Tulokset DM-H Ã…ben klasse, 2. Division
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
afsnit 1
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM for Hold - 2. Division | Udskriftsdato | 05 december 2015 | |||
Stævne by | Nykøbing F | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Syd & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2015 |
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 1:05.89 | 2:16.38 | 3:27.34 | 4:34.89 | |||
2 | Clara Neumann | 2001 | Startfællesskabet LF-SWIM | 1:05.21 | 2:15.72 | 3:27.21 | 4:37.89 | |||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:06.35 | 2:17.27 | 3:29.27 | 4:38.33 | |||
4 | Amalie Gotthard | 1999 | Swim Team Vestsjælland | 1:07.10 | 2:17.51 | 3:28.71 | 4:39.35 | |||
5 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.66 | 2:18.43 | 3:31.17 | 4:42.61 | |||
6 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.67 | 2:18.64 | 3:31.05 | 4:42.86 | |||
7 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.05 | 2:17.12 | 3:30.77 | 4:43.96 | |||
8 | Thyra Jørgensen | 2002 | Startfællesskabet LF-SWIM | 1:06.44 | 2:18.94 | 3:32.38 | 4:45.49 | |||
9 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 1:07.29 | 2:21.54 | 3:34.44 | 4:46.28 | |||
10 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.13 | 2:20.59 | 3:34.51 | 4:47.58 | |||
11 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:07.23 | 2:20.15 | 3:34.51 | 4:49.05 | |||
12 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.66 | 2:23.03 | 3:37.16 | 4:51.34 | |||
13 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.43 | 2:22.50 | 3:38.54 | 4:55.02 | |||
14 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:10.47 | 2:26.03 | 3:41.93 | 4:57.34 | |||
15 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 1:11.01 | 2:28.77 | 3:46.78 | 5:01.75 | |||
16 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:09.26 | 2:25.12 | 3:44.59 | 5:02.69 | |||
17 | Arta Lea Bakraqi | 1996 | Herlev Svømning | 1:08.57 | 2:24.61 | 3:45.00 | 5:05.97 | |||
18 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | GTI | 1:13.94 | 2:35.05 | 3:54.98 | 5:12.87 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 05 december 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |