Resultat för Nuorisouinnit 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
lauantaiaamu
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nuorisouinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:43 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Ollonen |
2006 |
|
215 |
44.80 |
1:39.37 |
2:41.33 |
|
3:30.30 |
|
|
Ssv Ulm |
3:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Tennilä |
2007 |
|
186 |
47.09 |
1:49.43 |
2:51.40 |
|
3:40.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
|
160 |
50.71 |
1:54.09 |
2:58.31 |
|
3:51.85 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilja Säntti |
2008 |
|
148 |
58.84 |
2:02.75 |
3:05.68 |
|
3:58.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Kortesalmi |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
RU eriaik. |
|
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oona Lipponen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SU |
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viivi Säntti |
2005 |
|
337 |
41.96 |
1:30.69 |
2:21.08 |
|
3:01.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saara Niemi |
2005 |
|
334 |
38.66 |
1:26.90 |
2:21.62 |
|
3:01.68 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riina Niemi |
2005 |
|
280 |
43.18 |
1:31.41 |
2:33.20 |
|
3:12.62 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Rajavaara |
2005 |
|
228 |
44.10 |
1:38.08 |
2:41.67 |
|
3:26.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teea Jestoi |
2005 |
|
226 |
43.18 |
1:39.75 |
2:40.92 |
|
3:26.99 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Essi Vilhelmiina Virta |
2005 |
|
221 |
49.86 |
1:40.84 |
2:44.06 |
|
3:28.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lidia Evans |
2005 |
|
220 |
48.50 |
1:39.58 |
2:42.58 |
|
3:28.74 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
3:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
214 |
|
1:37.17 |
2:44.75 |
|
3:30.85 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella-Olivia Tikkanen |
2005 |
|
179 |
|
1:51.23 |
2:58.49 |
|
3:43.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saga Tuisku |
2005 |
|
159 |
52.99 |
1:48.83 |
3:00.37 |
|
3:52.44 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
4:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eveliina Vakkuri |
2005 |
|
157 |
57.02 |
1:57.94 |
3:03.66 |
|
3:53.59 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sointu Purola |
2005 |
|
138 |
56.08 |
1:58.97 |
3:09.15 |
|
4:03.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anniina Törmi |
2005 |
|
119 |
1:01.13 |
2:09.78 |
3:19.67 |
|
4:16.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Reetta Pietilä |
2005 |
|
115 |
|
|
3:17.02 |
|
4:18.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
|
97 |
|
2:14.45 |
3:26.15 |
|
4:34.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
457 |
34.02 |
1:14.11 |
2:05.70 |
|
2:43.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
424 |
38.77 |
1:21.99 |
2:07.38 |
|
2:47.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Markuksela |
2004 |
|
355 |
39.40 |
1:26.52 |
2:17.47 |
|
2:57.96 |
|
|
Oulun Lohet |
2:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
350 |
40.82 |
1:27.80 |
2:17.99 |
|
2:58.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aada Heiskanen |
2004 |
|
350 |
36.92 |
1:24.76 |
2:20.48 |
|
2:58.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Inka Lytz |
2004 |
|
315 |
40.95 |
1:27.17 |
2:25.33 |
|
3:05.21 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
|
310 |
40.92 |
1:27.45 |
2:26.67 |
|
3:06.29 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lilja Ukkola |
2004 |
|
303 |
40.00 |
1:28.69 |
2:26.08 |
|
3:07.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea Parkatti |
2004 |
|
273 |
44.89 |
1:34.81 |
2:31.48 |
|
3:14.37 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tessa Tattari |
2004 |
|
256 |
47.07 |
1:37.86 |
2:36.64 |
|
3:18.43 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kiia Junttari |
2004 |
|
255 |
42.02 |
|
2:18.96 |
|
3:18.67 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
|
248 |
49.73 |
1:42.57 |
2:37.29 |
|
3:20.62 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
3:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
248 |
42.63 |
1:30.35 |
2:30.17 |
|
3:20.65 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jatta Nurmela |
2004 |
|
240 |
42.20 |
1:40.24 |
2:37.62 |
|
3:22.93 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
|
188 |
47.04 |
1:40.87 |
2:50.71 |
|
3:40.03 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sara Meissner |
2004 |
|
180 |
46.34 |
1:45.92 |
2:55.66 |
|
3:43.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:44.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Juuli Kinnunen |
2004 |
|
179 |
47.97 |
1:48.03 |
2:50.77 |
|
3:43.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jenna Salonen |
2004 |
|
177 |
38.10 |
1:51.44 |
2:54.91 |
|
3:44.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilia Karppinen |
2004 |
|
175 |
55.31 |
1:50.59 |
2:53.19 |
|
3:45.25 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Reetta Piira |
2004 |
|
175 |
47.47 |
1:48.97 |
2:53.57 |
|
3:45.30 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ronja Kämäräinen |
2004 |
|
172 |
52.75 |
1:47.97 |
2:58.39 |
|
3:46.57 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
3:50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Tolonen |
2004 |
|
157 |
|
1:51.80 |
2:57.46 |
|
3:53.55 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mikaela Laaksola |
2004 |
|
155 |
54.24 |
1:59.88 |
3:04.00 |
|
3:54.78 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Iida Heiko |
2004 |
|
150 |
57.87 |
2:00.07 |
3:07.01 |
|
3:57.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veera Kinnunen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
530 |
32.92 |
1:13.92 |
1:59.87 |
|
2:35.83 |
|
|
Oulun Lohet |
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martta Nygård |
2003 |
|
452 |
35.12 |
1:17.87 |
2:05.71 |
|
2:44.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
444 |
35.77 |
1:25.06 |
2:07.82 |
|
2:45.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
431 |
37.40 |
1:21.27 |
2:08.46 |
|
2:46.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Venla Säntti |
2003 |
|
406 |
37.17 |
1:19.62 |
2:11.85 |
|
2:50.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
382 |
36.18 |
1:24.36 |
2:13.29 |
|
2:53.68 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Laatikainen |
2003 |
|
352 |
40.35 |
1:28.00 |
2:17.41 |
|
2:58.57 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
341 |
42.16 |
1:29.25 |
2:21.86 |
|
3:00.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hilla Saastamoinen |
2003 |
|
338 |
38.92 |
1:27.39 |
2:21.89 |
|
3:01.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sini Lassila |
2003 |
|
332 |
39.71 |
1:31.94 |
2:22.04 |
|
3:02.11 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katariina Kuulasmaa |
2003 |
|
302 |
41.25 |
1:30.98 |
2:25.45 |
|
3:07.80 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saana Järvinen |
2003 |
|
277 |
43.68 |
1:35.65 |
2:31.53 |
|
3:13.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Satu Immonen |
2003 |
|
239 |
47.57 |
1:40.61 |
2:39.43 |
|
3:23.19 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emmi Palo |
2003 |
|
228 |
47.35 |
1:39.31 |
2:40.01 |
|
3:26.38 |
|
|
Kemin Uimaseura |
3:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viivi Merisalo |
2002 |
|
470 |
35.23 |
1:18.37 |
2:05.90 |
|
2:42.10 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
452 |
35.51 |
1:15.17 |
2:05.38 |
|
2:44.32 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
|
424 |
34.67 |
1:20.96 |
2:09.30 |
|
2:47.81 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liina Salin |
2002 |
|
416 |
35.65 |
1:17.89 |
2:11.13 |
|
2:48.94 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
374 |
35.29 |
1:24.55 |
2:15.67 |
|
2:54.98 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronja Nätynki |
2002 |
|
371 |
36.20 |
1:24.37 |
2:15.23 |
|
2:55.44 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olivia Nurkkala |
2002 |
|
357 |
41.97 |
1:29.02 |
2:18.40 |
|
2:57.62 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amanda Paukkunen |
2002 |
|
344 |
34.51 |
1:24.19 |
2:19.08 |
|
2:59.98 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sole Piirainen |
2002 |
|
343 |
40.36 |
1:25.24 |
2:15.16 |
|
3:00.02 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
3:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jessi Nurmela |
2002 |
|
297 |
41.52 |
1:28.61 |
2:29.92 |
|
3:08.95 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Karjalainen |
2002 |
|
259 |
44.07 |
1:35.30 |
2:35.60 |
|
3:17.67 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eveliina Kuula |
2002 |
|
232 |
46.25 |
1:41.29 |
2:41.15 |
|
3:25.14 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
494 |
34.17 |
1:18.05 |
2:03.19 |
|
2:39.47 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
469 |
33.47 |
1:14.14 |
2:04.94 |
|
2:42.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
463 |
34.98 |
1:16.79 |
2:06.41 |
|
2:42.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
408 |
35.41 |
1:19.51 |
2:12.35 |
|
2:50.04 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lotta Tiittanen |
2001 |
|
365 |
39.70 |
1:24.60 |
2:14.61 |
|
2:56.34 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noora Leppänen |
2001 |
|
344 |
40.16 |
1:27.91 |
2:18.56 |
|
2:59.92 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
|
333 |
39.43 |
1:26.24 |
2:20.39 |
|
3:01.78 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
3:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilda Lindholm |
2001 |
|
313 |
40.59 |
1:29.68 |
2:23.09 |
|
3:05.69 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Ylihannu |
1997 |
|
547 |
32.67 |
1:11.06 |
1:56.88 |
|
2:34.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Risteelä |
1993 |
|
535 |
33.22 |
1:15.38 |
1:58.86 |
|
2:35.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sini Niemi |
1993 |
|
506 |
32.36 |
1:14.42 |
2:01.48 |
|
2:38.21 |
|
|
Tornion Uimaseura |
2:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
492 |
33.77 |
1:15.17 |
2:02.03 |
|
2:39.71 |
|
|
Oulun Lohet |
2:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Nikula |
1998 |
|
422 |
35.75 |
1:18.15 |
2:09.56 |
|
2:48.10 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Katajamäki |
2000 |
|
415 |
35.34 |
1:20.28 |
2:12.55 |
|
2:48.99 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Enni Heikkinen |
1997 |
|
369 |
38.32 |
1:22.70 |
2:15.32 |
|
2:55.73 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
2:58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niina Piipponen |
2000 |
|
338 |
37.82 |
1:25.25 |
2:20.09 |
|
3:00.98 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Netta Vesanen |
2000 |
|
321 |
40.62 |
1:26.76 |
2:24.63 |
|
3:04.19 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:43 |
|