2021-05-08   15:49:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Aalborg Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag eftermiddag

Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  27 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
As Drenge 1 Gr. 1  1991    632          1:36.25   
  Aalborg Svømmeklub  1:35.00                 
  Jens Bach  1997      23.29        23.29   
  Daniel Svane Halkjær  1991      23.70        46.99   
  Morten Due Nielsen  1999      24.67        1:11.66   
  Lars Lyhne  1999      24.59        1:36.25   
                     
Agf Herrer 1  1995    596          1:38.11   
  Agfs Svømmeafdeling  1:39.00                 
  Magnus Fallesen  1998      24.33        24.33   
  Ralf Dalby  1995      24.28        48.61   
  Anders L. Mogensen  1996      24.48        1:13.09   
  Peter Mandrup Madsen  1997      25.02        1:38.11   
                     
As Drenge 2 Gr. 1  1995    551          1:40.70   
  Aalborg Svømmeklub  1:40.00                 
  Daniel Haahr Pallesen  1998      25.57        25.57   
  Janus Meinert  1995      25.52        51.09   
  Johan Markus Mowinckel  1995      24.23        1:15.32   
  Rune Nørgaard  2000      25.38        1:40.70   
                     
Odder Drenge  1995    502          1:43.90   
  Odder Svømmeklub  1:51.21                 
  Sander Møller Jürgensen  2004      26.48        26.48   
  Jonatan Balladone  1997      26.27        52.75   
  Lasse Dall  1997      24.14        1:16.89   
  Per Jensen  1995      27.01        1:43.90   
                     
Nyborg Drenge  1998    426          1:49.74   
  Nyborg Svømmeklub  1:54.00                 
  Mingus Okkerholm  2002      27.22        27.22   
  Nicolai Andersen  1998      26.34        53.56   
  Carl M Gadegaard  2001      27.20        1:20.76   
  Jonas Lykke Sandison  2004      28.98        1:49.74   
                     
Agf Herrer 3  2001    420          1:50.29   
  Agfs Svømmeafdeling  1:50.00                 
  Kristoffer Heerulff  2001      27.59        27.59   
  Johannes Gasse  2001      28.32        55.91   
  Magnus V. Ancker  2001      26.35        1:22.26   
  Casper Krohn  2001      28.03        1:50.29   
                     
Kong Neptun 2  2001    418          1:50.42   
  Swim Team Neptun                   
  Niklas Faaborg Andersen  2002      30.44        30.44   
  Esben Røjkjær Rasmussen  2001      26.45        56.89   
  Thor Brunsgaard  2003      27.62        1:24.51   
  Alexander Stær  2001      25.91        1:50.42   
                     
Pingvin Drenge 1  2000    368          1:55.24   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1.55                 
  Joachim Hedegaard Nielsen  2002      28.38        28.38   
  Emil Viltoft Andersen  2000      27.00        55.38   
  David Tuan V. Valbjørn  2002      32.04        1:27.42   
  Hugin Juliansson  2000      27.82        1:55.24   
                     
Swim Team Aabybro Herrer  2000    349          1:57.26   
  Aabybro Idrætsforening  1:54.00                 
  Simon Andersen  2000      27.80        27.80   
  Kristian Berthelsen  1999      30.48        58.28   
  Rasmus Abildgaard  2000      29.06        1:27.34   
  Victor Borgen Elvensø  2001      29.92        1:57.26   
                     
 
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agf Herrer 2  2002    492          1:44.61   
  Agfs Svømmeafdeling  1:44.50                 
  Christian L H Frederiksen  2001      26.36        26.36   
  Magnus Gertz  2000      26.48        52.84   
  David Hjort  2000      25.55        1:18.39   
  Ehab Basha  2000      26.22        1:44.61   
                     
Gsc Drenge 1  2002    454          1:47.42   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:48.93                 
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      27.10        27.10   
  Jakob Alexander Jensen  2002      25.89        52.99   
  Oliver Steenberg  2002      27.50        1:20.49   
  Emil Steenberg  2002      26.93        1:47.42   
                     
Agf Drenge 1  2002    433          1:49.13   
  Agfs Svømmeafdeling  1:49.50                 
  Artúr Jegesi  2002      26.53        26.53   
  Nikolaj Petlin Kock  2002      26.99        53.52   
  Mathias Lund Hansen  2002      27.33        1:20.85   
  Christian Ottosen  2002      28.28        1:49.13   
                     
Esv Duracell Rabbits  2002    429          1:49.51   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:53.40                 
  Andreas Kronborg  2002      27.81        27.81   
  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002      27.81        55.62   
  Malthe Elkjær  2003      27.04        1:22.66   
  Andreas Blaaberg  2002      26.85        1:49.51   
                     
Aarhus Swim Drenge 1  2002    402          1:51.85   
  Aarhus Swim  1:52.00                 
  Vilhelm Damm Thorsell  2002      28.89        28.89   
  Frederik Lindholm  2004      28.25        57.14   
  Daniel Gallacher  2002      27.79        1:24.93   
  Wilfred Hove Lasthein  2002      26.92        1:51.85   
                     
Esv Killer Whales  2002    400          1:52.03   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:00.40                 
  Casper Brinch  2002      28.56        28.56   
  Anton Leth  2002      27.45        56.01   
  Daniel Damsbo  2003      27.76        1:23.77   
  Lauritz Baad Ellekjær  2003      28.26        1:52.03   
                     
As Drenge 1 Gr. 2  2002    396          1:52.39   
  Aalborg Svømmeklub  1:50.00                 
  Ruben Nørgaard  2002      27.44        27.44   
  Oliver Nørgaard Frost  2002      25.64        53.08   
  Victor Abel Brandi  2003      28.44        1:21.52   
  Sebastian Jacobsen  2004      30.87        1:52.39   
                     
Aars Young Boys  2002    394          1:52.58   
  Aars Svømmeklub  2:09.00                 
  Christoffer B. Lauridsen  2002      28.87        28.87   
  Andreas Rask Sørensen  1999      27.89        56.76   
  Matias Kjær  2002      29.69        1:26.45   
  Mathias Maarbjerg Toft  1998      26.13        1:52.58   
                     
Hammer Sharks  2002    394          1:52.62   
  Ikast Svømmeklub                   
  Mathias M. Nielsen  2002      29.36        29.36   
  Magnus Dyg Holme  2002      25.95        55.31   
  Oliver L Nelander  2002      29.28        1:24.59   
  Alexander L. Bjørn  2003      28.03        1:52.62   
                     
10  Agf Drenge 2  2002    387          1:53.32   
  Agfs Svømmeafdeling  1:57.78                 
  Rasmus Pilegaard Køfer  2003      27.91        27.91   
  Valdemar Wichmann  2003      27.86        55.77   
  Sander Kudahl Zaccarin  2003      28.36        1:24.13   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      29.19        1:53.32   
                     
11  Nord Drenge  2002    377          1:54.31   
  Svømmeklubben Nord  1:59.90                 
  Christian Kornum  2003      28.96        28.96   
  Markus Vang Kleist  2003      31.86        1:00.82   
  Mikkel Juul Pedersen  2002      26.54        1:27.36   
  Mathias Knudsen  2003      26.95        1:54.31   
                     
12  Vs Herre  2003    370          1:55.01   
  Viborg Svømme Klub  1:54.00                 
  Lukas Hedegaard  2004      30.47        30.47   
  Mikkel Riis  2002      27.97        58.44   
  Daniel Østerballe  2003      29.00        1:27.44   
  Mads Peter Hansen  2004      27.57        1:55.01   
                     
13  Wannabemen  2002    363          1:55.78   
  Thisted Svømmeklub  2:02.00                 
  Alex Søndergaard  2003      28.64        28.64   
  Mads Kloster  2002      25.72        54.36   
  Sebastian Jørgensen  2005      29.58        1:23.94   
  Gustav Hoxer  2005      31.84        1:55.78   
                     
14  Odder Drenge 2  2002    357          1:56.41   
  Odder Svømmeklub  1:57.21                 
  Jacob Lyse Søe  2003      28.84        28.84   
  Thor G. Nedergaard  2002      27.23        56.07   
  Nicholas Bundgaard  2002      30.47        1:26.54   
  Mads Emil R. Hermansen  2005      29.87        1:56.41   
                     
15  Gsc Drenge 2  2002    345          1:57.77   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:59.72                 
  Noah Bred  2003      30.95        30.95   
  Mark Brandt  2002      28.54        59.49   
  Marcus Hiort  2003      27.92        1:27.41   
  Zilas Aarestrup  2003      30.36        1:57.77   
                     
16  Aarhus Swim Drenge 2  2003    313          2:01.62   
  Aarhus Swim  2:00.00                 
  Viktor Lei Lamberg  2004      31.48        31.48   
  Simon Degn  2003      30.87        1:02.35   
  Ciano Kristensen  2004      29.86        1:32.21   
  Mads Mikkelsen  2004      29.41        2:01.62   
                     
17  Hammerhajerne  2003    310          2:01.95   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
  Oscar Pedersen  2004      31.34        31.34   
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      30.20        1:01.54   
  Malik Lodberg Klein  2003      31.33        1:32.87   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      29.08        2:01.95   
                     
18  Esv Flying Ducks  2002    302          2:03.01   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:08.40                 
  Jacob Christensen  2002      29.72        29.72   
  Mads Iversen  2004      31.40        1:01.12   
  Kim Doan Nguyen  2003      31.38        1:32.50   
  Magnus T. M. Jensen  2002      30.51        2:03.01   
                     
19  As Drenge 2 Gr. 2  2002    299          2:03.48   
  Aalborg Svømmeklub  1:55.00                 
  Christopher Z. Christense  2003      28.69        28.69   
  Jonas L. Werther  2002      31.39        1:00.08   
  Joost Rijkhoff  2004      31.49        1:31.57   
  Sebastian B Lehmann  2004      31.91        2:03.48   
                     
20  Gsc Drenge 3  2004    273          2:07.20   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:06.78                 
  Andreas Ivang Ladefoged  2004      31.37        31.37   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      32.17        1:03.54   
  Oliver Zeeberg Iversen  2004      32.07        1:35.61   
  Niels Krogh-Olsen  2004      31.59        2:07.20   
                     
21  Swim Team Aabybro Drenge  2003    240          2:12.86   
  Aabybro Idrætsforening  2:13.00                 
  Magnus Østergaard Barslev  2003      31.02        31.02   
  Jacob Toft  2003      33.63        1:04.65   
  Jonas Abildgaard  2003      35.90        1:40.55   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      32.31        2:12.86   
                     
22  Agf Drenge 3  2003    228          2:15.15   
  Agfs Svømmeafdeling  2:16.34                 
  Markus Toft  2003      29.78        29.78   
  Linus Folke Jensen  2004      36.04        1:05.82   
  August Ancker  2003      30.92        1:36.74   
  Thor Bruun Bisgaard  2005      38.41        2:15.15   
                     
23  Gsc Drenge 4  2003    207          2:19.44   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:16.89                 
  Silas Fessel  2004      35.82        35.82   
  Albert Vigsø Poulsen  2003      34.37        1:10.19   
  Jonas Reimer Christensen  2003      35.62        1:45.81   
  Mathias Bartholin Bruhn  2004      33.63        2:19.44   
                     
Odder Drenge 3  2003              DSQ  Ej ber. v/ 175m 
  Odder Svømmeklub  2:07.21                 
  Tobias Nielsen  2004      30.86        30.86   
  Sander Møller Jürgensen  2004      30.98        1:01.84   
  Kasper Johnsen  2003      30.14        1:31.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  27 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner