Tulokset Nuorisouinnit 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 03 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:23 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 huhtikuu 2016 |
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nikita Semach | 2005 | 212 | 37.57 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 37.81 | |||||||||
2 | Sisu Sorri | 2005 | 201 | 38.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 43.39 | |||||||||
3 | Luukas Laine | 2005 | 145 | 42.63 | ||||||
Kampuksen Plaani | 42.76 | |||||||||
4 | Tuomas Romsi | 2005 | 134 | 43.79 | ||||||
Kemin Uimaseura | 42.72 | |||||||||
5 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 120 | 45.45 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 47.34 | |||||||||
6 | Elias Mikkonen | 2005 | 92 | 49.53 | ||||||
Oulun Lohet | 48.58 | |||||||||
7 | Ville Ikola | 2005 | 82 | 51.50 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 53.74 | |||||||||
8 | Topi Fordell | 2005 | 80 | 51.90 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Noa Korhonen | 2005 | 59 | 57.42 | ||||||
Oulun Lohet | 55.92 | |||||||||
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Cedric Decena | 2004 | 240 | 36.08 | ||||||
Oulun Lohet | 39.34 | |||||||||
2 | Magnus Kuitunen | 2004 | 219 | 37.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.49 | |||||||||
3 | Veikka Ijäs | 2004 | 187 | 39.19 | ||||||
Oulun Lohet | 38.93 | |||||||||
4 | Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 145 | 42.61 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 48.44 | |||||||||
5 | Nikolai Em | 2004 | 119 | 45.50 | ||||||
Oulun Lohet | 43.95 | |||||||||
6 | Timo Elo | 2004 | 116 | 45.89 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 48.81 | |||||||||
7 | Jami Kenttälä | 2004 | 87 | 50.48 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 50.21 | |||||||||
8 | Niilo Suhonen | 2004 | 76 | 52.93 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 48.16 | |||||||||
9 | Jimi Kenttälä | 2004 | 73 | 53.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 57.09 | |||||||||
10 | Kasperi Brandt | 2004 | 54 | 59.05 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 57.01 | |||||||||
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lauri Saarela | 2003 | 219 | 37.19 | ||||||
Oulun Lohet | 38.43 | |||||||||
2 | Tudor Ratiu | 2003 | 208 | 37.80 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 38.20 | |||||||||
3 | Sihan Yu | 2003 | 141 | 43.05 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 45.94 | |||||||||
4 | Benjamin Evans | 2003 | 107 | 47.13 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 43.67 | |||||||||
5 | Luka Honkanen | 2003 | 71 | 53.97 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 51.02 | |||||||||
- | Tuukka Alatalo | 2003 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sami Aaltomaa | 1992 | 596 | 26.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.45 | |||||||||
2 | Tuomas Vainio | 1998 | 532 | 27.67 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 28.26 | |||||||||
3 | Santeri Teppola | 1994 | 500 | 28.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.35 | |||||||||
4 | Topias Nygård | 2000 | 440 | 29.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.54 | |||||||||
5 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 432 | 29.65 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 30.10 | |||||||||
6 | Anton Ukkola | 2000 | 409 | 30.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.08 | |||||||||
7 | Kalle Hepojoki | 2000 | 403 | 30.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 31.36 | |||||||||
8 | Matias Rajavaara | 2002 | 398 | 30.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.74 | |||||||||
9 | Lauri Tapio | 1998 | 394 | 30.58 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 30.19 | |||||||||
10 | Aaron de la Rosa | 2001 | 389 | 30.71 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 30.44 | |||||||||
11 | Juho Anttila | 2000 | 379 | 30.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.99 | |||||||||
12 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 370 | 31.23 | ||||||
Oulun Lohet | 30.56 | |||||||||
13 | Petteri Maijala | 2001 | 365 | 31.37 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 30.90 | |||||||||
14 | Antti Hirvonen | 2000 | 334 | 32.32 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 33.74 | |||||||||
15 | Samu Peltonen | 2000 | 319 | 32.81 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 33.72 | |||||||||
16 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 314 | 32.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.50 | |||||||||
17 | Sampo Soininen | 2002 | 284 | 34.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 35.79 | |||||||||
18 | Aleksi Romsi | 2002 | 276 | 34.41 | ||||||
Kemin Uimaseura | 35.42 | |||||||||
19 | Aaro Kangasmaa | 2001 | 261 | 35.09 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.54 | |||||||||
20 | Esa Päätalo | 1965 | 253 | 35.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.20 | |||||||||
21 | Pyry Puumalainen | 2000 | 237 | 36.20 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Niklas Raesalmi | 2002 | 202 | 38.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.97 | |||||||||
23 | Jaakko Hietikko | 2002 | 184 | 39.43 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 37.37 | |||||||||
24 | Atte Vehkala | 2002 | 167 | 40.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 41.99 | |||||||||
25 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 167 | 40.72 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
26 | Henrik Siltari | 2002 | 150 | 42.19 | ||||||
Kemin Uimaseura | 44.96 | |||||||||
27 | Otto Luokkala | 2001 | 112 | 46.45 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 45.24 | |||||||||
- | Veeti Veijonen | 2001 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | 32.36 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 03 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:23 |