2022-05-19   07:19:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai päivä 14:00

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Hss-uinnit 2016    Tulostuspivmr  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:07   
  Jrjestj  Helsingfors Simsllskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 16, 100m Sekauinti P-12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
ME: Markus DEIBLER (1990) 50.66 2014-12-07 
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Hyppnen  2004    225  38.67        1:23.26   
  Lahden Uimaseura  1:29.18                 
                     
Alexander Nyman  2004    223  40.88        1:23.51   
  Hyvinkn Uimaseura  1:28.21                 
                     
Tino Kaukonen  2004    220  40.26        1:23.84   
  HTU Stadi  1:32.09                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    218  38.95        1:24.10   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:32.59                 
                     
Samuel Halminen  2005    209  40.22        1:25.24   
  Helsingfors Simsllskap  1:34.99                 
                     
Stefan Saltykov  2005    158  43.98        1:33.66   
  Lahden Uimaseura  1:33.51                 
                     
Justus Holtari  2004    133  47.30        1:39.17   
  Cetus Espoo                   
                     
Heikki Ianes  2005    111  52.33        1:45.21   
  Simmis Wanda                   
                     
Miko Virtanen  2005    102  53.33        1:48.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Denis Katunov  2006    97  55.31        1:49.94   
  Lahden Uimaseura  1:55.23                 
                     
11  Joonas Pulkkinen  2007    90  54.66        1:53.03   
  Lahden Uimaseura  1:51.73                 
                     
12  Viacheslav Semenov  2006    81  58.69        1:57.05   
  Lahden Uimaseura  1:59.08                 
                     
13  Lenni Uosukainen  2005    65  57.92        2:05.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Oskar Kotselainen  2006    54  1:07.65        2:13.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leo Hautaniemi  2004              DNS   
  Cetus Espoo  1:55.36                 
                     
Vasily Kabanov  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura  2:02.68                 
                     
Antero Ruban  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Egor Bortsov  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.1 Vr lajijrjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
Riku Huuhka  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:37.58                 
  SW 9.1 Vr lajijrjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 16, 100m Sekauinti P-12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
ME: Markus DEIBLER (1990) 50.66 2014-12-07 
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pytkivi  1993    693  26.10        57.23   
  Helsingfors Simsllskap  58.26                 
                     
Mikael Laakso  1997    674  26.15        57.78   
  Riihimen Uimaseura  57.46                 
                     
Aleksander Shchegolev  2002    604  27.31        59.90   
  Vovis  58.68                 
                     
Santeri Hltt  2000    595  27.57        1:00.20   
  Helsingfors Simsllskap  1:02.02                 
                     
Valtteri Kiiskinen  1998    595  28.27        1:00.21   
  Helsingfors Simsllskap  1:00.76                 
                     
Niki Karlsson  2000    592  26.47        1:00.30   
  Helsingfors Simsllskap  1:00.57                 
                     
Rasmus Kujala  1999    524  28.65        1:02.81   
  Helsingfors Simsllskap  1:02.28                 
                     
Tristan Forslund  1998    493  28.97        1:04.10   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Kirill Egorov  2000    492  30.23        1:04.14   
  Helsingfors Simsllskap  1:07.30                 
                     
10  Lassi Ruohonen  1998    490  29.95        1:04.23   
  Helsingfors Simsllskap  1:04.41                 
                     
11  Elias Herlevi  2000    489  30.42        1:04.30   
  Helsingfors Simsllskap  1:07.02                 
                     
12  Jami Heinil  2000    480  29.96        1:04.67   
  Helsingfors Simsllskap  1:04.41                 
                     
13  Alari Pakarinen  1998    476  30.06        1:04.84   
  Helsingfors Simsllskap  1:05.98                 
                     
14  Verneri Mattila  1999    470  29.25        1:05.12   
  Helsingfors Simsllskap  1:04.85                 
                     
15  Niklas Valkonen  1997    461  29.58        1:05.54   
  Riihimen Uimaseura  1:05.51                 
                     
16  Veeti Haikonen  2001    454  29.92        1:05.87   
  Helsingfors Simsllskap  1:05.40                 
                     
17  Vadim Afanasiev  2003    433  31.54        1:06.94   
  Vovis  1:04.00                 
                     
18  Atte Alila  2001    431  30.55        1:07.06   
  Uimaseura Aquila  1:09.28                 
                     
19  Joel Vaitilo  1998    424  31.41        1:07.40   
  Cetus Espoo  1:06.04                 
                     
20  Bruce Clayhills  1997    420  31.59        1:07.61   
  Helsingfors Simsllskap  1:03.37                 
                     
21  Daniel Rinne  2002    415  31.91        1:07.91   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Mihail Khanoukaev  2002    413  32.24        1:08.00   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Verneri Viisanen  2002    372  32.94        1:10.38   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Ivan Turbin  2001    353  33.23        1:11.64   
  Cetus Espoo  1:13.26                 
                     
25  Sami Seppl  2000    344  33.29        1:12.25   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.61                 
                     
26  Niilo Olander  2001    336  35.35        1:12.86   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
27  Niklas Hatakka  2003    333  34.93        1:13.06   
  Cetus Espoo  1:15.36                 
                     
28  Joel Syrj  2002    332  33.82        1:13.16   
  Cetus Espoo  1:15.59                 
                     
29  Otto Hoffren  2002    329  32.57        1:13.36   
  Lahden Uimaseura  1:14.34                 
                     
30  Aleksey Kharitonov  2002    316  33.38        1:14.31   
  Vovis  1:08.00                 
                     
31  Julius Airas  2003    289  37.24        1:16.61   
  Lahden Uimaseura  1:19.15                 
                     
32  Dorian Sadojevic Jelacik  2002    282  34.96        1:17.22   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Tatu Saareks  2003    271  36.24        1:18.22   
  Hyvinkn Uimaseura  1:19.90                 
                     
34  Eetu Hkkinen  2001    262  37.97        1:19.17   
  Jrvenpn Uintiklubi                   
                     
35  Luukas Vainio  2003    259  35.70        1:19.41   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Matias Rasinmki  2003    241  38.54        1:21.40   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Leevi Ylikulppi  2003    237  38.70        1:21.75   
  Cetus Espoo  1:19.30                 
                     
38  Mio Munsterhjelm  2002    236  38.96        1:21.92   
  Simmis Grani                   
                     
39  Jonne Isoranta  2003    234  39.45        1:22.13   
  Lahden Uimaseura  1:24.27                 
                     
40  Max Walther  2003    192  41.48        1:27.79   
  HTU Stadi  1:32.34                 
                     
41  Henri Erlund  2003    121  47.84        1:42.31   
  HTU Stadi  1:47.66                 
                     
Kaarlo Seppnen  1999              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  1:03.83                 
                     
Lauri Krapf  2001              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  1:11.83                 
                     
Tuomas Herlevi  1999              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  1:05.72                 
                     
Miska Kurvinen  1999              DSQ  su 
  Uimaseura Aquila  1:12.88                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Oscar Skjl  2002              DSQ  ykk 
  Cetus Espoo  1:16.12                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsllskap  Tulostusaika  19:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner