|
2:13.97 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
555 |
31.02 |
1:04.90 |
1:39.74 |
|
2:14.78 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
522 |
32.15 |
1:07.24 |
1:42.89 |
|
2:17.52 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
516 |
32.13 |
1:06.87 |
1:42.65 |
|
2:18.07 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
510 |
31.91 |
1:06.83 |
1:43.32 |
|
2:18.57 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
497 |
32.68 |
1:08.03 |
1:44.18 |
|
2:19.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Fogh |
2003 |
|
489 |
32.12 |
1:07.22 |
1:44.15 |
|
2:20.57 |
|
|
Aarhus Swim |
2:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
|
481 |
32.11 |
1:08.79 |
1:45.60 |
|
2:21.31 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
|
479 |
32.63 |
1:08.29 |
1:44.91 |
|
2:21.52 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
467 |
31.91 |
1:07.53 |
1:44.26 |
|
2:22.71 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Schou |
2003 |
|
460 |
33.23 |
1:09.00 |
1:46.07 |
|
2:23.41 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
453 |
33.68 |
1:10.49 |
1:47.42 |
|
2:24.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matilde Iversen |
2003 |
|
451 |
33.44 |
1:10.44 |
1:47.84 |
|
2:24.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
428 |
33.96 |
1:10.82 |
1:48.97 |
|
2:26.91 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
|
426 |
34.47 |
1:12.60 |
1:50.85 |
|
2:27.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
|
425 |
34.04 |
1:11.77 |
1:50.30 |
|
2:27.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
|
377 |
35.69 |
1:15.58 |
1:56.26 |
|
2:33.33 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
|
431 |
33.43 |
1:11.68 |
1:50.46 |
|
2:26.58 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Varming |
2005 |
|
414 |
33.38 |
1:11.26 |
1:49.28 |
|
2:28.58 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malou Sejr |
2005 |
|
361 |
34.20 |
1:13.33 |
1:54.40 |
|
2:35.51 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
|
331 |
36.11 |
1:16.94 |
1:59.44 |
|
2:40.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jazmin Jensen |
2005 |
|
319 |
34.51 |
1:15.14 |
1:58.87 |
|
2:42.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
|
311 |
36.53 |
1:18.79 |
2:02.17 |
|
2:43.50 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
|
305 |
34.40 |
1:15.82 |
2:00.45 |
|
2:44.45 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
301 |
36.03 |
1:19.09 |
2:04.47 |
|
2:45.19 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Silke Bruun Svensen |
2005 |
|
279 |
37.49 |
1:20.74 |
2:06.29 |
|
2:49.48 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
230 |
40.33 |
1:26.39 |
2:14.61 |
|
3:00.77 |
|
|
Odder Svømmeklub |
3:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
199 |
44.21 |
1:35.40 |
2:26.61 |
|
3:09.49 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Signe Gade |
2005 |
|
191 |
43.79 |
1:33.34 |
2:23.86 |
|
3:12.25 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:22 |
|